Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Skarby, rycerze i dobra muzyka

Stare miasto w Gniewie przeżywa swój kolejny renesans. Tylko w ostatni weekend czerwca na rynku zainaugurowano turniej rycerski, odbył się jarmark rzemiosł i Muzyczne Powitanie Lata. Na wielkiej scenie wystąpili Antyradio Cover Band i gwiazda wieczoru Mrozu. Było gorąco, wesoło  i bardzo gościnnie.  

Wyjazd rodzinny do parku rozrywki Funday w Tczewie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na rodzinny wyjazd do parku rozrywki Funday w Tczewie, który odbędzie się 3 lipca. Zbiórka przy hali sportowej w Gniewieo o godz. 10.00. Powrót o godz. 14.00. Koszt wyjazdu wynosi 10 zł dla dziecka, 20 zł dla osoby dorosłej. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Newsletter CAG

Zachęcamy do zapoznania się z czerwcowym newsletterem Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew. Znajdą w nim Państwo wiadomości m.in. o minirantach na kulturę, konkursach oraz inne ważne dla NGO informacje.

Wypoczynek letni z gniewską biblioteką

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane w gniewskiej bibliotece, które odbywają się w lipcu. Od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 można wziąć udział w warsztatach plastyczno-technicznych, w każdy wtorek w godz. od 16.00 do 18.00 odbywają się warsztaty muzyczne, a w czwartki o godz. 19.00 spotkania z poezją. Szczegóły na plakacie.

Zajęcia wakacyjne z GOSiR-em

Zachęcamy również do skorzystania z wakacyjnej oferty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, który oferuje dzieciom zajęcia na boisku Orlik, hali sportowej oraz zajęcia ruchowe. Szczegółowy plan wakacyjnych zajęć sportowych dostępny jest poniżej.

100 rocznica powstania Republiki Gniewskiej - uroczystość już w najbliższą sobotę

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie serdecznie zapraszają na uroczystość uczczenia 100 rocznicy powstania Republiki Gniewskiej. W sobotę, 6 lipca będzie można m.in. wziąć udział w grze miejskiej, obejrzeć nową wystawę plenerową poświęconą Republice, wspólnie odsłonić kamień upamiętniający ten czas w historii naszego miasta czy wysłuchać prelekcji historycznej. Szczegóły na załączonym plakacie.

Demontaż azbestu - dodatkowy nabór - wnioski do 19 lipca

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku planowanym przystąpieniem przez Gminę Gniew do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pt. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2019)" ,osoby które planują w bieżącym roku usuwać wyroby zawierające azbest, a nie złożyły wniosku we wcześniejszym tegorocznym naborze, a także osoby planujące taką inwestycję w 2020 roku mogą składać wnioski o dofinansowanie na ich demontaż, transport i unieszkodliwienie w terminie do 19 lipca 2019 r.

Kąpiel w jeziorach dozwolona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje, że nasze gminne jeziora są bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Poniżej przedstawiamy wyniki badań z przeprowadzonej kontroli czystości wód w jeziorach w Pieniążkowie, Półwsi, Rakowcu i Tymawie, wykonanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Newsletter LGD "Wstęgi Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z newletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje z życia fundacji w maju i czerwcu. Szczegóły w załączniku.

Turniej inauguracyjny siatkówki plażowej

W najbliższą sobotę, 6 lipca na boiskach przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbędzie się turniej inauguracji sezonu siatkówki plażowej 2019. Serdecznie zapraszamy na godz. 10.00. Zgłoszenia w dniu zawodów od godz. 9.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Regulamin korzystania z fontanny miejskiej

W związku z zagrożeniami jakie stwarza niewłaściwe korzystanie z fontanny miejskiej , na które wskazał także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Rada Miejska w Gniewie przyjęła uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu korzystania z fontanny miejskiej w Gniewie. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i przestrzegania zasad regulaminu.

Informator burowy LOT Kociewie

Prezentujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, w którym znajdziemy podsumowanie majowych działań organizacji. Jak sami Państwo zobaczą, niemało się działo w ostatnim czasie.

14. Czwartki Poetyckie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie serdecznie zaprasza na 14 Czwartki Poetyckie. Pierwsze spotkanie już 4 lipca o godz. 19.00. Szczegółowy program wydarzenia dostępny poniżej.

Spływ kajakowy Szlakiem Zamków Krzyżackich

Już 20 lipca po raz 11 zorganizowany zostanie spływ kajakowy Szlakiem Zamków Krzyżackich z Gniewu do Malborka. Koszt udziału w spływie wynosi 18 zł. Szczegóły w Eko-Centrum Heliantus pod nr tel. 698 582 726. Zapraszamy do zapisów! Ilość miejsc ograniczona. Organizatorami wydarzenia są Eko-Centrum Heliantus oraz Tczewski WOPR.

W nocy z czwartku na piątek część miasta bez wody

W związku z pracami inwestycyjnymi od godz. 22:00 w czwartek 4 lipca do godz.  5:00 dnia następnego nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Gdańska nr 1-19 (nieparzyste), Kościuszki, rejon byłego PKP oraz ul. Drzymały. Spółka INWEST-KOM przeprasza za utrudnienia.

Uroczy piesek szuka domu

Dzisiaj w Opaleniu funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Zwierzak jest młody, bardzo przyjazny i lgnie do ludzi. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Stała organizacja ruchu - dot. ul. Brzozowskiego

W związku z przebudową Starego Miasta i przyległych ulic, Burmistrz Miasta I Gminy w Gniewie informuje, że od 8 lipca 2019 r. będzie obowiązywała stała organizacja ruchu, dotycząca ul. Brzozowskiego, zgodnie z uzgodnieniami z Komendą Powiatową Policji oraz Starostwem Powiatowym w Tczewie. Poniżej publikujemy mapę dot. zmian w organizacji ruchu.

Bursztynowa Miss Lata 2019 na rynku w Gniewie

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca, rynek w Gniewie opanują modelki, startujące w ogólnopolskich wyborach Bursztynowej Miss Lata 2019. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Andreo e Karina Alb Bano e Romina Power Cover. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00!

Gniewscy baśkarze ze srebrnym medalem

W niedzielę, 30 czerwca w Dzierzgoniu odbył się I Dzierzgoński Maraton Baśki. W turnieju udział brało gniewskie Koło Baśki nr 3, które drużynowo zajęło na nim II miejsce. W skład drużyny weszli: Grzegorz Dąbrowski, Kazimierz Rajkski, Tadeusz Nowopolski, Edmund Kaliszewski. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy!

Ogłoszenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia2007 r. w sprawie określenia danych czynszów najmu lokali mieszkalnych, należących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części, zarządcy powinni przekazywać dane, dotyczące czynszów najmu w określonych terminach. Dane za pierwsze półrocze roku kalendarzowego przekazać należy już do końca lipca.

Gdzie po informację turystyczną?

Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej, Polacy coraz częściej wybierają na urlop… Polskę. Na pierwszym miejscu wśród województw plasuje się Pomorskie – to przede wszystkim ze względu na Trójmiasto i pas nadmorski. Ale korzysta na tym również Kociewie, które  jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. Goście zwiedzają nasze miasta, odwiedzają atrakcje turystyczne, wypoczywają nad jeziorami lub w borach, korzystają ze szlaków kajakowych, tras rowerowych, przyjeżdżają na nasze imprezy.

Konkurs fotograficzny - Sztuka Ludowa Kociewia

Zachęcamy amatorów - fotografów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest promocja sztuki ludowej Kociewia. Prace przesyłam można do 30 lipca na adres e-mail: gok-zblewo@wp.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 sierpnia 2019 r. Szczegóły w regulaminie.

Barszcz Sosnowskiego - przeczytaj, rozpoznawaj, unikaj

Barszcz Sosnowskiego jest inwazyjnym gatunkiem obcym, który zawiera substancje toksyczne, niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dlatego wymaga zwalczania przez profesjonalnie przygotowane do tego jednostki. Oprócz barszczu Sosnowskiego w Polsce występuje barszcz olbrzymi (Mantegazziego), który jest do niego bliźniaczo podobny z wyglądu, ma takie same właściwości inwazyjne oraz toksyczne i także wymaga zwalczania. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, z której dowiedzieć się można, co odróżnia tę niebezpieczną roślinę od innych, nawet bardzo podobnych gatunków.

