Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kociewski festiwal wzornictwa w Skórczu 9 lutego

Po sukcesie pierwszej edycji wydarzenia Kociewie Design Festiwal, który odbył się 10 lutego 2019 roku w Światowy Dzień Kociewia, organizatorzy podjęli wyzwanie zorganizowania kolejnej odsłony tego wydarzenia. Tegoroczny festiwal odbędzie się ponownie w Skórczu, w niedzielę, 9 lutego.

Festiwal designerski jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska - zarówno twórców unikatowych, ręcznie zdobionych form jak i osób komercyjnie produkujących kociewskie gadżety. Dlatego festiwal pomyślany jest i jako konferencja popularno-naukowa, poruszająca tematy takie jak prawo autorskie, zabezpieczenie własności intelektualnej, wzornictwo przemysłowe jak i część wystawienniczo – handlowa i rozrywkowa.

Czas i miejsce festiwalu również nie są przypadkowe. Skórcz, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecie powrotu do Polski, leży w geometrycznym środku Kociewia, w samym jego sercu. Tutaj żywa jest gwara kociewska, a przywiązanie do regionu jest czymś naturalnym. W tym środowisku świętowanie Światowego Dnia Kociewia oraz inaugurowanie VI Kongresu Kociewskiego z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Kociewie Design Festiwal stał się miejscem owocnego spotkania twórców, artystów, producentów oraz ich potencjalnych klientów komercyjnych i indywidualnych. Miejscem, które stworzyło możliwość wymiany doświadczeń, inspiracji i podsumowania rynku produktów, których twórcy wykorzystują elementy wzornicze charakterystyczne dla naszego regionu. Czasem, w którym słowa region, etno, folk i Kociewie były najczęściej używane podczas rozmów przy kuchu i kawie z bónków, a w efekcie tych spotkań powstaje wciąż bogatsza oferta dla tych z nas, którzy mają potrzebę wyrażania aktywności swojego genu kociewskiego w ubiorze, wystroju wnętrz czy wyposażeniu tornistra.

Serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2020-01-14 14:12
  • Plakat wydarzenia

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.