Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wernisaż prac Adama Wyżlica “K/20”

18 marca o godz. 17.00 w Teatrze Miejskim w Kwidzynie odbędzie się wernisaż prac Adama Wyżlica “K/20”. To cykl malarskich prac artystycznych o tematyce krajobrazowej, o łącznej ilości dwudziestu obrazów, namalowanych w technice mieszanej, malarsko – sypanej. Użyte materiały do malowania to: farba akrylowa, materiały sypkie naturalne. Powierzchnia płótna w rozmiarze 80 na 50 cm jest wystarczająca, by artystyczny zamysł malarski jakim jest krajobraz lub pejzaż pokazać.

- Wszystkich dwadzieścia płócien prezentuje krajobraz polski zapamiętany podczas podróży artystycznych. Są one  wynikiem wspomnień, zapamiętanych widoków z okna pociągu, w którym podróż swą kontynuowałem, do celu - tłumaczy Adam Wyżlic.

O autorze:
Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2017 roku w Pracowni Fotografii  prof. Janusza Połoma, dyplom pt. „BAD TRIP – ZŁA PODRÓŻ” oraz Pracowni Malarstwa dr Marzeny Huculak, aneks do dyplomu ”K13” oraz absolwentem studiów licencjackich na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Pracowni Projektowania Komputerowego prof. Piotra Obarka, dyplom pt. „POLITYKA”  2015 r.

Malarz, grafik, fotograf, rysownik, rzeźbiarz.

Twórczość artystyczną autor traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Jak się później okazało był to Jan Przełomiec. Robił to niemal codziennie. Cenne uwagi malarza nakreśliły własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace.  W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne… Tak powstała seria rysunków zatytułowana „Ludziki”. Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych (m.in. w Krakowie, Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie) i pięćdziesiąt  zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Bierze udział w konkursach m.in. w BWA w Olsztynie na plakat "Rok Feliksa Nowowiejskiego" (2016) oraz w X Olsztyńskim Biennale Sztuki - o medal Prezydenta Olsztyna (2017), VIII Triennale malarskie z martwa naturą, konkursie malarskim z martwą naturą BWA Sieradz,  oraz w plenerach malarskich i fotograficznych. I nagroda  Manewry fotografii WMSF 2015.

Więcej informacji www.kck.ckj.edu.pl.

Data publikacji: 2019-02-19 09:43

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.