Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Bajeczna Kraina gościła "Kicię Kocię"

26 lutego Przedszkole Niepubliczne Bajeczna Kraina zorganizowała spotkanie autorskie z Anitą Głowińską – autorką popularnej serii książek dla dzieci ,,Kicia Kocia”. Wydarzenie miało miejsce na gniewskim zamku, a uczestniczyły w nim przedszkolaki z obu gniewskich przedszkoli. W spotkaniu udział wzięło łącznie około 80 dzieci.

Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet

1 marca zainaugurowane zostały rozgrywki III edycji Grand Prix Gniewu w Piłce Siatkowej Kobiet. Organizatorem zawodów był GOSiR w Gniewie. Do turnieju zgłosiło się 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po 4 drużyny. W grupie A wystąpiły: Moltenki, Black Team, Delta Pelplin, Volley Vasyl CSiR Susz. W grupie B wystąpiły: Tczew, No Name, Pelplin, GOSiR Gniew.

Kampania informacyjna dot. koronawirusa

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku informuje o trwającej kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi. Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał Zarządzenie nr 38/20, na mocy którego z dniem 2 marca 2020 r. ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Gminy Gniew pn. „Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe oraz popularyzację i organizację wolontariatu poprzez wspieranie szkoleniowe, informacyjne, finansowe organizacji poprzez zlecenie realizacji konkursu grantowego na oddolne inicjatywy organizacji”. Szczegóły w załączniku.

Pies szuka właściciela

W poniedziałek Gminne Centrum Reagowania odłowiła bezpańskiego psa w Jaźwiskach. Zwierzak jest młody i przyjazny. Osoby rozpoznające czworonoga, znające jego właściciela lub chcące zaadoptować psiaka proszone są o kontakt z GCR-em osobiście lub pod nr tel. 58 535 22 88.

II Memoriał im. Kazimierza Dąbrowskiego rozpoczęty

24 lutego ruszyła tegoroczna Gniewska Liga Baśki - II Memoriał im. Kazimierza Dąbrowskiego. Miłośnicy kart spotkali się w oddziale Zespołu Szkół im. J. Czyżewskiego w Pieniążkowie. Organizatorem spotkania i rozgrywek jest Koło Baśki nr 3 w Gniewie. Graczy powitali Grzegorz Dąbrowski prezes gniewskiego koła i Ewelina Piecuch Sołtys Sołectwa Pieniążkowo. Wyniki dostępne są poniżej.

Delegacja gminy jedzie do Pałacu Prezydenckiego

Wielkie wyróżnienie spotkało Koło Gospodyń Wiejskich z Gogolewa. Przedstawiciele organizacji w asyście burmistrza Macieja Czarneckiego w najbliższy weekend odwiedzą Pałac Prezydencki, by spotkać się z Pierwszą Damą. Pani Prezydentowa zaszczycona zostanie pamiątkami z terenu naszej Gminy. Jednym z nich będzie biżuteria U-Bijou Project - Zero Waste Jewellery, przekazana przez firmę Mikrostyk. Zachęcamy do zapoznania się z filmową zapowiedzią weekendowego wyjazdu, emitowanego w programie Wieści z samorządów na kanale Twojej Telewizji Morskiej w sieci kablowej. Film dostępny jest także TUTAJ.

Koło z Nicponi na Powiatowym Turnieju KGW

W sobotę, 7 marca 2020 r. zapraszamy do Hali Sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nmr 1 w Pelplinie na XXIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich. Miło nam poinformować, że Gminę Gniew w wydarzeniu reprezentować będą gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich w Nicponi. Zapraszamy mieszkańców do udziału w turnieju i kibicowania naszym przedstawicielkom! Powiatowy Turniej organizowany jest pod patronatem Starosty Tczewskiego Mirosława Augustyna.

Tymczasowy punkt biblioteczny w OSP w Gniewie

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie zaprasza czytelników do tymczasowego punktu bibliotecznego, który znajduje się w siedzibie OSP w Gniewie, na pierwszym piętrze. Książki wypożyczać w nim można w środy i w piątki w godz. od 13.00 do 16.00. Działa także książka na telefon. Bliższej oferty udzielają bibliotekarze pod numerami telefonów 731 237 410, 517 266 365 lub 604 249 433.

Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Króla Jana III Sobieskiego

Każdemu młodemu piłkarzowi marzy się kariera wielkiego piłkarza. Wszyscy chcą być jak Robert Lewandowski i strzelać bramki w wielkich meczach. Od czegoś trzeba zacząć, zatem Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie postanowiła zorganizować pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Króla Jana III Sobieskiego.

Rekrutacja do Bajecznej Krainy

Przedszkole Niepubliczne Bajeczna Kraina rekrutuje dzieci na rok przedszkolny 2020/2021. Zapisy trwają do 31 marca. Zgłoszenia przesyłać należy drogą elektroniczną na adres bajecznakraina@onet.pl. lub złożyć osobiście w siedzibie przedszkola. Szczegóły w załączniku.

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

22 marca, o godz. 11:00 w Czarnej Sali, młodzież i dorośli będą mogli sprawdzić się w tym prestiżowym, 65. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, na który serdecznie zapraszamy. Konkurs jest imprezą dla amatorów – otwartą dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów oraz dorosłych.

Legendy dla najmłodszych

28 Lutego burmistrz Maciej Czarnecki odwiedził dzieci w Przedszkolu Niepublicznym Bajeczna Kraina. W ramach popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych, włodarz naszej gminy przeczytał przedszkolakom legendy o Kociewiu i Ziemi Gniewskiej. Mali miłośnicy literatury z zapartym tchem wsłuchiwali się w treść opowiadań, a następnie żwawo włączali się we wspólną dyskusję.

Spotkanie ws. Wieloletniego Programu Współpracy przełożone

Informujemy, że zaplanowane na dzisiaj, tj. środę, 4 marca spotkanie ws. Wieloletniego Programu Współpracy nie odbędzie się z powodu choroby moderatora. Kolejne spotkanie zaplanowano na środę, 18 marca na godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Centrum Aktywnych - Gniew. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Sprzedaż nieruchomości gruntowej

Kopalnia Surowców Mineralnych STARBUD Sp. z o .o. oferuje sprzedaż nieruchomości gruntowej położonej w Brodach Pomorskich, o pow. 25,470 ha. Szczegóły w załączniku.

Komunikat Zarządu Województwa Pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego zawiadamia, że zapewnia udział społeczeństwa w opracowaniu Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu. Z treścią projektu przedmiotowego Programu można zapoznać się w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przy ulicy Augustyńskiego 2 w sekretariacie Departamentu Środowiska i Rolnictwa oraz na stronie internetowej.

Dotacje i ulgi na instalacje fotowoltaiczne

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dot. dotacji i ulg w 2020 roku na instalacje fotowoltaiczne dla domów mieszkalnych. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 31 marca o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Szczegóły w załączniku.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2

3 marca w Gniewie odbył się VII Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. gen. Józefa Hallera w Gniewie. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny: SP nr 2 Nowe, Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1 Pelplin, SP nr 2 Pelplin oraz gospodarz SP nr 2 Gniew, który został zwycięzcą turnieju.

Koronawirus a podstawowa higiena

Zachęcamy do zapoznania się i wykorzystania plakatu wydanego przez Ministerstwo Zdrowia, dot. higieny osobistej, która ma ważny wpływ na zwalczanie i zapobieganie wystąpienia objawów chorobowych koronawirusa.

NieBezpieczni w sieci - konkurs grantowy dla organizacji

Trwa nabór zgłoszeń w ramach konkursu „NieBezpieczni w sieci”. W ramach konkursu można uzyskać nagrody pieniężne oraz dotacje związane z realizacją projektów kampanii edukacyjno-informacyjnych, których celem jest wzrost świadomości obywateli Polski w zakresie bezpieczeństwa w Internecie.

Wdzięczni Bohaterom 1920 r.

Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło otwarty konkurs ofert pn. Wdzięczni Bohaterom 1920 r. To szansa i możliwość pozyskania środków przez organizacje pozarządowe na upamiętnienie Bitwy Warszawskiej 1920. Oferty można składać do 23 marca 2020 r. Na realizację zadań zaplanowano w sumie 2 miliony złotych. Zadania konkursowe mogą dotyczyć np. organizacji wystaw, konferencji, podróży historycznych, gier terenowych, pikników, koncertów, rekonstrukcji historycznych itp.

