Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Aktualności z LGD "Wstęga Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", z którego można dowiedzieć się co działo się w ostatnim czasie w fundacji.

Wiosenne Targi Ogrodnicze

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Wiosenne Targi Ogrodnicze w Przechlewie, które odbędą się27 i 28 kwietnia na terenie byłego lotniska wojskowego w Sąpolnie, w gminie Przechlewo. Szczegóły dotyczące targów w tym karty zgłoszenia dla wystawców dostępne są TUTAJ.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew z zakresu "Organizowania i upowszechniania kultury w Gminie Gniew poprzez organizację przedsięwzięć kulturalnych". Szczegóły w załączniku.

Dzień Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych", polskie święto państwowe obchodzone corocznie tego dnia, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Ustawa o Narodowym Dniu Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" podpisana została 3 lutego 2011 r. Święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walczyli o demokratyczne społeczeństwo polskie. Pamiętajmy o nich w tym dniu.

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew "Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2019 roku projektów  współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew". Szczegóły w załączniku.

Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym

W sobotę, 2 marca, w hali widowiskowo-sportowej II LO w Tczewie odbyły się Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie Stołowym. Zaproszenia do udziału w zawodach skierowano do wszystkich lokalnych samorządów miejskich i gminnych oraz samorządu powiatowego. Mistrzostwa rozgrywane były w kategorii open, indywidualnej i drużynowej oraz w kategorii kobiet i mężczyzn. Drużyna z Gniewu uplasowała się na trzeciej pozycji.

 • Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie...
 • Mistrzostwa Samorządowców Powiatu Tczewskiego w Tenisie...

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej w Powiecie Tczewskim

Serdecznie zachęcamy do korzystania z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji, które działają w Tczewie, Pelplinie, Subkowach i w Gniewie. Szczegóły poniżej.

Bal karnawałowy

W ostatni piątek przed feriami, 8 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie, odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I- III. Na sali gimnastycznej pojawiły się niezliczone ilości wróżek, piłkarzy, motylków, księżniczek, piratów, spidermenów i innych postaci, których kolorowe stroje sprawiły, że wszyscy czuli karnawałowe szaleństwo. Dzieci razem z wychowawczyniami bawiły się wspaniale pod czujnym okiem animatorki, pani Małgosi Ratyńskiej.

Wielki Post

W środę, 6 marca w kościele katolickim rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, a w naszej parafii, również rekolekcje wielkopostne. W Środę Popielcową, 6 marca, Msze Święte z posypaniem popiołem odbędą się o godz.: 6.15, 8.00, 11.00, 16.30 dla dzieci oraz o godz. 18:00, w związku z czym nie będzie Mszy Świętej o godz. 17:00.

Diamentowe Gody

Na terenie gminy Gniew w ostatnich miesiącach trzy diamentowe pary obchodziły swój jubileusz. Byli to państwo Danuta i Franciszek Roggenbuch , Helena i Jan Fortuna oraz Krystyna i Kazimierz Tubajscy.  

Uwaga – może powiać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdynia.  Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.  

W środę brak wody na ul. Partyzantów

W związku z pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej w środę,  6 marca w godz. 8-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Partyzantów w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Szkolenie dot. nawozów

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu Biuro Powiatowe w Tczewie zaprasza na szkolenie dot/ obowiązków związanych z przechowywaniem i stosowaniem nawozów, wynikających z Programu działań, mających na celu ograniczenie odpływu azotu ze źródeł rolniczych. Szkolenie dotyczyć będzie także E-wniosku 2019. Szkolenie odbędzie się 12 marca o godz. 12.00 w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu. W związku z wymogami dotyczącymi prowadzenia dodatkowej dokumentacji przez rolników prosimy o przybycie na szkolenie.

VI Pomorskie Forum Mleczarskie

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu zaprasza na VI Pomorskie Forum Mleczarskie, które odbędzie się 7 marca 2019 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Lubaniu. Program spotkania poniżej.

Urzędnicy pomogą w wypełnieniu deklaracji PIT

Zapraszamy na spotkanie z urzędnikami z Urzędu Skarbowego w Tczewie, podczas którego zainteresowanym osobom udzielona zostanie pomoc w wypełnieniu deklaracji PIT. Spotkanie odbędzie się w środę, 20 marca w godz. 8.30-14.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie.

Dzień Jedności Kaszubów

23 marca Żukowo będzie gospodarzem tegorocznego Dnia Jedności Kaszubów. Obchody rozpoczną się od uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczyć będzie Biskup Pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej ks. Zbigniew Zieliński, o godz. 10.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie.

Trwa rekrutacja do przedszkoli i szkół na rok szkolny 2019/2020

W okresie od 25 lutego do dnia 25 marca można składać wnioski o przyjęcie dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej, przedszkola oraz oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, prowadzonych przez Gminę Gniew.

Młodzi wędkarze i ekologia

W sobotę, 2 marca, w siedzibie Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Gdańsku przy ul. Rajskiej 2 odbył się drugi etap „Konkursu wiedzy ekologiczno-wędkarskiej” dla dzieci i młodzieży w wieku 10-16 lat. Do finału zostało zakwalifikowanych 47 uczestników pierwszego etapu zorganizowanego na terenie województwa pomorskiego.

W najbliższych dniach: silny wiatr i oblodzenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi wiatrami i oblodzeniem.

Kameralne zakończenie karnawału

W miniony piątek, 1 marca w  kościele św. Mikołaja w Gniewie gościliśmy Polską Filharmonię Kameralną z Sopotu, która dla gniewskiej publiczności dała wspaniały, karnawałowy koncert. Muzycy, prowadzeni przez maestro Wojciecha Rajskiego dali godzinny koncert, który gniewianom bardzo przypadł do gustu. Występowi przysłuchiwał się burmistrz Maciej Czarnecki, witając muzyków. Po koncercie można było zakupić książkę pt. "Kaczki na północ, kawki na wschód, a jaskółki robią chaos" z autografem autora Krzysztofa Czerwińskiego.

Spotkanie z przedstawicielami PUP

Absolwencie! Koniec szkoły… co dalej? W poniedziałek, 4 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie odbyło się spotkanie przyszłych absolwentów z przedstawicielkami Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie. Uczniowie zostali zapoznani z ofertą form wsparcia prowadzoną przez PUP dla osób młodych poszukujących pracy, jak również bezrobotnych. Są to m.in. staże, szkolenia, prace interwencyjne, bony szkoleniowe, bony zatrudnieniowe, czy też jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej po zakończeniu nauki w szkole.

Spotkanie z teatrem

W poniedziałek, 25 lutego odbyło się pierwsze po feriach spotkanie kółka teatralnego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. Dzięki projektowi „Spotkanie z Teatrem”, który opracowały opiekunki Kółka Teatralnego, panie Maria Dziki i Mariola Górska, szkoła otrzymała dofinansowanie na sfinalizowanie tego przedsięwzięcia kulturalnego, w ramach realizacji zadania publicznego Upowszechniania Kultury na terenie Miasta i Gminy Gniew przez Gminę Gniew.

Terminarz posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie

W marcu odbędą się cztery posiedzenia Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie. 13 marca spotka się Komisja Rewizyjna, która opracuje sprawozdanie z kontroli rozbudowy szkoły podstawowej w Gniewie, 21 marca odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki dot. przebiegu prac rewitalizacyjnych i stanu rozbudowy szkoły oraz Komisji Społecznej nt. funkcjonowania szkół, 25 marca natomiast spotkają się radni Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

Poszukiwany pracownik produkcji

Spółka ALMA-COLOR wiodący polski producent farb i lakierów przemysłowych z siedzibą w Gniewie poszukuje osoby na stanowisk: pracownik produkcji.

