Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Skarby, rycerze i dobra muzyka

Stare miasto w Gniewie przeżywa swój kolejny renesans. Tylko w ostatni weekend czerwca na rynku zainaugurowano turniej rycerski, odbył się jarmark rzemiosł i Muzyczne Powitanie Lata. Na wielkiej scenie wystąpili Antyradio Cover Band i gwiazda wieczoru Mrozu. Było gorąco, wesoło  i bardzo gościnnie.  

Wyjazd rodzinny do parku rozrywki Funday w Tczewie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie serdecznie zaprasza na rodzinny wyjazd do parku rozrywki Funday w Tczewie, który odbędzie się 3 lipca. Zbiórka przy hali sportowej w Gniewieo o godz. 10.00. Powrót o godz. 14.00. Koszt wyjazdu wynosi 10 zł dla dziecka, 20 zł dla osoby dorosłej. Ilość miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

Newsletter CAG

Zachęcamy do zapoznania się z czerwcowym newsletterem Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew. Znajdą w nim Państwo wiadomości m.in. o minirantach na kulturę, konkursach oraz inne ważne dla NGO informacje.

Wypoczynek letni z gniewską biblioteką

Zapraszamy na zajęcia wakacyjne organizowane w gniewskiej bibliotece, które odbywają się w lipcu. Od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 12.00 można wziąć udział w warsztatach plastyczno-technicznych, w każdy wtorek w godz. od 16.00 do 18.00 odbywają się warsztaty muzyczne, a w czwartki o godz. 19.00 spotkania z poezją. Szczegóły na plakacie.

Zajęcia wakacyjne z GOSiR-em

Zachęcamy również do skorzystania z wakacyjnej oferty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, który oferuje dzieciom zajęcia na boisku Orlik, hali sportowej oraz zajęcia ruchowe. Szczegółowy plan wakacyjnych zajęć sportowych dostępny jest poniżej.

100 rocznica powstania Republiki Gniewskiej - uroczystość już w najbliższą sobotę

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie serdecznie zapraszają na uroczystość uczczenia 100 rocznicy powstania Republiki Gniewskiej. W sobotę, 6 lipca będzie można m.in. wziąć udział w grze miejskiej, obejrzeć nową wystawę plenerową poświęconą Republice, wspólnie odsłonić kamień upamiętniający ten czas w historii naszego miasta czy wysłuchać prelekcji historycznej. Szczegóły na załączonym plakacie.

Demontaż azbestu - dodatkowy nabór - wnioski do 19 lipca

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku planowanym przystąpieniem przez Gminę Gniew do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pt. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2019)" ,osoby które planują w bieżącym roku usuwać wyroby zawierające azbest, a nie złożyły wniosku we wcześniejszym tegorocznym naborze, a także osoby planujące taką inwestycję w 2020 roku mogą składać wnioski o dofinansowanie na ich demontaż, transport i unieszkodliwienie w terminie do 19 lipca 2019 r.

Kąpiel w jeziorach dozwolona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje, że nasze gminne jeziora są bezpieczne pod względem epidemiologicznym. Poniżej przedstawiamy wyniki badań z przeprowadzonej kontroli czystości wód w jeziorach w Pieniążkowie, Półwsi, Rakowcu i Tymawie, wykonanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną.

Newsletter LGD "Wstęgi Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z newletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym znajdą Państwo najważniejsze informacje z życia fundacji w maju i czerwcu. Szczegóły w załączniku.

Turniej inauguracyjny siatkówki plażowej

W najbliższą sobotę, 6 lipca na boiskach przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie odbędzie się turniej inauguracji sezonu siatkówki plażowej 2019. Serdecznie zapraszamy na godz. 10.00. Zgłoszenia w dniu zawodów od godz. 9.30. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Regulamin korzystania z fontanny miejskiej

W związku z zagrożeniami jakie stwarza niewłaściwe korzystanie z fontanny miejskiej , na które wskazał także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, Rada Miejska w Gniewie przyjęła uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu korzystania z fontanny miejskiej w Gniewie. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i przestrzegania zasad regulaminu.

Informator burowy LOT Kociewie

Prezentujemy informator biurowy Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie, w którym znajdziemy podsumowanie majowych działań organizacji. Jak sami Państwo zobaczą, niemało się działo w ostatnim czasie.

14. Czwartki Poetyckie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie serdecznie zaprasza na 14 Czwartki Poetyckie. Pierwsze spotkanie już 4 lipca o godz. 19.00. Szczegółowy program wydarzenia dostępny poniżej.

