Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewscy seniorzy na andrzejkach w Lubichowie

Klub Seniora „Wesoła Jesień” w Gniewie otrzymał zaproszenie z zaprzyjaźnionych klubów z Lubichowa na zabawę andrzejkową. Naszą gminę reprezentowały na niej 32 osoby. Było to  kolejne już spotkanie integracyjne w Lubichowie, na którym nasi seniorzy popisali się skeczem, w którym obdarowali upominkami obecnych gości, nie zapominając w szczególności o Andrzejach. U sąsiadów rozbrzmiały także piosenki, nawiązujące do Kociewia i Ziemi Gniewskiej, które wykonali członkowie zespołu „Błękitna Wstęga”.

Czas piłkarskich podsumowań: Keramzyt Szprudowo – Junior D1

Wszystkie drużyny z naszej gminy zakończyły już piłkarskie zmagania w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższym czasie postaramy się przybliżyć rezultaty poszczególnych zespołów – zaczniemy od zespołów juniorskich. Na pierwszy ogień najmłodszy zespół, występujący w rozgrywkach ligowych – Junior D Keramzytu Szprudowo.

Uważajcie na drogach – może przyjść oblodzenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem.

Magiczne Andrzejki w Kursztynie

Tegoroczna Zabawa Andrzejkowa w Kursztynie przybrała inny charakter niż zwykle. Oprócz zabaw z animatorem, gier i konkursów na najmłodszych czekał też prawdziwy magik i jego czary.

 • Magiczne Andrzejki w Kursztynie
 • Magiczne Andrzejki w Kursztynie
 • Magiczne Andrzejki w Kursztynie

Uważajcie na marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami. 

Oferta pracy w FAMIE

FAMA Spółka z  o.o. w Gniewie prowadzi    rekrutację   na stanowisko technolog programista CNC. Do zadań na tym stanowisku będzie należało m.in. przygotowanie procesów technologicznych, nadzór nad wdrożonymi procesami i ich optymalizacją oraz programowanie obrabiarek CNC.

Spotkanie informacyjne dot. pozyskiwania funduszy w najbliższych latach

Pomorze dobrze wykorzystuje szansę jaką daje obecności Polski w UE. Ostatnie lata to okres najbardziej dynamicznego rozwoju Pomorza w całej historii regionu. Wiemy, że potrzeby są ciągle ogromne, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkania, podczas których pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przekażą Państwu informacje o najbliższych konkursach w ramach m.in. Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz Programu Rybactwo i Morze 2014-2020.

Komunikat na temat leków na cukrzycę

W związku z informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia metforminy, substancji czynnej używanej do produkcji leków przeciwko cukrzycy, Ministerstwo Zdrowia informuje, że 4 grudnia Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski zorganizował spotkanie. W zgodnej opinii ekspertów w nim uczestniczących, pacjenci nie powinni rezygnować z przyjmowania leków zawierających metforminę.

Gniewscy uczniowie na lekcjach z ZUS

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbył się w tym roku w dniach 18-24 listopada pod hasłem „Biznes bez barier”. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw,  organizowany od 2008 roku w 170 krajach. Włączając się w te działania uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych uczestniczyli w warsztatach, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie. Młodzież realizowała projekt edukacyjny pn. „Lekcje z ZUS”, który powstał, by kształtować świadomość młodzieży w zakresie ubezpieczeń społecznych, uczyć zasady solidaryzmu społecznego oraz dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Pożyczka na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych

Pożyczka na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych przeznaczona jest na finansowanie inwestycji, które wpłyną na zmniejszenie strat ciepła budynków mieszkalnych. Modernizacja energetyczna może obejmować systemy grzewczo-wentylacyjne, instalacje wewnętrzne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a także instalację systemów monitoringu i zarządzania energią. Z finansowania skorzystać mogą podmioty województwa pomorskiego, realizujące projekty w tym zakresie. Szczegóły dot. dofinansowania znajdą Państwo TUTAJ.

Kotka do adopcji

Otrzymaliśmy wiadomość od mieszkanki Gniewu o kocie, który potrzebuje adopcji. Roczne zwierzę posiada książeczkę zdrowia. Opiekunowie zapewniają sterylizację kotki. Zainteresowanych opieką zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 693 265 616.