W Gniewie będą kręcić film - poszukiwani są statyści

Rozpoczynamy zapisy statystów do filmu "Szpęgawsk 1939". Plan filmowy odbędzie się w Gniewie w niedzielę 31 marca. Praca na planie ma charakter społeczny. Prosimy o zgłaszanie swej chęci zagrania w filmie na adres emaliowy uth1@wp.pl lub poprzez profil Instytut Filmowy Unisławskiego Towarzystwa Historycznego. Za każdym razem organizatorzy proszą o podanie imienia nazwiska, wieku i numeru telefonu i koniecznie dopisku GNIEW! Z każdym organizatorzy przedsięwzięcia skontaktują się telefonicznie w sprawie ustalenia szczegółów.

Wsparcie dla inwestycji w Gniewie

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprosiła przedsiębiorców z gminy Gniew na spotkanie dotyczące m.in. pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Konferencja stała się też okazją do rozmowy o szkolnictwie branżowym, a burmistrz Maciej Czarnecki przedstawił postępy prac nad powołaniem w Gniewie „Narzędzia w ręku”, czyli międzypokoleniowego stowarzyszenia wspierającego pracę rzemieślników.

Ul. Sobieskiego zamknięta

W poniedziałek, 11 marca ze względu na układanie nowej nawierzchni, od wczesnych godzin porannych zamknięta zostanie ul. Sobieskiego w Gniewie - odcinek od ul. 27 Stycznia do rynku. Przez około 4 dni wjazd na pl. Grunwaldzki możliwy będzie tylko od ul. Pod Basztą (koło kościoła). Firma Budimex prosi kierowców o cierpliwość i wyrozumiałość. Dojazd do zamku oraz firmy Mikrostyk możliwy będzie tymczasową drogą wahadłową. Kierowcy proszeni są ze względu na uskok o zwolnienie i ostrożność w tym miejscu.

Śledzik u Seniorów

Spotkanie w Klubie Seniora „Wesoła Jesień”, które odbyło się 2 marca było ostatnim spotkaniem w karnawale. Seniorzy raczyli się tradycyjnymi „śledzikami” i innymi potrawami, których głównym składnikiem była właśnie ta ryba.

Zabawa karnwałowa w Kursztynie

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad i spotkań towarzyskich. Nie inaczej było w miniony weekend w Kursztynie, gdzie odbyła się pierwsza zabawa karnawałowa od lat.

Ogłoszenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał ogłoszenie o kontroli opróżniania zbiorników bezodpływowych oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Od 18 marca upoważnieni przez Burmistrza pracownicy urzędu na terenie gminy gniew rozpoczną kontrolę w zakresie zbierania informacji nt. częstotliwości opróżniania ww. zbiorników. Szczegóły w załączniku.

Dzień otwarty w SP 1

Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie serdecznie zapraszają  Rodziców i Przyszłych Pierwszoklasistów na Dzień Otwarty, który odbędzie się w czwartek 14 marca 2019 r., w godz. od 16.00 do 18.00.  Będzie to okazja do rozmów z Dyrekcją i Pedagogami. Dla najmłodszych gości przewidziano wiele atrakcji i niespodzianek. Przyjdź koniecznie, poczuj atmosferę nowoczesnej szkoły, ale z tradycjami. Przyjdź, zobacz i zostań uczniem Szkoły z Przyszłością!

Dzień Kobiet

Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet wszystkiego co najlepsze, spełnienia marzeń zadowolenia z siebie, dużo szczęścia i uśmiechu  oraz wiele radości życiowej!

Karnawał w Kursztynie

Karnawał to okres zimowych balów, maskarad i spotkań towarzyskich. Nie inaczej było w miniony weekend w Kursztynie, gdzie odbyła się pierwsza zabawa karnawałowa od lat.

Uwaga – w najbliższych dniach może mocno wiać!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

W niedzielę kibicujemy szczypiornistom

W niedzielę 10 marca o godz. 15:00 szczypiorniści Latocha Agropom Gniew podejmą przed własna publicznością ekipę z Brodnicy. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

Sportowi stypendyści

Dwadzieścia cztery osoby 6 marca otrzymały nagrody pieniężne i pamiątkowe dyplomy za wysokie wyniki sportowe. W Sali Kameralnej gniewskiej biblioteki wręczył je zasłużonym trenerom i młodym sportowcom burmistrz Maciej Czarnecki. W spotkaniu udział wzięła także zastępca burmistrza Joanna Kamińska. Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele takich dyscyplin jak: tenis stołowy, piłka nożna, badminton i karate.

Koncert dla Kobiet

Uczniowie Ogniska Muzycznego zapraszają na uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 8 marca (piątek) o godz. 17.00 w Sali Kameralnej w Gniewie.

Utrudnienia na DK 91 w Szprudowie!

Dzisiaj, 8 marca, po godz. 13.00 doszło tam do przewrócenia się ciężarówki wraz z przyczepą do przewozu styropianu. Na chwilę obecną droga nr 91 na wysokości Szprudowa jest zablokowana, dlatego kierowcy proszeni są o kierowanie się objazdami.

Życzenia dla Sołtysów z terenu gminy Gniew

Z okazji Dnia Sołtysa Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki składa wszystkim sołtysom z terenu Gminy Gniew wyrazy podziękowania za wkład pracy, zaangażowanie i aktywną postawę na rzecz wspólnoty lokalnej. Życzę dużo zdrowia, pozytywnego nastroju, optymizmu, pogody ducha, radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej. Życzę również odwagi i wytrwałości w konsekwentnym realizowaniu planów, gotowości ze zmierzeniem się z nowymi problemami oraz przyjaźni ludzi, z którymi przyjdzie się Państwu spotkać.

Warsztaty dla rolników

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tczewie zaprasza rolników, przedstawicieli Urzędów Gmin oraz zainteresowane osoby na warsztaty pt. „Wdrażanie programu azotanowego”. Warsztaty te są częścią projektu pn. Ograniczenia zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód, realizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, przy współpracy z Wojewódzkimi Ośrodkami Doradztwa Rolniczego. Projekt jest współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zadbaj o siebie i bliskich – skorzystaj z powiatowych programów polityki zdrowotnej

Trwa kolejna edycja powiatowych programów polityki zdrowotnej. Zakwalifikowane do programów osoby będą mogły skorzystać m.in.: z bezpłatnych badań przesiewowych, konsultacji lekarskich, szczepień ochronnych oraz porad dietetyka, psychologa i fizjoterapeuty. Prowadzone w ramach przedsięwzięcia działania finansowane są z budżetu Powiatu Tczewskiego, Gminy Miejskiej Tczew, Gminy Pelplin, Gminy Gniew, Gminy Subkowy oraz NFZ.

Informator biurowy LOT Kociewie

Przedstawiamy Państwu informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie. Życzymy miłej lektury.

Poznali Corgi i Pompika

W poniedziałek 4  marca dzieci z grup starszych Przedszkola Miejskiego w Gniewie wybrały się na wycieczkę  do  Kwidzyńskiego Centrum Kultury (KCK) na film animowany  pt. „Corgi psiak Królowej”. Była to wesoła opowieść o  Rexie, nieziemsko rozpuszczonym,  ślicznym  małym  corgi, ulubionym  piesku brytyjskiej królowej. 

Dzień Kobiet w gniewskiej książnicy

Tradycyjny już uroczysty koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie odbył się 8 marca. Wydarzenie zgromadziło w Sali Kameralnej rzesze melomanów i zaproszonych gości z wiceburmistrz Joanną Kamińską oraz radną Ewą Majewską na czele.

Świętowanie w klubie seniora "Wesoła Jesień"

W piątek, 8 marca odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, w którym udział wzięli wszyscy członkowie klubu seniora „Wesoła Jesień”. Zaproszenie na to wydarzenie otrzymały również panie: Joanna Kamińska Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, oraz Walentyna Czapska Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Gniew. Przedstawicielki władz wyraziły swoją wdzięczność prowadzącym klub, za ich poświęcenie na rzecz seniorów.