Spływ kajakowy Szlakiem Zamków Krzyżackich

Już 20 lipca po raz 11 zorganizowany zostanie spływ kajakowy Szlakiem Zamków Krzyżackich z Gniewu do Malborka. Koszt udziału w spływie wynosi 18 zł. Szczegóły w Eko-Centrum Heliantus pod nr tel. 698 582 726. Zapraszamy do zapisów! Ilość miejsc ograniczona. Organizatorami wydarzenia są Eko-Centrum Heliantus oraz Tczewski WOPR.

W nocy z czwartku na piątek część miasta bez wody

W związku z pracami inwestycyjnymi od godz. 22:00 w czwartek 4 lipca do godz.  5:00 dnia następnego nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ulic: Gdańska nr 1-19 (nieparzyste), Kościuszki, rejon byłego PKP oraz ul. Drzymały. Spółka INWEST-KOM przeprasza za utrudnienia.

Uroczy piesek szuka domu

Dzisiaj w Opaleniu funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Zwierzak jest młody, bardzo przyjazny i lgnie do ludzi. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Stała organizacja ruchu - dot. ul. Brzozowskiego

W związku z przebudową Starego Miasta i przyległych ulic, Burmistrz Miasta I Gminy w Gniewie informuje, że od 8 lipca 2019 r. będzie obowiązywała stała organizacja ruchu, dotycząca ul. Brzozowskiego, zgodnie z uzgodnieniami z Komendą Powiatową Policji oraz Starostwem Powiatowym w Tczewie. Poniżej publikujemy mapę dot. zmian w organizacji ruchu.

Bursztynowa Miss Lata 2019 na rynku w Gniewie

Już w najbliższą sobotę, 6 lipca, rynek w Gniewie opanują modelki, startujące w ogólnopolskich wyborach Bursztynowej Miss Lata 2019. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Andreo e Karina Alb Bano e Romina Power Cover. Serdecznie zapraszamy na godz. 18.00!

Gniewscy baśkarze ze srebrnym medalem

W niedzielę, 30 czerwca w Dzierzgoniu odbył się I Dzierzgoński Maraton Baśki. W turnieju udział brało gniewskie Koło Baśki nr 3, które drużynowo zajęło na nim II miejsce. W skład drużyny weszli: Grzegorz Dąbrowski, Kazimierz Rajkski, Tadeusz Nowopolski, Edmund Kaliszewski. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie naszej gminy!

Ogłoszenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia2007 r. w sprawie określenia danych czynszów najmu lokali mieszkalnych, należących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części, zarządcy powinni przekazywać dane, dotyczące czynszów najmu w określonych terminach. Dane za pierwsze półrocze roku kalendarzowego przekazać należy już do końca lipca.

Gdzie po informację turystyczną?

Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej, Polacy coraz częściej wybierają na urlop… Polskę. Na pierwszym miejscu wśród województw plasuje się Pomorskie – to przede wszystkim ze względu na Trójmiasto i pas nadmorski. Ale korzysta na tym również Kociewie, które  jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. Goście zwiedzają nasze miasta, odwiedzają atrakcje turystyczne, wypoczywają nad jeziorami lub w borach, korzystają ze szlaków kajakowych, tras rowerowych, przyjeżdżają na nasze imprezy.

Konkurs fotograficzny - Sztuka Ludowa Kociewia

Zachęcamy amatorów - fotografów do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego celem jest promocja sztuki ludowej Kociewia. Prace przesyłam można do 30 lipca na adres e-mail: gok-zblewo@wp.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 sierpnia 2019 r. Szczegóły w regulaminie.

Barszcz Sosnowskiego - przeczytaj, rozpoznawaj, unikaj

Barszcz Sosnowskiego jest inwazyjnym gatunkiem obcym, który zawiera substancje toksyczne, niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz zwierząt. Dlatego wymaga zwalczania przez profesjonalnie przygotowane do tego jednostki. Oprócz barszczu Sosnowskiego w Polsce występuje barszcz olbrzymi (Mantegazziego), który jest do niego bliźniaczo podobny z wyglądu, ma takie same właściwości inwazyjne oraz toksyczne i także wymaga zwalczania. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, z której dowiedzieć się można, co odróżnia tę niebezpieczną roślinę od innych, nawet bardzo podobnych gatunków.