II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – Gniew 2019

II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się dnia 4 grudnia w gościnnych progach gniewskiej "jedynki" i przeznaczony był dla uczniów klas II - VIII. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: solistów i zespołów oraz w trzech grupach wiekowych. W zabawie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych: z Piaseczna, Polskiego Gronowa, Pieniążkowa, SP Nr2 w Gniewie i SP Nr1 w Gniewie, łącznie 37 osób. 

Pielęgnacja wybranych pomników przyrody w Gminie Gniew w 2019 roku

Gmina Gniew przystąpiła do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą „Konkurs na zadana z zakresu ochrony przyrody województwa pomorskiego”. Celem Konkursu było wyłonienie zadań mających na celu ochronę przyrody i zrównoważone funkcjonowanie ekosystemów na obszarze województwa pomorskiego, które są zgodne z Programem Ochrony Środowiska Województwa Pomorskiego na lata 2018-2021 z perspektywą do roku 2025 oraz Strategią Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na lata 2017-2020 z perspektywą do 2023 roku.

Bez wody na ul. Gdańskiej i osiedlu Kopernika

W związku z pracami inwestycyjnymi w poniedziałek 9 grudnia w godz. 8:30-15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Gdańskiej (na odcinku od szkoły do ronda) oraz całego osiedla Kopernika w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Zarządzenie burmistrza

Zarządzenie nr 160/19 Burmistrza Miasta I Gminy Gniew z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2020 r.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W tym roku w akcję włączyła się społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie.

Uwaga na oblodzenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy w najbliższych dniach ostrzegają przed oblodzeniem.

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej pod patronatem Parafii św. Mikołaja

W sobotę, 7 grudnia, w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej pod patronatem Parafii św. Mikołaja w Gniewie. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: o godzinie 10:30 swoje zmagania rozpoczęli uczniowie klas I — III, natomiast o 12: 30 ich starsi koledzy z klas IV - VI.

Paczka dla dzieciaczka – jak łatwo jest pomagać

Gniewska poczta już po raz kolejny zachęca do udziału w szlachetnej akcji. Zachęcamy i my, bo zebrane rzeczy trafią za pośrednictwem parafii do najmłodszych potrzebujących z gminy Gniew. Co trzeba zrobić – odwiedzając gniewską pocztę, kup coś czym mógłbyś się podzielić i zostaw to na miejscu. Organizatorzy akcji proszą zwłaszcza o materiały plastyczne, słodycze, książeczki i gry. Przyłącz się do akcji – pomaganie może być naprawdę łatwe.

Dowozy szkolne na nowych zasadach

W ostatnich dniach został rozstrzygnięty przetarg na dowozy szkolne, które od nowego roku będą zorganizowane w nowej formule. W dniu 6 grudnia 2019 roku nastąpiło podpisanie umowy przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym – firmą INWEST-KOM Spółka z o.o. w Gniewie.

Emocje sięgały zenitu

To było prawdziwe święto wszystkich społeczników gminy Gniew. W czwartek, 5 grudnia na zamku w Gniewie odbyła XIII Gniewska Gala Wolontariatu.

Spotkanie dla osób chcących skorzystać ze środków UE

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku oraz Kwidzyński Park Przemysłowo - Technologiczny zapraszają na spotkanie informacyjne, organizowane w czwartek 12 grudnia, mające na celu przedstawienie kompleksowej wiedzy na temat zakładania działalności gospodarczej przy wsparciu z Funduszy Europejskich. Spotkanie informacyjne jest skierowane do osób poniżej 30 roku życia.​

Mamy wpływ na jakość powietrza w gminie Gniew

Trwa kolejny okres grzewczy, ale już teraz możemy zmienić jakość powietrza, nie truć siebie i najbliższych. Najnowsze badania dowodzą, że nawet w starym piecu możesz palić efektywnie i nie doprowadzać do powstania dymu oraz smogu. To łatwe! Wystarczą odpowiednie materiały do palenia oraz dobra technika palenia w piecu.