Apel Wojewody Pomorskiego dot. organizacji wydarzeń i imprez masowych

W związku z występowaniem przypadków zachorowań na COVID19 wywołanej koronawirusem, Wojewoda Pomorski proso o przedstawienie znanego kalendarium planowanych na terenie Państwa powiatów i gmin imprez masowych i innych wydarzeń gromadzących dużą liczbę uczestników organizowanych od dnia dzisiejszego do 30.04.2020 r. wraz z informacją o organizatorze, liczbą ich uczestników, opisem wydarzenia oraz czy jest to impreza o zasięgu międzynarodowym - biorą w niej udział obcokrajowcy i z jakich krajów. Proszę przekazanie powyższych informacji niezwłocznie i ich bieżące aktualizowanie na adres e-mail: monika.kobylarzggdansk.uw.gov.pl.

Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni w Gniewie trwa

Od kilku lat Gniew przechodzi kompleksową przemianę. Ulice miasteczka zmieniają się, powstają nowe, atrakcyjne turystycznie miejsca, które dziś zachwycają niejednego mieszkańca i gościa. Modernizacja ta związana jest z szeroko pojętą rewitalizacją, na którą Gmina Gniew zdobyła milionowe dotacje. Obecnie trwają remonty, mające na celu zrewitalizowanie zdegradowanej przestrzeni miejskiej.

Dzienny Dom Seniora powstanie w Gniewie

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wniosek Gminy Gniew na Dzienny Dom Seniora, został rozpatrzony pozytywnie. Gniewski samorząd pozyskał dotację w wysokości 260 280 złotych. Placówka mieścić się będzie w hali sportowej w Gniewie. Projekt realizowany będzie w ramach otwartego konkursu ofert w ramach programu wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, edycja 2020.

Informacja Wojewody Pomorskiego dot. koronawirusa

w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją dotyczącą rozprzestrzeniania się na świecie wirusa wywołującego chorobę COVID-19, potocznie zwanego koronawirusem, uprzejmie proszę o stosowanie się do wydawanych przez inspektoraty sanitarne zaleceń, które mają na celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia choroby u znaczącej liczby ludności. Poniżej przedstawione zostały wytyczne, które odpowiednio stosowane, znacznie przyczynią się do ograniczenia ryzyka wystąpienia epidemii.

Oferta pracy w spółce FAMA

Spółka FAMA pilnie poszukuje pracownika na stanowisko mistrza utrzymania ruchu. CV i listy motywacyjne należy wysyłać lub dostarczyć osobiście  pod adres: FAMA Spółka z o.o. Gniew, ul. Przemysłowa 1, 83-140 Gniew lub pod adresem e-mail: sekretariat@fama-gniew.pl, tel. 58 530 76 50.

Dzień otwarty w ZSP w Gniewie

Zapraszamy na dzień otwarty Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. H. Mrossa w Gniewie, który odbędzie się we wtorek, 10 marca w godz. od 8.00 do 13.00.

1 % podatku na Publiczną Szkołę Podstawową Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Gogolewie

Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. św. Dzieci z Fatimy w Gogolewie prosi o wsparcie w formie 1 % podatku należnego za rok 2019. Organem prowadzącym szkołę jest Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich - pozarządowa organizacja pożytku publicznego.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje wystąpienie silnego wiatru w pasie nadmorskim województwa pomorskiego, który może osiągnąć średnią prędkość około 30 km/h osiągającego w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Wiatr utrzymywać się może do 13 marca.

Nagrody za osiągnięcia sportowe

Do 25 osób reprezentujących pięć dyscyplin sportowych powędrują w tym roku nagrody i wyróżnienia za wysokie osiągnięcia w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym. Jest to forma podziękowania najzdolniejszym zawodnikom i trenerom za reprezentowanie Gminy Gniew na rozmaitych imprezach sportowych.

100-letnia mieszkanka Gniewu

100 lat to piękny wiek, który budzi ogromny szacunek i zasługuje na szczególne gratulacje. To czas, który dla większości z nas, zwłaszcza na początku życiowej drogi, wydaje się niemożliwy. Pani Józefie Wasielewskiej udało się jednak osiągnąć taki wiek. 8 marca sędziwa seniorka obchodziła swoje setne urodziny.

KGW Nicponia na Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Pelplinie

W sobotę, 7 marca 2020 r. w Hali Sportowej w Pelplinie odbył się XXIII Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Tczewskiego. Reprezentantki gminy Gniew – KGW Nicponia zajęły pierwsze miejsce w konkurencji „Moda – „z morskiej toni”. Gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej gminy! Zmaganiom gospodyń przyglądała się wiceburmistrz Joanna Kamińska.

