Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kolejna edycja konkursu Działaj Lokalnie za nami

Minął kolejny rok pełen wyzwań i zaangażowania w lokalnych społecznościach. 17 grup i organizacji w ramach programu Działaj Lokalnie realizowało swoje inicjatywy w powiecie tczewskim. Trzy z projektów zrealizowane zostały również w naszej gminie. Podsumowanie jedenastej edycji konkursu grantowego odbyło się 13 lutego w świetlicy wiejskiej w Gręblinie.

Konkurs co roku umożliwia lokalnym organizacjom realizację szczytnych celów na rzecz wspólnego dobra. W ubiegłym roku udało się między innymi: zorganizować warsztaty taneczne, kulinarne, wystawy, wspólne sesje fotograficzne, przeprowadzić animację czasu dzieci i młodzieży, opracować publikacje. Dziesiątki wolontariuszy organizowało atrakcje dla mieszkańców swojej okolicy. Nie inaczej było w gminie Gniew.

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku zna realizację projektu „Różne oblicza srebrnej aktywności” w 2019 roku pozyskało dotację w wysokości 4 250 złotych. Grupa Aktywni Walichnowianie na realizację projektu „Smacznie, zręcznie i wdzięcznie” pozyskała 4 216 złotych, a Grupa Aktywne Opalenie na projekt „Klucz do szczęścia  i zdrowia” pozyskała aż 5 500 złotych.

- Serdecznie gratuluję organizacyjnego sukcesu naszym organizacjom i grupom nieformalnym, którym życzę kolejnych ciekawych pomysłów, niegasnącej pasji i sił do realizacji nowych projektów i osobistego zadowolenia ze społecznej pracy na rzecz lokalnego rozwoju – dziękuje realizatorom burmistrz Maciej Czarnecki.

Spotkanie w Gręblinie miało wyjątkowy charakter. To nie bowiem realizatorzy programu Działaj Lokalnie, czyli członkowie zespołu Fundacji Pokolenia prowadzili uroczystość, a sami realizatorzy projektów, którym przydzielone zostały konkretne role. Przedstawiciele organizacji świetnie poradzili sobie z zadaniami. Przedstawione zostały działania podjęte w ramach każdego z projektów i rezultaty, jakie udało się osiągnąć dzięki lokalnej współpracy. Na zakończenie uczestnicy spotkania wzięli udział we wspólnym poczęstunku.

Partnerom programu Działaj Lokalnie, którym są między innymi samorządy Powiatu Tczewskiego, złożono oficjalne podziękowania za finansowe wspieranie konkursu.

„Działaj Lokalnie” to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Fundacją Pokolenia.

Program jest współfinansowany ze środków Gmin: Gniew, Morzeszczyn, Subkowy, Pelplin, Tczew i Miasta Tczewa. Finansowo wspiera go także Bank Spółdzielczy w Tczewie.

Data publikacji: 2020-02-17 08:38

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.