Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Kolejny raz uczniowie gniewskiej szkoły wykazali się w różnych dziedzinach. Ukazali swoje talenty artystyczne, teatralne, muzyczne a nawet sportowe. Pierwszoklasiści poszerzyli swoją wiedzę o przepływie wody i funkcjonowania sieci wodociągowej w Gniewie. Udostępniamy najnowsze wieści ze Szkoły Podstawowej nr. 1. 

 

Mam Talent

W poniedziałek, 1 kwietnia br.,  w gniewskiej „jedynce”, było radośnie nie tylko za sprawą Prima Aprilis, ale też z powodu szkolnego konkursu "Mam talent" przygotowanego przez Samorząd Uczniowski. Chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności nie brakowało. Na scenie królowali głównie piosenkarze i piosenkarki, ale pojawili się również przedstawiciele takich konkurencji, jak: rysunek, karate, gra na instrumentach, origami (z zawiązanymi oczami!), układanie kubeczków "Speed stacks" oraz taniec. Było gwarno i wesoło, choć nie brakowało też tremy - występ przed szeroką publicznością, na prawdziwej scenie i przed jurorami robi wrażenie! Po długich obradach jury, pani Izabela Chyła, której jesteśmy ogromnie wdzięczni za pomoc w organizacji konkursu, ogłosiła werdykt:

I miejsce - Blanka Karzyńska kl. Va / Aleksandra Ogonowska kl. VIIa

II miejsce: Cyprian Benyśkiewicz kl. IVa / Weronika Jasiak Ve

III miejsce: Karolina Dominikowska i Maria Szmyt Vd / Kacper Narloch VIa

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Pestka IVc

Antonina Brzezińska IVd

Igor Kujawski i Wiktor Kołtonowski Vb

Julia Guss i Fabian Gołyński VIa

Dorota Langowska VIb

Klaudia Mirota VIb

Oprócz tego organizatorzy nagrodzili również upominkiem Teodora Piekarskiego kl. IVa i Ignacego Kopp Ostrowskiego.

Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Radę Rodziców oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew .

Joanna Brzeskowska

Anna Dworakowska-Gloc

Klasa I a – w poszukiwaniu skarbu

W poniedziałek ,1 kwietnia br.,  klasa I a wybrała się na wyprawę w poszukiwaniu skarbu. Nie był to żart prima aprilisowy, tylko naukowa wyprawa do gniewskiego ujęcia wody. Wszystkie pierwszaki wiedzą już bowiem, że woda to największy skarb. Tą wiedzą podzieliły się z panem Łukaszem Ogonowskim, który tego dnia był  naukowym ekspertem. Dzięki tej lekcji uczniowie  wiedzą już, skąd czerpie się wodę dla Gniewu i okolic i jak to się dzieje, że czysta woda trafia do naszych domów.

J. Kaczmarek

„Calineczka” na deskach szkolnego teatru

27 marca przypadał Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji członkowie kółka teatralnego, działającego przy SP1 w Gniewie, wraz z opiekunkami Marią Dziki i Mariolą Górską, zaprosili swoich kolegów ze szkoły, Dyrekcję, Nauczycieli, przedszkolaki z „Bajecznej Krainy” i Przedszkola Miejskiego, Szkoły Podstawowej z Gronowa, Gości oraz Rodziców na przedstawienie pt. „Calineczka”. Na scenie z kolorową dekoracją, wesołą muzyką, przy profesjonalnym nagłośnieniu i oświetleniu, młodzi aktorzy przedstawili, zatańczyli i wyśpiewali opowieść o przygodach tytułowej Calineczki.
Przedstawienie wszystkim bardzo się podobało, o czym świadczyły długo brzmiące gromkie brawa.
Przedsięwzięcie to zostało sfinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury.

Data publikacji: 2019-04-02 15:31
  • calineczka 1
  • calineczka 2
  • I a 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.