Weekend w Stacji Mikrostyk

W najbliższy weekend Stację Mikrostyk opanuje Maciej "Ślimak" Starosta, perkusista zespołu Acid Drinkers, który dla zainteresowanych grą na perkusji, w sobotę, 6 lipca w salce muzycznej poprowadzi indywidualne warsztaty bębniarskie. Poprzedzi je piątkowy recital basowo-perkusyjny, w wykonaniu Ślimaka i Ani Brachaczek, na który zapraszamy do stacji na godz. 19.00. W sobotę natomiast, 6 lipca Stacja zaprasza na taneczne popołudnie. Start od godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na: www.stacja.mikrostyk.pl.

80 rocznica zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim - zgłoś się

Gmina Starogard Gdański oraz Miasto Starogard Gdański pragną zaprosić rodziny pomordowanych do wzięcia udziału w uroczystych obchodach 80 rocznicy zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim, które odbędą się 22 września 2019 r.

Specjalny pokaz filmu dokumentalnego o misji APOLLO 11

Niepublikowane dotąd materiały, ciekawe zdjęcia, ujęcia z niecodziennej perspektywy. Zapraszamy 18 lipca do kwidzyńskiego kina na specjalny pokaz filmu dokumentalnego o misji APOLLO 11.

KCK Kwidzyn zaprasza

Kwidzyńskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na 8. Festiwal Ulicznej Sztuki FUSy, który odbędzie się 27 lipca na Placu św. Jana Pawła II oraz na bajkę muzyczną pt. „Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi”, która wyświetlania będzie w kwidzyńskim teatrze 29 lipca. Szczegóły poniżej.

V Tczewski Cross Rowerowy

Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie 7 lipca zorganizowali V edycję Tczewskiego Crossu Rowerowego po malowniczych terenach powiatu. Na starcie zameldowało się 164 uczestników, natomiast trasę ukończyło 163, (jedna z zawodniczka doznała urazu). Na mecie wielu uczestników prezentowało stroje udekorowane przyrodą, będące efektem malowniczej trasy wiodącej ścieżkami leśnymi.

Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej Gniew 2019

6 lipca na boiskach do siatkówki plażowej, mieszczących się przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Gniewie, odbył się Turniej inaugurujący sezon rozgrywek siatkówki plażowej w naszym mieście. Udział w turnieju wzięło 8 duetów ze Smętowa Granicznego, Tczewa, Gdyni, Polskiego Gronowa, Nicponi i Gniewu, które rozegrały swoje pojedynki systemem brazylijskim, do wygrania dwóch setów do 21 punktów.

Archimagirus Tradycja & Nowoczesność - ogólnopolski konkurs kulinarny dla kucharzy i cukierników

W dniach od 11–13 lipca na zamku w Gniewie odbędzie się konkurs kulinarny Archimagirus Tradycja & Nowoczesność. Do konkursu zakwalifikowało się osiem drużyn, które będą walczyć o tytuł Archimagirusa, prestiżowy staż w Tajwanie oraz 10 000 złotych. Archimagirus to nie tylko konkurs kulinarny, ale niezwykłe wydarzenie pełne atrakcji dla gości, wśród których są między innymi: śniadanie na trawie, strefa foodtrucków.

Czwartki Poetyckie

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Czwartków Poetyckich”, które odbywają się w lipcu już po raz 14. Tematem przewodnim tym razem była poezja patriotyczna, czyli "Harcerska Wiara" - wiersze w  wykonaniu Pierwszej Gniewskiej Drużyny Harcerek "Gniazdo". Po prezentacji harcerek, każdy mógł przedstawić swój ulubiony wiersz, który przeplatany był pięknymi pieśniami patriotycznymi w wykonaniu pani Krystyny Tamowicz, przy akompaniamencie akordeonowym pani Jadwigi Mielke. Serdecznie zapraszamy na kolejny czwartek już 11 lipca. Tematem spotkania będzie poezja marynistyczna czyli "Ahoj Marynarzu".

Bursztynowe Miss Lata 2019 wybrane

Po uroczystych obchodach stulecia powstania Republiki Gniewskiej, po raz kolejny w tym sezonie, scena plenerowa na rynku zatętniła życiem. Młode kobiety z całej Polski przyjechały do Gniewu, by rywalizować o tytuł najpiękniejszej. Ogólnopolski konkurs Bursztynowa Miss Lata 2019 organizowany jest co roku już od 20 lat, a w Gniewie to już dwunasta edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy jednak impreza odbyła się na gniewskiej starówce. Galę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który objął honorowy patronat nad wyborami.

Nadzwyczajna XII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji

W poniedziałek, 15 lipca 2019 r. o godz. 15.00 odbędzie się XII nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Posiedzenie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew. W programie sesji podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III/19/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 grudnia 2018 r. w sprawie budżetu gminy Gniew na 2019 rok oraz uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr III/18/18 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 grudnia 2018 r. w sprawie wieloletniej prognozy finansowej gminy Gniew na rok 2019 i lata następne.

