Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Bursztynowe Miss Lata 2019 wybrane

Po uroczystych obchodach stulecia powstania Republiki Gniewskiej, po raz kolejny w tym sezonie, scena plenerowa na rynku zatętniła życiem. Młode kobiety z całej Polski przyjechały do Gniewu, by rywalizować o tytuł najpiękniejszej. Ogólnopolski konkurs Bursztynowa Miss Lata 2019 organizowany jest co roku już od 20 lat, a w Gniewie to już dwunasta edycja tego wydarzenia. Po raz pierwszy jednak impreza odbyła się na gniewskiej starówce. Galę otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który objął honorowy patronat nad wyborami.

Na gniewskiej scenie letniej zjawiło się dwanaście niezwykłych kandydatek, pretendujących do tytułu Miss. Podczas pierwszego wejścia dziewczyny wystąpiły w sukienkach koktajlowych, a publiczności rozdano kupony do głosowania, by każdy mógł wybrać swoją faworytkę - głosy liczono na koniec imprezy, by wyłonić Miss Publiczności, którą została Aleksandra Melnyczek. Modelka pochodzi z Borów Tucholskich, wykształcenie odebrała w Akademii Marynarki Wojennej i obecnie studiuje oceanografię. Zajmuje się także jeździectwem oraz uwielbia gotować. Kilka miesięcy temu uzyskała tytuł Miss Ziemi Pomorskiej 2019.

Kandydatki walczyły nie tylko o tytuł tegorocznej Bursztynowej Miss Lata, ale także o nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. Po odebraniu nagrody publiczności Aleksandra Melnyczek z numerem piątym została także ukoronowana jako Bursztynowa Miss Lata Colway. Nagrodę Lulu Design dostała Inga Pesz z numerem szóstym, a Bursztynową Miss Lata Azuleny została Alicja Tabaka z numerem 9. Dla zwyciężczyni Zamek w Gniewie przygotował dwuosobowe zaproszenie, wręczone przez burmistrza na zwieńczenie imprezy.

Wydarzenie uświetnili An Dreo e Karina - duet znany z coverów legend muzyki włoskiej Al Bano e Rominy Power. Coverband zaśpiewał na gniewskiej scenie m.in. jeden z ich najbardziej znanych przebojów: "Felicita".

Rywalizując o koronę, dziewczyny występowały w wielu kategoriach. Podziwialiśmy je w konkursie talentów, gdzie każda z kandydatek mogła zaprezentować swoje pasje i umiejętności. Na scenie ukazały się w wielu odsłonach. Olśniewały nie tylko w sukienkach koktajlowych, ale również w kreacjach własnych, strojach sportowych i kąpielowych, a ich występy przygotowane były pod czujnym okiem choreografa.

Jurorzy po długich i burzliwych naradach wyłonili spośród dwunastki trzy najpiękniejsze dziewczyny. Drugą Wicemiss została Marta Machowska z numerem 8, a Pierwszą Wicemiss Jessica Pyziak z numerem 4. Tytuł i koronę Bursztynowej Miss Lata 2019 ze wszystkimi honorami przyjęła Karolina Pękalska z numerem 10. Przyjechała z Kielc, reprezentując województwo świętokrzyskie. Siedemnastolatka ma duże doświadczenie sceniczne. Jej największą pasją jest śpiew, ale trenowała również akrobatykę i gra w teatrze. W przyszłości planuje studiować wokalistykę, a swój niezwykły talent zaprezentowała na gniewskiej scenie w repertuarze Natalii Kukulskiej. W tym roku zdobyła już dwa tytuły: I Wicemiss nastolatek województwa świętokrzyskiego oraz Miss Talent.

Głównym organizatorem tego wydarzenia rokrocznie jest Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych Henryk Czoska IMPRESARIO. Tegoroczną edycję imprezy organizowali także: Miasto i Gmina Gniew, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Gniewie oraz organizatorzy Miss Polski.

Data publikacji: 2019-07-09 12:22
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019
  • Wybory Bursztynowej Miss Lata 2019

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.