Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewscy seniorzy na andrzejkach w Lubichowie

Klub Seniora „Wesoła Jesień” w Gniewie otrzymał zaproszenie z zaprzyjaźnionych klubów z Lubichowa na zabawę andrzejkową. Naszą gminę reprezentowały na niej 32 osoby. Było to  kolejne już spotkanie integracyjne w Lubichowie, na którym nasi seniorzy popisali się skeczem, w którym obdarowali upominkami obecnych gości, nie zapominając w szczególności o Andrzejach. U sąsiadów rozbrzmiały także piosenki, nawiązujące do Kociewia i Ziemi Gniewskiej, które wykonali członkowie zespołu „Błękitna Wstęga”.

Czas piłkarskich podsumowań: Keramzyt Szprudowo – Junior D1

Wszystkie drużyny z naszej gminy zakończyły już piłkarskie zmagania w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższym czasie postaramy się przybliżyć rezultaty poszczególnych zespołów – zaczniemy od zespołów juniorskich. Na pierwszy ogień najmłodszy zespół, występujący w rozgrywkach ligowych – Junior D Keramzytu Szprudowo.

Uważajcie na drogach – może przyjść oblodzenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych  Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed oblodzeniem.

Magiczne Andrzejki w Kursztynie

Tegoroczna Zabawa Andrzejkowa w Kursztynie przybrała inny charakter niż zwykle. Oprócz zabaw z animatorem, gier i konkursów na najmłodszych czekał też prawdziwy magik i jego czary.

 • Magiczne Andrzejki w Kursztynie
 • Magiczne Andrzejki w Kursztynie
 • Magiczne Andrzejki w Kursztynie

Uważajcie na marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami. 

Oferta pracy w FAMIE

FAMA Spółka z  o.o. w Gniewie prowadzi    rekrutację   na stanowisko technolog programista CNC. Do zadań na tym stanowisku będzie należało m.in. przygotowanie procesów technologicznych, nadzór nad wdrożonymi procesami i ich optymalizacją oraz programowanie obrabiarek CNC.

Spotkanie informacyjne dot. pozyskiwania funduszy w najbliższych latach

Pomorze dobrze wykorzystuje szansę jaką daje obecności Polski w UE. Ostatnie lata to okres najbardziej dynamicznego rozwoju Pomorza w całej historii regionu. Wiemy, że potrzeby są ciągle ogromne, dlatego serdecznie zapraszamy na spotkania, podczas których pracownicy Urzędu Marszałkowskiego przekażą Państwu informacje o najbliższych konkursach w ramach m.in. Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 oraz Programu Rybactwo i Morze 2014-2020.

Komunikat na temat leków na cukrzycę

W związku z informacjami dotyczącymi zanieczyszczenia metforminy, substancji czynnej używanej do produkcji leków przeciwko cukrzycy, Ministerstwo Zdrowia informuje, że 4 grudnia Minister Zdrowia, prof. Łukasz Szumowski zorganizował spotkanie. W zgodnej opinii ekspertów w nim uczestniczących, pacjenci nie powinni rezygnować z przyjmowania leków zawierających metforminę.

Gniewscy uczniowie na lekcjach z ZUS

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości odbył się w tym roku w dniach 18-24 listopada pod hasłem „Biznes bez barier”. To międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw,  organizowany od 2008 roku w 170 krajach. Włączając się w te działania uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych uczestniczyli w warsztatach, organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie. Młodzież realizowała projekt edukacyjny pn. „Lekcje z ZUS”, który powstał, by kształtować świadomość młodzieży w zakresie ubezpieczeń społecznych, uczyć zasady solidaryzmu społecznego oraz dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Pożyczka na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych

Pożyczka na modernizację energetyczną budynków mieszkalnych przeznaczona jest na finansowanie inwestycji, które wpłyną na zmniejszenie strat ciepła budynków mieszkalnych. Modernizacja energetyczna może obejmować systemy grzewczo-wentylacyjne, instalacje wewnętrzne, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, a także instalację systemów monitoringu i zarządzania energią. Z finansowania skorzystać mogą podmioty województwa pomorskiego, realizujące projekty w tym zakresie. Szczegóły dot. dofinansowania znajdą Państwo TUTAJ.