XXII Powiatowy Turniej KGW Powiatu Tczewskiego

Tegoroczne Grand Prix podczas XXII Powiatowego Turnieju KGW Powiatu Tczewskiego zdobyły panie z Lipiej Góry z gminy Morzeszczyn. KGW Lipia Góra będzie reprezentowało nasz powiat w Wojewódzkim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Żukowie. W wydarzeniu udział wzięły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kolonii Ostrowickiej, które otrzymały nagrodę specjalną od gniewskich władz miasta. Naszym paniom kibicował burmistrz Maciej Czarnecki.

W konkurencjach XXII Powiatowego Turnieju KGW Powiatu Tczewskiego nagrody otrzymały:

- Produkt tradycyjny: śledzie marynowane w oleju - KGW Czarlin (Gmina Tczew),

- Tablica – „1918-2018 My Polacy” – KGW Lipia Góra (Gmina Morzeszczyn),

- Piosenka z inscenizacją – „O mojej mamie lub dla mojej mamy” - KGW Brzuśce (Gmina Subkowy - Urząd Gminy w Subkowach),

- "Moda – „otulona kwiatami” – KGW Brzuśce (Gmina Subkowy),

- Scenka kabaretowa – „Kagiewuszki kandydują – program wyborczy na wesoło” – KGW Janiszewo (Miasto i Gmina Pelplin).

Podczas turnieju wręczone zostały również nagrody laureatom konkursu plastycznego „KGW - co to? kto to?”, zorganizowanego dla wszystkich szkół podstawowych z powiatu tczewskiego. I tak, pierwsze miejsce zdobyła Oliwia Antkowiak z Zespołu Kształcenia i Wychowania Nr 1 w Pelplinie, drugie miejsce zdobył Kacper Mamel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pelplinie, a trzecie zdobyła Magdalena Szymańska również z SP nr 2 w Pelplinie.

 

Więcej zdjęć: <link>


 

 


 

Data publikacji: 2019-03-12 10:04
 • turniej kgw
 • DSC_8309
 • turniej kgw

Młodzież zapobiega pożarom

W piątek, 8 marca w siedzibie gniewskiej Ochotniczej Straży Pożarnej odbył się gminny etap ogólnopolskiego turnieju pożarniczego „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju wzięło udział ponad 30 młodych uczestników z terenu Gminy Gniew, którzy reprezentować będą Gminę Gniew na etapie powiatowym w kwietniu.

Jury, w skład którego weszli mundurowi z komendy PSP w Tczewie i Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z ternu gminy Gniew wyłonili zwycięzców. Wśród najmłodszych największą wiedzą z zakresu działalności straży pożarnych okazali się: Karolina Kurcaba z Kolonii Ostrowickiej, Karol Lamkiewicz z Gniewu oraz Kacper Zander z Opalenia. Wśród nieco starszych uczestników pierwsze trzy miejsca zajęli: Ksawier Rajkowski z Opalenia, Aleksander Netkowski z Ostrowitego i Aleksandra Elert z Kolonii Ostrowickiej. Najlepszymi wśród starszej młodzieży okazali się Amelia Karcz z Tymawy, Mikołaj Brzycki z Gniewu i Miłosz Komorowski z Gniewu.

Zwycięzców nagrodami po zakończeniu turnieju odznaczyli Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska oraz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie Tadeusz Kordecki. Życzymy powodzenia na kolejnym, powiatowym etapie turnieju.

Więcej zdjęć: <link>

Data publikacji: 2019-03-12 11:32
 • turniej pożarniczy
 • turniej pożarniczy
 • turniej pożarniczy

Studencie, absolwencie szkoły wyższej- to jest Twój czas, aby zdobyć doświadczenie zawodowe

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” realizuje projekt „GraduatON”. Jego celem jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe lub będących na ostatnim roku studiów.  
Specjalna formuła Programu „GraduatON” przewiduje uwolnienie odwagi zawodowej, wyeliminowanie ograniczeń i wydobycie Twoich Zdolności:

Twój profil zostanie przeanalizowany za pomocą renomowanych testów stosowanych w świecie biznesu
Doświadczony doradca zawodowy wyłoni Twoje Talenty i mocne strony oraz Cechy wymagające dalszej pracy i rozwoju
Indywidualna opieka psychologa/coach’a kariery pozwoli zdefiniować Twój kierunek zawodowy i jego ewolucję oraz pokonać ewentualne bariery, aby Twoje Predyspozycje je zdominowały
Specjalnie przygotowane warsztaty z zakresu rozwoju i prezentacji osobowości, przygotują Cię do efektywnego funkcjonowania w firmie
Otrzymasz wsparcie intensywnie działającego i w pełni zaangażowanego w poszukiwania pośrednika pracy
Masz szansę, na skorzystanie z płatnego 3-miesięcznego stażu oraz wsparcia opiekuna stażowego.
Jeśli jesteś:
- absolwentem szkoły wyższej lub uzyskałeś absolutorium (max. 24 miesiące od zakończenia nauki) lub uczęszczasz na ostatni roku studiów wyższych (studia I, II stopnia, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu)),
- posiadasz aktualne orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne),
- na dzień przystąpienia do projektu pozostajesz bez zatrudnienia,
- nie bierzesz udziału w innym projekcie tego typu współfinansowanym przez PFRON,


SPEŁNIASZ WSZYTSKIE KRYTERIA – ZGŁOŚ SIĘ! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Dla osób aktywnych gwarantujemy pracę!

W ramach Projektu Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” pokrywa koszty:
- profesjonalnej obsługi merytorycznej podczas organizowanych wsparć;
- wynajmu sal szkoleniowych podczas organizowanych warsztatów i szkoleń;
- ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków uczestników/czki podczas organizowanych wsparć;
- materiałów szkoleniowych;
- wyżywienia podczas udziału w warsztatach i szkoleniach;
- zakwaterowania podczas udziału w szkoleniach i warsztatach – dla osób, które z uzasadnionych przyczyn nie są w stanie dojechać z miejsca zamieszkania w dniu w którym odbywa się szkolenie lub warsztat (np. odległość powyżej 100 km); koszty pokrywane będą do momentu wyczerpania budżetu środków przeznaczonych na ten cel;
- dojazdów na szkolenia i warsztaty – koszty pokrywane do wysokości kwoty przewidzianej w budżecie.

Zapraszamy do składania aplikacji.
Szczegółowe informacje uzyskasz pod nr tel. 728 873 371 lub adresem e-mail: graduaton@reaxum.eu.
Dokumenty rekrutacyjne do pobrania znajdują się na stronie https://reaxum.eu/graduaton/
 

Data publikacji: 2019-03-12 12:37
 • GraduatON_mini
 • GraduatON_ver2

Aktualizacja bazy podmiotów turystycznych i nowych atrakcji

Działasz w branży turystycznej, prowadzisz lokal gastronomiczny, oferujesz noclegi lub inne usługi, które mogą spodobać się potencjalnemu turyście? Masz pomysł i planujesz stworzyć nowe atrakcje, które umilić mogą spędzony czas w Gniewie przyjezdnym do nas gościom? Skontaktuj się nami i pomóż nam w przygotowaniu nowej oferty turystycznej i aktualizacji danych.

Szkolenie z programu WITKAC

W środę, 13 marca o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych – Gniew (pl. Grunwaldzki 45) odbędzie się szkolenie z zakresu aplikowania o środki przez platformę WITKAC. Zapraszamy, wstęp wolny.

Uwaga – może powiać!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje  prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych sporządzoną przez  Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Problemy z wodą w Tymawie

W związku z pracami remontowo-konserwacyjnymi na sieci kanalizacyjnej, w środę 13 marca w godz. 8-15.00 na Osiedlu Leśnym w Tymawie mogą nastąpić przerwy w dostawie wody. Za utrudnienia spółka INWEST-KOM przeprasza.