Dzisiaj w Opaleniu Koncert Świąteczny

W czasie poprzedzającym Boże Narodzenie warto się czasem na chwilę zatrzymać, odpocząć i spróbować poczuć „magię świąt”. Dzisiaj nadarza się do tego wyjątkowa okazja, ponieważ dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Opaleniu zapraszają na Koncert Świąteczny. Start godz. 16.00 w sali gimnastycznej szkoły.

Niezapomniane Mikołajki

Oj działo się, działo na gniewskiej starówce w niedzielę 8 grudnia. Atrakcje dla każdego, upominki od Św. Mikołaja i moc prezentów od burmistrza  przyciągnęły na rynek prawdziwe tłumy.

Znasz tego psa?

Dzisiaj przy ul/ 27 stycznia w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.  

Szkolenie dla wnioskodawców

W związku z ogłoszeniem przez powiat tczewski i gminę Gniew otwartych konkursów grantowych, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych – Gniew zaprasza na bezpłatne szkolenie „Przygotowanie wniosków o dofinansowanie” (obowiązują nowe wzory ofert). Spotkanie odbędzie się w piątek 13 grudnia o godz.17.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie (pokój nr 15). Wstęp wolny.

Nabór wniosków do programu „Mój Prąd” - dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu fotowoltaiką prosumencką Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiada konkurs. Do wykorzystania jest jeszcze ponad 90% z miliardowego budżetu programu. Celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Więcej informacji w rozwinięciu.

Termin składania wniosków do pierwszego naboru upływa dn. 20 grudnia 2019 r. lub będzie trwał do wyczerpania alokacji środków.
Kolejny nabór planowany od 13 stycznia 2020 roku.

Dofinansowane mogą być przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.

Więcej informacji pod adresami:
https://granty.pl/395318/ oraz http://www.nfosigw.gov.pl/moj-prad/

Informacji o programie "Mój Prąd" udzielają również Doradcy Energetyczni Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”
https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/
 

Data publikacji: 2019-12-11 11:55

Powstał nowy przystanek w Kursztynie - został sfinansowany z funduszu sołeckiego.

Fundusz sołecki to zagwarantowane w budżecie gminy pieniądze dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Nowy przystanek umili mieszkańcom Kursztyna codzienne podróże.

Data publikacji: 2019-12-11 13:45
 • IMG_20191210_131542
  Widok na przystanek z boku
 • IMG_20191210_131605
  Widok z boku
 • IMG_20191210_1315542
  Widok z frontu

Ogromny sukces pani Walentyny Czapskiej!

Prezes Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, pani Walentyna Czapska, zajęła I miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej im. Pawła Adamowicza „Senior Obywatel”. Uzyskując tytuł laureata zdobyła czołową nagrodę – udział w trzydniowej wycieczce do Brukseli, podczas której odwiedzi m.in. Parlament Europejski. Serdeczne gratulacje składa Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z Samorządem oraz społecznością gminy Gniew – na czele z seniorami.

Data publikacji: 2019-12-11 15:31
 • Zdobywczyni I miejsca Walentyna Czapska z Gniewu
  W środku zdobywczyni I miejsca Walentyna Czapska z Gniewu, obok niej główne organizatorki Ogólnopolskiej Olimpiady: Przewodnicząca OPS Krystyna Lewkowicz z Warszawy i Barbara Średniawa z Gdańska. Fot. OPS

Przyjdź na galę, poznaj najaktywniejszych

W imieniu Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego serdecznie zapraszamy do udziału w XI Powiatowej Gali Wolontariatu, która odbędzie się już 13 grudnia (piątek) o godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Czarlinie (ul. Szkolna 11). Podczas uroczystości wyróżnione zostaną osoby, organizacje i instytucje współpracujące z wolontariuszami oraz przedsiębiorstwa wspierające ruch wolontarystyczny w Powiecie Tczewskim.

 • plakat

II Koncert Świąteczny

W najbliższą niedzielę, 15 grudnia, na wszystkich, którzy chcieli by odpocząć i poczuć magię świąt czekać będzie II Koncert Świąteczny w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Tego dnia usłyszeć będzie można uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie oraz gościnnie chór  Harmonia Sphaerarum. Start godz. 15.30, wstęp wolny.