Kotka do adopcji

Otrzymaliśmy wiadomość od mieszkanki Gniewu o kocie, który potrzebuje adopcji. Roczne zwierzę posiada książeczkę zdrowia. Opiekunowie zapewniają sterylizację kotki. Zainteresowanych opieką zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 693 265 616.

II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek – Gniew 2019

II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek odbył się dnia 4 grudnia w gościnnych progach gniewskiej "jedynki" i przeznaczony był dla uczniów klas II - VIII. Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach: solistów i zespołów oraz w trzech grupach wiekowych. W zabawie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych: z Piaseczna, Polskiego Gronowa, Pieniążkowa, SP Nr2 w Gniewie i SP Nr1 w Gniewie, łącznie 37 osób. 

Pielęgnacja wybranych pomników przyrody w Gminie Gniew w 2019 roku

Gmina Gniew przystąpiła do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pod nazwą „Konkurs na zadana z zakresu ochrony przyrody województwa pomorskiego”. Celem Konkursu było wyłonienie zadań mających na celu ochronę przyrody i zrównoważone funkcjonowanie ekosystemów na obszarze województwa pomorskiego, które są zgodne z Programem Ochrony Środowiska Województwa Pomorskiego na lata 2018-2021 z perspektywą do roku 2025 oraz Strategią Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na lata 2017-2020 z perspektywą do 2023 roku.

Bez wody na ul. Gdańskiej i osiedlu Kopernika

W związku z pracami inwestycyjnymi w poniedziałek 9 grudnia w godz. 8:30-15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Gdańskiej (na odcinku od szkoły do ronda) oraz całego osiedla Kopernika w Gniewie. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Zarządzenie burmistrza

Zarządzenie nr 160/19 Burmistrza Miasta I Gminy Gniew z dnia 6 grudnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie rozwoju kultury fizycznej na terenie Miasta i Gminy Gniew w 2020 r.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. W tym roku w akcję włączyła się społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. H. Mrossa w Gniewie.

Uwaga na oblodzenie

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. pomorskiego otrzymaną z Biura Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW Oddział w Gdyni. Meteorolodzy w najbliższych dniach ostrzegają przed oblodzeniem.

Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej pod patronatem Parafii św. Mikołaja

W sobotę, 7 grudnia, w gmachu Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej pod patronatem Parafii św. Mikołaja w Gniewie. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: o godzinie 10:30 swoje zmagania rozpoczęli uczniowie klas I — III, natomiast o 12: 30 ich starsi koledzy z klas IV - VI.

Paczka dla dzieciaczka – jak łatwo jest pomagać

Gniewska poczta już po raz kolejny zachęca do udziału w szlachetnej akcji. Zachęcamy i my, bo zebrane rzeczy trafią za pośrednictwem parafii do najmłodszych potrzebujących z gminy Gniew. Co trzeba zrobić – odwiedzając gniewską pocztę, kup coś czym mógłbyś się podzielić i zostaw to na miejscu. Organizatorzy akcji proszą zwłaszcza o materiały plastyczne, słodycze, książeczki i gry. Przyłącz się do akcji – pomaganie może być naprawdę łatwe.

Dowozy szkolne na nowych zasadach

W ostatnich dniach został rozstrzygnięty przetarg na dowozy szkolne, które od nowego roku będą zorganizowane w nowej formule. W dniu 6 grudnia 2019 roku nastąpiło podpisanie umowy przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z wykonawcą wyłonionym w postępowaniu przetargowym – firmą INWEST-KOM Spółka z o.o. w Gniewie.

Emocje sięgały zenitu

To było prawdziwe święto wszystkich społeczników gminy Gniew. W czwartek, 5 grudnia na zamku w Gniewie odbyła XIII Gniewska Gala Wolontariatu.

