Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pierwszy Gniewski Maraton MTB za nami

Wielkim sukcesem okazał się pierwszy maraton rowerowy, zorganizowany w lasach Brodów Pomorskich. W wydarzeniu sportowym, jakie odbyło się w sobotę, 11 maja wzięło udział kilkuset cyklistów, dzielnie przemierzających na dwóch kołach wymagającą trasę pobliskiego leśnictwa.

Biuro zawodów działało od godz. 8.30. To w nim zawodnicy odbierali pakiety startowe. Sam wyścig wystartował o godz. 11.00. Ponad 200 rowerzystów stawiło się na starcie, by pokonać 13-kilometrową trasę, pełną wzniesień, podjazdów i zjazdów.

W kategorii OPEN w wyścigu „głównym” na 26 km, w którym wystartowało 177 zawodników, trzy pierwsze miejsca w kategorii mężczyzn zajęli: Sławomir Pituch (TA KO Team) z czasem 1:09:57, Grzegorz Podgórski (Cyklo Kwidzyn) z czasem 1:10:34 oraz Marcin Marchlewski (Komobike Scott), który przejechał rajd z czasem 1:12:07.

Wśród kobiet na metę najszybciej dojechała Edyta Jakubowska – Olech z czasem 1:31:47, druga była Kamila Gurzyńska (Sara Workwear Wheel Brothers Racing) z czasem 1:32:27 oraz Beata Stankiewicz (Team Mustang Pasłęk) z czasem 1:35:17.

W wyścigu NOWICJUSZ na 13 km, do którego zgłosiło się 36 zawodników, w kategorii mężczyzn trzy pierwsze miejsca zajęli kolejno: Kacper Rudowski (LUKK BICI DORO Lubawa) z czasem 0:43:45, Stanisław Piasecki (Cyklo Kwidzyn) z czasem 0:44:02 oraz Przemysław Oprawa z czasem 0:48:13.

W kategorii kobiety w tym wyścigu najlepsze okazały się: Emilia Barca (Morsy Zblewo) z czasem 1:01:28, Magdalena Grządziela z czasem 1:02:24 i Monika Miler (Morsy Zblewo/Aktywni Kociewiacy) z czasem 1:03:38.

- Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym pierwszym maratonie. Bez Was nie byłoby nas. To ludzie tacy jak Wy, pełni pasji i charakteru tworzą takie wydarzenia. Już wiemy, że od pomysłu do realizacji nie jest daleko, trzeba tylko chcieć. Planując maraton myśleliśmy, że sukcesem dla nas będzie 100 uczestników. W dniu zawodów, znacznie przekroczyliśmy tę liczbę i praktycznie nie było już miejsc. Mamy ogromną nadzieję, że zawodnicy dobrze się bawili, a wspomnienia z 11 maja będą tylko pozytywne. Za wszystkie niedociągnięcia przepraszamy, ale to był nasz "pierwszy raz". Wszystkim którzy nie ustrzegli się kontuzji, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Do zobaczenia miejmy nadzieję w przyszłym roku – podsumowują rajd jego główni organizatorzy Łukasz Jaskólski i Krzysztof Ciarkowski.

Szerokie grono pomocników i fundatorów

Długą listę osób zaangażowanych w organizację imprezy otwierają Lasy Państwowe, bez pozwolenia których maraton byłby tylko planem. Dużym wsparciem organizatorów objęła także Gmina Gniew z Burmistrzem Maciejem Czarneckim oraz zespół  Referatu Promocji i Informacji urzędu miasta. Ważnym partnerem, dzięki współpracy z którym udało się wcielić w życie wszystkie plany było Stowarzyszenie Centrum Aktywnych

Wsparcia finansowego udzielili natmiast: Alma-Color , Hotel Zamek Gniew i Krzysztof Lisiecki, Spółka INWEST-KOM, Kongsberg Gruppen, BGŻ BNP PARIBAS Bank Polska, Pro-Eko Doradztwo Budowlane Łopatowski, Mikrostyk S.A., Netto Polska, burnIT.pl., Pracownia płatnerska "Wotan", Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Krzysztof Bejgrowicz, Zakład Produkcji Kruszyw, MURMEX , SGB Bank Spółdzielczy w Gniewie.

Organizatorzy dziękują Restauracji CK za przygotowanie wyśmienitych posiłków regeneracyjnych i kuponów rabatowych. Ogromnej pomocy udzielili wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie z panią Katarzyną Puczyńską na czele oraz młodzież z grupy wolontariackiej, działającej przy ZSP i w Samorządzie Uczniowskim z panią Justyną Waśniewską za sterami, którzy od samego rana pomagali w przygotowaniach, a później dbali o zawodników na trasie całego maratonu.
Niezawodni okazali się także strażacy z OSP w Gniewie oraz opiekunowie medyczni, którzy pilnowali, dbali i reagowali maksymalnie szybko na wszelkiego rodzaju niebezpieczne sytuacje.
Organizatorzy dziękuję również: WBtiming.pl, Kamilowi Wyrwa, Beacie Goduli, Tadeuszowi Ratkowskiemu-Górskiemu, Stowarzyszeniu Gniewski Uniwersytet III Wieku, Sklepowi rowerowemu Dębowa Kwidzyn.

Organizator Stowarzyszenie Centrum aktywnych Gniew , Urząd miasta i Gminy Gniew i 4 pasjonatów: Rafał Jaskólski, Lukasz Jaskólski, Krzysztof Ciarkowski i Przemysław Dorotyn.

Więcej zdjęć: <link>

Data publikacji: 2019-05-14 13:03
  • Quark bikes
  • Quark bikes
  • Quark bikes
  • Quark bikes
  • Quark bikes
  • Quark bikes

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.