Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gdzie po informację turystyczną?

Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej, Polacy coraz częściej wybierają na urlop… Polskę. Na pierwszym miejscu wśród województw plasuje się Pomorskie – to przede wszystkim ze względu na Trójmiasto i pas nadmorski. Ale korzysta na tym również Kociewie, które  jest coraz częściej odwiedzane przez turystów. Goście zwiedzają nasze miasta, odwiedzają atrakcje turystyczne, wypoczywają nad jeziorami lub w borach, korzystają ze szlaków kajakowych, tras rowerowych, przyjeżdżają na nasze imprezy.

Jednak skąd o tym wszystkim wiedzą? Skąd turyści czerpią wiedzę na temat atrakcji, noclegów, gastronomii, szlaków czy ofert? Oczywiście jest internet, sporo stron www, poza tym polecenia znajomych, rodziny… nadal ważnym elementem jest sprawnie działająca informacja turystyczna.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE od samego początku prowadzi Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej, mieszczący się w Tczewie, przy ul. 30 Stycznia 4. Pracownicy dbają, aby mieszkańcy całej Polski (i świata…) kojarzyli Kociewie oraz jego najważniejsze atrakcje.

- Z materiałami promującymi nasz region bywamy na największych targach turystycznych w Poznaniu, Gdańsku, Łodzi czy w Warszawie, imprezach plenerowych, piknikach czy festynach – mówi Julita Dembek z LOT KOCIEWIE. - Wydajemy przewodniki, informatory, mapy, plany, broszury oraz kalendarze imprez, które kolportujemy do naszych gmin członkowskich, ale zostawiamy publikacje również po to, aby były dostępne w naszym KOITcie.

Tczewska informacja turystyczna przeszła niedawno certyfikację Polskiej Organizacji Turystycznej i otrzymała dwie gwiazdki. Oznacza to, że punkt spełnia wymogi postawione przez POT w Polskim Systemie Informacji Turystycznej i jest wyznacznikiem jakości dla turystów. Według nowego regulaminu musi spełniać szereg wymagań związanych z wyposażeniem, czasem otwarcia, standardem obsługi, w tym również umiejętnościami komunikacji w innych językach czy choćby darmowym wi-fi.

- Przez wiele lat nasza placówka miała dwugwiazdkową certyfikację, niestety nowe kryteria odebrały nam na rok kategoryzację – podkreśla Piotr Kończewski, dyrektor biura LOT KOCIEWIE. – Niełatwo było sprostać wymaganiom, szczególnie tym osobowym. Wyposażenie udało nam się uzupełnić dzięki pomocy Urzędu Miasta w Tczewie i Fabryki Sztuk. Zwrócimy się wkrótce do tczewskiego starostwa o pomoc w ustawieniu oznakowania drogowego, które dodatkowo ułatwi turystom znalezienie naszego punktu informacji.

LOT KOCIEWIE nie osiada na laurach, podobnie jak inne certyfikowane punkty informacji w Polsce, będzie sprawdzany przez POT poprzez badania „mystery client”. To weryfikacja deklarowanych umiejętności, godzin funkcjonowania oraz warunków obsługi turystycznej poprzez „tajemniczego klienta”. Polega na właściwych odpowiedziach na zapytanie mailowe, telefoniczne lub w bezpośredniej wizycie potencjalnego polskiego lub obcojęzycznego turysty.

W tym roku, w sezonie wakacyjnym, ze względu na wzmożony ruch turystyczny, kociewska informacja turystyczna będzie działała również w soboty.

- Poza dniami powszednimi od poniedziałku do piątku, kiedy pracujemy od 8.30 do 16.30 – informuje Julita Dembek - w każdą sobotę lipca i sierpnia nasze biuro będzie otwarte w godzinach od 10.00 do 16.00.

Warto wspomnieć, że na Kociewiu tylko dwie informacje turystyczne uzyskały certyfikaty POT. Jest to Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej w Tczewie z dwiema oraz Diecezjalne Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie z trzema gwiazdkami.

Data publikacji: 2019-07-04 09:13
  • Informacja turystyczna LOT Kociewie
  • Informacja turystyczna LOT Kociewie
  • Informacja turystyczna LOT Kociewie

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.