Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Młodzi gniewianie z szansą na stypendium w Gdańskim Liceum Autonomicznym

W lutym burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z przedstawicielem firmy PROCAM Agronomia Sukcesu w sprawie udziału gminy Gniew w programie „PROCAM Edukacja”. Firma jest fundatorem stypendiów naukowych w Gdańskim Liceum Autonomicznym. Przystąpienie gminy do programu umożliwia absolwentom szkół ponadpodstawowych starania o czesne oraz możliwość zakwaterowania na czteroletni okres nauki w gdańskiej szkole średniej.

Program Stypendialny jest wynikiem aktywności sportowo-charytatywnej pracowników PROCAM, którzy podczas spotkania w 2019 roku z okazji 15-lecia firmy uczestniczyli w rywalizacjach sportowych, których celem było zebranie jak największej liczby punktów, finalnie zamienionych na złotówki z przeznaczeniem na stypendium na wsparcie dzieci z terenów wiejskich. Firma PROCAM przeznaczyła na ten cel aż 64 750  złotych.

O udział w Programie może ubiegać się osoba, która ma stały adres zameldowania w miejscowości, której liczba ludności nie przekracza 30 000 osób (według danych publikowanych na stronach administracji państwowej) oraz ukończy w 2020 roku 8 klasę szkoły podstawowej (w miejscowości,  której liczba ludności nie przekracza 30 000 osób) poprzez zdanie egzaminu z wynikiem pozytywnym, a także spełnia pozostałe warunki wskazane w regulaminie programu stypendialnego.

Warto dodać, że osoba ubiegająca się o udział w programie musi uzyskać bardzo dobre wyniki w nauce, to jest średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych, obliczaną na podstawie świadectwa ukończenia klasy VII na poziomie nie niższym niż 4,75.

W ocenie kandydatów komisja rekrutacyjna będzie brała pod uwagę ich osiągnięcia w wybranych konkursach przedmiotowych, artystycznych lub sportowych oraz wykazywaną aktywność społeczną, w szczególności związaną z wolontariatem.

Z uwagi na charakter programu i w konsekwencji z uwagi na wiek kandydatów, do każdego wymienionego w regulaminie obowiązku złożenia oświadczenia woli, w tym złożenia podpisu przez kandydata lub uczestnika, stosuje się wymogi powszechnie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności obowiązek uzyskania zgody osób sprawujących władzę rodzicielską lub opiekę nad Kandydatem / Uczestnikiem.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny przyszli absolwenci klas ósmych, zainteresowani możliwością nauki w gdańskim liceum znajdą na stronie internetowej www.procam.pl/edukacja. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 27 marca 2020 r.

Stypendium dla jednego laureata wybranego przez Komisję Stypendialną przyznawane jest na 4 lata i wynosi łącznie 64 750 złotych. Stypendium przeznaczone jest na zakwaterowanie w internacie, dojazdy, opłaty w szkole, pomoce naukowe itp.

- Gorąco zachęcam młodzież z terenu gminy Gniew do wzięcia udziału w programie. Dla niektórych osób, może być to niepowtarzalna okazja rozpoczęcia edukacji w trójmiejskiej placówce i szansa na zdobycie dobrego wykształcenia średniego. Zależy nam, aby młodzież z terenu naszej gminy miała równe szanse z uczniami z większych aglomeracji, tym chętniej włączamy się w programy, które mają na celu wspieranie rozwoju szczególnie dzieci z małych miejscowości – mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

 

Gdańskie Liceum Autonomiczne zostało założone w 1989 r. przez Gdańską Fundację Oświatową. Placówka rokrocznie uzyskuje tytuł złotej szkoły w rankingu najlepszych polskich liceów publikowanym przez fundację Perspektywy. W 2019 roku uplasowało się na pierwszym miejscu w Gdańsku. Absolwenci GLA osiągają znakomite wyniki z egzaminów maturalnych i podejmują studia na wymarzonych kierunkach. Szkoła współpracuje z trójmiejskimi uczelniami wyższymi oraz przygotowuje uczniów do brytyjskich i amerykańskich egzaminów językowych. Uczniowie oraz rodzice niezwykle cenią sobie atmosferę i klimat tej szkoły.

Data publikacji: 2020-02-17 15:19
  • PROCAM Edukacja
  • Stypendium dla młodzieży
  • Spotkanie z burmistrzem Maciejem Czarneckim

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.