Bezpłatne szkolenie dla pracodawców oraz pracowników biur rachunkowych

Inspektorat ZUS w Tczewie organizuje w czwartek 18 lipca 2019 r. bezpłatne szkolenie dla pracodawców oraz pracowników biur rachunkowych poświęcone elektronizacji akt pracowniczych.

II etap przebudowy ulicy Sobieskiego- przekazanie placu budowy

Drugi przetarg na kolejną część przebudowy drogi gminnej klasy dojazdowej nr 228099G - ulicy Sobieskiego w Gniewie, który ogłoszony został 7 maja wyłonił zwycięzcę. Inwestycję prowadzi Firma Budowlano-Drogowa „PRASBET” z Grudziądza, której 17 czerwca oficjalnie przekazano już plac budowy.

II Beach Volleyball Gniew 2019 z Hotelem na Wzgórzu

Już 20 lipca zapraszamy na pierwszy turniej drugiej edycji Beach Volleyball Gniew 2019 z Hotelem na Wzgórzu. Turniej odbędzie się na boiskach do siatkówki plażowej obok Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie.

Dla trzech najlepszych par czekają nagrody finansowe w wysokości 500, 400 i 300 złotych.
Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów do godz. 9:00. Rozpoczęcie gier o godz. 10:00.

Na drugi turniej cyklu zapraszamy 17 sierpnia.

Wszystkich chętnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem turnieju.

Data publikacji: 2019-07-10 15:28
 • Plakat Turnieju Beach Volleyball

Asfaltowi oszuści

Na terenie gminy Gniew grasują asfaltowi oszuści. Oszuści oferują podejrzani tani asfalt. Przekonują, że towar pochodzi ze skończonej inwestycji i pozostały materiał próbują sprzedać po kosztach. W rzeczywistości chcą jednak sprzedać wątpliwy towar, który z asfaltem nie ma zbyt wiele wspólnego. Mieszkańców gminy prosimy o szczególną rozwagę.

Data publikacji: 2019-07-10 16:36

Obchody 100. rocznicy powstania Republiki Gniewskiej

W sobotę, 6 lipca obchodziliśmy 100. rocznicę powstania Republiki Gniewskiej. Z tej okazji o godz. 15.00 na placu Grunwaldzkim w Gniewie uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego przy dźwiękach Gniewskiej Orkiestry Dętej, z udziałem włodarzy Miasta i Gminy Gniew oraz ks. Kanonika Zbigniewa Rutkowskiego. Tego też dnia, jeszcze przed głównymi obchodami rocznicowymi, na terenie gniewskiej starówki uczestnicy uroczystości zagrali w grę miejską pt. „Odkryj najmniejsze państwo świata”.

Słuchacze Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wcielili się w pracowników Banku Ludowego, członków Straży Ludowej, burmistrza Klemensa Tetzlafa, doktora Romana Kamińskiego oraz pisali list do prezydenta Stanów Zjednoczonych Woodrowa Wilsona. Organizację gry wsparli także Burmistrzowie Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz Joanna Kamińska, którzy pomogli ożywić chlubną kartę z historii Gniewu, odgrywając role kluczowych postaci.

Gracze zaś musieli odwiedzić 7 stanowisk, pomiędzy którymi przenosili meldunki i odezwy, liczyli pieniądze na zakup sztandaru dla Straży Ludowej, zwijali bandaże, odszyfrowywali tajną wiadomość i wykonywali wiele innych zleconych zadań. Po mieście poruszali się ze specjalnie przygotowanymi przepustkami, by w końcowym etapie gry otrzymać paszport honorowego obywatela jednego z najmniejszych państw świata.

Gniewski Uniwersytet III Wieku od kilku lat przygotowuje ofertę działań skierowanych do mieszkańców i turystów, mających na celu przywołanie ciekawych wydarzeń z historii naszego miasteczka. Służą temu liczne gry miejskie, które po rewitalizacji Starego Miasta coraz częściej odbywają się w naszym mieście i przenoszą uczestników zabawy w dawne dzieje Gniewu.

Gra miejska „Odkryj najmniejsze państwo świata” została dofinansowana ze środków Gminy Gniew.
Po terenowej zabawie, rozpoczęły się już główne obchody 100. rocznicy powstania Republiki Gniewskiej. Gniewska Orkiestra Dęta zagrała koncert muzyki rozrywkowej na scenie plenerowej, zaskakując gości repertuarem. Oprócz znanych polskich dzieł mogliśmy usłyszeć również zagraniczne piosenki, m.in. amerykański utwór Deana Martina „Sway”. Ma to związek z listem mieszkańców dawnego Mewe do Prezydenta Stanów Zjednoczonych, w którym pisali, by Gniew należał do Polski, a nie do Niemiec lub Wolnego Miasta Gdańska.

