Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniew przed kolejną dużą inwestycją

W poniedziałek, 17 czerwca, inwestor, którym jest Spółka Inwest-Kom, planuje rozpocząć zadanie pn. Budowa sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz wykonanie nowej nawierzchni drogowej w ulicy 27 Stycznia w Gniewie. To największa inwestycja spółki w mieście zaplanowana na najbliższy czas. Przed nami zmiany w organizacji ruchu. W pierwszym etapie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. „świński rynek”. Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika. 

Sieć wodociągowo-kanalizacyjna w tym obszarze jest mocno zużyta i wymaga wymiany na nową. W związku z tym w zakres zadania wchodzą zarówno podziemne prace, jak i te, związane z ułożeniem nowej nawierzchni asfaltowej i modernizacją chodników.

W pierwszym etapie zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic: Gdańskiej, Kościuszki, Podwale, Piłsudskiego i 27 Stycznia oraz odcinek ul. 27 Stycznia od skrzyżowania do wjazdu na tzw. „świński rynek”. Ruch w kierunku 27 Stycznia kierowany będzie przez ul. Kopernika. Projekt zmiany organizacji ruchu przedstawia załączony plik graficzny nr 1.

W kolejnym etapie prace prowadzone będą w rejonie wjazdu na „świński rynek”. Dojazd do punktów handlowych w tym miejscu zostanie zapewniony otwartym odcinkiem od skrzyżowania z ul. Gdańską. Ruch w kierunku Ciepłego będzie kierowany przez ul. Kopernika. Projekt zmiany organizacji ruchu przedstawia załączony plik graficzny nr 2.

- Mamy świadomość, że mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu, jednak prosimy o wyrozumiałość, cierpliwość i baczne zwracanie uwagi na pojawiające się tymczasowe znaki drogowe. O dalszych zmianach w organizacji ruchu, związanych z realizacją inwestycji będziemy informować w miarę możliwości na bieżąco – mówi prezes spółki Inwest-Kom Jakub Jaskólski.

Inwestycja jest finansowana ze środków własnych spółki, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a współfinansują ją Gmina Gniew i Powiat Tczewski.

Data publikacji: 2019-05-17 10:34

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.