Weekend w Stacji Mikrostyk

W najbliższy weekend Stację Mikrostyk opanuje Maciej "Ślimak" Starosta, perkusista zespołu Acid Drinkers, który dla zainteresowanych grą na perkusji, w sobotę, 6 lipca w salce muzycznej poprowadzi indywidualne warsztaty bębniarskie. Poprzedzi je piątkowy recital basowo-perkusyjny, w wykonaniu Ślimaka i Ani Brachaczek, na który zapraszamy do stacji na godz. 19.00. W sobotę natomiast, 6 lipca Stacja zaprasza na taneczne popołudnie. Start od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na: www.stacja.mikrostyk.pl.

80 rocznica zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim - zgłoś się

Gmina Starogard Gdański oraz Miasto Starogard Gdański pragną zaprosić rodziny pomordowanych do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 80 rocznicy zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim, które odbędą się 22 września 2019 r.

Specjalny pokaz filmu dokumentalnego o misji APOLLO 11

Niepublikowane dotąd materiały, ciekawe zdjęcia, ujęcia z niecodziennej perspektywy. Zapraszamy 18 lipca do kwidzyńskiego kina na specjalny pokaz filmu dokumentalnego o misji APOLLO 11.

KCK Kwidzyn zaprasza

Kwidzyńskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 8. Festiwal Ulicznej Sztuki FUSy, który odbędzie się 27 lipca na Placu św. Jana Pawła II oraz na bajkę muzyczną pt. „Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi”, która wyświetlania będzie w kwidzyńskim teatrze 29 lipca. Szczegóły poniżej.

V Tczewski Cross Rowerowy

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie 7 lipca zorganizowali V edycję Tczewskiego Crossu Rowerowego po malowniczych terenach powiatu. Na starcie zameldowało się 164 uczestników, natomiast trasę ukończyło 163, (jedna z zawodniczka doznała urazu). Na mecie wielu uczestników prezentowało stroje udekorowane przyrodą, będące efektem malowniczej trasy wiodącej ścieżkami leśnymi.

Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej Gniew 2019

6 lipca na boiskach do siatkówki plażowej, mieszczących się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie, odbył się Turniej inaugurujący sezon rozgrywek siatkówki plażowej w naszym mieście. Udział w turnieju wzięło 8 duetów ze Smętowa Granicznego, Tczewa, Gdyni, Polskiego Gronowa, Nicponi i Gniewu, które rozegrały swoje pojedynki systemem brazylijskim, do wygrania dwóch setów do 21 punktów.

Archimagirus Tradycja & Nowoczesność - ogólnopolski konkurs kulinarny dla kucharzy i cukierników

W dniach od 11–13 lipca na zamku w Gniewie odbędzie się konkurs kulinarny Archimagirus Tradycja & Nowoczesność. Do konkursu zakwalifikowało się osiem drużyn, które będą walczyć o tytuł Archimagirusa, prestiżowy staż w Tajwanie oraz 10 000 złotych. Archimagirus to nie tylko konkurs kulinarny, ale niezwykłe wydarzenie pełne atrakcji dla gości, wśród których są między innymi: śniadanie na trawie, strefa foodtrucków.

Czwartki Poetyckie

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Czwartków Poetyckich”, które odbywają się w lipcu już po raz 14. Tematem przewodnim tym razem była poezja patriotyczna, czyli "Harcerska Wiara" - wiersze w  wykonaniu Pierwszej Gniewskiej Drużyny Harcerek "Gniazdo". Po prezentacji harcerek, każdy mógł przedstawić swój ulubiony wiersz, który przeplatany był pięknymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu pani Krystyny Tamowicz, przy akompaniamencie akordeonowym pani Jadwigi Mielke. Serdecznie zapraszamy na kolejny czwartek już 11 lipca. Tematem spotkania będzie poezja marynistyczna czyli "Ahoj Marynarzu".

Bursztynowe Miss Lata 2019 wybrane

Po uroczystych obchodach stulecia powstania Republiki Gniewskiej, po raz kolejny w tym sezonie, scena plenerowa na rynku zatętniła życiem. Młode kobiety z całej Polski przyjechały do Gniewu, by rywalizować o tytuł najpiękniejszej. Ogólnopolski konkurs Bursztynowa Miss Lata 2019 organizowany jest co roku już od 20 lat, a w Gniewie to już dwunasta edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy jednak impreza odbyła się na gniewskiej starówce. Galę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który objął honorowy patronat nad wyborami.

Nadzwyczajna XII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji

W poniedziałek, 15 lipca 2019 r. o godz. 15.00 odbędzie się XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Posiedzenie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew. W programie sesji podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III/19/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 grudnia 2018 r. w sprawie budżetu gminy Gniew na 2019 rok oraz uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III/18/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 grudnia 2018 r. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Gniew na rok 2019 i lata następne.

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców oraz pracowników biur rachunkowych

Inspektorat ZUS w Tczewie organizuje w czwartek 18 lipca 2019 r. bezpłatne szkolenie dla pracodawców oraz pracowników biur rachunkowych poświęcone elektronizacji akt pracowniczych.

II etap przebudowy ulicy Sobieskiego- przekazanie placu budowy

Drugi przetarg na kolejną część przebudowy drogi gminnej klasy dojazdowej nr 228099G - ulicy Sobieskiego w Gniewie, który ogłoszony został 7 maja wyłonił zwycięzcę. Inwestycję prowadzi Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” z Grudziądza, której 17 czerwca oficjalnie przekazano już plac budowy.

II Beach Volleyball Gniew 2019 z Hotelem na Wzgórzu

Już 20 lipca zapraszamy na pierwszy turniej drugiej edycji Beach Volleyball Gniew 2019 z Hotelem na Wzgórzu. Turniej odbędzie się na boiskach do siatkówki plażowej obok Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie.

Dla trzech najlepszych par czekają nagrody finansowe w wysokości 500, 400 i 300 złotych.
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów do godz. 9:00. Rozpoczęcie gier o godz. 10:00.

Na drugi turniej cyklu zapraszamy 17 sierpnia.

Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem turnieju.

Data publikacji: 2019-07-10 15:28
 • Plakat Turnieju Beach Volleyball

Asfaltowi oszuści

Na terenie gminy Gniew grasują asfaltowi oszuści. Oszuści oferują podejrzani tani asfalt. Przekonują, że towar pochodzi ze skończonej inwestycji i pozostały materiał próbują sprzedać po kosztach. W rzeczywistości chcą jednak sprzedać wątpliwy towar, który z asfaltem nie ma zbyt wiele wspólnego. Mieszkańców gminy prosimy o szczególną rozwagę.

Data publikacji: 2019-07-10 16:36

Obchody 100. rocznicy powstania Republiki Gniewskiej

W sobotę, 6 lipca obchodziliśmy 100. rocznicę powstania Republiki Gniewskiej. Z tej okazji o godz. 15.00 na placu Grunwaldzkim w Gniewie uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego przy dźwiękach Gniewskiej Orkiestry Dętej, z udziałem włodarzy Miasta i Gminy Gniew oraz ks. Kanonika Zbigniewa Rutkowskiego. Tego też dnia, jeszcze przed głównymi obchodami rocznicowymi, na terenie gniewskiej starówki uczestnicy uroczystości zagrali w grę miejską pt. „Odkryj najmniejsze państwo świata”.

Słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wcielili się w pracowników Banku Ludowego, członków Straży Ludowej, burmistrza Klemensa Tetzlafa, doktora Romana Kamińskiego oraz pisali list do prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona. Organizację gry wsparli także Burmistrzowie Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Joanna Kamińska, którzy pomogli ożywić chlubną kartę z historii Gniewu, odgrywając role kluczowych postaci.

Gracze zaś musieli odwiedzić 7 stanowisk, pomiędzy którymi przenosili meldunki i odezwy, liczyli pieniądze na zakup sztandaru dla Straży Ludowej, zwijali bandaże, odszyfrowywali tajną wiadomość i wykonywali wiele innych zleconych zadań. Po mieście poruszali się ze specjalnie przygotowanymi przepustkami, by w końcowym etapie gry otrzymać paszport honorowego obywatela jednego z najmniejszych państw świata.

Gniewski Uniwersytet III Wieku od kilku lat przygotowuje ofertę działań skierowanych do mieszkańców i turystów, mających na celu przywołanie ciekawych wydarzeń z historii naszego miasteczka. Służą temu liczne gry miejskie, które po rewitalizacji Starego Miasta coraz częściej odbywają się w naszym mieście i przenoszą uczestników zabawy w dawne dzieje Gniewu.

