Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Śpiew, taniec i sport w Opaleniu

Od roku w Domu Kultury w Opaleniu odbywają się spotkania, na które przychodzą panie, które lubią śpiewać. W wakacje w miejscowości można też brać udział w zajęciach nordic walking i aerobiku, a jesienią dojdzie jeszcze pilates z elementami jogi.

Instruktorką zajęć chóru jest Elżbieta Struczyńska. Panie uczą się między innymi śpiewu na głosy. Zajęcia są odskocznią od obowiązków domowych, rutyny oraz są sposobem na miłe spędzenie wolnego czasu. Na swoim koncie scholka ma pierwsze występy m. in. podczas uroczystości kościelnych oraz w lokalnym środowisku - festyny parafialne itp.

Zachęcamy nowe osoby do uczestnictwa w zajęciach, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 18.00. w Domu Kultury w Opaleniu.

Kluczem do zdrowia  są zajęcia  nordic walking, które rozpoczęły się od połowy lipca w opaleńskiej świetlicy. Panie, które uczęszczają na ćwiczenia same sobie organizują sprzęt i muzykę, przy których trenują. Kobiety postanowiły też wprowadzić coś nowego i będzie to tym razem nordic walking i  pilates z elementami jogi. Ćwiczenia mają wnieść w życie uczestniczek nie tylko wiele radości ale stać się lekarstwem na stres, samotność, zmęczenie, chorobę, mają być ,,akumulatorem" na lepsze jutro.  Można odpowiedzieć słowami twórcy metody ćwiczeń-Josepha Pilates’a „Teraz już wiem-nie mogę się mylić. Cały kraj, cały świat powinien wykonywać moje ćwiczenia wtedy ludzie będą szczęśliwsi". Szczegóły na temat zajęć uzyskać można w Domu Kultury w Opaleniu.

We wrześniu mieszkanki Opalenia chcą zorganizować  wspólny ,,Marsz Integracyjny" z paniami z Uniwersytetu III Wieku w Gniewie. Wspólnie zorganizowana zostanie również ,,Biesiada Integracyjna”.

Aktywne Opalenie to nie tylko osoby starsze,  ale i młode pokolenie. Dzieci i młodzież  uczestniczyć będzie w warsztatach tanecznych. Zajęcia pod okiem instruktora rozpoczną się 16 września i trwać będą przez trzy miesiące. Organizatorzy zajęć mają nadzieję, że wszystkie działania  w projekcie zintegrują środowisko  lokalne wokół każdego wydarzenia.

Projekt  pt.,, KLUCZ DO SZCZĘŚCIA I ZDROWIA” realizowany jest  przez nieformalną grupę  Aktywne Opalenie, dofinansowany  w ramach Programu ,,Działaj Lokalnie XI” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności , realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia, ze środków Gminy Gniew.

Dziękujemy pani Beacie Cieślikowskiej za udostępnienie zdjęć.

Data publikacji: 2019-07-23 13:41
  • Śpiew, taniec i sport w Opaleniu
  • Śpiew, taniec i sport w Opaleniu
  • Śpiew, taniec i sport w Opaleniu

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.