Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

W góralskim rytmie - XVIII Festiwal Piosenki w Polskim Gronowie

Tyn na świecie nic nie uzyje kto nie śpiwa i nie tańcuje – przekonali nas do tego uczestnicy XVIII Festiwalu Piosenki Polskiej. W czwartek, 16 maja w Szkole Podstawowej w Gronowie odbyła się osiemnasta edycja Konkursu Piosenki Polskiej. W tym roku uczniowie gminnych szkół zmierzyli się z pieśniami i przyśpiewkami góralskimi, ale w repertuarze nie zabrakło również popularnych utworów muzyki rozrywkowej związanej z kulturą góralską zespołów takich jak Zakopower, czy Golec Orkiestra. Nagrody zwycięzcom wręczyła wice burmistrz Joannna Kamińska. Gratulujemy wszystkim laureatom.

Konkurs Piosenki Polskiej to wydarzenie, które co roku cieszy się zainteresowaniem ze strony młodych artystów. Dzięki takim przedsięwzięciom, mogą oni nie tylko kształtować swoje zdolności muzyczno-sceniczne, ale i  poznawać kulturę polską w łatwy sposób – poprzez muzykę.

O konkursie

Na deskach muzycznej sceny Konkursu Piosenki Polskiej w Gronowie uczniowie przedstawiali już utwory znanych artystów takich jak: Anna Jantar czy Zbigniew Wodecki. Tegoroczny festiwal został poświęcony piosenkom, które swoim tekstem, rytmem czy charakterem nawiązują w jakikolwiek sposób do muzyki góralskiej. Zaprezentowali się uczniowie ze szkół i przedszkoli w Gniewie, Piasecznie, Gogolewie, Małych Walichnowach Tymawie i Polskim Gronowie. Gośćmi festiwalu byli Pani Joanna Kamińska – zastępca burmistrza Miasta i Gminy Gniew, Pani Joanna Jaskólska – kierownik referatu społecznego, sołtysi wsi Kuchnia, Ciepłe i Polskie Gronowo - pani Aneta Kłodda, pani Ewa Zaraza i pan Henryk Kordecki, a także przewodnicząca Rady Rodziców SP w Polskim Gronowie pani Magdalena Sondej.

Zmagania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach wiekowych. Występy oceniało jury w składzie: Marta Gąsiorek, Adam Makowski, Kamil Wiśniewski oraz Paweł Polzin – studenci, kompozytorzy, grający na co dzień w zespołach pop rockowych, religijnych czy w grupach poezji śpiewanej. Jak stwierdziło jury na zakończenie festiwalu poziom był niezwykle wysoki, co świadczy o tym, że w naszej gminie mamy naprawdę utalentowanych uczniów, którzy potrafią śpiewać piosenki z repertuaru profesjonalnych zespołów.

Zwycięzcy:

I grupa: przedszkole i klasy I-II

I miejsce: Nadia Łania – SP Gogolewo

II miejsce: Rozalia Bałdowska, Cyprian Nowak, Julian Bobek – Przedszkole Gniew, Aleksandra Konieczna – SP Polskie Gronowo

III miejsce:  Julia Jasiak – SP Piaseczno

wyróżnienie – Lena Kamka, Krystian Lukowski, Radosław Kamrowski – Przedszkole Walichnowy

II grupa: klasy III-IV

I miejsce: Wiktoria Loduchowska, Wiktoria Kazubowska, Julita Lisewska – SP Piaseczno, Julia Gajowiak – SP Polskie Gronowo

II miejsce: Kornelia Kossecka, Kinga Czechowska, Luiza Osińska, Zofia Ślizewska, Zuzanna Markowska, Nikola Miąskowska, Amelia Klepinowska – SP nr 2 Gniew

III miejsce: Tatiana Kamińska – SP Polskie Gronowo

Wyróżnienie: Zuzanna Flak – SP Polskie Gronowo

III grupa: klasy V-VI

I miejsce:  Paulina Kruczyńska,  – SP nr 1 Gniew

II miejsce: Weronika Jasiak – SP nr 1 Gniew

III miejsce:  Julia Podębska – SP Piaseczno, Amelia Chraca z SP Małe Walichnowy

IV grupa: klasy VII-VII

I miejsce: Aurelia Begier – SP Małe Walichnowy

II miejsce:  Kinga Mentel – SP Małe Walichnowy, Natalia Cieszyńska – SP Polskie Gronowo

III miejsce: Aleksandra Szumal – SP Polskie Gronowo

 

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i przyczynili się do jego organizacji, młodym wykonawcom, ich opiekunom i całej publiczności.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Więcej zdjęć: <link>

Data publikacji: 2019-05-17 09:28
  • Konkurs Piosenki Polskiej
  • Konkurs Piosenki Polskiej
  • Konkurs Piosenki Polskiej
  • Konkurs Piosenki Polskiej
  • Konkurs Piosenki Polskiej
  • Konkurs Piosenki Polskiej

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.