Gra miejska „Odkryj najmniejsze państwo świata” została dofinansowana ze środków Gminy Gniew.
Po terenowej zabawie, rozpoczęły się już główne obchody 100. rocznicy powstania Republiki Gniewskiej. Gniewska Orkiestra Dęta zagrała koncert muzyki rozrywkowej na scenie plenerowej, zaskakując gości repertuarem. Oprócz znanych polskich dzieł mogliśmy usłyszeć również zagraniczne piosenki, m.in. amerykański utwór Deana Martina „Sway”. Ma to związek z listem mieszkańców dawnego Mewe do Prezydenta Stanów Zjednoczonych, w którym pisali, by Gniew należał do Polski, a nie do Niemiec lub Wolnego Miasta Gdańska.

Po koncercie Gniewskiej Orkiestry Dętej wyruszył przemarsz pod kościół parafialny, gdzie nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie kamienia, upamiętniającego setną rocznicę Republiki Gniewskiej. Ksiądz proboszcz zaproponował, by miejsce, na którym stoi kamień, nazwać skwerem Republiki Gniewskiej – być może niedługo również w ten sposób uhonorujemy pamięć o tamtych czasach. Barwny korowód poprowadziły Piaseckie Gzuby w strojach regionalnych, niosąc dumnie polskie symbole narodowe oraz flagę Gniewu.

Tego dnia otwarto także nową wystawę plenerową, wydaną przez Urząd Miasta i Gminy w Gniewie we współpracy z historykiem Markiem Kordowskim, pn. „Historia Republiki Gniewskiej”, która ilustruje minione dzieje tego małego państwa. Na prelekcji współautora wystawy dowiedzieć się można było, jak powołanie gniewskiej Straży Ludowej stało się faktycznie początkiem Republiki Gniewskiej. Od 7 lipca 1919 r. aż do stycznia następnego roku ziemia gniewska była terenem quasi-państwa na czele z Franciszkiem Czarnowskim. Obejmowała 102 miejscowości o łącznej powierzchni 430 km². Republika Gniewska była miejscem, gdzie odżywała polska kultura i tworzył się zalążek polskiej edukacji. Krótka i burzliwa historia Republiki zakończyła się szczęśliwie powrotem do Polski 27 stycznia 1920.

Całość dopełnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Błękitna wstęga”, który rozgonił ciemne chmury na niebie nad sceną plenerową i rozgrzał serca gości na widowni.

 

Data publikacji: 2019-07-11 10:16
 • Gra Miejska Uniwersytetu III wieku
 • Koncert Błękitnej Wstęgi
 • Odsłonięcie kamienia upamiętniającego 100. lecie Republiki Gniewskiej
 • Pani Wiceburmistrz podpisująca paszporty Republiki Gniewskiej
 • Paszporty Republiki Gniewskiej
 • Pochód z okazji uroczystości obchodów
 • Podchód z okazji uroczystości obchodów II
 • Stanowisko Gry Miejskiej- Najmniejsze państwo świata
 • Wlodarze Miasta podczas odsłonięcia kamienia

Pelplin- Kolarska stolica Pomorza

Już 4 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig kolarski CYKLO Pelplin zaliczany do cyklu szosowego ENERGA Cyklo Cup 2019. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej  w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

W wyścigu weźmie udział około pięciuset kolarzy. Uczestnicy będą się zmagać na dwóch trasach: 46 km (pojedyncza pętla) oraz 92 km (podwójna pętla). Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 46-kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta. Duża część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości ze względu na fakt, iż trasa jest dość płaska i większość prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

Program zawodów
Godz. 8:00 - 11:00 - zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych
Godziny startów:
Godz. 11:30 - Start dystansu 92 km
Godz. 11:40 - Start dystansu 46 km
Godz. 14:00 - Dekoracja
Godz. 14:45 - Zakończenie imprezy
Więcej informacji na temat samego wyścigu na stronie: www.cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

Ponadto Pelplińskie Centrum Sportu przygotowało szereg atrakcji dla kibiców i najmłodszych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Będzie to bez wątpienia wielkie kolarskie święto, na które serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2019-07-11 13:38
 • Plakat wyścigu

Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność

Od wczoraj Gniew stał się kulinarną stolicą Pomorza. Wszystko przez ogólnopolski konkurs kulinarny Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność. Na wzgórze zamkowe zjechali się znakomici kucharze z całej Polski oraz Ukrainy, których oceniać będzie międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą autorytety świata kulinarnego m.in. Daniel Ayton, Robert Skubisz, Giorgio Diana, Bruno Van Vaerenbergh, Michał Doroszkiewicz, Andrea Camastra.

W konkursie bierze udział osiem trzyosobowych drużyn – 7 z Polski oraz 1 z Ukrainy. Co ciekawe, jedynym wymogiem, który musieli spełnić uczestnicy jest praca w zawodzie. Bez znaczenia jest zajmowane stanowisko, wiek oraz płeć. Zawodnicy z jednej drużyny nie muszą nawet reprezentować jednego zakładu pracy.

Uczestnicy walczą o 10 000 zł w gotówce oraz dwutygodniowy staż w Tajwanie w restauracji RAV z dwoma gwiazdkami Michelin. Co istotne - zwycięzca bierze wszystko.

Na terenie konkursu można spotkać wystawców promujących swoje lokalne towary oraz skorzystać ze strefy foodtrucków.   

 

Data publikacji: 2019-07-12 12:21
 • Konkurs
 • Przystawki
 • Otwarcie
 • Puchar
 • Stanowisko
 • Foodtruck I
 • Foodtruck II
 • Stanowisko II
 • Szyld

Oświetlenie na Jana Pawła II – uroczyste włączenie nowych lamp już dzisiaj

Na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Jana Pawła II w Gniewie firma Energa zrealizowała inwestycję montażu ulicznego oświetlenia. W tej części miasta stanęły 32 ledowe lampy. Uroczyste włączenie świateł odbędzie się dzisiaj, w poniedziałek, 15 lipca o godz. 22.00.

Data publikacji: 2019-07-15 08:54

Zagraj w filmie!

Poszukiwani statyści do nowej produkcji fabularnej znanego polskiego reżysera. Na tym etapie nie możemy jeszcze zdradzić nazwiska, ale gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni. Sceny będą nagrywane w naszym mieście!

Casting odbędzie się w czwartek 18 lipca 2019 w godzinach 11:00-18:00 w Pracowni Orange (plac Grunwaldzki 45, Gniew).
Wymagania:
- ukończony 16. rok życia
- pełna dyspozycyjność przez jeden lub kilka dni w okresie 29.07-9.08.2019
Zapraszamy!

Jeśli w czwartek nie możesz pojawić się na castingu, wyślij zgłoszenie mailowo.
W treści maila: imię, nazwisko, wiek, wzrost, nr tel. i aktualne zdjęcie.
Z dopiskiem „Gniew” w tytule maila.
Zgłoszenia na adres e-mail: beata@sceneria.com.pl

Data publikacji: 2019-07-15 14:44

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego

Jak co roku zapraszamy do zgłaszania kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim za rok 2018 oraz Nagrody „Gryf Pomorski” za całokształt zasług.

Kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego można zgłaszać w 5 kategoriach:

-Wydarzenie roku
-Innowacja w turystyce
-Oferta turystyczna
-Osobowość roku
-Inwestycja w turystyce

Wręczenie nagród odbędzie się 4 października 2019 w Centrum św. Jana w Gdańsku (Kościół św. Jana) podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Departamentu Turystyki (https://dt.pomorskie.eu/home/-/asset_publisher/ZKrOxfyL85Dt/content/zglos-kandydata-do-nagrod-marszalka-wojewodztwa-pomorskiego-za-zaslugi-dla-rozwoju-turystyki-za-2018-rok-?_101_INSTANCE_ZKrOxfyL85Dt_redirect=%2F).

 

Data publikacji: 2019-07-16 11:01

Wybory na członka Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej w Powiecie Tczewskim

Na podstawie § 15 Uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych, Komisja Okręgowa w Gniewie podaje do wiadomości członków izby rolniczej listę kandydatów na członka Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej w Powiecie Tczewskim, zarejestrowanych w okręgu wyborczym Nr 103 w Gminie Gniew:

1.    Szumal Magdalena, ur. 12.07.1987 r., zam. Polskie Gronowo 45
2.    Stankiewicz Leszek, ur. 30.09.1985 r., zam. Szprudowo 38
3.    Konopiński Jarosław, ur. 10.02.1964 r., zam. Wielkie Walichnowy 5

Głosowanie odbędzie się dnia 28 lipca 2019 r. w godz. 8:00-18:00 w lokalu wyborczym w Gniewie, w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych na Placu Grunwaldzkim 45.