Spotkanie dla osób chcących skorzystać ze środków UE

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Malborku oraz Kwidzyński Park Przemysłowo - Technologiczny zapraszają na spotkanie informacyjne, organizowane w czwartek 12 grudnia, mające na celu przedstawienie kompleksowej wiedzy na temat zakładania działalności gospodarczej przy wsparciu z Funduszy Europejskich. Spotkanie informacyjne jest skierowane do osób poniżej 30 roku życia.​

Mamy wpływ na jakość powietrza w gminie Gniew

Trwa kolejny okres grzewczy, ale już teraz możemy zmienić jakość powietrza, nie truć siebie i najbliższych. Najnowsze badania dowodzą, że nawet w starym piecu możesz palić efektywnie i nie doprowadzać do powstania dymu oraz smogu. To łatwe! Wystarczą odpowiednie materiały do palenia oraz dobra technika palenia w piecu.

Dzisiaj w Opaleniu Koncert Świąteczny

W czasie poprzedzającym Boże Narodzenie warto się czasem na chwilę zatrzymać, odpocząć i spróbować poczuć „magię świąt”. Dzisiaj nadarza się do tego wyjątkowa okazja, ponieważ dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Opaleniu zapraszają na Koncert Świąteczny. Start godz. 16.00 w sali gimnastycznej szkoły.

Niezapomniane Mikołajki

Oj działo się, działo na gniewskiej starówce w niedzielę 8 grudnia. Atrakcje dla każdego, upominki od Św. Mikołaja i moc prezentów od burmistrza  przyciągnęły na rynek prawdziwe tłumy.

Znasz tego psa?

Dzisiaj przy ul/ 27 stycznia w Gniewie, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.  

Szkolenie dla wnioskodawców

W związku z ogłoszeniem przez powiat tczewski i gminę Gniew otwartych konkursów grantowych, Stowarzyszenie Centrum Aktywnych – Gniew zaprasza na bezpłatne szkolenie „Przygotowanie wniosków o dofinansowanie” (obowiązują nowe wzory ofert). Spotkanie odbędzie się w piątek 13 grudnia o godz.17.00 w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie (pokój nr 15). Wstęp wolny.

Nabór wniosków do programu „Mój Prąd” - dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu fotowoltaiką prosumencką Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zapowiada konkurs. Do wykorzystania jest jeszcze ponad 90% z miliardowego budżetu programu. Celem jest zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Więcej informacji w rozwinięciu.

Termin składania wniosków do pierwszego naboru upływa dn. 20 grudnia 2019 r. lub będzie trwał do wyczerpania alokacji środków.
Kolejny nabór planowany od 13 stycznia 2020 roku.

Dofinansowane mogą być przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.

Więcej informacji pod adresami:
https://granty.pl/395318/ oraz http://www.nfosigw.gov.pl/moj-prad/

Informacji o programie "Mój Prąd" udzielają również Doradcy Energetyczni Projektu „Ogólnopolski system wsparcia doradczego dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE”
https://doradztwo-energetyczne.gov.pl/
 

Data publikacji: 2019-12-11 11:55

Powstał nowy przystanek w Kursztynie - został sfinansowany z funduszu sołeckiego.

Fundusz sołecki to zagwarantowane w budżecie gminy pieniądze dla sołectw na wykonanie przedsięwzięć służących poprawie warunków życia mieszkańców. Nowy przystanek umili mieszkańcom Kursztyna codzienne podróże.

Data publikacji: 2019-12-11 13:45
 • IMG_20191210_131542
  Widok na przystanek z boku
 • IMG_20191210_131605
  Widok z boku
 • IMG_20191210_1315542
  Widok z frontu

Ogromny sukces pani Walentyny Czapskiej!

Prezes Gniewskiego Uniwersytetu III Wieku, pani Walentyna Czapska, zajęła I miejsce w II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej im. Pawła Adamowicza „Senior Obywatel”. Uzyskując tytuł laureata zdobyła czołową nagrodę – udział w trzydniowej wycieczce do Brukseli, podczas której odwiedzi m.in. Parlament Europejski. Serdeczne gratulacje składa Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z Samorządem oraz społecznością gminy Gniew – na czele z seniorami.

