Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gniewski Orszak Trzech Króli już 6 stycznia

 Już po raz drugi Gniew obchodzić będzie Święto Trzech Króli. W Dzień Objawienia Pańskiego, w poniedziałek, 6 stycznia wspomnimy ewangelijne wydarzenia związane z narodzinami Jezusa. Dla uczestników wydarzenia przewidziano ciekawe konkursy noworoczne z atrakcyjnymi nagrodami od Burmistrza Miasta i Gminy Gniew. Przebierzcie się w królewskie stroje i przybywajcie, cuda, cuda ogłaszając!

Kolorowy orszak

Świętowanie w Gniewie rozpocznie się mszą świętą o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie, podczas której wierni wspominać będą historię narodzin Jezusa. Nawiązując do tego wydarzenia, mieszkańcy gminy Gniew, tak jak niegdyś Trzej Królowie do Betlejem, w samo południe wyruszą w kolorowym Orszaku na rynek w Gniewie, by tam wziąć udział w dalszej części uroczystości. Na czele uroczystego przemarszu pójdzie Gniewska Orkiestra Dęta, która przygrywać będzie wspólnemu kolędowaniu. Przechodniów prowadzić będą także artyści gniewskiego teatru ulicznego KO KO Teatr, prowadzić będą przechodniów.

Noworoczne konkursy

Do udziału w Orszaku Trzech Króli zapraszamy nie tylko rodziny z dziećmi, choć te mają duże pole do popisu, biorąc udział w konkursie na najlepiej przebraną rodzinę. Ciekawymi i kolorowymi strojami, nawiązującymi do jasełkowej tradycji, pochwalić się będą mogły także grupy zorganizowane. Te, jeśli licznie wezmą udział w pochodzie, również liczyć będą mogły na ciekawe nagrody. Nie zabraknie również konkursu pn. „Jaka to kolęda?”, sprawdzającego znajomość polskich pieśni bożonarodzeniowych.

Uczestnicy Gniewskiego Orszaku, aby podkreślić wyjątkowość święta, obdarowani zostaną koronami, które nawiązywać będą do królewskiej wędrówki mędrców ze Wschodu. Wiernym przed mszą świętą rozdane zostaną także śpiewniki, dzięki którym uczestnicy wydarzenia głośno i wesoło oznajmiać będą mogli dobrą nowinę.

Gniewski Orszak Trzech Króli potrwa do godz. 13.30. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, a w szczególności do wspólnej zabawy konkursowej i przebrania się w kolorowe stroje! Niech królewski orszak wprowadzi radość do wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego!

Data publikacji: 2020-01-02 13:37
  • Plakat wydarzenia

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.