 

Data publikacji: 2019-07-16 13:54

Wakacje dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu

Wśród atrakcji przewidziane są m. in. warsztaty, turnieje, konkursy i pokazy. Pełny harmonogram zajęć dostępny pod adresem: Wakacje w Opaleniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału!

Data publikacji: 2019-07-17 09:01

XXIII Międzynarodowy festiwal Gospel

W dniach 14-18 sierpnia Gniew po raz kolejny stanie się stolicą muzyki gospel. Przypominamy gwiazdami tegorocznego festiwalu będą m.in.: Ania Dąbrowska, Anna Maria Jopek, JBBO i niezwykłe muzyczne wydarzenie, czyli Tribute to Aretha Franklin. 

Festiwal Gospel to niewątpliwie jedna z największych atrakcji tego lata na Kociewiu. Jak co roku w harmonogramie imprezy oprócz koncertów gwiazd będą dostępne także warsztaty muzyczne.

My zapraszamy Państwa część otwartą festiwalu czyli koncerty, wstęp wolny. 

Gospel Festiwal - Gniew 2019 - Songs of Faith 

Piątek (16 sierpnia)
Start godz. 19.00 

Zespół LUMEN
LA PALLOTINA
JOHN TILERY & GOSPEL SACRIFICE (USA) 
ANIA DĄBROWSKA 

Sobota (17 sierpnia)
Start godz. 19.00

TRIBUTE TO ARETHA FRANKLIN 
ANNA MARIA JOPEK
JBBO 

Niedziela (18 sierpnia) 
Start godz. 14.00 

Koncerty powarsztatowe 

Więcej szczegółów na oficjalnym plakacie oraz https://www.gospel-festiwal.pl/.

Data publikacji: 2019-07-17 10:22

Wakacyjne przygody Heliantusa

Eko-Centrum Heliantus przygotowało wakacyjną propozycję półkolonii dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza dla dzieci w wieku 6-9 lat, druga w wieku 10-13 lat. Dla wszystkich dzieci przewidziane są upominki, a dla najlepszego uczestnika półkolonii czeka specjalna nagroda oraz tytuł Wakacjusza 2019.

Szczegóły na plakacie.

 

 

Data publikacji: 2019-07-17 13:04
 • Przygody Heliantusa

Sołectwo Szpurdowo zaprasza na wycieczke do Krynicy Morskiej

Już 11.08.2019 r. Sołectwo Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Krynicy Morskiej. Zapisy do dnia 02.08.2019r. u Pani Małgorzaty Gajewskiej pod nr tel. 661-837-018. Wycieczka kosztuje 35 zł.

Data publikacji: 2019-07-17 14:50
 • Plakat Krynica Morska

Festyno-Koncert w parku miejskim w Gniewie!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Invest-Kom Sp. z o. o. oraz Centrum Muzycznie Aktywnych zapraszają na kolejny Festyno-Koncert! Impreza odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 roku w parku miejskim w Gniewie. Zabawę zaczynamy już od 14.00.

W programie:

 • Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych (w części pierwszej)
 • Grill, zupa z wkładką oraz napoje chłodzące

Koncerty zespołów:

Kompanija

W Innym Stanie

Dzieciuki

Rubbish

Vermouth

Zespół Muzyczny SOLUS

Festyno-koncert dofinansowany z budżetu środków Miasta i Gminy Gniew.

Do zobaczenia!

Data publikacji: 2019-07-17 15:42

Zabawa taneczna w Szprudowie

W imieniu Sołtysa oraz Rady Sołeckiej w Szprudowie serdecznie zapraszamy Państwa na zabawę taneczną pt. „Wakacje na wesoło”. Podczas imprezy bawić się będziemy przy akompaniamencie zespołu muzycznego „DS Music”. Impreza odbędzie się 03.08.2019 r. o godzinie 21:00 w świetlicy wiejskiej w Szprudowie.

Data publikacji: 2019-07-18 08:23

II edycja Gniewskiego Jarmarku Rzemiosł!

Zapraszamy Państwa na drugą edycję Gniewskiego Jarmarku Rzemiosł! Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2019 r. na zrewitalizowanym rynku w Gniewie. Bez wątpienia to jedno z najciekawszych wydarzeń, które tworzą tegoroczny kalendarz imprez gminy Gniew.

Zainteresowani imprezą mogą być szczególnie miłośnicy rycerstwa, odtwórstwa historycznego i rękodzielnictwa, bowiem właśnie w tych dniach, Stare Miasto w Gniewie zamieni się w iście rycerskie miasteczko, z szeregiem wspaniałych stoisk, na których znajdziemy wyjątkowe rzeczy. Wszystko okraszone zostanie prezentacjami wojsk rycerzy, którzy 10 sierpnia, wezmą udział w największej inscenizacji 17-wiecznej bitwy Vivat Vasa, od lat cieszącej się sporą popularnością, a to choćby z uwagi na widowiskowy wieczorny przemarsz z pochodniami ulicami miasta.

Ważnym punktem Jarmarku będzie również lokalny pokaz kucia artystycznego im. Marcina „Gasa” Manikowskiego w wykonaniu gniewskich kowali. Organizatorzy nie zapomnieli tu także o atrakcjach dla najmłodszych turystów oraz miłośników muzyki, którzy wieczorem, w pięknej scenerii gniewskiego rynku, posłuchać będą mogli koncertów muzyki dawnej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Data publikacji: 2019-07-19 09:26

Mamy dla Was krótką notatkę z castingu!

Przesłuchanie do nowej produkcji, która będzie kręcona już niedługo na terenie naszego miasta, odbyło się w czwartek, 18 lipca w Pracowni Orange.

Filmowcy poszukiwali przede wszystkim statystów do ról ministrantów, policjantów, starszych pań oraz, jak to często na planie bywa, – ładnych kobiet. A tych, jak nietrudno się domyślić, w naszym mieście nie brakowało.

Producentom zależało na zaangażowaniu w produkcję filmową lokalnej społeczności, która jak zwykle nie zawiodła. Kto wie, może ten casting otworzy kilku naszym gniewianom drzwi do ról w produkcjach kalibru „Dwunastu gniewnych ludzi”?

Data publikacji: 2019-07-19 09:29

Program Stypendiów Pomostowych na rok akademicki 2019/2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości zrealizuje XVIII edycję Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2019/2020.
Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodzin byłych pracowników PGR, którzy zakwalifikowali się na pierwszy rok studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich uczelniach akademickich (nie dotyczy kierunków dla służ mundurowych).
Stypendium pomostowe jest przyznawane tylko na okres pierwszego roku studiów.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem programu przyznawania i przekazywania stypendiów.

Data publikacji: 2019-07-19 11:35

Aloha, czyli Dzień Hawajski w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gniewie

Każdy marzy o wakacjach w tropikach. ŚDS Gniew postanowił spełnić te marzenia i właśnie dlatego zorganizował u siebie 11.07.2019r. Dzień Hawajski. Zaproszono na niego podopiecznych z zaprzyjaźnionych Ośrodków: ŚDS w Czerninie, ŚDS w Lalkowach, ŚDS w Kończewicach oraz ŚDS w Narkowach. Łącznie w wydarzeniu brało udział ponad 100 osób.

Już na wejściu dało się odczuć hawajski klimat. Goście zostali bardzo ciepło przywitani przez gospodarzy spotkania oraz podopiecznych. Każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie zrobione hawajskie atrybuty przygotowane specjalnie na tę okazję, które pomogły gościom wczuć się w klimat egzotycznej wyspy. Na przybyłych czekała cała masa atrakcji. W tym dniu nie mogło zabraknąć zabawy LIMBO, czyli przechodzenia pod poprzeczką, która jest umieszczana coraz niżej, a także tradycyjnego hawajskiego tańca hula. Co jakiś czas odbywały się konkursy z nagrodami. Każdy zainteresowany mógł także skorzystać z mobilnej fotokabiny i zrobić pamiątkowe zdjęcie z motywem hawajskim w tle. Sceną jak zwykle zawładnął Dj Guzi Przemysław Guzdaj. Tańcom oraz dobrej zabawie nie było końca.

Podziękowania za pomoc przy organizacji imprezy należą się: spółce Leca Polska sp. z o.o., firmie Mikrostyk i Referatowi Promocji i Informacji Miasta i Gminy Gniew za otrzymane gadżety, które posłużyły jako nagrody w konkursach oraz Panu Krzysztofowi Urbanowi za użyczenie mobilnej fotokabiny - Foto-Wehikuł.