 • img12
 • img7

Bezpłatne badania mammograficzne

Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet – Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore – rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Zapraszamy na bezpłatne, profilaktyczne badania, które odbędą się w Gniewie 11 kwietnia.

Informacje dla NGO

Centrum organizacji pozarządowych w Gniewie przedstawia newsletter z najważniejszymi informacjami dla organizacji pozarządowych. W załączniku m.in. zaproszenie na szkolenie z programu WITKAC, oraz terminy zgłaszania wniosków na Ekominigranty i inicjatywy kulturalne. Zapraszamy do lektury. 

10 medali dla młodych gniewian

Hala sportowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi "ORP" w Wejherowie była gospodarzem tegorocznego Pomorskiego Turnieju w Karate Tradycyjnym. O medale walczyło blisko 300 zawodników. W zawodach wzięli tez udział młodzi sportowcy z Klubu Karate Tradycyjnego w Gniewie, którzy wywalczyli 10 medali.

10 medali dla młodych gniewian

Hala sportowa Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Bohaterskiej Załogi "ORP" w Wejherowie była gospodarzem tegorocznego Pomorskiego Turnieju w Karate Tradycyjnym. O medale walczyło blisko 300 zawodników. W zawodach wzięli tez udział młodzi sportowcy z Klubu Karate Tradycyjnego w Gniewie, którzy wywalczyli 10 medali.

Od Pekinu do Szanghaju – opowieść o Chinach w DPS

Ludzi ciekawych świata nie brakuje. Jednym z nich jest pani Czesława Krzemińska, która w swoim życiu miała okazję zwiedzić niejeden kontynent. 1 marca pani Czesława opowiedziała mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Gniewie o swojej podróży do Chin.

Paweł Smoleński- spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Pawłem Smoleńskim. W sobotę, 30 marca w bibliotece w Gniewie poprowadzi je Hanna Łozowska- reporterka, dziennikarka, doktorantka instytutu dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zbliżyć się do dziedziny publicystyki i literatury.

Wypalanie traw – kosztowna głupota

Wypalanie traw, chwastów i pozostałości po zbiorach w wielu kulturach jest głęboko zakorzenioną i tradycyjną metodą. Zabieg ten ma użyźnić glebę, niszczy chwasty no i oszczędza czas. Przekonanie to bierze się zapewne z dawnych, zamierzchłych czasów, kiedy to taki sposób użytkowania rolniczego nazywany był żarowym. I choć rolnictwo żarowe na naszych terenach odeszło w niepamięć wiele lat temu to samo wykorzystywanie ognia pozostało w świadomości wielu osób.

Awaria wodociągu w gminie Gniew

W związku z awarią na sieci wodociągowej w  miejscowości Jeleń w środę  14 marca  nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Piaseczna, Piaseckich Pól, Jelenia i Rakowca. Utrudnienia potrwają do czasu usunięcia awarii. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Uwaga - może powiać!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego  otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Jak Rumcajs uratował Cypiska

Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia  kolejny raz zaprosił uczniów

ZS Opalenie na przedstawienie teatralne. Tym razem 13 marca do Kwidzyna wyruszyły klasy

 0-III. Uczniowie mogli obejrzeć spektakl pt.: ,,Jak Rumcajs uratował Cypiska”.

Dni Otwarte DOFE

W dniach 10-12 maja odbędą się dni otwarte Funduszy Europejskich. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: Polska różnorodna. Jest  to już siódma edycja DOFE organizowana na terenie województwa pomorskiego.

Pierwsze zawody w Baśkę w CK „Zamek”

Wyjazdowy turniej w ramach „Gniewskiej Ligi Baśki” z najwyższym trumfem asem trefl odbył się 13 marca w Centrum Kultury „Zamek” w Nowem. Impreza tradycyjnie już rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu "baśkarzy". Po przywitaniu przez Grzegorza Dąbrowskiego, prezesa Koła Baśki nr 3 w Gniewie głos zabrał przedstawiciel gospodarzy, pan Andrzej Gappa. Dyrektor CK „Zamek” opowiedział m.in. o miejscu, w którym odbywały się zawody.  

Po sensoryczny ogród marzeń przez Gniew

W dniach 26 - 31 maja 2019 r. czworo pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie przemierzy Polskę z Wieliczki do Tczewa - biegnąc i jadąc na rowerach. Pokonają trasę 620 km w 6 dni, by móc zebrać środki na stworzenie sensorycznego ogrodu marzeń dla Przedszkolaków ze Specjalnego Przedszkola nr 3 w Tczewie.

Konkurs na ławkę zakochanych rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto ogłoszony 14 lutego z inicjatywy burmistrza Macieja Czarneckiego, konkurs na ławkę zakochanych. Decyzją jury konkursowego pod przewodnictwem Zastępcy Burmistrza Joanny Kamińskiej w konkursie zwyciężył projekt Żanety Janickiej z Gdyni.

‘’Biegojazda po Sensoryczny ogród marzeń” przez Gniew

W dniach 26 - 31 maja odbędzie się charytatywny bieg połączony z jazdą na rowerze. Jego uczestnicy w słusznym celu pokonają aż 620 km. Akcja ma na celu zebranie środków na stworzenie sensorycznego ogrodu marzeń dla Przedszkolaków ze Specjalnego Przedszkola nr 3 w Tczewie.

Rekrutacja w szkole w Gogolewie

Szkoła Podstawowa SPSK informuje, że trwa  rekrutacja do bezpłatnego oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, klasy czwartej sportowej o profilu piłka nożna, oraz zapisy do klas II-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie.

Liga zbliża się wielkimi krokami!

Już w najbliższą sobotę startują rozgrywki V Ligi Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Do walki o ligowe punkty wrócą więc piłkarze Keramzytu Szprudowo, którzy na boisku w Gniewie podejmą Sławka Borzechowo. Tydzień później do rywalizacji staną piłkarze Mewy i Sobieskiego, którzy powalczą w rozgrywkach Klasy A i Klasy B.

IX Konkurs Młodych Talentów Muzycznych, pn. "Muzyczna Scena Młodych"

Gminny Ośrodek Kultury w Morzeszczynie po raz IX organizuje Konkurs Młodych Talentów Muzycznych, pn. "Muzyczna Scena Młodych". Konkurs odbędzie się dnia 26 kwietnia 2019 r. (piątek) w Dzierżążnie (gm.Morzeszczyn).

 

Piękna Wieś Pomorska 2019

Rusza kolejna edycja konkursu „Piękna Wieś Pomorska”. Celem wydarzenia jest ukazanie piękna wiejskiego krajobrazu i wspólnego działania społeczności wiejskiej. Do udziału w zabawie zaprasza Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Zapraszamy na mecz naszych tenisistów

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie zaprasza na mecz II Ligi w tenisie stołowym UKS OLIPIA GNIEW vs AWFIS GDAŃSK IV, który odbędzie się we wtorek 16.03 o godz.: 16:00 na hali sportowej. Zachęcamy do kibicowania naszej drużynie.

 • 53267085_793303321025710_7404457870944632832_n

Projekt "GraduatON” dla studentów, absolwentów szkół wyższych

Międzynarodowa Fundacja „Reaxum” realizuje projekt „GraduatON”. Jego celem jest zwiększenie zatrudnienia wśród osób z niepełnosprawnością posiadających wykształcenie wyższe lub będących na ostatnim roku studiów. 

Wyciąg z ogłoszenia z dnia 11 marca 2019 r.

Na podstawie  Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004r. w sprawie sposobu i trybu  przeprowadzania przetargów  oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2014r, poz.1490 ze zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew,   83-140 Gniew, Pl. Grunwaldzki 1 ( pokój 109) odbędzie się  10 czerwca   (poniedziałek)  o godz. 10.00 pierwszy ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż   nieruchomości gruntowych ( kompleks działek )  stanowiących własność Gminy Gniew.

