Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

KOKO Teatr z Gniewu z dofinansowaniem Giving Circle

Na Zamku w Gniewie 16 września odbyło się niezwykłe wydarzenie charytatywne – Giving Circle. Trzy grupy z powiatu tczewskiego prezentowały swoje pomysły na projekty społeczne. Działacze starali się przekonać zebranych na dziedzińcu zamku filantropów, by wsparli akcje i wzięli udział w licytacji. Wydarzenie zakończyło się ogromnym sukcesem.

Giving Circle to spotkanie przedstawicieli biznesu, kultury, organizacji i instytucji publicznych, którzy pragną wesprzeć realizację wybranych projektów społecznych. Impreza daje szansę działaczom na znalezienie lokalnych sponsorów.

W tegorocznej edycji wydarzenia trzy zespoły miały szansę zdobyć środki na rozwój: YOUng Heroes z Tczewa z projektem ekologicznym Green Heroes, młodzieżowa grupa teatralna KOKO Teatr z Gniewu ze spektaklami historycznymi „Pamiętnik Króla” oraz Zespół Uśmiech z Rudna z kampanią „Wokół komina – czyli tournée po naszym świecie”.

Grupy po kolei prezentowały swoje pomysły, odpowiadały na pytania gości, a następnie opuszczały salę. Wtedy głos przejmowali ambasadorowie, wygłaszając przemowy zachęcające darczyńców do udziału w licytacji. Forma licytacji była nieprzewidywalna i pełna wyzwań. Każdy ze zgromadzonych gości mógł zabrać głos, by zadeklarować przekazywaną kwotę, a przy tym wywołać poszczególne osoby lub instytucje do jednoczesnego udziału - na przykład zadeklarować ofiarowanie kwoty w wysokości 100 zł pod warunkiem, że wszyscy obecni okularnicy przekażą po 20 zł każdy. Takie wyzwanie dotyczyło także mężczyzn w koszulach, kobiet w wysokich obcasach lub przedstawicieli konkretnych instytucji. Nie zabrakło także wyzwań  wokalnych, prób sportowych czy wysiłków intelektualnych. W ten sposób w kilka minut licytacji kwota na szczytny cel zwiększała się kaskadowo. Wszystkie wyzwania zostały spełnione i dzięki temu każda z grup nie tylko osiągnęła założony cel finansowy, ale znacznie go przekroczyła.

Gniewska młodzieżowa, grupa teatralna KOKO Teatr, zebrała podczas Giving Ciricle 3120 zł. Nastolatkowie działają pod wspólną nazwą od 2018 roku. Młodzi aktorzy chodzą na szczudłach oraz sami tworzą przedstawienia. Najmłodsi z aktorów mają zaledwie 10 lat. Początkujący artyści mają już na swoim koncie występ na Paradzie Niepodległości, wystawiali bajkę o Kopciuszku oraz brali udział w wielu organizowanych w gminie Gniew wydarzeniach. Wsparcie finansowe jest dla nich kluczowe, ponieważ działają niezależnie, a członkowie grupy sami piszą scenariusze, przygotowują rekwizyty i scenografię oraz szyją kostiumy. Chcą nie tylko rozwijać swoją pasję i umiejętności, ale także w przystępnej formie spektaklu przybliżać najmłodszym widzom np. historię Polski.

Pozostałe grupy biorące udział w wydarzeniu zebrały podczas licytacji 3850 zł (YOUng Heroes) i 2600 zł (Zespół UŚMIECH z Rudna).

Grupy po uzyskaniu funduszy zrealizują swoje projekty, a po roku działań przekażą darczyńcom raport, w którym przedstawią oddziaływanie w lokalnym środowisku. Gratulujemy zespołom działaczy i dziękujemy Fundacji Pokolenia, Akademii Rozwoju Filantropii oraz The Funding Network za umożliwienie rozwoju w naszym powiecie.

Data publikacji: 2019-09-18 13:19
  • KOKO Teatr z Gniewu z dofinansowaniem Giving Circle
  • KOKO Teatr z Gniewu z dofinansowaniem Giving Circle
  • KOKO Teatr z Gniewu z dofinansowaniem Giving Circle

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.