Data publikacji: 2019-07-19 13:11

Uwaga – w najbliższych dniach możliwe burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.
 • DJ
 • Tańce
 • Dzień hawajski
 • Konkurs_I
 • FotoWehikul
 • Zdjęcia
 • Rozmowy
 • Rozmów ciąg dalszy
 • Wręczenie nagród

Turniej piłki nożnej o puchar Sołtysa Sołectwa Kursztyn

W sobotę 13 lipca 2019 r. na boisku w Kursztynie odbył się turniej piłki nożnej o puchar Sołtysa Sołectwa Kursztyn. Do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny. Przedstawiamy Państwu końcową tabele:

1) Mikrostyk Gniew
2) OSP Jeleń
3) Orion Kursztyn

Najlepszym zawodnikiem został Patryk Korynt, najlepszym bramkarzem Mateusz Zieliński, a królem strzelców Jakub Krzyżyński.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział oraz zapraszamy na kolejne turnieje! :)
Turniej został dofinansowany ze środków samorządu gminy gniew.

 

Data publikacji: 2019-07-22 08:51
 • Pamiątkowe zdjęcie I
 • Pamiątkowe zdjęcie II
 • Wręczenie Pucharu
 • Wręczenie Pucharu II
 • Pamiątkowe zdjęcie III
 • Pamiątkowe zdjęcie IV
 • Puchary
 • Pamiątkowe zdjęcie V
 • Pamiątkowe zdjęcie VI

100. rocznica powstania polskiej Policji

W tym roku to już 100. rocznica powstania polskiej Policji. W czwartek 18 lipca tczewscy policjanci obchodzili swoje doroczne święto. Podczas gali zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie, odznaczenia resortowe i wyróżnienia dla policjantów i pracowników cywilnych Policji. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli także przedstawiciele administracji samorządowej i wymiaru sprawiedliwości, a także zaprzyjaźnione służby mundurowe. W uroczystościach brali udział między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Krzysztof Kozelan oraz Pani Burmistrz - Joanna Kamińska.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie został wręczony wyjątkowy Medal 100-lecia Niepodległości, który jest przyznawany za zasługi dla chwały, pożytku i rozwoju patriotyzmu, nawiązując do tradycji polskich i chrześcijańskich. Podczas gali zostały również wręczone przez przedstawicieli związków zawodowych medale I i II klasy Krzyż Niepodległości z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości oraz 100 rocznicy powstania Policji. Przedstawiciele władz samorządowych wręczyli nagrody wyróżniającym się w służbie policjantom oraz pracownikom Policji. Komendant Powiatowy Policji w Tczewie – insp. Dariusz Krasula podziękował przedstawicielom lokalnych władz samorządowych, służb i instytucji za dotychczasową współpracę i współdziałanie z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego insp. Krzysztof Kozelan podziękował wszystkim policjantom i pracownikom tczewskiego garnizonu za ich dotychczasową pracę i życzył im wielu dalszych sukcesów oraz spokoju w życiu osobistym. Komendant podkreślił, że od 2 lat Polska Policja jest najwyżej ocenianą instytucją w kraju, a 75% społeczeństwa dobrze ocenia pracę funkcjonariuszy.

Zaproszeni gości na ręce komendanta składali życzenia dziękując policjantom za służbę, gratulowali sukcesów oraz jeszcze większego zaufania społecznego.

 

Data publikacji: 2019-07-22 13:29
 • Nagrody I
 • Nagrody II
 • Przemówienie
 • Msza I
 • Msza II
 • Nagrody III
 • Nagrody IV
 • Nagrody V
 • Nagrody VI
 • Nagrody VII

Mecz w Kursztynie!

Już w najbliższą sobotę 27 lipca 2019 r. na boisku sportowym w Kursztynie odbędzie się wyjątkowy mecz. Naprzeciwko siebie staną żonaci i kawalerowie. Widzów zapraszamy serdecznie o 14:00! Gwarantujemy niezapomniane emocje :)

Data publikacji: 2019-07-22 13:59

Zapraszamy na cykl bezpłatnych szkoleń nt. e-recept, e-skierowań oraz Internetowego Konta Pacjenta

Spotkanie w powiecie tczewskim odbędzie  się  3 września 2019 roku o godz. 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tczewie przy ul. Piaskowej 2. Kolejne spotkania odbywać się będą systematycznie we wszystkich powiatach województwa pomorskiego, a o ich terminach podmioty medyczne będą sukcesywnie informowane.

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) do udziału w bezpłatnych szkoleniach nt. e-recept, e-skierowań oraz IKP zaprasza szczególnie lekarzy oraz pielęgniarki, a także osoby odpowiedzialne za techniczną i informatyczną obsługę podmiotu leczniczego. W trakcie spotkań możliwe będzie potwierdzenie Profilu Zaufanego umożliwiającego korzystanie z wielu usług administracji, w tym z Internetowego Konta Pacjenta (dostępnego pod adresem pacjent.gov.pl).

Zachęcamy aby przed spotkaniem złożyć wniosek o PZ (https://pz.gov.pl/pz/register). Przypominamy jednocześnie, że podmioty lecznicze mają obowiązek podłączenia się do Systemu P1 nie później niż do dnia 31 grudnia 2019 r. (art. 56 ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia). Od stycznia  2020 roku recepty będą wystawiane w postaci elektronicznej. 

Uwaga! Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres:  p.treder@csioz.gov.pl do 25 sierpnia. Przy okazji informujemy, że już w placówkach Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są nieodpłatnie ulotki i plakaty dotyczące Internetowego Konta Pacjenta. 

Data publikacji: 2019-07-22 14:15
 • Plakat wydarzenia

Pierwsze kroki w Polsce - zaproszenie na bezpłatne spotkanie informacyjne dla cudzoziemców!

Zapraszamy Państwa na bezpłatne spotkanie informacyjne dla cudzoziemców. W trakcie spotkania dowiecie się Państwo między innymi:
- jak korzystać z polskich instytucji publicznych,
- jak ubiegać się o świadczenia socjalne i rodzinne, komu przysługują i jak można uzyskać 500+,
- jak bezpiecznie wynająć mieszkanie, zameldować się i uzyskać numer PESEL,
- jak korzystać z opieki zdrowotnej, w tym jak złożyć wniosek o orzeczenie o niepełnosprawności.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych - obywateli państw spoza Unii Europejskiej, tłumaczone na języki: ukraiński/rosyjski.

Organizator Centrum Wsparcia Imigrantek i Imigrantów w Gdańsku we współpracy z Domem Przedsiębiorcy w Tczewie i Fundacją Pokolenia.

Data publikacji: 2019-07-23 09:46

Śpiew, taniec i sport w Opaleniu

Od roku w Domu Kultury w Opaleniu odbywają się spotkania, na które przychodzą panie, które lubią śpiewać. W wakacje w miejscowości można też brać udział w zajęciach nordic walking i aerobiku, a jesienią dojdzie jeszcze pilates z elementami jogi. 

 • Plakat wydarzenia

Uwaga - zmiany w programie Czyste Powietrze

Informujemy, że z dniem 29 lipca 2019 r. zmianie ulegają zapisy Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Nowy Program Priorytetowy Czyste Powietrze wraz z ogłoszeniem o zmianie dostępny jest na stronie: https://wfos.gdansk.pl/wiadomosci/uwaga-zmiany-w-programie-czyste-powietrze. Aktualne dokumenty i formularze zostaną zamieszczone na stronie Funduszu oraz w Portalu Beneficjenta w dniu 29 lipca 2019 r.

Data publikacji: 2019-07-24 07:54

Drodzy Czytelnicy – biblioteka otwarta do 2 sierpnia!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie zakończyła proces inwentaryzacji zbiorów. W związku z czym od czwartku 25 lipca do piątku 2 sierpnia księgozbiór zostaje otwarty dla czytelników.
Bibliotekarze proszą zatem o zaopatrzenie się w książki, ponieważ do 15 grudnia, z uwagi na przebiegające prace rewitalizacyjne obiektu, nie będzie możliwości ich wypożyczenia.
Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do korzystania z filii gniewskiej biblioteki w Wielkich Walichnowach oraz w Opaleniu.

Data publikacji: 2019-07-24 08:56

Kamienice na placu Grunwaldzkim w remoncie

Rozpoczął się remont kamienicy 16/17 przy placu Grunwaldzkim w Gniewie, który stanowi etap rewitalizacji zdegradowanej przestrzeni starego miasta w Gniewie, realizowanej w ramach RPO WP 2014-2020. Kamienica przechodzi gruntowną modernizację i docelowo zaadaptowana zostanie na Centrum Wsparcia Rodzin. Prace remontowe równolegle w ramach projektu prowadzone są również w kamienicy nr 39 na placu Grunwaldzkim. Inwestycję realizuje wyłoniona w drodze przetargu spółka Inwest-Kom.

