Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Fundacja Stacja Mikrostyk

W celu skuteczniejszego zarządzania dobroczynną polityką Mikrostyku powołana została fundacja Stacja Mikrostyk. Jest to przełomowy moment w funkcjonowaniu firmy, który znacząco zmieni bieg jej działalności w ramach strategii biznesu społecznie odpowiedzialnego.

Zawiązanie tej nowej instytucji stanowi również kamień milowy dla Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew, między innymi w obszarze budowania partnerstw między sektorem biznesu i sektorem społecznym, dlatego też Łukasz Ogonowski, prezes Stowarzyszenia CAG przyjął funkcję członka zarządu fundacji. Funkcję prezesa zarządu Stacji Mikrostyk pełni Agata Saniecka.

Misja i wartości

Celem nadrzędnym Stacji Mikrostyk jest realizacja, inicjowanie i prowadzenie innowacyjnych działań społeczno-kulturalnych. W związku z tym Fundacja intensywnie pracuje nad dużym projektem kulturalnym w Gniewie, który z pewnością zaskoczy naszą lokalną społeczność. Do współpracy w przygotowaniu inicjatywy włączyła się też Fundacja M.AP.A. Obywatelska z Kwidzyna oraz Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Częściowe dofinansowanie uzyskane zostało ze środków Gminy Gniew w ramach projektu „Kultura na skarpie”, zaś głównym fundatorem przedsięwzięcia jest Mikrostyk, który poza funduszami zaangażował też swoich pracowników. Poza tym Fundacja zajmować się będzie produkcją i sprzedażą biżuterii wykonanej z materiałów pozostających po produkcji części metalowych w zakładzie. Fundacja jest otwarta na współpracę z innymi instytucjami i firmami, wciąż aktywnie poszukuje funduszy i partnerów na zwiększenie skali planowych działań.

Współpraca i rozwój

Mikrostyk to firma intensywnie rozwijająca się w swojej branży, która dostarcza produkty do fabryk na całym świecie, jest też jednym z większych pracodawców w naszej gminie. Aktualnie pracuje tutaj 240 osób, od 2011 roku zatrudnienie wzrosło o 50 proc. W tym roku spółka otrzymała statuetkę Pracodawcy Odpowiedzialnego i Wrażliwego Społecznie, przyznaną przez zrzeszenie Pracodawców Pomorza. Również miłe wyróżnienie spotkało firmę 4 kwietnia br. podczas V Targów Pracy w Tczewie - Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie nagrodził gniewski zakład tytułem Pracodawcy Roku Powiatu Tczewskiego 2019. Przedsiębiorstwo zostało wyróżnione między innymi za współpracę z Urzędem Pracy (przyjmowanie stażystów i oferowanie im miejsc pracy) oraz za działania dla pracowników i społeczności lokalnej. Mikrostyk oferuje dla swoich pracowników dofinansowania do kart sportowych, stypendia dla dzieci, wyprawki dla nowo narodzonych maluchów, bonusy świąteczne, dopłaty za dojazdy do pracy, częste zabawy integracyjne. Poza tym stale pracuje nad podnoszeniem standardów i warunków pracy. Firma stara się funkcjonować na zasadzie otwartego dialogu i być na bieżąco z potrzebami i problemami całej kadry pracowniczej.

Data publikacji: 2019-04-11 09:01
  • Pracownicy Mikrostyku prezentują nagrodę Pracodawcy Roku...
  • Prezes Bartłomiej Anusiak podczas wręczenia nagród (drugi...

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.