 • plakat

Jaś, Marysia i Mikołaj

Grzeczne maluchy uczęszczają do żłobka miejskiego „Jaś i Marysia” w Gniewie. Nie ma co do tego wątpliwości, zwłaszcza po ostatniej wizycie św. Mikołaja w tej placówce. Dzieci czekały na znamienitego gościa w czerwonych czapeczkach i w wesołych nastrojach.

Czas podsumowań: Sobieski Gniew – Junior B1

Po  podsumowaniu występów zespołu Junior D1 Keramzytu Szprudowo, tym razem czas na jedyny, juniorski zespół ligowy w barwach Sobieskiego Gniew – Junior B1. Podobnie, jak w przypadku Młodzików Keramzytu Szprudowo, szkoleniowcem Juniorów Sobieskiego jest Mateusz Watkowski. Drużyna występuje w rozgrywkach malborskiej grupy ligi Junior B1.

Zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od nowego roku zmieniają się zasady selektywnej zbiórki odpadów w gminie Gniew. Zachęcamy państwa do zapoznania się z nowymi wymogami, jednocześnie informujemy, że ulotki informacyjne w tej sprawie będą dołączone do grudniowego wydania Nowin Gniewskich.

Piękna tradycja kartek świątecznych

W tym roku Burmistrz Miasta i Giny Gniew ogłosił konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, polegający na przygotowaniu kartki świątecznej, wysyłanej od gniewskiego samorządu do około 400 podmiotów z całej Polski i zagranicy. Jury w składzie: zastępca burmistrza Joanna Kamińska, Sekretarz Gminy Gniew Karolina Liebrecht i kierownik Referatu Promocji Agnieszka Makowska dokonały wyboru najładniejszych prac.

Farma wiatrowa w naszej gminie

W grudniu tego roku rozpocznie się budowa nowoczesnej farmy wiatrowej na terenie naszej gminy. Inwestor przekazał już plac budowy wykonawcy. Zespół elektrowni wiatrowych powstaje w południowej części gminy. Przedsięwzięcie znajdzie się w obrębie wsi: Piaseczno, Tymawa, Rakowiec oraz Jeleń. W ramach inwestycji będzie miała miejsce budowa dróg dojazdowych do projektowanych elektrowni, a także przebudowa lub remont istniejących dróg istniejących. Inwestycja powinna zakończyć się w październiku 2020 r.

Znasz tego psa?

Dzisiaj w Nicponi, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.

Bez wody na ul. Gdańskiej

W związku z pracami inwestycyjnymi w piątek 13 grudnia w godz. 9:00-14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Gdańskiej nr 4-14 (numery parzyste). Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.

Godziny pracy INWEST-KOM w okresie świąt

Firma INWEST-KOM informuje o zmienionych godzinach pracy w dni robocze w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Godziny pracy UMiG Gniew w okresie świąt

Urząd Miasta i Gminy Gniew informuje o zmienionych godzinach pracy w dni robocze w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Ul. Leśna i ul. Gniewskie Młyny bez wody

Informujemy, że w związku z pracami inwestycyjnymi w poniedziałek, 16 grudnia, w godz. 9.00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Leśnej (os. Tarasy Wierzycy) oraz ul. Gniewskie Młyny. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie dzisiaj

W poniedziałek, 16 grudnia w budynku przy ul Wiślanej 6 w Gniewie o godz. 17:30 odbędzie się ostatnie w tym roku świąteczno-opłatkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zapraszamy.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Tej jesieni ponad 200 uczniów z pomorskich szkół średnich otrzymało  stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Mowa o najlepszych uczniach z pomorskich szkół, a  wśród nich znalazły się dwie reprezentantki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks.  Henryka Mrossa w Gniewie, Zuzanna Prei oraz Klaudia Ellert. Składamy gratulacje zarówno uczennicom, ich rodzicom jak i  nauczycielom.