Na inwestycję remontu kamienicy składają się następujące przedsięwzięcia:

remont i przebudowa pomieszczeń na poziomie piwnic obydwu kamienic z dostosowaniem ich do funkcji warsztatowo-edukacyjnej oraz umożliwieniem prawidłowej ewakuacji i komunikacji z poziomu piwnicy na zewnątrz budynku od strony podwórza wraz z budową windy, umożliwiającej dostęp dla osób niepełnosprawnych do poziomu piwnic oraz całego parteru,

remont i przebudowa pomieszczeń na poziomie parteru kamienicy nr 17 w celu przystosowania do potrzeb Centrum Wsparcia Rodzin,

przebudowa kamienicy nr 16 w obszarze węzłów sanitarnych (na wszystkich kondygnacjach) wraz z przebudową układu klatki schodowej w celu zapewnienia warunków prawidłowej komunikacji i ewakuacji dla całego zespołu kamienic oraz w celu zapewnienia dostępu dla niepełnosprawnych w poziomie piwnic i parteru,

przebudowa układu pomieszczeń w kamienicy nr 17 na poziomie parteru, I i II piętra w celu zapewnienia warunków prawidłowej komunikacji i ewakuacji dla całego zespołu kamienic oraz w celu zapewnienia dostępu dla niepełnosprawnych,

odtworzenie pierwotnego układu schodów w podcieniach kamienic wraz z likwidacją wejścia do piwnicy zlokalizowanego w podcieniu kamienicy nr 17,

zagospodarowanie terenu podwórka (obszar podwórka obydwu kamienic) na „Ogród Kultury” o funkcji ekspozycyjnej i rekreacyjnej,

budowa oficyny o funkcji warsztatowo-edukacyjnej w północnej części działek, równolegle do ulicy Zamkowej.

Instytucje prowadzące swoją działalność w kamienicy, na czas trwania remontu zmienią swoje siedziby. W związku z pracami dostęp do tych biur będzie czasowo utrudniony, a docelowo instytucje przeniesione zostaną w inne miejsca.

Ośrodek Doradztwa Rolniczego mieszczący się na parterze projektu przeniesiony został tymczasowo do Gminnego Ośrodka Sportu.

Biuro Rady Miejskiej mieści się teraz w budynku urzędu, na parterze, w biurze gospodarki odpadami.

Księgowość biblioteki mieścić się będzie w siedzibie OSP.

Czytelnia biblioteki na czas trwania remontu, z wyjątkami w poszczególne dni, zostaje zamknięta. Czytelników zapraszamy do korzystania z czytelni w Opaleniu i w Wielkich Walichnowach.

Biuro archiwum gminnego działać będzie w pokoju 205 gniewskiego magistratu,

Referat promocji docelowo przeniesiony zostanie do Pracowni Orange.

Biblioteka najprawdopodobniej znajdzie swoje miejsce w budynku szkoły podstawowej nr 2.

W niedalekiej przyszłości czeka nas jeszcze modernizacja skwerku przy ul. Wiślanej, w ramach projektu przebudowane zostaną też nawierzchnie wraz z wykonaniem elementów małej architektury, wymianą sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej w ulicach: Pod Basztą, Sambora, Dolny Podmur, Kościelnej, Ks. Kursikowskiego, Spichrzowej, Franciszka Jakusz–Gostomskiego.

W realizacji projektu partnerami są również wspólnoty mieszkaniowe Wiślana 10 i Wodna 8, które również przejdą modernizację.

Na realizację projektu pn. Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie rewitalizacyjnego, który opiewa na kwotę 7 600 000 złotych, Gmina Gniew z budżetu UE pozyskała 3 800 000 złotych, a z budżetu państwa 700 000 złotych.

Data publikacji: 2019-07-24 08:59

Jeszcze nie teraz

Czekaliśmy z niecierpliwością, ale niestety jeszcze nie teraz. Produkcja filmu „Nie ma się z czego śmiać”, która miała ruszyć w najbliższą niedzielę została wstrzymana. W ostatniej chwili wycofał się jeden z głównych sponsorów. Twórcy filmu nie poddają się jednak i  zapowiadają, że będą szukać nowego wsparcia i możliwe, że  produkcja ruszy w przyszłym roku. Będziemy Państwa informować, jeżeli sytuacja się zmieni.

Święto Kociewia na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Już w najbliższy czwartek 1 sierpnia 2019 r. zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy Gniew na wycieczkę do Gdańska na Jarmark św. Dominika. To największa plenerowa impreza handlowo-kulturalna w Polsce, w której od kilkunastu lat Kociewie ma swój udział oraz jeden dzień w programie.

Święto Kociewia rozpocznie o godzinie 14:00 Korowód Kociewski, który startuje od Zielonej Bramy na Placu Kobzdeja. W planach między innymi stoiska z regionalnymi przysmakami, rękodzieła artystyczne, kociewskie przyśpiewki, konkursy, gry, zabawy i warsztaty plastyczne.

 

Data publikacji: 2019-07-24 12:47
 • Harmonogram wydarzenia

Ostatni Czwartek Poetycki

Zapraszamy Państwa gorąco na ostatnie już spotkanie z cyklu „Czwartki Poetyckie” do Biblioteki Gniewskiej w czwartek, 25 lipca na godzinę 19:00.  
Gościem pożegnalnego spotkania będzie Stanisław Sierko, dziennikarz, redaktor i poeta.

Stanisław Sierko urodził się w Gdańsku. Od 35 lat mieszka na Kociewiu w Mirotkach koło Skórcza. Debiutował na łamach „Pomeranii". Publikował swoje wiersze między innymi w „Dzienniku Bałtyckim",  „Gazecie Kociewskiej",  „Gazecie Tczewskiej",  „Kociewskim Magazynie Regionalnym",  „Pielgrzymie"  i  „Naszym Dzienniku" oraz w „Tygodniku Parafialnym".  Wydał tomik wierszy „Zakruszki".  Jest laureatem „Kociewskiego Pióra" za 2008 rok w dziedzinie publicystyki.

Zapraszamy Serdecznie!

Data publikacji: 2019-07-24 15:12

Archimagirus 2019 już za nami!

Ekskluzywny konkurs kulinarny Archimagirus Tradycja & Nowoczesność, który odbywał się na terenie zamku w Gniewie już za nami. Wydarzenie miało swój finał 12 lipca.

Pierwsze miejsce zajął zespół restauracji Mercato w Hotelu Hilton w Gdańsku. Drużyna, której kapitanem był Paweł Stawicki zaserwowała na przystawkę tatara z serioli, daniem głównym był łosoś ze strużkami spaghetti z selera, z kolei na deser zwycięzcy przygotowali lody cytrynowo-rozmarynowe z jagodami.

Uroczysta ceremonia wręczenia nagród, w której udział wzięła burmistrz Joanna Kamińska odbyła się na zamku w Gniewie. Główną atrakcją gali był koncert Mateusza Ziółko. Organizatorzy planują kolejną edycję, więc już możecie zacząć przygotowania do walki o tytuł kolejnego Archimagirusa.

Zdjęcie z miniatury wykonał Pan Tomasz Rogala.

Data publikacji: 2019-07-24 16:46

Referat Promocji i Informacji przeniesiony

Szanowni mieszkańcy!
Informujemy, że na czas remontu siedziba Referatu Promocji i Informacji oraz redakcji Nowin Gniewskich została przeniesiona do Pracowni Orange (Plac Grunwaldzki 45). Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Data publikacji: 2019-07-25 11:36

Nagraj krótki filmik i zgarniaj nagrody

Można wziąć udział w konkursie „Gdyby Cię nie było…”, którego celem jest pobudzanie lokalnego patriotyzmu oraz kształtowanie wzorca autorytetu. Zadanie polega na stworzeniu krótkiego filmu przedstawiającego wybraną przez uczestnika postać, która jego zdaniem zasługuje na miano lokalnego bohatera.

Zwycięzcy wezmą udział w warsztatach filmowych, które poprowadzi dla nich Reżyser Życia (https://www.youtube.com/user/DANIELLO44), otrzymają zaproszenie na plan zdjęciowy, na którym będą znani aktorzy i youtuberzy, a także wstęp do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie.

Ponadto, dwa najlepsze filmy konkursowe wybrane przez Komisję Konkursową zostaną udostępnione na oficjalnym profilu Reżysera Życia w serwisie społecznościowym Facebook, a ich autorzy otrzymają atrakcyjną nagrodę rzeczową. Do jednej z osób trafi aparat Canon 1300D, którym nagrywane były filmy publikowane na kanale Reżysera Życia.

