Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Skatepark Weber Skok - hulajnogi, deski i dużo dobrej zabawy

Tradycyjnie już, w drugą sobotę maja, odbyły się coroczne zawody skateboardingowe. Po raz kolejny połączone one zostały z konkursem w jeździe na hulajnodze. Dodatkową atrakcją był przygotowany przez Zakład Produkcji Kruszyw oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie piknik miejski z licznymi atrakcjami dla najmłodszych.

Chociaż pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, mieszkańcy Gniewu i okolic 11 maja licznie przybyli pod halę sportową. Piknik rozpoczął się od przywitania gości przez Macieja Czarneckiego Burmistrza Miasta i Gminy Gniew oraz patrona honorowego wydarzenia. Towarzyszyli mu przedstawiciele organizatorów: Beata Czaja-Osiak p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Michał  Bąkowski, menadżer Zakładu Produkcji Kruszyw, sponsor skateparku.

-Cieszy nas bardzo, że wyposażenie skateparku zostało tak profesjonalnie wyremontowane  i odświeżone. Doceniamy starania i nakład pracy pracowników oraz dyrekcji GOSiR. Okazuje się także, że posiadamy w Gniewie grupę młodych zawodników coraz lepiej jeżdżących na hulajnogach. Dlatego zeszłoroczna decyzja o wprowadzeniu do naszej imprezy konkurencji w jeździe na hulajnodze, okazała się strzałem w dziesiątkę– mówi Joanna Wachowska, koordynator ds. komunikacji Zakładu Produkcji Kruszyw.

Rzeczywiście do Gniewu dotarła moda na hulajnogi, czego dowodem była 12-osobowa reprezentacja chętnych chłopców do zaprezentowania swoich umiejętności w konkursie. Nagrodzono trzech najlepszych zawodników. Pierwsze miejsce zajął Filip Ocieszak (15 l.) z Rumii, kolejne odpowiednio Paweł Chudyka (13 l.) i Karol Lamkiewicz (13 l.) z Gniewu.

W konkursie na deskorolce do walki stanęli natomiast doświadczeni skaterzy z Gdańska, Bydgoszczy i Tczewa. Zwycięzcą został Łukasz Gosiewski z Gdańska (24 l.), a kolejne pozycje zajęli Bartek Bałdowski z Tczewa (18 l.) oraz Wiktor Jakowski z Gdańska (16 l.).

Nagrodami dla zwycięzców był sprzęt sportowy, m.in. deskorolki, kółka, czy kaski, a także praktyczne gadżety: koszulki, plecaki i saszetki.

Skoczny dzień to nie tylko zawody dla fanów deskorolki i hulajnogi. Dla mieszkańców Gniewu i okolic organizatorzy przygotowali sporo rodzinnych atrakcji. Na najmłodsze dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie oraz zabawy przygotowane przez animatorki, a na nieco starsze dzieci – m. in. skoki na eurobungy. Nie zabrakło pysznej grochówki, stoiska z popcornem i watą cukrową czy specjalnego namiotu Zakładu Produkcji Kruszyw, gdzie dorośli mogli dowiedzieć się o zastosowaniu keramzytu oraz otrzymać jego bezpłatne próbki.

Organizatorzy serdecznie dziękują mieszkańcom za liczny udział, sportowcom za zmagania na desce i hulajnodze na najwyższym poziomie, a przedstawicielom władz za wsparcie i przybycie.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: <link>. 

Data publikacji: 2019-05-14 11:42
  • Skatepark Weber Skok
  • Skatepark Weber Skok
  • Skatepark Weber Skok

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.