Warszawski Dzień Kobiet na ludowo z gogolewskimi gospodyniami

W miniony weekend, 7 i 8 marca w warszawskim Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi odbył się Dzień Kobiet Na Ludowo. Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką spotkali się z przedstawicielkami Kół Gospodyń Wiejskich z różnych regionów Polski, by złożyć im życzenia z okazji Dnia Kobiet. Na spotkaniu nie zabrakło też przedstawicieli Gminy Gniew - burmistrz Macieja Czarneckiego, pań z KGW Gogolewo oraz Zespołu Folklorystycznego "Burczybas".

Młodzież Zapobiega Pożarom

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W piątek, 6 marca w OSP w Gniewie odbyły się gminne eliminacje do konkursu. W turnieju udział wzięło 35 osób ze szkół z terenu gminy Gniew.

Wóz strażacki już oficjalnie w OSP Kolonia Ostrowicka

W piątek, 6 marca miało miejsce uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Kolonia Ostrowicka. Zbiórka odbyła się przed remizą strażacką we wsi. Wydarzenie związane było także z włączeniem dwóch jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W uroczystości udział wziął burmistrz Maciej Czarnecki.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie

Przedstawiamy terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w marcu. 19 marca spotkają się członkowie Komisji Gospodarki i Społecznej, 20 marca odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej, a 23 marca obradować będą radni Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

Święto Sołtysów

Z okazji Dnia Sołtysa Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki składa wszystkim Sołtysom z terenu gminy Gniew najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, radości, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji z wykonywanej funkcji oraz realizacji pomysłów w działalności sołeckiej. Włodarz dziękuje za wkład pracy, zaangażowanie i aktywną postawę na rzecz wspólnoty lokalnej.

Koronawirus na tapecie

Informujemy, że Burmistrz Miasta i Gminy Gniew uczestniczy w naradzie Powiatowego Zespół Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Tczewie. Spotkanie dot. koronawirusa. O jego wynikach będziemy informować Państwa na bieżąco.

Koronawirus - ważne telefony

Przedstawiamy Państwu wykaz telefonów i adresów kontaktowych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa pomorskiego, czynnych całą dobę w sprawie koronawirusa. Infolinia NFZ w sprawie koronawirusa to 800 190 590. Zachęcamy do zapoznania się z wykazem telefonów.

Szkoły zamknięte z powodu koronawirusa

Premier Mateusz Morawiecki poinformował dzisiaj o zamknięciu na okres dwóch tygodni wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych. Wydana została już także decyzja Ministra Edukacji Narodowej o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Z najważniejszymi i najbardziej aktualnymi informacjami w tym zakresie zapoznać się można w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy o postępowanie zgodnie z zaleceniami. W przedmiotowej sprawie będą wydawane kolejne komunikaty.

Organizowanie i uczestnictwo w imprezach masowych, plenerowych i szkolnych

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce oraz odnosząc się do ustaleń po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, jakie odbyło się 8 marca 2020 roku, po dokonaniu analizy sytuacji epidemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje odwołanie wszystkich imprez masowych powyżej 1000 osób, organizowanych w pomieszczeniach zamkniętych.

Pies szuka właściciela

We wtorek, 10 marca Gminne Centrum Reagowania odłowiło kolejnego bezpańskiego psa w Gogolewie. Zwierzak jest młody i przyjazny. Osoby rozpoznające czworonoga, znające jego właściciela lub chcące zaadoptować psiaka proszone są o kontakt z GCR-em osobiście lub pod nr tel. 58 535 22 88.

Warsztaty krawieckie za nami

Dobiegły końca zajęcia z nauki podstaw szycia maszynowego, które odbywały się w naszej gminie w ramach projektu „Prze/sz/yj to Sam”, realizowanego przez Stowarzyszenie CAG, które otrzymało na to zadanie dofinansowanie w wysokości 7 500 złotych z Fundacji ORLEN. Zajęcia prowadzone były od października 2019 roku i trwały do lutego tego roku.

Powstają drogi dojazdowe w ramach budowy farmy wiatrowej

W ramach inwestycji budowy nowoczesnej farmy wiatrowej na terenie wsi: Piaseczno, Tymawa, Rakowiec oraz Jeleń realizowana jest budowa dróg dojazdowych do projektowanych elektrowni. Przypomnijmy, że w tej części gminy Gniew powstanie elektrownia zasilana przez kilkanaście turbin wiatrowych. Inwestycja powinna zakończyć się w październiku 2020 r.

