Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Więźba i Widma donoszą

W zeszłym miesiącu odbyła się wspólna zbiórka kadr: "Więźby" i "Widma" przygotowana przez hufcowych phm Kamilę Flis i phm Bernarda Kiedrowicza. Spotkanie rozpoczęło się od profesjonalnej sesji zdjęciowej na Westerplatte, rozmów, planszówek i żarcików. Potem grupa udała się na sztukę do Teatru Wybrzeże "Damy i husary, a po powrocie dyskutowano nad spektaklem.

 

-W niedzielę wspólnie zagościliśmy na mszy świętej oraz mieliśmy spotkanie z kombatantem AK i Szarych Szeregów- phm Jerzym Grzywaczem (autorytet, "harcerski" dziadek naszej hufcowej), który przedstawił nam swoje życie, działalność harcerską. Było to zwieńczenie zadania oraz żywa lekcja historii (każdy uczestnik rady miał opowiedzieć o swoim harcerskim autorytecie oraz sytuacji, gdzie bohaterowie przedstawionej przez nich historii wykazali się braterstwem). Często okazywało się, że naszymi bohaterami byli nasi zastępowi, przyboczni, drużynowi, a więc wniosek jest prosty- postępujmy tak, aby inni (nasi harcerze/harcerki, zastępowi, przyboczni) widzieli w nas wzór do naśladowania. Te historie, autorytety, krótkie historie naszych hufców, pamiątki oraz życzenia z okazji Dnia Myśli Braterskiej (DMB) wysłaliśmy druhowi z Syberii (Polakowi), który zwrócił się do Okręgu Pomorskiego po pamiątkę, kartkę, ponieważ interesuje się polskim ruchem skautowym. Co najważniejsze kadrom spotkanie z druhem najbardziej Z okazji DMB chcielibyśmy Wam podziękować za Waszą służbę, która dla wielu osób jest bezcenna oraz bardzo, bardzo ważna – podsumowuje spotkanie phm Kamila Flis z „Więźbulkami”.

 

Galeria zdjęć dostępna jest na stronie: <link>

Data publikacji: 2019-03-25 13:47
  • 1
  • 2
  • 3

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.