Na zgłoszenia organizatorzy konkursu czekają do 11 sierpnia.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo pod adresem: <link>.

Regulamin konkursu poniżej w załączniku, a w razie pytań kontaktować się można z organizatorem konkursu, Miłoszem Łaskim, tel. 506 182 494.

Data publikacji: 2019-07-26 10:29
 • Plakat

II edycja Gniewskiego Jarmarku Rzemiosł

Zapraszamy Państwa na drugą edycję Gniewskiego Jarmarku Rzemiosł. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2019 r. na zrewitalizowanym rynku w Gniewie. Bez wątpienia to jedno z najciekawszych wydarzeń, które tworzą tegoroczny kalendarz imprez gminy Gniew.

Równolegle na łąkach nadwiślańskich będzie odbywał się festiwal Vivat Vasa! Cała masa atrakcji zarówno dla starszych jak i najmłodszych. Szczegóły na plakacie imprezy.

Data publikacji: 2019-07-26 12:17
 • Plakat wydarzenia

Przerwa w dostawie wody

Informujemy, iż z powodu prac inwestycyjnych na sieci wodociągowej przy ul. 27 Stycznia w Gniewie, nocą z dnia 29 na 30 lipca w godzinach 22.00 - 5.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic Gdańskiej od ronda do budynku SP nr 1 oraz 27-go Stycznia od ronda do skrzyżowania z ul. Sobieskiego.

Data publikacji: 2019-07-26 12:57

Święto Kociewia na 759. Jarmarku Św. Dominika.

Podczas Jarmarku Św. Dominika 1 sierpnia w Gdańsku odbędzie się Święto Kociewia, które przez wiele lat gościło na tej największej imprezie wystawienniczo-plenerowej w Europie pod nazwą Unikaty z Kociewia.

- Święto Kociewia to wydarzenie, które składa się z trzech części: Korowodu Kociewskiego, Unikatów z Kociewia oraz Kociewia ART. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE – Inicjatywa świętowania Regionu w Gdańsku nie jest nowa, ale taka forma zrodziła się rok temu, kiedy to pojawił się ostatni element, czyli wystawa prac artystów z Kociewia wraz z koncertem kameralnym.

Całe wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00 przy Zielonej Bramie, skąd ruszy pochód Kociewiaków oraz sympatyków regionu, a także turystów i mieszkańców Gdańska. Przy dźwiękach muzyki barwny korowód zaprezentuje się na starym mieście, aby przejść na Plac Kobzdeja. Barwny przemarsz będzie okazją do wykazania kociewskiej spójności Regionu oraz integracji naszej społeczności, to również możliwość prezentacji tysiącom mieszkańców Gdańska i turystom naszej Małej Ojczyzny.

- Druga część Święta Kociewia, czyli Unikaty z Kociewia rozpoczną się o godzinie 15.00 na Placu Dariusza Kobzdeja. – wyjaśnia Stefan Galiński ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim - Jest to szeroka prezentacja kulturalna, artystyczna oraz promocja Regionu: występy zespołów, nie tylko  regionalnych, ale i tańców współczesnych, różnych nurtów muzycznych, inscenizacji historycznych. W pawilonach prezentować będziemy rękodzieło, wydawnictwa, a także kuchnię kociewską. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych.

Ostatnim elementem wydarzenia jest wernisaż Kociewie ART w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Wśród artystów, których prace będzie można podziwiać są: Jarosław Kukowski, Agnieszka Krawczyk-Powierza, Michał Pietruszka, Zofia Sumczyńska i Piotr Tyborski. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 26 lipca do 5 sierpnia. Uroczysty wernisaż wraz z koncertem akordeonowym Pawła Ratajka odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 16.00.

- W naszym zamyśle wystawa Kociewie ART ma pokazać kulturę kociewską, jednak nie w ujęciu ludowym, tylko współczesnym. – wyjaśnia Grzegorz Oller, Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim - W Nadbałtyckim Centrum Kultury zobaczymy różne dzieła artystów pochodzących z trzech powiatów: starogardzkiego, świeckiego oraz tczewskiego. Myślę, że będzie to interesujące zestawienie prac i myśli kociewskich twórców.

Święto Kociewia to nie tylko trzy elementy kulturalne, ale także praca osób z kilku instytucji, które cały rok spotykają się, dyskutują i szukają nowych pomysłów na ulepszenie tego wydarzenia.

- Bardzo ważna i budująca jest współpraca trzech subregionów kociewskich, kooperacja różnych środowisk, organizacji, a także prawie wszystkich samorządów – podkreśla Piotr Kończewski. - To również jedna z nielicznych okazji aby Kociewie pokazać… poza Kociewiem. To bardzo ważne we współczesnym marketingu terytorialnym. Poprzez kulturę zachęcamy do odwiedzin naszej Łagodnej Krainy.

Święto Kociewia już 1 sierpnia. Wszystkie imprezy są otwarte, z wolnym wstępem. Szczegóły dostępne są na profilu Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE na FB: www.fb.com/lot.kociewie.

 

Data publikacji: 2019-07-26 13:11
 • Korowód
 • Muzyka

Ostatni "Czwartek Poetycki"

Ostatni w tym roku "Czwartek Poetycki" już za nami. Ostatnie spotkanie z cyklu odbyło się w czwartek, 25 lipca 2019r. Pomimo trudnych warunków związanych z rewitalizacją budynku, atmosfera jak zwykle była wspaniała. Gościem honorowym był Stanisław Sierko, znany publicysta, redaktor i poeta.

Tematem spotkania było "Co mi w duszy gra", zatem każdy mógł zaprezentować poezję o dowolnej tematyce. Stanisław Sierko zaprezentował swoją poezję oraz uraczył nas barwnymi opowieściami z historii Gniewu i swojego życia. Wystąpił również zespół "Błękitna Wstęga" przy akompaniamencie pani Jadwigi Mielke. Na zakończenie wszyscy na stojąco odśpiewali utwór "Miasteczko Gniew" - hymn Gniewu. Śpiewom nie było końca a atmosfera była bardzo podniosła i uroczysta.

Do zobaczenia za rok!

Data publikacji: 2019-07-29 10:02
 • Otwarcie wydarzenia
 • Otwarcie wydarzenia II
 • Występ zespołu
 • Występ poetycki I
 • Występ poetycki II
 • Występ poetycki III
 • Występ poetycki IV
 • Występ poetycki V
 • Występ poetycki VI
 • Występ poetycki VII
 • Występ poetycki IX

Uwaga – mogą wystąpić burze

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych sporządzoną przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami. 

Mieszkańcy Szprudowa i okolic nad morzem

Oto pamiątkowe zdjęcie uczestników lipcowej wycieczki do Krynicy Morskiej. Pogoda oraz humor dopisały, a jak by komuś było mało, to kolejna okazja do wspólnego spędzenia czasu nad morzem już 11 sierpnia. Szczegóły pod nr tel. 661837018. Organizatorem wydarzenia byli sołtys i Rada Sołecka w Szprudowie.

Wyniki głosowania

Przedstawiamy wyniki głosowania wyborów do Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej, które odbyło się w niedzielę 28.07.2019 r. Do Rady Powiatowej Izby Rolniczej w powiecie tczewskim wybrani zostali pan Leszek Stankiewicz z 30 głosami oraz pani Magdalena Szumal z 20 głosami.

Protokół głosowania jest dostępny do pobrania na dole strony.

Data publikacji: 2019-07-29 11:54

Uwaga przedsiębiorco! Ważna informacja dotycząca cen prądu.

Prąd nie zdrożeje dla małych przedsiębiorstw, jeżeli dzisiaj złożysz wniosek! Przedsiębiorstwa, chcąc płacić mniej za prąd muszą do 29 lipca złożyć oświadczenie, które jest dostępne na stronie www.tauron.pl. Znajduje się tam m.in. wzór oświadczenia i instrukcja dotycząca sposobu jego wypełniania oraz termin i miejsce dostarczenia.

Niezłożenie takiego oświadczenia jest jednoznaczne z brakiem możliwości utrzymania ceny energii elektrycznej z 2018 roku w II półroczu 2019 roku. Poza przedsiębiorstwami oświadczenie powinny złożyć też szpitale, jednostki sektora finansów publicznych i państwowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej.

 

Data publikacji: 2019-07-29 14:12

Podróże z Inwest-Kom

Spółka Inwest-Kom w Gniewie, prowadząca od kilkunastu lat działalność w zakresie wykonywania usług autokarowych, w ostatnim czasie skupiła się na rozwoju oraz poprawie komfortu i bezpieczeństwa podróży, czego efektem jest zakup trzech fabrycznie nowych autokarów. Ta imponująca flota pozwala na odwiedziny i poznanie wielu atrakcyjnych zakątków.