Umowy z organizacjami podpisane

W ubiegłym tygodniu Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, by podpisać z nimi umowy na realizację zadań własnych gminy w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz w zakresie kultury i sztuki. Spotkania odbyły się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Sali Ślubów urzędu miasta. Dziękujemy organizacjom za aktywność w tych dziedzinach i życzymy powodzenia w realizacji zadań.

Piękna Wieś Pomorska 2020

Urząd Miasta i Gminy Gniew informuje, że Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”, którego główną ideą jest poprawa estetyki i stanu środowiska pomorskich wsi i zagród. Tegoroczny konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach: „Wieś” oraz „Zagroda”. Pomimo założeń regulaminu konkursu, Gmina Gniew dopuszcza udział w konkursie zagród nierolniczych – bez możliwości udziału w kolejnych etapach konkursu.

Koronawirus – burmistrz apeluje o szczególną ostrożność

W związku z Ustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, decyzjami podjętymi przez rząd, a także w związku z komunikatem z posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z dnia 11 marca, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew apeluje do mieszkańców o rozwagę i zaleca szczególną ostrożność i dbałość o odporność i stan zdrowia.

Koronawirus – zachowajmy ostrożność, ale nie popadajmy w panikę

W ostatnich dniach zapadło wiele ważnych decyzji ws. podjęcia działań prewencyjnych, chroniących społeczeństwo przed koronawirusem. Samorząd Gminy Gniew doskłada również wszelkich starań, aby w jak najlepszy sposób uchronić nas przed tym zagrożeniem. W środę, 11 marca w urzędzie miasta Burmistrz Miasta i Gminy Gniew spotkał się z kierownikami jednostek organizacyjnych gminy, instytucji i dyrektorami szkół, aby przekazać im najświeższe informacje dot. wirusa i zalecić szczególną ostrożność.

Elektroniczny i telefoniczny kontakt z Urzędem Skarbowym

W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem Urząd Skarbowy w Tczewie zachęca do korzystania z usług elektronicznych oraz informacji telefonicznej. Szczegóły poniżej.

Rozporządzenie ws. czasowego zamknięcia szkół

Przedstawiamy rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolejność projektów GBO rozlosowana

9 marca odbyło się drugie posiedzenie Zespołu do spraw Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020, który losował kolejności projektów na liście do głosowania. Przypomnijmy, że w ramach konkursu zgłoszono trzy projekty duże powyżej 17 500 złotych oraz pięć projektów małych do 17 500 złotych. Szczegóły poniżej.

Zalecany telefoniczny i elektroniczny kontakt z urzędem

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa apeluje do mieszkańców, aby sprawy w budynkach administracji i użyteczności publicznej załatwiać w miarę możliwość telefonicznie, pocztą lub za pomocą platformy ePUAP. Tylko w szczególnych przypadkach sprawy należy załatwiać osobiście.

Targowisko miejskie odwołane

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zważając na ogólne zalecenia i mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gniew w soboty 14 i 21 marca targowisko miejskie zostaje odwołane.

Dzień Kobiet w Wesołej Jesieni

6 marca w restauracji „Zamkowa” odbyło się uroczyste spotkanie seniorek „Wesoła Jesień” z okazji „Dnia Kobiet”. W spotkaniu uczestniczyła Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, która osobiście wręczyła każdej z Pań kwiat przekazany od burmistrza Macieja Czarneckiego.

Ważny komunikat dotyczący dostarczania korespondencji i wizyt w związku z PROW

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2, zwracamy się z prośbą do beneficjentów, wnioskodawców (oraz innych instytucji i osób) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego PO RYBY, aby od 12 marca 2020 roku do odwołania ograniczyć bezpośrednie (osobiste) składanie korespondencji lub dokumentów tylko do sytuacji szczególnie uzasadnionych.

Komunikat dyrektora gniewskiej biblioteki

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie w trosce o bezpieczeństwo Czytelników, jak i pracowników instytucji, zgodnie z zaleceniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Gniew, wprowadza działania profilaktyczne przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Z dniem 13 marca (piątek) wszystkie placówki sieci bibliotek publicznych na terenie Miasta i Gminy Gniew, zostają zamknięte dla czytelników i użytkowników do 25 marca br.

