Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wielkanocnie w Gniewie

Tradycyjnie już, w niedzielę palmową, która w tym roku przypadła 14 kwietnia, odbył się w Gniewie świąteczny jarmark. Od wczesnych godzin porannych gniewianie odwiedzali kolorowe stoiska lokalnych wystawców, ale nie tylko, bo na tegoroczny jarmark zawitało również kilku sprzedawców spoza terenu naszej gminy, a nawet województwa.

Na jarmarku znaleźć można było wielkanocne wypieki, domowe ciasta i przetwory, ozdoby wielkanocne, stroiki, kwiaty, bazie, rózgi oraz wiele innych upominków, związanych ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy.

W jarmarku udział wzięli: Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie i w Rajkowach, gniewski Dom Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Ziemi Tymawskiej, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana III Sobieskiego nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. J. Hallera, Zespół Caritas i parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie, Koło Gospodyń Wiejskich Cysterki z Nowej Cerkwi, lokalni wystawcy: pani Krystyna Bielicka, Natalia Jackowska i Mariusz Śledź. Jarmark uświetnili również wystawcy z sąsiedniego województwa kujawsko-pomorskiego i spod Lublina.

W tegoroczne wydarzenie po praz pierwszy aktywnie włączyli się niezastąpieni wolontariusze, działający przy gniewskiej bibliotece, którzy wsparli organizatorów w organizacji jarmarku. Siedmioosobowa grupa młodzieży, tworząca gniewską sekcję szczudlarską i teatralną umilała czas uczestnikom jarmarku, rozdając wszystkim słodkości i częstując wystawcą ciepłymi napojami.

Organizatorzy jarmarku Urząd Miasta i Gminy w Gniewie oraz Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie serdecznie dziękuje za udział w jarmarku, a wolontariuszom: Zofii Rutkowskiej, Mateuszowi Bytner, Aleksandrze Korynt, Julicie Obarskiej, Wiktorii Wolszlegier, Dominice Wolszlegier oraz Monice Ogórek za nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia. Dziękujemy również gniewskim strażakom ochotnikom, którzy jak zawsze chętnie pomogli w rozstawianiu stoisk dla wystawców.

 

Więcej zdjęć: <link>

Data publikacji: 2019-04-15 10:42
  • Jarmark Wielkanocny
  • Jarmark Wielkanocny
  • Jarmark Wielkanocny
  • Jarmark Wielkanocny

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.