Po koncercie Gniewskiej Orkiestry Dętej wyruszył przemarsz pod kościół parafialny, gdzie nastąpiło poświęcenie i odsłonięcie kamienia, upamiętniającego setną rocznicę Republiki Gniewskiej. Ksiądz proboszcz zaproponował, by miejsce, na którym stoi kamień, nazwać skwerem Republiki Gniewskiej – być może niedługo również w ten sposób uhonorujemy pamięć o tamtych czasach. Barwny korowód poprowadziły Piaseckie Gzuby w strojach regionalnych, niosąc dumnie polskie symbole narodowe oraz flagę Gniewu.

Tego dnia otwarto także nową wystawę plenerową, wydaną przez Urząd Miasta i Gminy w Gniewie we współpracy z historykiem Markiem Kordowskim, pn. „Historia Republiki Gniewskiej”, która ilustruje minione dzieje tego małego państwa. Na prelekcji współautora wystawy dowiedzieć się można było, jak powołanie gniewskiej Straży Ludowej stało się faktycznie początkiem Republiki Gniewskiej. Od 7 lipca 1919 r. aż do stycznia następnego roku ziemia gniewska była terenem quasi-państwa na czele z Franciszkiem Czarnowskim. Obejmowała 102 miejscowości o łącznej powierzchni 430 km². Republika Gniewska była miejscem, gdzie odżywała polska kultura i tworzył się zalążek polskiej edukacji. Krótka i burzliwa historia Republiki zakończyła się szczęśliwie powrotem do Polski 27 stycznia 1920.

Całość dopełnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu „Błękitna wstęga”, który rozgonił ciemne chmury na niebie nad sceną plenerową i rozgrzał serca gości na widowni.

 

Data publikacji: 2019-07-11 10:16
 • Gra Miejska Uniwersytetu III wieku
 • Koncert Błękitnej Wstęgi
 • Odsłonięcie kamienia upamiętniającego 100. lecie Republiki...
 • Pani Wiceburmistrz podpisująca paszporty Republiki...
 • Paszporty Republiki Gniewskiej
 • Pochód z okazji uroczystości obchodów
 • Podchód z okazji uroczystości obchodów II
 • Stanowisko Gry Miejskiej- Najmniejsze państwo świata
 • Wlodarze Miasta podczas odsłonięcia kamienia

Pelplin- Kolarska stolica Pomorza

Już 4 sierpnia w Pelplinie odbędzie się wyścig kolarski CYKLO Pelplin zaliczany do cyklu szosowego ENERGA Cyklo Cup 2019. Miasteczko zawodów będzie się znajdować tuż przy samej Bazylice Katedralnej  w Pelplinie, na placu przed szkołą Collegium Marianum. Tam również w ok. godz. 14.00 nastąpi dekoracja zwycięzców poszczególnych klasyfikacji.

W wyścigu weźmie udział około pięciuset kolarzy. Uczestnicy będą się zmagać na dwóch trasach: 46 km (pojedyncza pętla) oraz 92 km (podwójna pętla). Trasa Cyklo Pelplin wiedzie dużą, 46-kilometrową pętlą na zachód i południe od miasta. Duża część uczestników może liczyć na bardzo wysokie dla nich średnie prędkości ze względu na fakt, iż trasa jest dość płaska i większość prowadzi po świetnej jakości nawierzchni.

Program zawodów
Godz. 8:00 - 11:00 - zapisy w Biurze Zawodów, wydawanie nr. startowych
Godziny startów:
Godz. 11:30 - Start dystansu 92 km
Godz. 11:40 - Start dystansu 46 km
Godz. 14:00 - Dekoracja
Godz. 14:45 - Zakończenie imprezy
Więcej informacji na temat samego wyścigu na stronie: www.cyklo.info.pl/cyklo-pelplin/

Ponadto Pelplińskie Centrum Sportu przygotowało szereg atrakcji dla kibiców i najmłodszych. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Będzie to bez wątpienia wielkie kolarskie święto, na które serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2019-07-11 13:38
 • Plakat wyścigu

Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność

Od wczoraj Gniew stał się kulinarną stolicą Pomorza. Wszystko przez ogólnopolski konkurs kulinarny Archimagirus – Tradycja i Nowoczesność. Na wzgórze zamkowe zjechali się znakomici kucharze z całej Polski oraz Ukrainy, których oceniać będzie międzynarodowe jury, w skład którego wchodzą autorytety świata kulinarnego m.in. Daniel Ayton, Robert Skubisz, Giorgio Diana, Bruno Van Vaerenbergh, Michał Doroszkiewicz, Andrea Camastra.

