Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Rowerowy Rajd Gwiaździsty wystartował z Opalenia

Prawie 60 km trasę miał w tym roku do przejechania Rowerowy Rajd Gwiaździsty. Ponad 60 kolarzy startowało 26 maja z Opalenia. Wydarzenie otworzył burmistrz Maciej Czarnecki, życząc uczestnikom rajdu pomyślności na trasie.

- W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę rajdu. Rozpoczynaliśmy nasz przejazd z malowniczego Opalenia, aby odwiedzić wszystkie gminy powiatu tczewskiego i zakończyć całą imprezę na tczewskim Bulwarze Nadwiślańskim. Aby ułatwić uczestnikom wzięcie udziału w imprezie przewieźliśmy i rowerzystów, i rowery z Tczewa na start – mówi Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE, organizator wydarzenia. 

Na starcie dla każdego rowerzysty czekała tradycyjna, okazjonalna przypinka z nazwą imprezy oraz przebiegiem trasy, gadżety rowerowe oraz mały prowiant na trasę. Po starcie w Opaleniu peleton przejechał przez miejscowości: Tymawę, Piaseczno, Królów Las, Morzeszczyn, Gętomie i Kulice. W Gminie Pelplin uczestnicy brali udział w pikniku rowerowym zorganizowanym przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Pelplin oraz Pelplińskiego Centrum Sportu. Przy Zespole Kształcenia i Wychowania Nr 1, na rowerzystów czekała ciepła, smaczna zupa oraz konkursy wiedzy o Kociewiu, jak również z zasad ruchu drogowego. Atrakcyjne nagrody trafiły do aż do ośmiu uczestników zabawy.

- Pytania były o różnym poziomie trudności. Niektóre z nich sprawiły niezłą łamigłówkę rajdowiczom. Jednak wszyscy, zgodnie stwierdzili, że konkurs urozmaicił wydarzenie i był miłym elementem pikniku w Pelplinie – wspomina  Agnieszka z Tczewa.

Po zregenerowaniu sił, rowerzyści ruszyli w dalszą trasę. Następnymi przystankami były: Radostowo, Subkowy, Gorzędziej oraz Knybawa. Finał rajdu przebiegał wzdłuż Wisły w stronę Bulwaru Nadwiślańskiego w Tczewie.

Warto wspomnieć, że pomimo długiej trasy Rowerowy Rajd Gwiaździsty przyciągnął całe rodziny, ponieważ po wcześniejszym zgłoszeniu można było przyłączyć się oraz odłączyć na dowolnym odcinku rajdu. Najstarszy uczestnik ukończył siedemdziesiąt lat, z kolei najmłodsze uczestniczki nie przekroczyły szóstego roku życia.

W wakacje Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE przymierza się do organizacji kolejnych, tradycyjnych rajdów rowerowych. Już w lipcu odbędzie się 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy, a w sierpniu 22. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy. Szczegółów szukajcie na www.facebook.com/lot.kociewie.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: <link>. 

Data publikacji: 2019-05-28 10:11
  • Rowerowy Rajd Gwiaździsty wystartował z Opalenia
  • Rowerowy Rajd Gwiaździsty wystartował z Opalenia
  • Rowerowy Rajd Gwiaździsty wystartował z Opalenia

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.