Wręczenie nagród za wyróżnienia sportowe odwołane

Zgodnie z zaleceniami Ministra Sportu w sprawie zawieszenia organizacji wydarzeń sportowych z udziałem publiczności, informujemy, że zaplanowana na sobotę 21 marca br., w hali widowiskowo – sportowej w Gniewie ceremonia wręczenia nagród i wyróżnień sportowych nie odbędzie się. O nowym terminie uroczystości będziemy Państwa informować na bieżąco.

Gniewskie firmy wśród Pracodawców Roku Powiatu Tczewskiego

Znana jest lista laureatów konkursu „Pracodawca Roku Powiatu Tczewskiego” edycja 2020, organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie. Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych przedsiębiorstw znalazły się dwie gniewskie firmy - Zakład Produkcji Kruszyw oraz Mikorstyk. Laureatem konkursu w kategorii "średni pracodawca" został także Kongsberg Maritime. Serdecznie gratulujemy. Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas uroczystej  gali, która odbędzie się podczas VI Tczewskich Targów Pracy, 3 kwietnia.

Komunikat GOSiR - prace greenkeeperskie i ostrzeżenie przed koronawirusem

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje, że z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, a tym samym na bieżącą wegetację traw, panującą wilgotność na boiskach i bieżące prognozy pogodowe, prace greenkeeperskie planowane są na początek przyszłego tygodnia. Prace planowane są z uwzględnieniem intensyfikacji zabiegów w określonym dniu - w celu minimalizacji niedogodności dla podmiotów korzystających z danych obiektów. O terminie planowanych prac GOSiR poinformuje w późniejszym czasie.

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

Zdecydowaliśmy się na czasowe ograniczenie dostępu do urzędu skarbowego w Tczewie ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca 2020 r. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z nami.

Burmistrz wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych z koronawirusem

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujących na terenie Gminy Gniew. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i przestrzegania jego zapisów.

Uwaga - silny wiatr

Przewiduje się dzisiaj wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu i północnego zachodu, w nocy przejściowo z północy. Prognoza obowiązuje od godz. 13.00 do godz. 24.00 13 marca.

Ogłoszenie konkursu ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w 2020 roku

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew na podstawie art. 14 ust. 1 oraz art.15 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o zdrowiu publicznym (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 2365 z późn. zm.), (dalej zwana ustawa o zdrowiu publicznym), ogłasza konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w ramach Gminnego Programu Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla gminy Gniew na rok 2020. Szczegóły znajdą Państwo w Biuletynie Informacji Publicznej.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną dotyczącą koronawirusa SARS-Co V-2, mając na względzie bezpieczeństwo zdrowotne osób korzystających z targowisk znajdujących się na terenie powiatu tczewskiego, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie przesyła poniższe informacje w w/w sprawie.

Komunikat Starosty Tczewskiego - PCPR nieczynne do końca marca

W związku z rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 i wynikającymi z tego tytułu zagrożeniami, szczególnie dla osób starszych i dzieci, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie uprzejmie informuje, iż z dniem 16 marca 2020 r. Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Tczewie zawiesza do 31 marca 2020 r. posiedzenia składów orzekających o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności.

Komunikat Dyrektora Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Gdańsku

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju od dnia 16 marca br. ulega zmianie organizacja pracy Krajowego Biura Wyborczego Delegatury w Gdańsku. Mając na uwadze zdrowie interesantów oraz pracowników prosi się o ograniczenie wizyt w delegaturze do niezbędnego minimum. Szczegóły w załączniku.

Numery alarmowe do Inspektoratu Sanitarnego w Tczewie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie informuje, że z dniem 13.03.2020 r. uruchamia dodatkowy numer alarmowy, zatem będą funkcjonowały dwa numery alarmowe: 601 448 661 (dotychczasowy) oraz 603 561 349 (nowy).

Urząd zamknięty dla interesantów - powstał tymczasowy punkt obsługi klienta

W trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Gminy Gniew Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że od poniedziałku, 16 marca bezwzględnie zostaje ograniczony bezpośredni kontakt Pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew z Interesantami. Wszystkie sprawy urzędowe należy zgłaszać telefonicznie lub drogą elektroniczną.

Klasyfikacja wojskowa odwołana

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zawiadamia, że wezwania, które zostały wysłane w sprawie stawiennictwa do kwalifikacji wojskowej tracą ważność zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministra Obrony Narodowej. W związku z powyższym prosi się, aby osoby, które otrzymały wezwania do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Tczewie uważały  wezwania za nieważne.