Sesja zaraz po świętach

W tym miesiącu sesja Rady Miejskiej w Gniewie odbędzie się 27 grudnia 2019 r. (piątek) o godz. 9. 00 w świetlicy OSP w Gniewie (ul. Kościuszki 6). W programie m.in. sprawozdanie z działalności burmistrza w okresie międzysesyjnym zwłaszcza z wykonania uchwał rady oraz informacja przewodniczącego rady o złożonych interpelacjach, uzyskanych na nie odpowiedziach.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie. We wtorek, 17 grudnia o godz. 16.00 spotkają się członkowie Komisji Rewizyjnej, natomiast 20 grudnia o godz. 13.00 zorganizowane zostanie wspólne posiedzenie komisji stałych.

Koncert kolęd i sylwester w Kwidzynie

Magia Świąt Bożego Narodzenia dogania naszą codzienność dużymi krokami. Dajmy się jej ponieść, zwolnijmy nasz bieg i spędźmy chwile z rodziną na wspólnym kolędowaniu z Zespołem Pieśni i Tańca "Powiśle”. Tradycją już jest, że tuż przed Świętami wszyscy zapraszani są do kwidzyńskiego teatru, by wsłuchać się w dźwięki kolęd i pastorałek. Nie inaczej jest i w tym roku, bo koncert odbędzie się 21 grudnia o godzinie 17.00.Serdecznie zapraszamy.

Konsultacje społeczne w Rakowcu już 20 grudnia

Serdecznie zapraszamy na konsultacje społecznej w Rakowcu dotyczące opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowca i Jaźwisk, będących w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 15.30 w Świetlicy Wiejskiej w Rakowcu. 18 grudnia natomiast w godz. od 17.15 do 19.15 w świetlicy skorzystać będzie można z dyżuru konsultacyjnego.

Mikołajkowy turniej baśkowy

9 grudnia w Mikołajkach Pomorskich odbył się Otwarty Turniej Mikołajkowy gry w baśkę. Wzięło w nim udział łącznie 76 graczy z Grudziądza, Chełmży, Więcborka, Gniewu, Pelplina, Gdańska i oczywiście liczna grupa baśkarzy z powiatu sztumskiego. Reprezentanci gminy Gniew, jak zwykle nie zawiedli.

Kociewski Bal Niepodległości w Gniewie

Te głośne przedwojenne bale, których ślady odnajdujemy na stronach dawnych pamiętników i starych czasopismach powracają na Kociewie. Charytatywny Bal Niepodległości to okazja do świętowania 100-lecia powrotu Kociewia w granice odrodzonej Rzeczypospolitej. Organizatorzy chcą podkreślić radość święta niepodległości oraz uczcić pamięć bohaterów, którzy oddali swoje życie w walce za Polskę.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2020 r. Szczegóły w załączniku.

VIII Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP w Gniewie

11 grudnia 2019 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się VIII Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSP w Gniewie. W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców. Turniej rozpoczęła oficjalnie pani dyrektor Wioletta Połomska, a wydarzenie uświetnił występ cheerleaderek. W rozwinięciu podajemy wyniki.

Dziewczęta:
I miejsce ZSP Gniew
II miejsce SP nr 2 Gniew
III miejsce ZKiW nr 1 Pelplin
IV miejsce SP Małe Walichnowy
V miejsce ex aequo SP nr 2 Nowe i ZKiW Rudno
Najlepszą zawodniczką została Amelia Seroka z SP nr 2 w Gniewie

Chłopcy:
I miejsce ZSP Gniew
II miejsce SP Morzeszczyn
III miejsce SP Małe Walichnowy
IV miejsce SP nr 2 Nowe
V miejsce ex aequo SP nr 2 Gniew i ZKiW Rudno
Najlepszym zawodnikiem został Patryk Kwiatkowski z ZSP Gniew

Gratulujemy!

