Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Niezapomniane Mikołajki

Oj działo się, działo na gniewskiej starówce w niedzielę 8 grudnia. Atrakcje dla każdego, upominki od Św. Mikołaja i moc prezentów od burmistrza  przyciągnęły na rynek prawdziwe tłumy.

Niedzielny poranek rozpoczął się Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w sercu miasta. Każdy mógł znaleźć tutaj coś dla siebie. Nie zabrakło rozmaitych przysmaków i przepięknych ozdób świątecznych. Gniewianie kupowali i kupowali. Nikt z wystawców nie mógł narzekać na brak zainteresowania. Ich wyroby sprzedawały się w mgnieniu oka.

O godzinie 14.30 Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oficjalnie otworzył mikołajkowe święto pod hasłem „Gniew Dzieciom na Święta”. Rozpoczął się też konkurs dla uczestników jarmarku. Przy scenie znajdowały się karteczki, na których wystarczyło wpisać imię i nazwisko, następnie co godzinę burmistrz wręczał nagrody szczęśliwcom. O godzinie 15.00 mogliśmy wysłuchać koncertu świątecznego w wykonaniu chóru Biedronki z Piaseczna. Mali chórzyści pod przewodnictwem Krystiana Zimnego dali wspaniały pokaz swoich umiejętności wokalnych i wprowadzili nas w wyjątkowy nastrój świąt.

Po Biedronkach swoje talenty taneczne zaprezentowały dzieci z Opalenia. Scena aż drżała od ich radosnych, rytmicznych podskoków. Podczas mikołajkowego święta nie mogło zabraknąć seniorów, którzy w radosnej paradzie wkroczyli na gniewski rynek. Członkowie Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku w czerwonych, mikołajowych czapkach opanowali wówczas starówkę. Dodatkowo rozdawali prezenty i to nie byle jakie. W myśl hasła „Mikołaj też jest seniorem” gniewscy seniorzy rozdawali uczestnikom jarmarku ekologiczne siatki, które sami przygotowali podczas warsztatów.  A potem dali popis na scenie. Występy Chóru Uniwersytetu III Wieku i Zespołu Błękitna Wstęga udowodniły nam, że w gniewskich seniorach drzemie niebywała siła, zaś umiejętności czerpania radości z życia mógłby się od nich uczyć niejeden trzydziestolatek.

I nadeszła wreszcie oczekiwana przez wszystkich chwila. O 16.45 na Rynku w Gniewie uroczyście rozbłysła choinka. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki w asyście Świętego Mikołaja oraz małej mieszkanki Jelenia oficjalnie rozświetlili świąteczne drzewko. Św. Mikołaj wygodnie rozsiadł się przy nim w bujanym fotelu i rozdawał upominki. Kolejka maluchów zdawała się nie mieć końca. Mikołaj rozdał niemal siedemset słodkości i pluszowych reniferów. Dzieci chętnie pozowały do pamiątkowych zdjęć z siwobrodym.

A wokół zabawa wciąż trwała. Gniewianie chętnie brali udział w rodzinnych warsztatach wykonywania ozdób świątecznych i dekorowania pierników. Na scenie burmistrz Maciej Czarnecki wręczał coraz to ciekawsze nagrody, m.in. w konkursie „List do Mikołaja”, „Uśmiechnij się w Gniewie” czy plastycznym dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy, polegającym na przygotowaniu kartki świątecznej, wysyłanej od gniewskiego samorządu do około 400 podmiotów z całej Polski i zagranicy.

Aż 40 szczęśliwych zwycięzców odebrało m.in. laptop, tablet, smartwatche i inne atrakcyjne nagrody z rąk włodarza.

Na koniec Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki złożył serdeczne życzenia mieszkańcom z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Organizatorem Gniewskiego Jarmarku Mikołajkowego był Urząd Miasta i Gminy Gniew.

Organizatorzy dziękują niezastąpionym pomocnikom Świętego Mikołaja, czyli firmom, które finansowo wsparły wydarzenie, a były nimi: Zakład Produkcji Kruszyw w Gniewie, Zamek Gniew i sklep spożywczy pani Renaty Jabłońskiej. Podziękowania należą się też chórowi Biedronki z Piaseczna pod kierownictwem Krystiana Zimnego za świąteczny występ, Uniwersytetowi III Wieku i zespołowi Błękitna Wstęga, jak również Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana III Sobieskiego za udostępnienie sprzętu nagłaśniającego i panu Zygmuntowi Rajkowskiemu za jego obsługę oraz nagłośnienie wydarzenia. Za wsparcie organizacyjne magistrat dziękuje również Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gniewie, Parafii pw. św. Mikołaja w Gniewie, Sołtysowi Sołectwa Szprudowo, pracownikom urzędu za prowadzenie warsztatów dla dzieci i osobom prywatnym, które wspomogły organizatorów w przygotowaniu imprezy mikołajkowej. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują też do strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie za pomoc w zabezpieczeniu wydarzenia.

Galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie: <link>. 

Data publikacji: 2019-12-10 14:20
  • Gniewskie Mikołajki
  • Gniewskie Mikołajki
  • Gniewskie Mikołajki
  • Gniewskie Mikołajki
  • Gniewskie Mikołajki
  • Gniewskie Mikołajki

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.