Jubielusze odwołane

W związku z wprowadzeniem w kraju stanu epidemiologicznego i zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, jubileusze 60-lecia pożycia małżeńskiego, które miały odbyć się w piątek, 20 marca zostają odwołane. O nowym terminie spotkania Burmistrz poinformuje w późniejszym czasie.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W środę, 18 marca 2020 r. (środa) na godz. 12.00 zwołana została XXI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, która odbędzie się na Sali Ślubów Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Koronawirus - rozpoznaj objawy

Gorączka, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem. To najbardziej powszechne objawy koronawirusa, który przenosi się drogą kropelkową lub przez skażone wydzieliną oddechową przedmioty i powierzchnie. Zobacz, jak ograniczyć ryzyko zakażenia.

Kmunikat Zarządu Województwa Pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego wydał komunikat o zawieszeniu udziału społeczeństwa w opracowaniu Programu ochrony powietrza dla strefy aglomeracji trójmiejskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu oraz Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM1 0 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu.

Zostańmy w domach - Burmistrz zorganizował pomoc dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wychodząc naprzeciw osobom starszym, samotnym czy niepełnosprawnym, nieposiadającym opieki i wsparcia innych osób, w celu zapewnienia podstawowych produktów spożywczych czy leków, organizuje pomoc w dostarczeniu potrzebnych produktów do domu. Osoby chętne do skorzystania z pomocy proszone są o zgłoszenia do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie pod nr tel. 58 535 22 88 od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do 14.00.

Komunikat Burmistrza do przedsiębiorców wynajmujących lokale gminne

Mając na uwadze trudną sytuację przedsiębiorców w branżach zagrożonych, w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że przedsiębiorcy będący dzierżawcami lub najemcami nieruchomości będących własnością gminy Gniew, mogą zwrócić się z pisemną prośbą drogą elektroniczną o przesunięcie terminu płatności opłat z tytułu najmu lokalu użytkowego lub dzierżawy.

Koronawirus - pobierz plakaty informacyjne

Zachęcamy Państwa do pobrana plakatów i prowadzenia kampanii informacyjnej również w swoich firmach, a nawet domach. Materiały przygotowane przez Urząd Miasta i Gminy Gniew oraz Ministerstwo Zdrowia mają służyć lokalnej społeczności, prosimy zatem o chętne posiłkowanie się nimi i rozwieszanie ich w widocznych miejscach.

Przedsiębiorco - sprawy związane z CEIDG załatwisz online

Drodzy przedsiębiorcy! Od 16 marca 2020 r. ze względów bezpieczeństwa urzędników i interesantów praca Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie jest ograniczona. W związku z tym zachęcamy Państwa do internetowej rejestracji działalności gospodarczej. Nie narażajmy zdrowia własnego i innych osób. Zostańmy w domu!

Zwierzęta domowe, a koronawirus - czy jest się czego obawiać?

Aktualna sytuacja zagrożenia epidemią koronawirusa zmusza nas do ograniczania swojej aktywności oraz odpowiedzialnego zachowania w sytuacji zarażenia. Zwłaszcza osoby objęte kwarantanną powinny ściśle stosować się do zaleceń i pozostać w domu przez zalecany okres 14 dni. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z opieki nad naszymi pupilami. Musimy mieć świadomość że psy i koty nie są nosicielami wirusa, nie musimy się więc ich obawiać, a co gorsza pozbywać!

Komunikat organizacyjny w związku z zagrożeniem epidemicznym

Od 16 marca  Urząd Stanu Cywilnego w Gniewie działa w ograniczonym dostępie dla interesantów. Obecnie nie ma możliwości, aby zaplanowane wcześniej uroczystości zawarcia związku małżeńskiego zostały odwołane „odgórnie”. Taką decyzję może podjąć wyłącznie para młoda. Jednak uroczystości zawarcia małżeństwa ograniczamy do uczestnictwa Pary Młodej, świadków i osoby rejestrującej wydarzenie.

Targowisko miejskie nie odbędzie się

W związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w kraju, zważając na ogólne zalecenia i mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gniew, informujemy, że w najbliższą sobotę, 21 marca targowisko miejskie zostaje odwołane.

Uwaga na oszustów wykorzystujących sytuację epidemiczną w kraju

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie informuje, że pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nie odwiedzają prywatnych mieszkań w celu przeprowadzenia ich dezynfekcji. Pracownicy, którzy mogą mieć kontakt osobisty z mieszkańcami powinny wylegitymować się legitymacją służbową, nie są ubrani w uniformy ani inny strój roboczy. Apelujemy o ostrożność.