W konkursie bierze udział osiem trzyosobowych drużyn – 7 z Polski oraz 1 z Ukrainy. Co ciekawe, jedynym wymogiem, który musieli spełnić uczestnicy jest praca w zawodzie. Bez znaczenia jest zajmowane stanowisko, wiek oraz płeć. Zawodnicy z jednej drużyny nie muszą nawet reprezentować jednego zakładu pracy.

Uczestnicy walczą o 10 000 zł w gotówce oraz dwutygodniowy staż w Tajwanie w restauracji RAV z dwoma gwiazdkami Michelin. Co istotne - zwycięzca bierze wszystko.

Na terenie konkursu można spotkać wystawców promujących swoje lokalne towary oraz skorzystać ze strefy foodtrucków.   

 

Data publikacji: 2019-07-12 12:21
 • Konkurs
 • Przystawki
 • Otwarcie
 • Puchar
 • Stanowisko
 • Foodtruck I
 • Foodtruck II
 • Stanowisko II
 • Szyld

Oświetlenie na Jana Pawła II – uroczyste włączenie nowych lamp już dzisiaj

Na osiedlu domków jednorodzinnych przy ul. Jana Pawła II w Gniewie firma Energa zrealizowała inwestycję montażu ulicznego oświetlenia. W tej części miasta stanęły 32 ledowe lampy. Uroczyste włączenie świateł odbędzie się dzisiaj, w poniedziałek, 15 lipca o godz. 22.00.

Data publikacji: 2019-07-15 08:54

Zagraj w filmie!

Poszukiwani statyści do nowej produkcji fabularnej znanego polskiego reżysera. Na tym etapie nie możemy jeszcze zdradzić nazwiska, ale gwarantujemy, że będziecie zaskoczeni. Sceny będą nagrywane w naszym mieście!

Casting odbędzie się w czwartek 18 lipca 2019 w godzinach 11:00-18:00 w Pracowni Orange (plac Grunwaldzki 45, Gniew).
Wymagania:
- ukończony 16. rok życia
- pełna dyspozycyjność przez jeden lub kilka dni w okresie 29.07-9.08.2019
Zapraszamy!

Jeśli w czwartek nie możesz pojawić się na castingu, wyślij zgłoszenie mailowo.
W treści maila: imię, nazwisko, wiek, wzrost, nr tel. i aktualne zdjęcie.
Z dopiskiem „Gniew” w tytule maila.
Zgłoszenia na adres e-mail: beata@sceneria.com.pl

Data publikacji: 2019-07-15 14:44

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego

Jak co roku zapraszamy do zgłaszania kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim za rok 2018 oraz Nagrody „Gryf Pomorski” za całokształt zasług.

Kandydatów do Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego można zgłaszać w 5 kategoriach:

-Wydarzenie roku
-Innowacja w turystyce
-Oferta turystyczna
-Osobowość roku
-Inwestycja w turystyce

Wręczenie nagród odbędzie się 4 października 2019 w Centrum św. Jana w Gdańsku (Kościół św. Jana) podczas Regionalnych Obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Więcej informacji oraz dokumenty do pobrania na stronie Departamentu Turystyki (https://dt.pomorskie.eu/home/-/asset_publisher/ZKrOxfyL85Dt/content/zglos-kandydata-do-nagrod-marszalka-wojewodztwa-pomorskiego-za-zaslugi-dla-rozwoju-turystyki-za-2018-rok-?_101_INSTANCE_ZKrOxfyL85Dt_redirect=%2F).

 

Data publikacji: 2019-07-16 11:01

Wybory na członka Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej w Powiecie Tczewskim

Na podstawie § 15 Uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych, Komisja Okręgowa w Gniewie podaje do wiadomości członków izby rolniczej listę kandydatów na członka Rady Powiatowej Pomorskiej Izby Rolniczej w Powiecie Tczewskim, zarejestrowanych w okręgu wyborczym Nr 103 w Gminie Gniew:

1.    Szumal Magdalena, ur. 12.07.1987 r., zam. Polskie Gronowo 45
2.    Stankiewicz Leszek, ur. 30.09.1985 r., zam. Szprudowo 38
3.    Konopiński Jarosław, ur. 10.02.1964 r., zam. Wielkie Walichnowy 5

Głosowanie odbędzie się dnia 28 lipca 2019 r. w godz. 8:00-18:00 w lokalu wyborczym w Gniewie, w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych na Placu Grunwaldzkim 45.

