Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Święto pieczonego ziemniaka w Opaleniu

Co roku jesienią w opaleńskim Domu Kultury obchodzi się tradycję Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku imprezę zorganizowano w sobotę, 21 września. Podczas wydarzenia przeprowadzono wiele konkursów, gier i zabaw związanych z kartoflami.

Już o godz.16.00 wszyscy zgromadzili się na placu przy tradycyjnym ognisku. Stemple ziemniaczane, zbieranie ziemniaków, rzeźba  na ziemniaka, rzucanie ziemniakami do celu to tylko niektóre zabawy związane z tradycją, podczas których dzieci świetnie się bawiły.

W konkursie na ,,Największe okazy ziemniaków” zwyciężyli Tobiasz i Weronika Kaniowscy. Konkurs na Ziemniaka Dziwoląga zwyciężył również Tobiasz Kaniowski, II – miejsce zdobył - Michał Puchała i dwa ex aequo III- miejsca otrzymały  Matylda Puchała i Joanna Cieślikowska.

Nie mogło zabraknąć też Uczty Ziemniaczanej gdzie pierwsze skrzypce grał oczywiście-  pieczony ziemniak. Imprezę uświetniły  występy artystyczne w wykonaniu młodych artystów. Grupa cienia w nowej obsadzie wystawiła spektakl pt.,, Planeta żyjątek”, a grupa Black Dragons i ich nowi przyjaciele zaprezentowali pokaz fireshow.

- Organizatorzy dziękują pani Magdalenie Kitowskiej za ofiarowanie ziemniaków do ogniska, oraz wszystkim wolontariuszom: Zygmuntowi Rajkowskiemu, Tobiaszowi Kaniowskiemu, Elżbiecie Puchała, Izabeli Kaniowskiej, Agnieszce Rulewskiej , Sylwii Wykland, Patrycji Bartkowiak, Wiktorii Orzechowskiej, Aleksandrze Rocławskiej, za pomoc w organizacji imprezy – podsumowuje Święto Pieczonego Ziemniaka Barbara Rajkowska z Domu Kultury w Opaleniu.

Data publikacji: 2019-09-26 13:46
  • Święto pieczonego ziemniaka w Opaleniu
  • Święto pieczonego ziemniaka w Opaleniu
  • Święto pieczonego ziemniaka w Opaleniu

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.