Informacja

Informujemy że dzień 20.03.2019r. tj. środa nie będzie dniem przyjęć interesantów przez Pana Burmistrza Macieja Czarneckiego.

W tym dniu interesantów będzie przyjmowała z-ca burmistrza Joanna Kamińska w godzinach od 14:00 do 17:00.

Bezpłatne spotkanie NCBR dla firm

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza firmy z regionu na BEZPŁATNE spotkanie NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR, podczas którego uczestnicy dowiedzą się jak uzyskać dotacje na rozwój firmy. Spotkanie odbędzie się 29 marca 2019 w GDAŃSKU – Inkubator Starter, ul. Bydgoskich Przemysłowców 6.

 • baner2

Uwaga – będzie wiało!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje zbiorcze ostrzeżenie meteorologiczne wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Gniewskie firmy i sprzedawcy w Dzienniku Bałtyckim

Obecnie trwa głosowanie w plebiscycie "Mistrzowie Handlu" organizowanym przez Dziennik Bałtycki. Ponad 20% nominowanych sprzedawców jest z naszych, gniewskich sklepów i większość z nich zajmuje wysokie pozycje w rankingu.  Zachęcamy do oddawania głosów na reprezentantów naszego miasta.

Uzyskaj pomoc w wypełnianiu deklaracji PIT

Urząd Skarbowy zaprasza na spotkanie dotyczące deklaracji e-PIT, podczas którego urzędnicy pomogą wypełnić deklaracje zeznań podatkowych za 2018 rok. Spotkanie odbędzie się w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew (pl. Grunwaldzki 1) w środę, 20 marca w godz. od 8.30 do 14.00. Osoby zainteresowane powinny zabrać z sobą dowód osobisty, rozliczoną deklarację PIT z 2017 r. oraz aktualną informację o dochodach za rok 2018. Serdecznie zapraszamy!

Bitwa regionów - konkurs dla KGW

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polska smakuje i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zapraszają Koła Gospodyń Wiejskich do wzięcia udziału w konkursie Bitwa Regionów. Drużyny zapisywać można do końca marca. Szczegóły w załączniku.

Dzisiaj w dzień może mocniej powiać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje zbiorcze ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń - charytatywnie duathlon

Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń to niecodzienna akcja charytatywna, której organizatorem jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Ambasadorami akcji są Joanna Kulig i Krzysztof Hołowczyc. Akcję popierają osoby ze świata mediów i sportu m.in. Kamil Stoch, Kamil Bednarek, Bovska, Marcin Dorociński, Marek Piekarczyk, Michał Czernecki, Artur Barcis.

Bezpłatne kursy obsługi komputera dla osób 50 +

Consulting Firma Doradczo-Szkoleniowa oferuje szkolenia komputerowe dla osób powyżej 50 roku życia. Kursy kończą się egzaminem i uzyskaniem międzynarodowego certyfikatu ECDL BASE. Harmonogram zajęć ustalany jest z każda grupą indywidualnie (przykładowo 3-4 godziny lekcyjne w tygodniu w dni powszednie oraz w weekendy).

Nabór na młodego strażaka

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie ogłasza nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej dla wszystkich w wieku 10-16 l.

Robotyka i programowanie w przedszkolu w Jeleniu

W oddziale przedszkolnym w Jeleniu, działającym przy Szkole Podstawowej im. Bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie w piątek, 15 marca odbyły się warsztaty programowania w oparciu o Lego, maty edukacyjne oraz Ozoboty. Właśnie tak dzieci rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem.

UKS Olimpia Gniew remisuje z AWFIS IV Gdańsk

16 marca w gminnym ośrodku sportu i rekreacji miał miejsce mecz II ligi w tenisie stołowym, który po zaciętej rywalizacji zakończył się wynikiem 5:5. Mecz był pełen niesamowitych zwrotów akcji i emocji.

Gdynia Półmaraton 2019

17 marca o godz. 11:00 z gdyńskiego Skweru Kościuszki wystartował półmaraton, w którym udział wzięło ponad 7 tysięcy uczestników. Wśród nich byli gniewscy Trunsformersi.

Ogłoszenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał ogłoszenie o pierwszym ustnym nieograniczonym przetargu na dzierżawę nieruchomości w Kolonii Ostrowickiej, który odbędzie się 29 kwietnia o godz. 10.00. Szczegóły w załączniku.

Oferty pracy

Hydromechanika sp. z o.o. to firma specjalizująca się w obróbce mechanicznej metali oraz fabrykacji elementów i montażu podzespołów na podstawie dokumentacji technicznej klienta.  W związku z ciągłym rozwojem spółka  poszukuje kandydatów do pracy na stanowiska: pracownik działu dokumentacji, pracownik produkcji,  monter, ślusarz, malarz, operator Water Jet, specjalista ds. procesów produkcyjnych,  kontroler jakości oraz kierownik zmiany.

Inauguracja wystawy „Chłopi i ruch ludowy w walce o Niepodległość”

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego zaprasza do Oddziału Muzeum w Piasecznie na uroczyste otwarcie wystawy pt.: ,,Chłopi i ruch ludowy w walce o Niepodległość”, które odbędzie się dnia 21 marca 2019 roku o godzinie 11:00.

Wieści z SP I

Gniewskie szkoły działają aktywnie na rzecz rozwoju swoich podopiecznych. Zachęcamy do zapoznania się z ostatnimi wydarzeniami i osiągnięciami SP I.  Badanie kosmosu, konkurs plastyczno-językowy i dzień otwarty to nowe doświadczenia, którymi pochwalić mogą się uczniowie ze szkoły Podstawowej.

Szanowny Rodzicu, Drogi Uczniu

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie serdecznie zapraszają na dzień otwarty, który odbędzie się w środę 20 marca 2019 roku o godz. 17:00. Zachęcamy do wzięcia udziału i zapoznania się z ofertą szkoły.

W tym roku rekrutacja jest dla nas bardzo szczególna. Wiecie Państwo, że w związku
z reformą oświaty szkoła nasza powstaje dopiero jako szkoła podstawowa, w budynku dawnego gimnazjum. Nie uda się to, jeśli nie przejdą do nas Państwa dzieci. Mamy świadomość, jak niełatwa jest decyzja zmiany szkoły dla ucznia i jego rodziców. Jednak
w poprzednim roku szkolnym już zaufało nam wielu rodziców, przenosząc swoje dzieci, a my zrobiliśmy wszystko, żeby nie zawieźć ich oczekiwań.

Jesteśmy szkołą pod wieloma względami bardzo wartościową. Proponujemy uczniom lekcje rozpoczynające się wyłącznie od godziny ósmej, bogato wyposażone gabinety, atrakcyjne wycieczki szkolne, indywidualne podejście do ucznia, niesamowity klimat,
a przede wszystkim to, że jesteśmy zawsze gotowi do pracy i pomocy uczniom i rodzicom.Zwracamy się z prośbą, nie przekreślajcie nas, spróbujcie trochę poznać, skorzystajcie z zaproszenia, a potem zdecydujcie. Bez was, nie ma nas. Bez was nie będzie naszej szkoły. 

-Apeluje dyrekcja i zarząd Szkoły Podstawowej Im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką

 

 

 

Data publikacji: 2019-03-19 09:22

Okno na kulturę po raz trzeci

zbliża się trzecia edycja wydarzenia OKNO NA KULTURĘ. W sobotę 13 kwietnia w Warsztatowej w Tczewie zagra Oly. - utalentowana piosenkarka i songwriterka. Tczewscy działacze na rzecz kultury zapraszają na kameralne granie.