 

Data publikacji: 2019-07-16 13:54

Wakacje dla dzieci i młodzieży w Świetlicy Wiejskiej w Opaleniu

Wśród atrakcji przewidziane są m. in. warsztaty, turnieje, konkursy i pokazy. Pełny harmonogram zajęć dostępny pod adresem: Wakacje w Opaleniu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału!

Data publikacji: 2019-07-17 09:01

XXIII Międzynarodowy festiwal Gospel rusza już za miesiąc!

W dniach 14-18 sierpnia Gniew po raz kolejny stanie się stolicą muzyki gospel. Nadszedł w końcu czas, żebyście poznali gwiazdy tegorocznego festiwalu. Przedstawiamy profile gwiazd na portalu Facebook:

Anna Dąbrowska

Anna Maria Jopek

John Tillery and Living Sacrifice

La Pallotina

Zespół LUMEN

Agencja Koncertowa JBBO

Festiwal Gospel to niewątpliwie jedna z największych atrakcji tego lata. Jak co roku w harmonogramie imprezy oprócz koncertów gwiazd będą dostępne także warsztaty muzyczne.

Więcej szczegółów na oficjalnym plakacie oraz https://www.gospel-festiwal.pl/.

Data publikacji: 2019-07-17 10:22

Wakacyjne przygody Heliantusa

Eko-Centrum Heliantus przygotowało wakacyjną propozycję półkolonii dla dzieci i młodzieży. Zajęcia będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza dla dzieci w wieku 6-9 lat, druga w wieku 10-13 lat. Dla wszystkich dzieci przewidziane są upominki, a dla najlepszego uczestnika półkolonii czeka specjalna nagroda oraz tytuł Wakacjusza 2019.

Szczegóły na plakacie.

 

 

Data publikacji: 2019-07-17 13:04
 • Przygody Heliantusa

Sołectwo Szpurdowo zaprasza na wycieczke do Krynicy Morskiej

Już 11.08.2019 r. Sołectwo Szprudowo zaprasza na wycieczkę do Krynicy Morskiej. Zapisy do dnia 02.08.2019r. u Pani Małgorzaty Gajewskiej pod nr tel. 661-837-018. Wycieczka kosztuje 35 zł.

Data publikacji: 2019-07-17 14:50
 • Plakat Krynica Morska

Festyno-Koncert w parku miejskim w Gniewie!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie, Invest-Kom Sp. z o. o. oraz Centrum Muzycznie Aktywnych zapraszają na kolejny Festyno-Koncert! Impreza odbędzie się w sobotę, 27 lipca 2019 roku w parku miejskim w Gniewie. Zabawę zaczynamy już od 14.00.

W programie:

 • Gry i zabawy dla dzieci i dorosłych (w części pierwszej)
 • Grill, zupa z wkładką oraz napoje chłodzące

Koncerty zespołów:

Kompanija

W Innym Stanie

Dzieciuki

Rubbish

Vermouth

Zespół Muzyczny SOLUS

Festyno-koncert dofinansowany z budżetu środków Miasta i Gminy Gniew.

Do zobaczenia!

Data publikacji: 2019-07-17 15:42

Zabawa taneczna w Szprudowie

W imieniu Sołtysa oraz Rady Sołeckiej w Szprudowie serdecznie zapraszamy Państwa na zabawę taneczną pt. „Wakacje na wesoło”. Podczas imprezy bawić się będziemy przy akompaniamencie zespołu muzycznego „DS Music”. Impreza odbędzie się 03.08.2019 r. o godzinie 21:00 w świetlicy wiejskiej w Szprudowie.

Data publikacji: 2019-07-18 08:23

II edycja Gniewskiego Jarmarku Rzemiosł!

Zapraszamy Państwa na drugą edycję Gniewskiego Jarmarku Rzemiosł! Wydarzenie odbędzie się 10 i 11 sierpnia 2019 r. na zrewitalizowanym rynku w Gniewie. Bez wątpienia to jedno z najciekawszych wydarzeń, które tworzą tegoroczny kalendarz imprez gminy Gniew.