Data publikacji: 2019-12-11 15:31
 • Zdobywczyni I miejsca Walentyna Czapska z Gniewu
  W środku zdobywczyni I miejsca Walentyna Czapska z Gniewu, obok niej główne organizatorki Ogólnopolskiej Olimpiady: Przewodnicząca OPS Krystyna Lewkowicz z Warszawy i Barbara Średniawa z Gdańska. Fot. OPS

Przyjdź na galę, poznaj najaktywniejszych

W imieniu Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Tczewskiego serdecznie zapraszamy do udziału w XI Powiatowej Gali Wolontariatu, która odbędzie się już 13 grudnia (piątek) o godz. 17:00 w Świetlicy Wiejskiej w Czarlinie (ul. Szkolna 11). Podczas uroczystości wyróżnione zostaną osoby, organizacje i instytucje współpracujące z wolontariuszami oraz przedsiębiorstwa wspierające ruch wolontarystyczny w Powiecie Tczewskim.

 • plakat

II Koncert Świąteczny

W najbliższą niedzielę, 15 grudnia, na wszystkich, którzy chcieli by odpocząć i poczuć magię świąt czekać będzie II Koncert Świąteczny w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Tego dnia usłyszeć będzie można uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Gniewie oraz gościnnie chór  Harmonia Sphaerarum. Start godz. 15.30, wstęp wolny.

 • plakat

Jaś, Marysia i Mikołaj

Grzeczne maluchy uczęszczają do żłobka miejskiego „Jaś i Marysia” w Gniewie. Nie ma co do tego wątpliwości, zwłaszcza po ostatniej wizycie św. Mikołaja w tej placówce. Dzieci czekały na znamienitego gościa w czerwonych czapeczkach i w wesołych nastrojach.

 • Jaś, Marysia i Mikołaj
 • Jaś, Marysia i Mikołaj
 • Jaś, Marysia i Mikołaj

Czas podsumowań: Sobieski Gniew – Junior B1

Po  podsumowaniu występów zespołu Junior D1 Keramzytu Szprudowo, tym razem czas na jedyny, juniorski zespół ligowy w barwach Sobieskiego Gniew – Junior B1. Podobnie, jak w przypadku Młodzików Keramzytu Szprudowo, szkoleniowcem Juniorów Sobieskiego jest Mateusz Watkowski. Drużyna występuje w rozgrywkach malborskiej grupy ligi Junior B1.

Zasady selektywnej zbiórki odpadów

Od nowego roku zmieniają się zasady selektywnej zbiórki odpadów w gminie Gniew. Zachęcamy państwa do zapoznania się z nowymi wymogami, jednocześnie informujemy, że ulotki informacyjne w tej sprawie będą dołączone do grudniowego wydania Nowin Gniewskich.

Piękna tradycja kartek świątecznych

W tym roku Burmistrz Miasta i Giny Gniew ogłosił konkurs plastyczny dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, polegający na przygotowaniu kartki świątecznej, wysyłanej od gniewskiego samorządu do około 400 podmiotów z całej Polski i zagranicy. Jury w składzie: zastępca burmistrza Joanna Kamińska, Sekretarz Gminy Gniew Karolina Liebrecht i kierownik Referatu Promocji Agnieszka Makowska dokonały wyboru najładniejszych prac.

Farma wiatrowa w naszej gminie

W grudniu tego roku rozpocznie się budowa nowoczesnej farmy wiatrowej na terenie naszej gminy. Inwestor przekazał już plac budowy wykonawcy. Zespół elektrowni wiatrowych powstaje w południowej części gminy. Przedsięwzięcie znajdzie się w obrębie wsi: Piaseczno, Tymawa, Rakowiec oraz Jeleń. W ramach inwestycji będzie miała miejsce budowa dróg dojazdowych do projektowanych elektrowni, a także przebudowa lub remont istniejących dróg istniejących. Inwestycja powinna zakończyć się w październiku 2020 r.

Znasz tego psa?

Dzisiaj w Nicponi, funkcjonariusze Gminnego Centrum Reagowania (GCR) znaleźli psa. Osoby, które rozpoznają czworonoga, bądź chętne by były go przygarnąć, proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88. Zwierzę jest bardzo przyjazne i lgnie do ludzi.

Bez wody na ul. Gdańskiej

W związku z pracami inwestycyjnymi w piątek 13 grudnia w godz. 9:00-14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Gdańskiej nr 4-14 (numery parzyste). Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Marznące opady

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tczewie przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne sporządzone przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni. Meteorolodzy ostrzegają przed marznącymi opadami.

