Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wieści z SP 1

Udostępniamy najnowsze informacje ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie. Miłośnicy przyrody wysłuchali po raz pierwszy wykładu na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie podczas zwieńczenia całorocznego programu "Przyroda z klasą".  Inni uczniowie bili rekordy w czytaniu książek, a mali matematycy zdobywali wiedzę, przez zakupy i zabawę. Zapraszamy do lektury.

 

Uczestnicy Warsztatów przyrodniczych  na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie.

Przez cały rok szkolny uczestnicy warsztatów przyrodniczych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie realizowali program  „ Przyroda z klasą”. Na spotkaniach poznawali świat przyrody, który stawał się dla nich coraz bardziej przystępny. Doświadczając, bawiąc się i eksperymentując poznali elementy przyrody ożywionej i nieożywionej.

Uwieńczeniem całorocznych spotkań był wyjazd uczestników warsztatów na wykład naukowy organizowany przez Uniwersytet Dzieci na Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Proponowany wykład świetnie wpisywał się w działania warsztatów. Był to wykład z mikrobiologii na temat – „ Czy wszystkie bakterie są szkodliwe?. Było to bardzo ciekawe spotkanie z prawdziwym  naukowcem, panią doktor Ewą Sucharzewską, która w bardzo przystępny sposób opowiedziała zebranym dzieciom o tym, jak małe są bakterie, gdzie jest ich najwięcej, jak się przenoszą. Pokazała również kolonię bakterii, jaką można znaleźć na klawiaturze lub ekranie telefonu i ręce, które często wydają nam się czyste, a w świetle specjalnej lampy wcale takie nie są. To był pierwszy naukowy wykład w życiu uczestników warsztatów. Poza nim mieli oni również okazję spotkać się z pracownikami wydziału zootechniki. Tam zobaczyli małe muzeum, w którym mogli obejrzeć zebrane eksponaty przyrodnicze, ale również przyjrzeć się karaluchom afrykańskim, straszykom oraz patyczakom, które chętnie przechodziły z jednaj dłoni na drugą.

To było bardzo ciekawe doświadczenie dla grupy Małych przyrodników.

Joanna Kaczmarek
Agnieszka Brzezińska

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków Gminy Gniew w ramach realizacji zadania publicznego Ekologicznie opanuj Gniew.

 

Wyzwanie czytelnicze w klasie I a- Czytanie uskrzydla.

W klasie I a  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie czytanie to codzienność. Aby zachęcić wszystkich do samodzielnego czytania lub czytania razem z rodzicami wymyślone zostało wyzwanie czytelnicze. A wszystko rozpoczęło się od przeczytania książki Rocio Bonilli „ Najwyższa na świecie wieża z książek”. Bohater tej lektury bardzo chciał latać. I znalazł, dzięki swojej mamie, rozwiązanie tego problemu. Kto stworzy wyższą wieżę z książek- uczniowie klasy I a, czy rodzice i rodzeństwo?          Walka była zacięta, trwała miesiąc , a stawka  była bardzo wysoka- przegrany przygotuje niespodziankę dla tych, którzy wygrali.

W ubiegłym tygodniu wyzwanie czytelnicze się zakończyło. Wszyscy potraktowali je bardzo serio. Ostatecznie uczniowie klasy I a z wychowawczynią przeczytali 65 książek, a rodzice 40. Gratulujemy wszystkim, którzy czytają! Pamiętajcie – czytanie uskrzydla!!!!!

Joanna Kaczmarek

 

Matematycznie w I a.

Matematyka to chyba ulubiony (oczywiście poza wychowaniem fizycznym i plastyką) przedmiot uczniów klasy I a Szkoły Podstawowej nr 1 w Gniewie.. Nawet jeżeli ktoś  nie pokochał jeszcze zadań matematycznych, to nie daje tego po sobie poznać, ponieważ wszyscy pierwszoklasiści pracują nad matematyką wytrwale. Zmagają się z wieloma zadaniami- łatwymi, trudnymi i bardzo trudnymi. Starają się poznawać matematykę działając.

Ostatnio, rozwiązując zadania matematyczne, mogli zarobić pieniądze ( niestety nieprawdziwe), a potem wydać je w matematycznym sklepie i zrobić zakupy (tym razem prawdziwe). Dużą popularnością cieszył się zakup kuponu zwalniającego z jednego zadania domowego.

Joanna Kaczmarek

 

Data publikacji: 2019-05-28 13:58
  • SP 1
  • SP 1
  • SP 1
  • SP 1
  • SP 1
  • SP 1

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.