Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Przypomnienie o ambasadorze i "Perełce" Kociewia

Jeszcze tylko trzy miesiące... Tak, tylko trzy – a poznamy kolejnych laureatów honorowego tytułu "Ambasador Kociewia" i wyróżnienia "Perełka Kociewia". Laury te wręczone zostaną 25 sierpnia 2019 roku na II Walnych Plachandrach Kociewskich podczas Jarmarku Kociewskiego w Wirtach w gminie Zblewo. Formularze wniosków można przesyłać do 31 maja.

Plachandry w Gminie Gniew

 W ubiegłym roku Kociewiacy plachandrowali do Piaseczna w gminie Gniew. Można o tym wydarzeniu przeczytać na www.walneplachandry.pl  oraz w "Mojej Ziemi" i nie tylko. W Piasecznie wręczono statuetki i dyplomy Ambasadora Kociewia w – przypomnijmy – dwóch kategoriach: indywidualnej i zbiorowej; oraz dwie "Perełki Kociewia".

Aby stało się to możliwe, trzeba było wykonać sporo pracy. Najpierw, w gronie działaczy kociewskiego zblewskiego oddziału ZKP, długo dyskutowano o kategoriach, regulaminach, powołaniu specjalnej Kapituły. Potem do dyskusji włączyli się także działacze innych organizacji i samorządowcy z trzech kociewskich powiatów – starogardzkiego, świeckiego i tczewskiego. Kiedy już było wiadomo, kto może być owym "Ambasasdorem" i "Perełką", należało zaprojektować wspomnianą statuetkę, pamiątkową perełkę i dyplomy. W końcu – powołać Kapitułę i rozesłać informację o tym na cały kraj. Bo też z całej Polski mogły napływać wnioski, których formularze udostępnione zostały na stronie internetowej www.walneplachandry.pl

Zresztą, strona ta nadal działa, zatem regulaminy i wnioski są dostępne.

 Warto wspomnieć, że pierwszym Ambasadorem Kociewia w kategorii indywidualnej został Wojciech Cejrowski, który swój dyplom i statuetkę odebrał nie w Piasecznie, lecz w Wirtach dzień po Plachandrach. Zaś w kategorii zbiorowej – zespół folklorystyczny "Modraki" z Pelplina. Perełki zaś odebrali Izabela Czogała z Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim i Patryk Podwojski oliwski, katedralny organista ze Zblewa.

Nowa kategoria

 Już w ubiegłym roku pojawiały się nieśmiałe głosy, że byłoby warto nadawać ten honorowy tytuł Ambasadora Kociewia także firmom i biznesmenom. Pomysł  ziści się w tym roku; będzie jeszcze jedna kategoria w regulaminie tytułu.

Kto zatem może zostać wyróżniony Perełką i nagrodzony Ambasadorem? Każdy! Grupa, firma czy organizacja lub osoba, która pochodzi z Kociewia albo – nawet – mieszka na Kociewiu, identyfikuje się z regionem i z tego faktu czyni walor swej działalności, którą prowadzi na Kociewiu, w interesie regionu i na rzecz jego mieszkańców. W przypadku Perełki jest tylko jedno ograniczenie – młody wiek kandydata (nie może przekroczyć 35. roku życia). Ponieważ tytuły i wyróżnienia przyznaje kolegialnie Kapituła i czyni to na podstawie treści zgłoszeń, nader istotne jest przekonujące uzasadnienie kandydatury. Warto rozejrzeć się dokoła i wypełnić formularz wniosku  oraz przesłać do 31 maja br. (decyduje data stempla pocztowego).

regulaminy i wnioski na stronie: <link>

 

 

 

Data publikacji: 2019-05-21 08:56

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.