Godziny pracy INWEST-KOM w okresie świąt

Firma INWEST-KOM informuje o zmienionych godzinach pracy w dni robocze w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Godziny pracy UMiG Gniew w okresie świąt

Urząd Miasta i Gminy Gniew informuje o zmienionych godzinach pracy w dni robocze w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Ul. Leśna i ul. Gniewskie Młyny bez wody

Informujemy, że w związku z pracami inwestycyjnymi w poniedziałek, 16 grudnia, w godz. 9.00-15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla ul. Leśnej (os. Tarasy Wierzycy) oraz ul. Gniewskie Młyny. Spółka Inwest-Kom przeprasza za utrudnienia.

Dyskusyjny Klub Książki – spotkanie dzisiaj

W poniedziałek, 16 grudnia w budynku przy ul Wiślanej 6 w Gniewie o godz. 17:30 odbędzie się ostatnie w tym roku świąteczno-opłatkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W imieniu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. ks. Fabiana Wierzchowskiego w Gniewie serdecznie zapraszamy.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Tej jesieni ponad 200 uczniów z pomorskich szkół średnich otrzymało  stypendia Prezesa Rady Ministrów. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Mowa o najlepszych uczniach z pomorskich szkół, a  wśród nich znalazły się dwie reprezentantki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks.  Henryka Mrossa w Gniewie, Zuzanna Prei oraz Klaudia Ellert. Składamy gratulacje zarówno uczennicom, ich rodzicom jak i  nauczycielom.

Sesja zaraz po świętach

W tym miesiącu sesja Rady Miejskiej w Gniewie odbędzie się 27 grudnia 2019 r. (piątek) o godz. 9. 00 w świetlicy OSP w Gniewie (ul. Kościuszki 6). W programie m.in. sprawozdanie z działalności burmistrza w okresie międzysesyjnym zwłaszcza z wykonania uchwał rady oraz informacja przewodniczącego rady o złożonych interpelacjach, uzyskanych na nie odpowiedziach.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Zachęcamy do zapoznania się z terminarzem posiedzeń Komisji Stałych Rady Miejskiej w Gniewie. We wtorek, 17 grudnia o godz. 16.00 spotkają się członkowie Komisji Rewizyjnej, natomiast 20 grudnia o godz. 13.00 zorganizowane zostanie wspólne posiedzenie komisji stałych.

Koncert kolęd i sylwester w Kwidzynie

Magia Świąt Bożego Narodzenia dogania naszą codzienność dużymi krokami. Dajmy się jej ponieść, zwolnijmy nasz bieg i spędźmy chwile z rodziną na wspólnym kolędowaniu z Zespołem Pieśni i Tańca "Powiśle”. Tradycją już jest, że tuż przed Świętami wszyscy zapraszani są do kwidzyńskiego teatru, by wsłuchać się w dźwięki kolęd i pastorałek. Nie inaczej jest i w tym roku, bo koncert odbędzie się 21 grudnia o godzinie 17.00.Serdecznie zapraszamy.

Konsultacje społeczne w Rakowcu już 20 grudnia

Serdecznie zapraszamy na konsultacje społecznej w Rakowcu dotyczące opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla fragmentów obrębów geodezyjnych Rakowca i Jaźwisk, będących w strefie oddziaływania elektrowni wiatrowych w gminie Gniew. Spotkanie odbędzie się 20 grudnia o godz. 15.30 w Świetlicy Wiejskiej w Rakowcu. 18 grudnia natomiast w godz. od 17.15 do 19.15 w świetlicy skorzystać będzie można z dyżuru konsultacyjnego.

Mikołajkowy turniej baśkowy

9 grudnia w Mikołajkach Pomorskich odbył się Otwarty Turniej Mikołajkowy gry w baśkę. Wzięło w nim udział łącznie 76 graczy z Grudziądza, Chełmży, Więcborka, Gniewu, Pelplina, Gdańska i oczywiście liczna grupa baśkarzy z powiatu sztumskiego. Reprezentanci gminy Gniew, jak zwykle nie zawiedli.

Polecamy

 • nivea
 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.