Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Ciężki weekend piłkarzy…

Kolejny weekend bez choćby punktu zaliczyły drużyny z naszej gminy. Keramzyt uległ w odległych Brusach miejscowej Tęczy, a Mewa przegrała z LKS Waplewo Wielkie. Mecz Sobieskiego z rezerwami Wietcisy został przełożony ze względu na stan boiska w Skarszewach.

Keramzyt Szprudowo - V liga

Kolejne spotkanie bez punktów w tej rundzie zaliczyli gracze Keramzytu Szprudowo. W odległych Brusach, mecz od początku nie układał się po myśli gości. Nie dość, że z uwagi na kontuzje trener Rutkowski, nie może korzystać z kilku graczy to jeszcze w pierwszej części gry boisko z powodu urazu opuścić musiał Patryk ORZECHOWSKI. Na domiar złego jeszcze przed przerwą Tęcza objęła prowadzenie. Tuż po zmianie stron udało się doprowadzić do wyrównania, w 53. minucie do siatki trafił niezawodny Dawid TRAMOWSKI. Gdy wydawało się, że Keramzyt opanowuje sytuację i kontroluje przebieg spotkania, gospodarze przeprowadzili szybki kontratak i ponownie objęli prowadzenie. Kolejne kontry Tęczy pozwoliły jej na kolejne trafienia i dopiero na 5 minut przed końcem drugą bramkę dla Szprudowian zdobył TRAMOWSKI. Były jeszcze okazje by powalczyć choćby o punkt, jednak graczom Keramzytu zabrakło skuteczności. Podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego przegrali piąty mecz w rundzie wiosennej i ich przewaga nad strefą spadkową zmniejszyła się do pięciu „oczek”.

Tęcza Brusy - Keramzyt Szprudowo 4:2 (1:0)                                     
Bramki dla Keramzytu: 1:1 – Tramowski – 53’, 4:2 – Tramowski – 85’     
Skład Keramzytu: Mazurowski – Gońda, Krajnik, Szulc, Tramowski, Czapiewski, Jurczyk, Ogórek, Orzechowski (32’ – Kozieł), Tylko, Wosik

Już w sobotę Keramzyt rozegra kolejne spotkania w rozgrywkach Klasy Okręgowej. Na boisku w Gniewie podopieczni Krzysztofa Rutkowskiego podejmą Orła Subkowy, który wiosną notuje bardzo dobre wyniki (m. in. 0:0 z Pomezanią Malbork, 2:0 z Gwiazdą Karsin). Początek spotkania o godzinie 17:00.

25.05.2019 r., Gniew, g. 17:00: Keramzyt Szprudowo – Orzeł Subkowy

Mewa Gniew - Klasa A

Trwa „czarna seria” piłkarzy Mewy. Podopieczni Wojciecha Klemczyka nie wygrali od siedmiu spotkań i osunęli się na 10. miejsce w ligowej tabeli. Tym razem mocniejszy okazał się LKS Waplewo Wielkie.  W zespole z Waplewa od lat błyszczy Bartosz Czarnecki, który jeszcze kilka lat temu miał okazję występować w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa. W sobotę ponownie dał się we znaki obrońcom i bramkarzowi gniewskiej drużyny, zdobywając trzy bramki jeszcze przed przerwą. Po zmianie stron najpierw gola na 4:0 zdobyli gospodarze, a później co raz lepiej grała Mewa. Najpierw indywidualną akcję skutecznie sfinalizował Łukasz POLESZAK. Bramkę na 4:2 mógł zdobyć SERAFIN, jednak jego strzał z rzutu karnego nie był wystarczająco dobry. W końcówce wynik spotkania ustalił Mariusz CHYŁA, który trafił z rzutu rożnego. Piłkarze Mewy mają już pewne utrzymanie, więc słabsza seria nie jest związana z jakąkolwiek presją. Wpływ na nią mają na pewno liczne kontuzje oraz absencję, których w zespole z Gniewu jest ostatnio sporo. Dość powiedzieć, że w ostatnich meczach w polu pojawiał się nominalny bramkarz Kacper MALINOWSKI.  

LKS Waplewo Wlk. - Mewa Gniew 4:2 (3:0)       
Bramki dla Mewy: 4:1 –Ł. Poleszak 53’, 4:2 – Chyła 86’                                                 
Skład Mewy: Malinowski – Bryska, Ł. Poleszak, Sz. Poleszak (79’ - Danowski), Pyrkowski, Gajewski, Kamrowski (66’ –M. Chyła ), Konieczny, Mitlewski, Mokwa, Serafin

W najbliższy weekend Mewa zgarnie komplet oczek bez wychodzenia na boisko. W związku z wycofaniem się zimą Powiśla Pawlice – Rakowiec każdy zespół musi zanotować w rundzie wiosennej jedną pauzę, wygrywając swój mecz walkowerem. W najbliższy weekend taka właśnie sytuacja będzie miała miejsce w przypadku gniewskich zawodników.

Sobieski Gniew - Klasa B

Nie doszło do skutku spotkanie, w którym Sobieski miał mierzyć się z Wietcisą II Skarszewy. Gospodarze poinformowali, iż po obfitych opadach deszczu ich boisko nie nadaje się do gry. W najbliższym czasie zostanie wyznaczony nowy termin rozegrania tego meczu.

Wietcisa II Skarszewy - Sobieski Gniew - przełożony                                                    
W 23. kolejce gier Sobieski zmierzy się na wyjeździe z Powiślem II Rakowiec. Początek pojedynku o godzinie 16:00 w niedzielę.  
26.05.2019 r., Rakowiec, g. 16:00: Powiśle II Pawlice-Rakowiec - Sobieski Gniew

Data publikacji: 2019-05-21 11:26

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.