Rekrutacja w Tymawie

Bezpłatna Katolicka Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi w Tymawie ogłasza rozpoczęcie rekrutacji na rok 2019/2020 i zaprasza na dzień otwarty organizowany dla uczniów, ale także dla dzieci i rodziców zainteresowanych  ofertą edukacyjną placówki. Szkołę można odwiedzić w dniu 27 marca w godzinach 15.30-18.00. Podczas Dnia Otwartego odbędzie się szereg atrakcji dla dzieci.:)

Rekrutacja w bajecznej krainie

Od poniedziałku, 18 marca, trwa rekrutacja dzieci do Przedszkola Niepublicznego Bajeczna Kraina. Aby zapisać maluszka do placówki należy wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.bajeczna-kraina.pl lub w siedzibie przedszkola (ul. Behrendta 36, Gniew).

Nieudana inauguracja Keramzytu

W minioną sobotę rozpoczęto, wiosenne zmagania w rozgrywkach V ligi. Wśród zespołów walczących o ligowe punkty, na tym szczeblu, jest Keramzyt Szprudowo, który na początek rundy rewanżowej przegrał ze Sławkiem Borzechowo. Już w najbliższy weekend do rywalizacji wrócą także zawodnicy A – klasowej Mewy Gniew. Pod znakiem zapytania stoją za to występy Sobieskiego, którego zawodnicy w okresie przygotowawczym nie trenowali.

1 % dla SPSK Gogolewo

Publiczna Szkoła w Gogolewie zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz szkoły.  Pozyskane pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę placu zabaw.

Informacja dla przedstawicieli organizacji pozarządowych

Informujemy o zmianach dotyczących podpisywania zasad składana sprawozdań dla organizacji pozarządowych.

Medale dla dziewcząt z SP2

W dniu 18.03.2019r. reprezentacja dziewcząt z SP 2 w Gniewie uczestniczyła w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie przy współpracy z II LO w Tczewie. Do rywalizacji przystąpiły 4 zespoły: PKG Tczew, ZKiW Nr 1 Pelplin, SP Morzeszczyn oraz SP 2 Gniew. Rywalizację prowadzono systemem każdy z każdym, do wygrania dwóch setów, do 25 punktów. Reprezentantki gniewskiej szkoły podstawowej po raz kolejny zdobyły medale.

Pierwsze spotkanie Gminnej Rady ds. Seniorów

Miło nam poinformować, że dzisiaj przedpołudniem odbyło się pierwsze posiedzenie Gminnej Rady ds. Seniorów. Obrady otworzył burmistrz Maciej Czarnecki mówiąc o powadze współpracy z różnymi grupami społecznymi i o planach związanych z działalnością nowej rady. Podczas spotkania zostały też wybrane władze organizacji. Przewodniczącym Gminnej Rady ds. Seniorów w Gniewie został pan Andrzej Gocek, jego zastępczynią wybrano panią Elżbietę Gajowniczek, stanowisko sekretarza przypadło natomiast pani Weronice Adamskiej.  

Mogą nie działać e-maile

Od środy (20 marca) do piątku (22 marca) mogą wystąpić problemy z dostarczaniem poczty elektronicznej do Urzędu Miasta i Gminy Gniew. Utrudnienia związane są ze zmianą operatora dostarczającego usługi e-mail do gniewskiego magistratu. Za utrudnienia przepraszamy.  

W niedzielę kibicujemy szczypiornistom

W niedzielę 24 marca o godz. 15:00 szczypiorniści Latocha Agropom Gniew podejmą wicelidera tabeli, czyli ekipę z KS Tytani Wejherowo. Zapraszamy na halę sportową w Gniewie, wstęp na mecz jest bezpłatny.

Wystawa Chłopi i ruch ludowy w walce o Niepodległość w Piasecznie

Muzeum w Piasecznie zaprasza na następną wystawę poświęconą 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Wystawa Chłopi i ruch ludowy w walce o Niepodległość w Piasecznie

Muzeum w Piasecznie zaprasza na następną wystawę poświęconą 100-letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Gniewski Budżet Obywatelski 2019 wystartował

Ruszyła tegoroczna, trzecia już edycja Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. chcesz Decydować na co wydać publiczne pieniądze? Uważasz, że w Twojej okolicy potrzebny jest plac zabaw, park a może jakieś wydarzenie kulturalne lub działania edukacyjne? Zgłoś swój pomysł! Na projekty czekamy do 10 maja do godz. 14.00. Głosowanie trwać będzie od 14 do 16 czerwca 2019 r.

Monitoring bocianiego gniazda

Eko - Centrum Heliantus jak co roku zaprasza do śledzenia bocianiego gniazda. Gniazdo znajduje się na specjalnym podeście na czynnym kominie piekarni. Szczegóły na stronie: <link>. 

Spotkanie z posłem Smolińskim

Informujemy, że w sobotę, 23 marca o godz.15.00 w świetlicy wiejskiej w Polskim Gronowie odbędzie się spotkanie z Kazimierzem Smolińskim, Posłem na Sejm RP. Osoby zainteresowane zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Budowa fontanny coraz bliżej

Dzisiaj dokonano otwarcia ofert zgłoszonych w przetargu, którego przedmiotem zamówienia była dostawa fontanny wraz z montażem w ramach projektu Gniew - miasto z charakterem. Termin realizacji zadania wyznaczony został do 10 maja. Szczegóły wkrótce.

Kolejne rozgrywki Grand Prix Gniewu za nami

 W ubiegłą sobotę 16 marca w Gniewskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbył się turniej siatkówki kobiet. Było to już drugie spotkanie w tym roku w walce o puchar Grand Prix Gniewu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji wywalczyły gniewskie reprezentantki.

Sesja Rady Miejskiej

Serdecznie zapraszamy na VII sesję Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew (plac Grunwaldzki 45). W programie sesji między innymi: przedstawienie stanu przygotowań do realizacji zadania – gospodarki śmieciowej na terenie gminy oraz przyjęcie sprawozdania z przeprowadzonej kontroli dot. rozbudowy Szkoły Podstawowej w Gniewie.

Wiosenne sprzątanie parku

Śmieci, które bezmyślnie wyrzucamy są dużym zagrożeniem dla rozwoju przyrody i negatywnie wpływają na estetyczny aspekt naszego środowiska. Nie bądźmy obojętni i wesprzyjmy akcję Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Już w najbliższy poniedziałek o godzinie 10.45 odbędzie się wiosenne sprzątanie parku.

Światowy Dzień Wody

W dniach 22 i 25 marca z okazji Światowego Dnia Wody przedszkolaki z terenu gminy Gniew uczestniczyć będą w zajęciach edukacyjnych organizowanych z Eko-Centrum Heliantus

Piłkarskie rozgrywki młodzieży

Ruszyły rozgrywki ligowe w grupach juniorskich. Po zimowej przerwie, do walki o punkty ponownie wróciły drużyny młodzieżowe z naszej gminy.

Dzień otwarty w SPSK w Tymawie

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Tymawie zaprasza na Dzień otwarty, który odbędzie się 27 marca w godzinach od 15.30 do 18.00.

Spotkanie z cyklu Agro Akademia

Bank BGŻ BNP Paribas już po raz czwarty organizuje spotkania z cyklu Agro Akademia, wychodząc w ten sposób do rolników z wiedzą przydatną w prowadzeniu gospodarstwa. Zaproszenie do udziału kierowane jest zarówno do dotychczasowych, jak i potencjalnych klientów Banku z branży agro. W tegorocznej edycji odbędzie się 8 spotkań, ostatnie zaplanowano na koniec marca.

I miejsce dla ZSP Gniew

W dniu 21 marca 2019 roku w hali II LO w Tczewie odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach prawo startu mieli uczniowie szkół średnich dziennych z całego powiatu, rocznik 1999 i młodsi. Wśród 9 szkół, które wzięły udział w rozgrywkach był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z Gniewu. Chłopcy z naszej drużyny wywalczyli I miejsce i udział w półfinałach wojewódzkich, które odbędą się 4 kwietnia w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie.