Nasze autokary wraz z doświadczonymi kierowcami  pozwalają na przemieszczanie się ludzi na terenie całego kraju. Standardem stają się jednodniowe wizyty obejmujące między innymi miejscowości nadmorskie takie jak Ustka, Łeba, Krynica Morska, Trójmiasto, następnie przez centralną część -  Warszawa i Uniejów, jak również kilkudniowe wyjazdy na drugi koniec Polski, których celem są góry, zarówno Bieszczady jak i Tatry.

W ostatnim tygodniu autokar z floty Expressbus ponownie odwiedził Bieszczady, pokonując łącznie około 3000 km, a inne autobusy zawiozły naszych klientów nad morze. Od kilku miesięcy działa także nowa strona www.ikbus.pl, na której znaleźć można wszystkie potrzebne informacje o ofercie oraz skontaktować się z przewoźnikiem.

 

 

Data publikacji: 2019-07-30 09:04
 • Autobus_I
 • Autobus_II
 • Autobus_III

Festyno-Koncert w gniewskim parku

W minioną sobotę, 27 lipca odbył się Festyno-Koncert w gniewskim parku. Mimo zapowiadanych burz, pogoda była wspaniała. Niesamowite animatorki ze Starogardu Gdańskiego przygotowały i poprowadziły masę gier, zabaw i konkursów dla naszych milusińskich i ich rodziców. Po festynie odbył się niezapomniany koncert.

Zajęcia z malowania twarzy i innych prac ręcznych poprowadziła pani Renata Muller. Jadwiga Mielke, dyrektor gniewskiej biblioteki, zaprosiła natomiast wszystkich na bezkrwawe łowy, prezentując liczne sygnały myśliwskie na rogu myśliwskim. Następnie dzieci mogły spróbować swoich sił w niełatwej sztuce gry na rogu. Wszystkim tym atrakcjom towarzyszył zespół Solus, grając piękną i przyjemną muzykę. Na zabawie Urząd Miasta i Gminy Gniew reprezentowała wiceburmistrz Joanna Kamińska. Po zakończeniu części piknikowej nastąpił wyczekiwany od tygodni koncert.

Występy rozpoczęły mocne, rockowe brzmienia. Jako pierwsi na scenie stanęli chłopaki z Rubbish, a zaraz po nich ekipa z Nowego – Vermouth. Jako trzeci wystąpił zespół grający muzykę z pogranicza reggae, raggamuffin oraz dancehall. Grupa W Innym Stanie, bo o nich mowa porwała za sobą cały tłum. Równie dobrze zaprezentowali się nasi zagraniczni goście – Dzieciuki. Zespół z Białorusi zaoferowal gatunek muzyczny folk-punk. Mnogość instrumentów na scenie była po prostu niesamowita. Koncert zakończyła wszystkim dobrze znana Kompanija. Różnorodność muzyki sprawiła, że każdy tego wieczora mógł znaleźć coś dla siebie.


Organizatorami byli: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, INWEST-KOM Sp. z o.o. oraz Centrum Muzycznie Aktywnych. Do zobaczenia na kolejnym Festyno-Koncercie!

Data publikacji: 2019-07-30 13:08
 • Zabawa
 • Rubbish
 • Gitarzysta Vermouth
 • Vermouth męski wokal
 • Vermouth damski wokal
 • W Innym Stanie
 • W Innym Stanie II
 • Dzieciuki
 • Dzieciuki II

Nocne Zawody Gruntowe

Zarząd Koła PZW w Gniewie organizuje w dniach 24-25 sierpnia  drużynowe zawody wędkarskie w dyscyplinie gruntowej. Zmagania rozgrywane będą w dwuosobowych drużynach na wodach rzeki Wisły (tylko lewa strona). Udział w imprezie jest bezpłatny. Miejsce zbiórki: Gniew - przystań przy gondolach o godz. 18.00.

Targowisko miejskie przeniesione w dniu 10 sierpnia

Informujemy, że w związku z organizacją Gniewskiego Jarmarku Rzemiosł, który odbędzie w sobotę, 10 sierpnia w godz. od 11.00 do 22.00 na rynku w Gniewie, targowisko miejskie przeniesione zostanie na teren zielony pomiędzy ul. 27 Stycznia a ul. Hallera. Za utrudnienia przepraszamy!

Data publikacji: 2019-07-30 14:48

Gniewianie - dla was rabat na warsztaty gospel

Warsztaty gospel to niesamowita okazja nie tylko aby podszkolić swój kunszt muzyczny, ale i możliwość poznania niezwykłych ludzi z całego kraju. Zajęcia w tym roku odbywać się będą w dniach 14-18 sierpnia. Twórcy festiwalu dla mieszkańców gminy Gniew przygotowali rabat. Osoby z naszego terenu, które nie będą korzystały ze stołówki i noclegu za 4 dni zajęć zapłacą tylko 100 zł.

1 sierpnia zawyją syreny

W czwartek 1 sierpnia na terenie Gniewu i całego województwa pomorskiego zawyją syreny alarmowe. To jeden z elementów obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Syreny alarmowe zostaną włączone o godzinie 17:00. Nadany zostanie jednominutowy, ciągły sygnał dźwiękowy. W ten sposób Polacy będą mogli oddać hołd i uczcić pamięć poległych i zamordowanych w czasie powstania warszawskiego.

Awaria sieci wodociągowej

Informujemy, że z powodu awarii wodociągu spowodowanej pracami w ul.27 Stycznia konieczne było zamknięcie sieci dla ulic: Gdańskiej (od ronda do SP1) oraz 27 Stycznia (od ronda do sklepu Rossman). Przerwa w dostawie wody potrwa od godz.12 do czasu usunięcia awarii. Za wszelkie niedogodności spółka Inwest-Kom przeprasza. 

Sowy, kowale, rycerze, damy i skarby - Gniewski Jarmark Rzemiosł i Vivat Vasa

Zapraszamy wszystkich poszukiwaczy skarbów na Gniewski Jarmark Rzemiosł. Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2019 r. na zrewitalizowanym rynku w Gniewie. Podczas wydarzenia odbywać się będą warsztaty dla dzieci, spotkać będzie można żywe zwierzęta, kupić m.in. tradycyjne jedzenie i rękodzieło. W tych dniach odbywać się będzie także Pokaz Kucia Artystycznego, a na łąkach nadwiślańskich festiwal Vivat Vasa! Cała masa atrakcji zarówno dla starszych jak i najmłodszych, a na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Terminarz komisji Rady Miejskiej

Przedstawiamy Państwu terminarz posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji na najbliższe tygodnie.

Święto Kociewia na Jarmarku św. Dominika w Gdańsku

Kolejne Święto Kociewia już za nami. 1 sierpnia 2019 r. reprezentując gminę Gniew bawiliśmy się na Jarmarku św. Dominika. Wydarzenie rozpoczął korowód, którym przeszliśmy od Zielonej Bramy aż do Placu Kobzdeja. Były tańce, śpiewy,  prezentacja sztuki ludowej, rękodzieła artystycznego, wydawnictw regionalnych oraz degustacje pysznej kociewskiej kuchni. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Święto Kociewia wykorzystaliśmy do promocji Gniewu – dzięki uprzejmości LOT Kociewie mieliśmy do dyspozycji stoisko, na którym sprzedawaliśmy przedmioty związane z naszym regionem. Ubrani w XVII-wieczne stroje zapraszaliśmy na najbliższe wydarzenia w Gniewie – Vivat Vasę, Jarmark Rzemiosł oraz festiwal Gospel.

 

Data publikacji: 2019-08-02 12:34
 • Portal
 • Korowód I
 • Korowód II
 • Uniwersytet Trzeciego Wieku
 • Występy kociewskie
 • Radio Gdańsk
 • Wywiad
 • Pokazy walk rycerskich
 • Stoisko
 • Plakat
 • Plakat
 • Plakat

Bezgotówkowo w gniewskim urzędzie

Miło nam poinformować, że dzięki staraniom burmistrza Macieja Czarneckiego już od wtorku, 8 października w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew będzie można dokonywać wpłat za pomocą terminala płatniczego.

Bezgotówkowo w gniewskim urzędzie

Miło nam poinformować, że dzięki staraniom burmistrza Macieja Czarneckiego już od wtorku, 8 października w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew będzie można dokonywać wpłat za pomocą terminala płatniczego.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.