Poniżej można obejrzeć kilka zdjęć z wydarzenia. Pełna fotorelacja z otwarcia turnieju dostępna na stronie; https://www.facebook.com/pg/GminaGniew/photos/?tab=album&album_id=2596359610412834

Data publikacji: 2019-12-16 12:50
 • Liderzy reprezentacji
 • Zespół cheerleaderek
 • Wręczanie nagród
 • Drużyny szykują się do turnieju
 • Reprezentacje chłopców
 • Reprezentacje dziewcząt

II Koncert Świąteczny Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie

15 grudnia w kościele św. Mikołaja w Gniewie odbyła się druga edycja Koncertu Świątecznego Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie. W świątecznym repertuarze zaprezentowali się uczniowie i nauczyciele. Gościnnie wystąpił chór Harmonia Sphaerarum.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z wydarzenia. Jeśli macie ochotę zobaczyć więcej zdjęć, dostępne są na stronie Radio Głos: kliknij tutaj oraz na stronie "Gniew - miasto z charakterem" na facebooku: kliknij tutaj.

Data publikacji: 2019-12-16 13:14
 • Zastępca burmistrza Joanna Kamińska oraz dyrektor Mirosław Narloch otwierają koncert
 • Występ gościnny Harmonii Sphaerarum
 • Występ uczniów SP 1
 • Występ uczennicy SP1 Zofii Kopp-Ostrowskiej
 • Występ chóru nauczycielek
 • Zamknięcie koncertu przez wszystkich artystów

Wolontariusze docenieni w powiecie

Piątek trzynastego okazał się w tym roku szczęśliwy dla państwa Rajkowskich z Opalenia, Restauracji Pizzerii "CK" oraz Stacji Mikrostyk. Tego dnia odebrali oni nagrody podczas Powiatowej Gali Wolontariatu. Dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej gminy i wielkie serca.

Zmiany w gospodarce odpadami na terenie miasta i gminy Gniew

Informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. usługi w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych świadczyć będzie, wyłonione w drodze przetargu Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM z siedzibą przy ul. Cegielnianej 4 w Grudziądzu. Od nowego roku wprowadzona zostaje także zbiórka dodatkowych frakcji odpadów: papieru oraz bioodpadów. W jaki sposób wyrzucać odpady? Szczegóły poniżej.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2020 roku

Zachęcamy do zapoznania się z nowym harmonogramem odbioru odpadów komunalnych z terenu miasta i gminy Gniew w nowym 2020 roku. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Fama i Kongsberg Maritime nagrodzone

Jedną z sił napędowych Gminy Gniew jest jej przemysł, i osoby które go tworzą. Dlatego zawsze miło słuchać o kolejnych sukcesach naszych firm i przedsiębiorców. Dzisiaj chcieliśmy państwa poinformować o wynikach konkursów organizowanych przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Gdańsku. I tak, Maciej Wiśniewski otrzymał wyróżnienie jako „Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy.” Natomiast w konkursie "Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej"  w kategorii pracodawców zatrudniających do 50 pracowników I miejsce ex aequo zajęły firmy Kongsberg Maritime oraz  FAMA. Zwycięzcom gratulujemy.

Wpis do rejestru BDO - objaśnienia Ministra Klimatu

Zachęcamy Państwa, w szczególności przedsiębiorców, prowadzących działalność gospodarczą do zapoznania się z objaśnieniami prawnymi Ministra Klimatu, wydanymi na wniosek Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców, a dotyczących ważnej sprawy, bo obowiązku uzyskania wpisu w Rejestrze-BDO przez wytwórców odpadów będących mikroprzedsiębiorcami, małymi lub średnimi przedsiębiorcami. Szczegóły w załączniku.

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew w poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 odbędzie się ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Wizyta przedszkolaków u burmistrza

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia burmistrza odwiedzili dziś mali goście. Podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Bajeczna Kraina” własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne na konkurs, spośród których wybrano najpiękniejszą pracę. Przedszkolaki wręczyły ją burmistrzowi wraz z życzeniami, a w zamian zostały obdarowane słodkościami.

Poniżej można obejrzeć kilka zdjęć.