Piłkarski weekend przed nami

Gniewskie drużyny szykują się na kolejny weekend rywalizacji. KP Keramzyt będzie musiał zmierzyć się z zawodnikami Chojniczanki Chojnice. Mewa Gniew tym razem zmierzy się z Radostowem, a zawodnicy Sobieskiego zaczną rundę wiosenną od spotkania z Orłem Radziejewo. 

XI edycja konkursu ,,Polska wieś- dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu ,,Polska wieś- dziedzictwo i przyszłość”. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego praz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Zaproszenie na dni otwarte

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie zaprasza przyszłych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjum na Dni Otwarte, które odbędą się:

Więźba i Widma donoszą

W zeszłym miesiącu odbyła się wspólna zbiórka kadr: "Więźby" i "Widma" przygotowana przez hufcowych phm Kamilę Flis i phm Bernarda Kiedrowicza. Spotkanie rozpoczęło się od profesjonalnej sesji zdjęciowej na Westerplatte, rozmów, planszówek i żarcików. Potem grupa udała się na sztukę do Teatru Wybrzeże "Damy i husary, a po powrocie dyskutowano nad spektaklem.

Potrzebna pomoc

W niedzielę 31 marca w kościele parafii św. Mikołaja w Gniewie będzie miała miejsce akcja charytatywna organizowana przez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ,,Kawałek Nieba". W godzinach 7:30, 9:00, 11:00 i 12:30 podczas mszy świętych zaśpiewa chór gregoriański - Schola Cantorum Gymevensis. Będziemy mogli oddać symboliczny datek do puszki wspierając w ten sposób kosztowne leczenie Pani Beaty Czaplewskiej, która jest fotografem scholii. 

Rymowanie nie wagarowanie

Pierwszy dzień wiosny to jednocześnie Światowy Dzień Poezji. Dlatego też w Gniewie 21 marca, zamiast na wagary, chodzi się do biblioteki na Wiosenny Maraton Poetycki. Impreza zapoczątkowana przez panie Alicję Samulewską i Hannę Molesztak miała w tym roku już swoją trzynastą odsłonę.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2019 rok.

W załączniku udostępniamy harmonogram odbioru odpadów komunalnych na rok bieżący.  

Wiosenne porządki z OSP Jeleń

Kto z nas nie robi wiosennych porządków? Jeśli znajdziemy w swoich domach, garażach złom lub makulaturę możemy ją oddać do siedziby OSP w Jeleniu. W zależności od ciężaru i rodzaju odpadów otrzymamy od strażaków drzewko ozdobne. Pieniądze za pozyskany złom pokryją koszty sadzonek, oraz pomogą strażakom w zakupie nowego sprzętu.

Do środy rano może mocniej wiać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje zbiorcze ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Wiosenne sprzątanie za nami

Początek wiosny to doskonała okazja do robienia porządków. W tym roku nasze miasto nie odstąpiło od zwyczaju. W sobotę 23 marca i poniedziałek 25 marca przy parku miejskim zebrały się grupy ochotników, które zadbały o czystość i porządek.

Mewa wygrywa, Keramzyt i Sobieski bez punktów

Miniony weekend był pierwszym, w którym zagrał komplet drużyn z naszej gminy. Inauguracja rozgrywek Klasy A i Klasy B okazała się szczęśliwa tylko dla gniewskiej Mewy, która pewnie pokonała Świt Radostowo. W V Lidze, Keramzyt mierzył się, na wyjeździe z rezerwami Chojniczanki Chojnice. W rywalizacji z podopiecznymi Krzysztofa Rutkowskiego na boisku pojawili się gracze z pierwszego zespołu, którzy mieli duży wkład w wygraną gospodarzy.

Muzycznie aktywni na scenie

Kapele z Centrum Muzycznych Aktywnie wciąż się rozwijają.  Świadczą o tym wydawane płyty, teledyski i wciąż planowane koncerty. Już wkrótce będziemy mogli udać się do Gdańska na koncert Furii. Za to Chałturrrka dwa z najbliższych planowanych koncertów zagra w Chełmży i Malborku. Zachęcamy fanów muzyki do wybrania się na koncerty i wspierania grup poza granicami naszej gminy. 

Bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi HPV

Na stronie internetowej Powiatu Tczewskiego została opublikowana lista ośrodków, które realizować będą szczepienia przeciwko wirusowi HPV w ramach Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”. Szczepienia finansowane są ze środków Powiatu Tczewskiego, Gminy Miejskiej Tczew, Gminy Subkowy, Gminy Pelplin i Gminy Gniew, a skierowane są do dziewcząt w wieku 12 lat.

Program SKS 2019

Informujemy państwa o trwającej właśnie III edycji programu SKS organizowanej przez Instytut Sportu- Państwowy Instytut Badawczy. Głównym celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy programu korzystają z dodatkowych, pozalekcyjnych  i bezpłatnych zajęć sportowych, prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego (dwa razy w tyg. po  60 min.). 

Informacja dla rolników – PROW modernizacja gospodarstw rolnych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zachęca do udziału w swoim programie PROW oferując dofinansowanie inwestycji związanych z rozwojem produkcji prosiąt, mleka krowiego oraz produkcji bydła mięsnego. Dotacje można uzyskać również na projekty związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu.

Po długiej podróży dotarł do gniewskiej ziemii - Z ostatniej chwili

Przylot bocianów to jeden z sygnałów pojawiającej się wiosny. Możemy być pewni- w naszym mieście jest już wiosna! Kilka minut temu kamera Eko-Centrum Heliantus zarejestrowała obecność bociana w naszym gniewskim bocianim gnieździe.

Żłobek Jaś i Marysia oficjalnie otwarty

W piątek, 22 marca uroczyście otwarto pierwszy gniewski żłobek. W wydarzeniu udział wzięli urzędnicy, radni Rady Miejskiej w Gniewie, rodzice dzieci, uczęszczających do placówki, dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie oraz włodarze naszej gminy. Burmistrz Maciej Czarnecki wraz z poprzednią włodarz Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską wspólnie przecięli wstęgę na znak oficjalnego otwarcia placówki.

Wypełnij ankietę, pomóż stworzyć strategię

Zarząd LGD "Wstęga Kociewia" rozważa dokonanie zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju dotyczących głównie celu "Rozwój sektora mikro i małych przedsiębiorstw" polegających na podniesieniu kwot dofinansowania dla operacji tworzących miejsca pracy. W związku z powyższym przygotował ankiety w celu pozyskania obiektywnej informacji od mieszkańców i przedsiębiorców o wysokości kosztów tworzenia miejsc pracy. 

Dla młodzieży aktywnej społecznie- PoleDziałania

Fundacja Wspomagania Wsi zaprasza młodych aktywistów w wieku 16-19 lat na warsztaty  w ramach projektu PoleDziałania. Plan warsztatów zakłada weekendowe spotkanie z uczestnikami w Łowiczu, gdzie młodzi będą mogli przedstawić jakie inicjatywy chcieliby przedsięwziąć w swoim środowisku lub co chcieliby w nim zmienić.

Międzynarodowy Dzień Teatru w SP 1

W SP1 świętowano dzisiaj Międzynarodowy Dzień Teatru. Uczniowie kółka teatralnego pod okiem pań Marii Dziki i Marioli Górskiej wystawili "Calineczkę". Było wesoło, kolorowo i tanecznie. Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie można obejrzeć fotolerację z wydarzenia. 

Jarmark wielkanocny

Zapraszamy na kolejny Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę, 14 kwietnia. Tego dnia będziemy mogli nabyć różnorodne ozdoby świąteczne, domowe wypieki wśród których na pewno nie zabraknie bab wielkanocnych i tradycyjnych mazurków.

Już niedługo na skarpie nadwiślańskiej

W związku ze współpracą firmy Mikrostyk z Centrum Aktywnych Gniew powstała fundacja Stacja Mikrostyk. Przedstawiciele zapowiadają, że już w nadchodzącym sezonie zobaczymy efekty ich pracy i wspominają o dwóch dużych projektach. Jak na razie wiemy, że mają one związek ze skarpą nadwiślańską, oraz z sesją zdjęciową Pań z zakładu Mikrostyk.

