Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń - charytatywnie duathlon

Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń to niecodzienna akcja charytatywna, której organizatorem jest Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Ambasadorami akcji są Joanna Kulig i Krzysztof Hołowczyc. Akcję popierają osoby ze świata mediów i sportu m.in. Kamil Stoch, Kamil Bednarek, Bovska, Marcin Dorociński, Marek Piekarczyk, Michał Czernecki, Artur Barcis.

„Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń” to charytatywny duathlon – bieg połączony z jazdą na rowerze, który odbędzie się w dniach 26 – 31 maj 2019 roku przez całą Polskę. Czterech pracowników Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie zmierzy się z dystansem ponad 620 km przez całą Polskę, z Wieliczki, skąd będą nieść symboliczną sól do stworzenia tężni, aż do Tczewa. Akcja trwa już od października 2018 roku.

Celem jest zbiórka pieniędzy na stworzenie magicznego miejsca prosto ze świata dziecięcej wyobraźni dla wychowanków Przedszkola Specjalnego nr 3 w Tczewie. Pieniądze w całości zostaną przeznaczone na prace remontowo-budowlane oraz wyposażenie Sensorycznego Ogrodu Marzeń. Zostanie on podzielony na dwie strefy – głośną, rekreacyjno-zabawową oraz cichą, gdzie oprócz wszechobecnej zieleni znajdą się również fontanny, ścieżka sensoryczna i tężnia. Obie strefy, tak różne od siebie, ale jakże potrzebne zarówno dla rozwoju, terapii, relaksu oraz odrobiny szaleństwa dla podopiecznych.

- Jest to innowacyjne przedsięwzięcie na ogromną skalę. Jesteśmy na facebooku: Biegojazda po Sensoryczny Ogród Marzeń, gdzie zdobywamy coraz większą popularność wśród ludzi z całej Polski. Informacje na temat akcji znajdują się również na facebooku: Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i na stronie zpstczew.pl. Nagłośnienie akcji pomoże nam w realizacji celu i umożliwi w dotarciu z informacją do dużego grona odbiorców. Im nas więcej, tym większa szansa na odniesienie sukcesu i stworzenie dla wychowanków Przedszkola Specjalnego nr 3 w Tczewie miejsca do wyciszenia, terapii i odpoczynku - mówią organizatorzy wydarzenia.

Jest to już druga akcja charytatywna organizowana przez Zespół Placówek Specjalnych w Tczewie i Stowarzyszenie Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. W marcu 2018 roku zorganizowano sztafetowy bieg charytatywny – 460 km w ciągu 5 dni –  pod hasłem „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu”, podczas której udało się zdobyć środki na stworzenie miejsca bezpiecznego i kojącego wypoczynku dla podopiecznych Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego, którego realizacja jest obecnie w toku i zbliża się ku końcowi. Organizatorów poparło wiele osób ze świata mediów i sportu m.in. Katarzyna Sokołowska, Agnieszka Holland, Małgorzata Kożuchowska, Danuta Stenka, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Joanna Kulig, Krystyna Czubówna, Ewa Błaszczyk i wiele innych.

Data publikacji: 2019-03-18 10:08

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.