Data publikacji: 2019-12-18 12:22
 • Burmistrz z maskotką Mewką Gniewką
 • Kartka zwycięzcy konkursu przedszkolnego
 • Przedszkolaki u burmistrza
 • Burmistrz z dziećmi i maskotką Mewką
 • Burmistrz z przedszkolakiem
 • Życzenia dla burmistrza
 • Zastępca burmistrza z dziećmi
 • Słodkości dla przedszkolaków
 • Końcówka miłej wizyty

Złote Gody

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale "Złote Gody" to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie w dniu 18 grudnia gościliśmy Państwa Marię i Teodora Kamrowskich, którzy przeżyli razem 50 lat. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie” aktu dekoracji dokonał burmistrz Maciej Czarnecki. Dostojnym Jubilatom należą się słowa uznania, podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie, za piękny przykład dla młodego pokolenia. Gratulujemy!

Turniej badmintona w Gdańsku

W sobotę, 14 grudnia w Hali Klubu Badmintona Garnizon w Gdańsku odbył się drugi turniej z cyklu Grand Prix Gdańska 2019/2020. Zawody zostały zorganizowane przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, Dzielnicowe Centra Sportu, UKS „Bursztyn” Gdańsk i Klub Badmintona Garnizon.

Oferta pracy w Saint-Gobain Leca w Gniewie

Saint-Gobain Leca w Gniewie poszukuje osób na stanowisko operatora linii produkcyjnej. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z firmą. Szczegóły dotyczące oferty znajdą Państwo w załączniku.

Mewa Gniew – Junior B1

Podsumowania występów drużyn juniorskich zamyka drużyna Junior B gniewskiej Mewy. Zespół prowadzony przez Andrzeja Pyrkowskiego od początku rundy borykał się z pewnymi problemami kadrowymi, jednak dzięki determinacji trenera oraz aktywnych działaczy, drużyna dokończyła rozgrywki rundy jesiennej.

Dziękują za chodnik

Sołtys i mieszkańcy sołectwa Szprudowo składają serdeczne podziękowania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad za remont chodnika w ich miejscowości. Jednocześnie składają wszystkim życzenia Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego 2020 Roku. Do siego roku!

Otwarte konkursy ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych. Oferty składać można do 15 stycznia 2019 roku. Szczegóły w załącznikach.

Dodatkowe polowanie zbiorowe

Zarząd Koła Łowieckiego "Darz Bór" Wejherowo informuje, że 11 stycznia 2020 roku odbędzie się dodatkowe polowanie zbiorowe w obw. 241. Zakończenie polowania zaplanowano na godzinę 16.00. Polowanie obejmie rejony: Wielkie Walichnowy, Lignowy Szlacheckie, Kuchnia, Szprudowo, Polskie Gronowo, Ciepłe, Gniew, Kotło.

Mały ZUS

Przedsiębiorcy, którzy chcą opłacać „Mały ZUS” w jego dotychczasowej formie mają czas od 1 do 8 stycznia 2020 r. aby zgłosić się do ubezpieczeń społecznych z nowym kodem. „Mały ZUS” to niższe składki na ubezpieczenia społeczne.

Wesołych Świąt!

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa wszystkim Mieszkańcom, Sympatykom i Przyjaciołom gminy Gniew najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju i radości.

Otwarty konkurs ofert na propagowanie i działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs na wsparcie realizacji zadania publicznego pn „Edukacja ekologiczna propagowanie działań proekologicznych i zasad zrównoważonego rozwoju w roku 2020”. Oferty należy składać do 13 stycznia. Szczegóły dot. konkursu znajdą Państwo na stronie BIP.

Gniewskie obchody Święta Trzech Króli

Zapraszamy na obchody Święta Trzech Króli, które rozpoczną się w poniedziałek 6 stycznia 2020 roku mszą świętą w kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie o godz. 11:00. Następnie w samo południe wyruszy uroczysty przemarsz na rynek z udziałem Gniewskiej Orkiestry Dętej pod batutą Jadwigi Mielke. Ponadto odbędą się noworoczne konkursy z nagrodami, a także wspólne śpiewanie kolęd.