Kwestia przedszkoli

W lutym członkowie Komisji Społecznej Rady Miejskiej przygotowali wniosek dotyczący reorganizacji pracy oddziałów przedszkolnych w Piasecznie i Jeleniu. W odniesieniu do artykułu pod tytułem „Pomysły na oświatę” zamieszczonym na stronie 11 nr 3/2019 Nowin Gniewskich, wkradł się błąd polegający na przytoczeniu niewłaściwej liczby dzieci w oddziałach przedszkolnych w Piasecznie i Jeleniu – liczba dzieci nie wynosi 20 lecz 28 osób. Ponadto informujemy, że zamysłem ze strony radnych z Komisji Społecznej nie było wskazywanie oddziału, który miałby zostać zamknięty. Temat wymaga dalszej analizy.

Modernizacja gospodarstw rolnych

Agencja restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 29 marca do 27 maja 2019 r. rolnicy mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w "Modernizację gospodarstw rolnych" związane z produkcją prosiąt, produkcją mleka krowiego, czy produkcją bydła mięsnego.

Trzynaście złotych par

50-lecie pożycia małżeńskiego obchodziło w minionym czasie 13 par. 21 marca Jubilatów zaproszono do Sali Konferencyjno-Bankietowej na uroczyste spotkanie, podczas którego wręczono im medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Złote pary w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odznaczył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, Maciej Czarnecki.

W podstawówkach protestów nie będzie

Już niebawem w wielu polskich szkołach nauczyciele mogą nie stawić się do pracy. Związek Nauczycielstwa Polskiego twierdzi bowiem, że minister edukacji nie przyznała nauczycielom oczekiwanych podwyżek, a odpowiedzią ZNP ma być strajk nauczycieli. W gminie Gniew żadna ze szkół podstawowych nie przystępuje do strajku, pracownicy oświaty deklarują jednak solidarność z protestującymi.

DOFE - Informacje

W związku z organizacją Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE) w dniach 10-12 maja 2019 roku Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przekazuje informacje dla Beneficjentów (Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 oraz PROW na lata 2014-20, a także Programu Operacyjnego Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013 oraz Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-20) z terenu naszego Powiatu i Gminy o uruchomieniu strony www.dniotwarte.eu

Światowy Dzień Zdrowia

W związku z dniem wody, który przypada w niedzielę, 7 kwietnia Państwowy Powiatowy Instytut Sanitarny w Tczewie informuje, że tematem przewodnim sugerowanym przez WHO jest uniwersalny dostęp do opieki zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem roli systemu podstawowej opieki zdrowotnej - POZ. Jest to kontynuacja ubiegłorocznego tematu Światowego Dnia Zdrowia. W tym roku elementem projektu będzie między innymi zaznaczenie roli zaangażowania roli specjalistów podstawowej opieki zdrowotnej.

Zmiana czasu

Przypominamy, że zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z soboty 30 marca na niedzielę 31 marca. Wskazówki zegarów przesuniemy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy. W niedzielę będziemy spać o godzinę krócej, ale za to nasze wiosenne popołudnia dłużej będą wypełnione promieniami słonecznymi.

Grand Prix Kobiet- Ostatnie spotkanie

W niedzielę, 31 marca odbędzie się ostatni już turniej Grand Prix Piłki Siatkowej Kobiet w Gniewie. Zapisy w dniu turnieju od godziny 9.00. Zapraszamy do wzięcia udziału i zachęcamy do kibicowania.

Kwiatowo na starym rynku

Rozpoczął się montaż pierwszych elementów dekoracji kwiatowych w ramach inicjatywy ,,Gniew- Miasto Kwiatów". Pracownicy Spółki Inwest-Kom wieszają donice na latarniach usytuowanych na pierzejach wschodniej i południowej Placu Grunwaldzkiego. Kolejne dekoracje kwiatowe pojawią się na początku przyszłego tygodnia. Docelowo projekt obejmuje również stworzenie witacza przy wjeździe do Gniewu na ul. Kościuszki.

Książka dla wędkarzy

Dostępna jest publikacja opracowana przez Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Gniewie pn. „Pytania do testu ekologiczno –wędkarskiego oraz olimpiad wędkarskich organizowanych przez PZW. Zachęcamy do korzystania z niej wszystkie osoby, zainteresowane wędkarstwem.

Ostatni dzień obowiązkowej kwalifikacji wojskowej

Informujemy, że w poniedziałek 1 kwietnia upłynie termin zgłaszania się do Komisji Wojskowej. Do zgłoszenia się do komisji zobowiązani są mężczyźni z rocznika 2000. Kwalifikację wojskową na obszarze Gminy Tczew przeprowadza Powiatowa Komisja Lekarska w siedzibie komisji ul. Jana Sobieskiego 10 Tczew, Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Tczewie.

Gra młodzież..

Zbliża się kolejny weekend pełen piłkarskich zmagań. Oprócz rozgrywek seniorskich, coraz więcej lig juniorskich wraca do gry po zimowej przerwie. W miniony weekend Młodzicy Keramzytu (Junior D2) wygrali ze Styną Godziszewo 7:1, a Juniorzy Młodsi (Junior B) Sobieskiego ulegli 3:2 Pogoni Prabuty.  

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym- debata

W poniedziałek 1 kwietnia w Centrum Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie przy Ul. Grunwaldzkiej 1 odbędzie się debata społeczna której głównym tematem będzie Bezpieczeństwo ruchu drogowego. Debata ta będzie realizowana w ramach cyklu debat społecznych, które na celu mają między innymi określenie i diagnozowanie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców. 

Uwaga –we wtorek może mocniej powiać

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje zbiorcze ostrzeżenie meteorologiczne otrzymane z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem.

Plan filmowy w Gniewie

Gniew, a szczególnie zamek w Gniewie i jego okolice zamieniły się w plan filmowy. W niedzielę 31 marca nagrywano sceny do filmu ,, Szpęgawsk 1939”. Już w październiku będziemy mogli obejrzeć produkcję Unisławskiego Uniwersytetu Filmowego, w której tłem akcji stały się m.in. mury gniewskich zabytków i zakątki zamkowych komnat. W kadrach filmu dostrzec będziemy mogli również znajome twarze, ponieważ w kręceniu scen wzięło udział wielu naszych mieszkańców.

 • DSC_0569
 • DSC_0603
 • DSC_0665

Ostatni Turniej II edycji Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet

W niedzielę 31 marca odbył się już ostatni turniej siatkówki, gdzie zmierzono się w walce o puchar Grand Prix. W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie osiem drużyn zawalczyło w systemie każdy z każdym w dwóch grupach. Pierwsze miejsce zdobyły Panie z Tczewa.

Jubileusz 10-lecia obecności obrazu św. Jana Pawła II

Dzisiaj, 2 kwietnia przypada czternasta rocznica śmierci św. Jana Pawła II.  Jest to również dzień jubileuszu obecności obrazu K. Wojtyły w naszym kościele parafialnym. Tym rocznicom w dzisiejszym dniu poświęcone będą szczególne modlitwy i msze. Duchowni zachęcają parafian do wspólnej modlitwy przed obrazem.

 • -
  Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej
  12 października 2018 r.
 • -
  Gniewski bieg
  22 września 2018 r.
 • -
  Dożynki Gminne w Piasecznie
  2 września 2018 r.

Wiosenne porządki w Kolonii Ostrowickiej

Przyszedł czas na wiosenne porządki w Kolonii. Sołectwo w Kolonii Ostrowickiej zaprasza do wspólnego, wiosennego sprzątania lasu.  Akcja ruszy w sobotę, 13 kwietnia o godzinie 10.00. Po zakończeniu porządków organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na ognisko. Zachęcamy mieszkańców okolic do przyłączenia się i dbania o środowisko. 

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.