Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Im człowiek starszy tym bardziej.. aktywny!

Aktywność to zdrowie i należy o tym pamiętać w każdym wieku. Podczas II Regionalnej Olimpiady Seniorów w Gniewie wystąpiło aż sześć klubów i stowarzyszeń zrzeszających osoby w senioralnym wieku. 27 maja na hali sportowej w Gniewie dojrzali sportowcy rywalizowali między innymi w pchnięciu kulą, biegu na 60 m, w strzelaniu z wiatrówki i kręglach.

Sport to nie tylko wysiłek fizyczny, ale też sposób na wzmocnienie mięśni i pracy serca. Jeśli trening odbywa się z innymi ludźmi-  pozytywnie wpływa na życie towarzyskie. Zawody w Gniewie rozpoczęły się wspólnym tańcem wszystkich drużyn przygotowanym przez jedną z członkiń Gniewskiego Uniwersytetu trzeciego Wieku (GUTW). Uczestnicy tegorocznej olimpiady zaprezentowali się w różnych dziedzinach sportu: Nordic Walking, Pchnięcie kulą, bule, kręgle, tenis stołowy, strzelanie z wiatrówki, bieg na 60 m, tenis stołowy w dwóch kategoriach: mężczyźni i kobiety.

Frekwencja na tegorocznej Olimpiadzie Seniorów udowodniła, że aktywność daje największą satysfakcję. Podczas olimpiady rywalizowały drużyny z: Tczewa, Kulic, Pelplina, Morzeszczyna, Pszczółek i Gniewu. Teren zawodów obejmował halę sportową, boisko trawiaste przy ośrodku, strzelnicę, a dzięki przychylności zarządców, również w zamkową kręgielnię. Seniorzy sprawdzali swoje siły łącząc rywalizację z dobrą zabawą.

Zwycięscy poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni podczas oficjalnego zakończenia olimpiady. Nagrody wręczyły wiceburmistrz Gniewu Joanna Kamińska, wiceburmistrz Pelplina Ewa Nowogrodzka,  oraz w imieniu organizatorów pełniąca obowiązki dyrektora Gminnego Sportu i Rekreacji w Gniewie Beata Osiak  i prezes UTW w Gniewie Walentyna Czapska. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu i pomogli w jego organizacji.

Galeria zdjęć na naszym facebooku: <link>

 

Data publikacji: 2019-05-28 10:43

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.