Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Sonata Kreutzerowska

Artyści Teatru Rampa w “Sonacie Kreutzerowskiej” wg. Lwa Tołstoja na deskach kwidzyńskiego teatru wystąpią już 21 września o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy!

Pełne ironii studium zazdrości. Główny bohater zwierza się z burzliwej młodości i pierwszego uczucia prowadzącego do małżeństwa i licznego potomstwa. Chcąc wynagrodzić żonie trudy pożycia, zgadza się na jej wspólne muzykowanie w domu z zawodowym skrzypkiem. Dochodzi nawet do wykonania słynnej "Sonaty Kreutzerowskiej" Ludwiga van Beethovena na skrzypce i fortepian. Kobieta nie kryje satysfakcji, co wywołuje wybuch zazdrości męża i jest zapowiedzią katastrofy.

Autor "Anny Kareniny" stawia odwieczne pytania o szanse na idealny związek mężczyzny i kobiety. Dlaczego pięknie jest tylko na początku każdej historii? Tragikomiczne dialogi i nieoczekiwane spięcia przybliżają tołstojowskie dylematy każdemu z nas. Urokliwa scenografia i piękne kostiumy stanowią kontrastową oprawę tradycyjnego sporu.

Arcydzieło klasyki światowej!

Obsada: Joanna Górniak, Robert Kowalski, Andrzej Niemirski

Reżyseria: Grzegorz Mrówczyński

Scenografia: Jerzy Rudzki

Recenzje: 

” …Wspaniała kreacja Andrzeja Niemirskiego, niosącego tekst przez ponad półtorej godziny. Jego Pozdnyszew jest po części intelektualistą, po części kaleką emocjonalnym, opętanym zazdrością szaleńcem, sarkastycznym arbitrem, błaznem. Z lekkością żongluje naszymi emocjami, wzbudzając refleksję, złość i rozśmieszając do łez…” – Przegląd Teatralny

„…Reżyser zrobił z niej spójny traktat o „dojrzewaniu do szaleństwa”, jednocześnie prowadząc zabawny dialog z widownią o kondycji instytucji małżeństwa. Traktując je momentami z lekkim przymrużeniem oka. Dawno nie jadłam nic tak smacznego…” Katarzyna Michalik - Jaworska

„…Nieprzypadkowo w roli Pozdnyszewa obsadzono Andrzeja Niemirskiego, aktora o wyraźnie komediowym emploi. Jego bohater łączy w sobie inteligencję, energiczność, szczerość, ale i skłonność do paranoi. W pewien sposób jest nawet trochę demoniczy…” -Szymon Spichalski

Data: 21.09.2019 r., godz. 19.00
Miejsce: teatr, ul. Katedralna 18
Cena: 50 zł

Bilety do nabycia w kasie kina oraz online na stronie www.kck.ckj.edu.pl.

Data publikacji: 2019-09-11 08:16
  • Plakat

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.