Poniżej plakat wydarzenia:

Data publikacji: 2019-12-27 09:30

Zmienione godziny pracy urzędu w Sylwestra

Informujemy, że we wtorek, 31 grudnia 2019 r. Urząd Miasta i Gminy w Gniewie pracuje w godzinach 7:30-14:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

Data publikacji: 2019-12-27 10:05
 • 80538843_445417029458997_15244307812319232_n

10-dniowe zimowisko w Białym Dunajcu

Krajowa Rada Izb Rolniczych organizuje 10-dniowe zimowiska dofinansowane ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników dla dzieci i młodzież szkolnej urodzonych od 1 stycznia 2004 roku, i których przynajmniej jedno z rodziców lub opiekunów prawnych jest ubezpieczone w pełnym zakresie lub jest uprawnione do świadczeń z KRUS tj. pobiera rentę bądź emeryturę, w okresie jakim jest organizowane zimowisko. Szczegóły w załącznikach.

Ekologiczny Mistrz Recyklingu

15 stycznia rozpocznie się VI edycja ogólnopolskiego konkursu ekologicznego pt. „Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady” dla uczniów klas 3-7 szkół podstawowych. To konkurs o odpadach i o tym, dlaczego tak ważna jest ekokoncepcja: ułatwia prawidłowy odzysk i recykling urządzeń AGD RTV wszechobecnych w naszym codziennym życiu.

Kurs operatora kombajnów zbożowych

Krajowe Stowarzyszenie Centrów Kształcenia Praktycznego Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego organizuje kurs operatora kombajnów zbożowych oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych. Celem kursu jest przygotowanie zainteresowanych osób do samodzielnej obsługi kombajnów zbożowych (lub kombajnów zielonkowych). Kurs rozpocznie się 11 stycznia 2020 r. (sobota)  o godz. 10.00 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu przy ul. Bąkowskiej 12.

Działalność LGD "Wstęga Kociewia" pod lupą

Prezentujemy Państwu najważniejsze informacje związane z aktualną działalnością Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Newsletter, w którym podsumowano listopad i grudzień 2019, dostępny jest w załączniku.

Otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew w zakresie rozwoju kultury fizycznej i rekreacji ruchowej w 2020 roku. Szczegóły w załączniku.

Bilety za prenumeratę - wyniki konkursu

Rozstrzygnięty został konkurs „Bilety za prenumeratę”, organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. ks. F. Wierzchowskiegow Gniewie – wydawcę Nowin Gniewskich, których prenumerata była przedmiotem konkursu. Roczną prenumeratę lokalnego miesięcznika publicystyczno-informacyjnego na 2020 rok wykupili: pani Agnieszka Świercz-Hyska i pan Kazimierz Janikowski. Serdecznie gratulujemy!

Złoty Jubileusz

Prawdziwie zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek. W Urzędzie Stanu Cywilnego w Gniewie 30 grudnia gościli Państwo Danuta i Ryszard Bettker, którzy przeżyli razem 50 lat. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przyznał Jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał burmistrz Maciej Czarnecki. Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, życząc długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i radości w gronie dzieci, wnuków i prawnuków.

Gniewska Liga Baśki zakończona

W poniedziałek, 23 grudnia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie miało miejsce zakończenie i podsumowanie Gniewskiej Ligi Baśki. W spotkaniu wziął udział burmistrz Maciej Czarnecki, który wraz z prezesem Polskiego Stowarzyszenia Baśki Koło nr 3 w Gniewie Grzegorzem Dąbrowskim wręczył graczom upominki. Data spotkania była także okazją do wspólnej wigilii, śpiewania kolęd i złożenia sobie życzeń, łamiąc się opłatkiem. Na zakończenie zaproszono wszystkich na poczęstunek.

Kolejni mieszkańcy gminy Gniew z dostępem do bieżącej wody

Dobiegła końca inwestycja budowy sieci wodociągowej w miejscowościach Brodzkie Młyny – Gogolewo. Choć w ramach zadania firma wykona jeszcze dodatkowe prace na odcinku łączącym istniejącą sieć z nowo wybudowanym wodociągiem pod drogą wojewódzką 234, które potrwają do 18 stycznia, mieszkańcy tej części naszej gminy już mogą przyłączać się do gminnej sieci wodociągowej. O warunki przyłączenia należy wystąpić do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Spółki Inwest-Kom w Gniewie.

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.