Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Walentynkowa Gala Operetki w Morzeszczynie

Zapraszamy Państwa na elektryzujący, widowiskowy koncert zespołu Artes Ensemble pt."Walentynkowa Gala Operetki" pełen muzycznych portretów zakochanych, romantycznych historii, miłosnych wyznań i uniesień oraz recept na wieczną młodość. Koncert odbędzie się 15 lutego o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie. Bilety w cenie 25 zł. Organizatorem wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie.

W porywającym operetkowym kostiumowym widowisku zespołu Artes Ensemble pt."Walentynkowa Gala Operetki" czarującej sopranistce towarzyszy duet wiolonczeli z fortepianem o prawdziwie symfonicznym brzmieniu. W świat operetki, arystokratycznych salonów i miłosnych intryg przeniesie melomanów zachwycający, pełen ekspresji śpiew  sopranistki - solistki opery i jej sugestywna gra aktorska. Całości dopełnią przepiękne, charakterystyczne dla poszczególnych stylów i gatunków muzycznych kostiumy wykonawców, dodające koncertowi czaru i blasku.

Duet wiolonczeli z fortepianem swą stylową grą i wirtuozowskimi interpretacjami utworów wprowadzi publiczność w charakter odrębnych części koncertu:
1. wiedeńskiej - ze słynnymi melodiami operetek oraz najpiękniejszymi walcami wprost z cesarskiego Wiednia,
2. węgierskiej - z żywiołowymi, pikantnymi czardaszami,
3. hiszpańskiej - w ognistych rytmach słonecznej Hiszpanii,
4. musicalowej - w porywających, tanecznych rytmach.

W programie koncertu widowiska zespołu Artes Ensemble pt."Walentynkowa Gala Operetki" zabrzmią m.in. najpiękniejsze arie z operetek mistrzów gatunku Johanna Straussa II "Aria Adeli" z operetki "Zemsta nietoperza"; Franza Lehara "Miłość to niebo na ziemi" z operetki "Paganini"; "Kto me usta całuje, ten śni" z operetki "Giuditta", czardasz "Kiedy skrzypki grają ..." z operetki "Cygańska miłość"; Emmericha Kalmana "Czardasz Silvy" z operetki "Księżniczka czardasza"; Nico Dostala "W Barcelonie" z operetki "Clivia", fragmenty z najsłynniejszej opery świata "Carmen" Georgesa Bizeta; "Przetańczyć całą noc" z musicalu "My fair Lady" Frederica Loewe oraz wiele innych utworów, ukochanych przez Publiczność, znanych melomanom z programów sal koncertowych, radia i telewizji, rozbrzmiewających w najważniejszych ośrodkach muzycznych świata, bawiących i wzruszających niezmiennie od dziesiątek lat.

Aby przybliżyć słuchaczom jakże interesującą i złożoną genezę tanecznych rytmów - tańców świata, artyści osobiście poprowadzą koncert, przytaczając słowa kompozytorów, historie form tanecznych, fabuły operetek i anegdoty o poszczególnych utworach.

Wykonawcy:
ARTES ENSEMBLE:
Emilia Mikołajczyk - sopran,
Małgorzata Janaszek - wiolonczela, reżyseria, prowadzenie koncertu
Andrzej Janaszek - fortepian, autor aranżacji utworów, dyr. artystyczny zespołu Artes Ensemble.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w biurze GOK w Morzeszczynie (ul. Kociewska 12  wejście koło Banku Spółdzielczego) oraz u sołtysów.

Koncert odbędzie się w Szkole Podstawowej w Morzeszczynie (hol górny).

Kontakt do organizatora:
Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie
ul. Kociewska 12, 83-132 Morzeszczyn
tel. 58 536-27-19 wew. 17, 506-022-612
gok@morzeszczyn.pl, Facebook/gokmorzeszczyn

Data publikacji: 2019-01-23 15:54
  • Plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.