Zainteresowani imprezą mogą być szczególnie miłośnicy rycerstwa, odtwórstwa historycznego i rękodzielnictwa, bowiem właśnie w tych dniach, Stare Miasto w Gniewie zamieni się w iście rycerskie miasteczko, z szeregiem wspaniałych stoisk, na których znajdziemy wyjątkowe rzeczy. Wszystko okraszone zostanie prezentacjami wojsk rycerzy, którzy 10 sierpnia, wezmą udział w największej inscenizacji 17-wiecznej bitwy Vivat Vasa, od lat cieszącej się sporą popularnością, a to choćby z uwagi na widowiskowy wieczorny przemarsz z pochodniami ulicami miasta.

Ważnym punktem Jarmarku będzie również lokalny pokaz kucia artystycznego im. Marcina „Gasa” Manikowskiego w wykonaniu gniewskich kowali. Organizatorzy nie zapomnieli tu także o atrakcjach dla najmłodszych turystów oraz miłośników muzyki, którzy wieczorem, w pięknej scenerii gniewskiego rynku, posłuchać będą mogli koncertów muzyki dawnej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Data publikacji: 2019-07-19 09:26

Mamy dla Was krótką notatkę z castingu!

Przesłuchanie do nowej produkcji, która będzie kręcona już niedługo na terenie naszego miasta, odbyło się w czwartek, 18 lipca w Pracowni Orange.

Filmowcy poszukiwali przede wszystkim statystów do ról ministrantów, policjantów, starszych pań oraz, jak to często na planie bywa, – ładnych kobiet. A tych, jak nietrudno się domyślić, w naszym mieście nie brakowało.

Producentom zależało na zaangażowaniu w produkcję filmową lokalnej społeczności, która jak zwykle nie zawiodła. Kto wie, może ten casting otworzy kilku naszym gniewianom drzwi do ról w produkcjach kalibru „Dwunastu gniewnych ludzi”?

Data publikacji: 2019-07-19 09:29

Program Stypendiów Pomostowych na rok akademicki 2019/2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wraz z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości zrealizuje XVIII edycję Programu Stypendiów Pomostowych w roku akademickim 2019/2020.
Program skierowany jest do tegorocznych maturzystów pochodzących z rodzin byłych pracowników PGR, którzy zakwalifikowali się na pierwszy rok studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich realizowanych w polskich uczelniach akademickich (nie dotyczy kierunków dla służ mundurowych).
Stypendium pomostowe jest przyznawane tylko na okres pierwszego roku studiów.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem programu przyznawania i przekazywania stypendiów.

Data publikacji: 2019-07-19 11:35

Aloha, czyli Dzień Hawajski w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gniewie

Każdy marzy o wakacjach w tropikach. ŚDS Gniew postanowił spełnić te marzenia i właśnie dlatego zorganizował u siebie 11.07.2019r. Dzień Hawajski. Zaproszono na niego podopiecznych z zaprzyjaźnionych Ośrodków: ŚDS w Czerninie, ŚDS w Lalkowach, ŚDS w Kończewicach oraz ŚDS w Narkowach. Łącznie w wydarzeniu brało udział ponad 100 osób.

Już na wejściu dało się odczuć hawajski klimat. Goście zostali bardzo ciepło przywitani przez gospodarzy spotkania oraz podopiecznych. Każdy z uczestników otrzymał własnoręcznie zrobione hawajskie atrybuty przygotowane specjalnie na tę okazję, które pomogły gościom wczuć się w klimat egzotycznej wyspy. Na przybyłych czekała cała masa atrakcji. W tym dniu nie mogło zabraknąć zabawy LIMBO, czyli przechodzenia pod poprzeczką, która jest umieszczana coraz niżej, a także tradycyjnego hawajskiego tańca hula. Co jakiś czas odbywały się konkursy z nagrodami. Każdy zainteresowany mógł także skorzystać z mobilnej fotokabiny i zrobić pamiątkowe zdjęcie z motywem hawajskim w tle. Sceną jak zwykle zawładnął Dj Guzi Przemysław Guzdaj. Tańcom oraz dobrej zabawie nie było końca.

Podziękowania za pomoc przy organizacji imprezy należą się: spółce Leca Polska sp. z o.o., firmie Mikrostyk i Referatowi Promocji i Informacji Miasta i Gminy Gniew za otrzymane gadżety, które posłużyły jako nagrody w konkursach oraz Panu Krzysztofowi Urbanowi za użyczenie mobilnej fotokabiny - Foto-Wehikuł.

Data publikacji: 2019-07-19 13:11

Uwaga – w najbliższych dniach możliwe burze!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami.
 • DJ
 • Tańce
 • Dzień hawajski
 • Konkurs_I
 • FotoWehikul
 • Zdjęcia
 • Rozmowy
 • Rozmów ciąg dalszy
 • Wręczenie nagród

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.