Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP I

Gniewskie szkoły działają aktywnie na rzecz rozwoju swoich podopiecznych. Zachęcamy do zapoznania się z ostatnimi wydarzeniami i osiągnięciami SP I.  Badanie kosmosu, konkurs plastyczno-językowy i dzień otwarty to nowe doświadczenia, którymi pochwalić mogą się uczniowie ze szkoły Podstawowej.

I B poznaje KOSMOS

Przez całe tysiąclecia ludzie patrzyli w niebo. Interesowali się gwiazdami i planetami.
Temat kosmosu okazał się niezwykle interesujący także dla uczniów klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 1 im Jana III Sobieskiego w Gniewie. Dzieci poznały układ słoneczny i, pracując w grupach, stworzyły duże plakaty. Dowiedziały się, kim był Mikołaj Kopernik oraz czym zajmuje się astronom, a czym astronauta. Oglądały filmy edukacyjne oraz przygotowały galaktyczne niespodzianki.

Natalia Groszkowska

Konkurs plastyczno-językowy "English around us"

Na początku marca ogłoszony został szkolny konkurs plastyczno-językowy "English around us", przeznaczony dla  uczniów klas I-III. Zadanie polegało na przedstawieniu słów w języku angielskim, które spotykają na co dzień. Jury miało ciężkie zadanie, ale po naradach wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Mikołaj Wołoszyk kl. IIa

II miejsce - Zuzanna Romanowska kl. Ib i Karol Pułtorak kl. IIIb

III miejsce - Karolina Zabrocka kl. Ia i Daria Murawska kl. IIb

Wyróżnienie - Marta Piekarska kl. Ia i Filip Etmański kl. IIb

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Gratulujemy!

Anna Dłużewska

Anna Dworakowska-Golc

„ Byśmy w życiu mądrzy byli” – Dzień Otwarty w Jedynce

W czwartek, 14 marca br., Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie zaprosiła w swoje gościnne progi przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.  Była to doskonała okazja do zaprezentowania  bogatej oferty edukacyjnej placówki oraz zapoznania z bazą lokalową szkoły. Zgromadzonych gości uroczyście przywitał Pan Dyrektor Mirosław Narloch: „ Cieszę się bardzo, że zechcieliście Państwo przyjść i zobaczyć, co dzieje się w naszej szkole. Wiele zmieniło się od września. Wyremontowane zostały korytarze, powstaje nowy kompleks sportowy. Wszystkie nasze działania skierowane są do uczniów, by nauka była dla nich przyjemnością.” Na spotkanie w „ jedynce” przybył także Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który powiedział, że „ Pan Dyrektor czyni wiele, by szkoła stała na wysokim poziomie”. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się obecni uczniowie SP 1. Ich występ długo nagradzano brawami. Dla przyszłych pierwszoklasistów przygotowano wiele atrakcji. Dużą popularnością cieszyły się zajęcia z robotyki i ciekawe zabawy z tabletami. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach plastycznych. Niektórzy z rodziców z nostalgią wspominali swoje szkolne lata, odwiedzali swoje klasy, rozmawiali z nauczycielami. Organizatorzy wydarzenia zadbali także o poczęstunek i przygotowali kawiarenkę ze słodkościami.

Aneta Bartoszek - Pustkowska

 

Więcej zdjęć na stronie: <link>

 

 

 

 

 

Data publikacji: 2019-03-19 08:58
  • dzień otwart 1
  • dzień otwart 3
  • konkurs 2

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.