Nabożeństwa transmitowane na żywo

Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie wprowadziła transmisje na żywo nabożeństw, odprawianych w Kościele pw. św. Mikołaja w Gniewie. Ma to oczywiście związek z zagrożeniem epidemicznym oraz zachowaniem bezpieczeństwa parafian. Dlatego gorąco zachęcamy Państwa do domowej modlitwy w najbliższym czasie. Transmisje oglądać można na profilu parafii na portalu Facebook.

Jedna osoba zarażona koronawirusem w Powiecie Tczewskim

W środę, 18 marca w godzinach wieczornych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tczewie podała do publicznej informacji, że w naszym powiecie stwierdzono jeden przypadek zakażenia koronawirusem. U chorego pacjenta, wykonane testy na stwierdzenie zachorowania na SARS-CoV-2, dały wynik dodatni. Jak informuje stacja 90 osób w naszym powiecie poddanych zostało już domowej kwarantannie. 188 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Wiosnę przywitamy przymrozkami

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazuje prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. W piątek i w sobotę, prognozuje się spadek temperatury w nocy i rano do -2 stopni, a przy gruncie do -4. Przymrozki wystąpią również z soboty na niedzielę. Temperatura spadnie do -3 stopni i do-5 stopni przy gruncie. Taka pogoda utrzymywać może się również w kolejnych dobach.

Będzie pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii

Rząd przygotował program pomocy dla przedsiębiorców. Tzw. Tarcza Antykryzysowa ma być lekarstwem na dotkniętą epidemią koronawirusa polską gospodarkę. W założeniach programu przewidziane jest wsparcie zarówno dla pracowników, jak i mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jednym z nich jest przesunięcie podatków, bez obawy o dodatkowe opłaty i kary za zwłokę.

Podejrzany mieszkaniec gminy Gniew z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa

Pierwsza osoba w gminie Gniewie, u której stwierdzono podejrzenie zakażenia koronawirusem okazała się zdrowa. Wynik testu na SARS-CoV-2 dał wynik negatywny. – Potwierdzone informacje przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie to dla nas bardzo dobra wiadomość, ale niech nie uśpi ona naszej czujności. Wciąż musimy uważać na to co robimy i w jakim otoczeniu przebywamy, oraz dbać o wzmożoną w tym czasie higienę – informuje burmistrz Maciej Czarnecki.

Elektroniczne rozliczenie PIT

Elektroniczne rozliczenie PIT i uzyskiwanie zaświadczeń można teraz załatwić bez konieczności wizyty w urzędzie skarbowym. Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) podjęły decyzję o czasowym ograniczeniu dostępu do urzędów skarbowych ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zeznanie podatkowe można złożyć bez wizyty w urzędzie skarbowym, korzystając z usługi Twój e-PIT lub systemu e-Deklaracje. Wszystkie zaświadczenia wydawane przez urzędy skarbowe można uzyskać przez internet, korzystając z platformy ePUAP lub portalu biznes.gov.pl.

Szkoły zamknięte do Wielkanocy

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu epidemii, żłobki, przedszkola i szkoły zostają zamknięte do świąt Wielkiej Nocy. Wszystko po to, aby zapobiegać dalszemu rozprzestrzenieniu się koronawirusa w kraju.

Koronawirus - obecna sytuacja w gminie Gniew i powiecie tczewskim

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tczewie przekazał nam informację, że wg stanu na dzień 20 marca, w gminie Gniew 12 osób poddanych jest kwarantannie domowej, a 6 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym. U żadnego z naszych mieszkańców nie stwierdzono zakażania wirusem SARS-CoV-2. W całym powiecie, wg stanu na dzień 22 marca, u 3 osób wynik testu na zakażenie wirusem dal wynik dodatni. 229 osób jest objętych domową kwarantanną, a 189 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Stan epidemii w całym kraju

20 marca Minister Zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. To poważna sytuacja w kraju, której nie powinniśmy bagatelizować, dlatego wszystkich Państwa zachęcamy do zapoznania się z dokumentem i odpowiedzialnego stosowania jego zapisów.

Ulgi dla przedsiębiorców w związku z koronawirusem

Przedsiębiorcy, którzy z powodu epidemii koronawirusa mają problemy, by zapłacić bieżące składki lub należności, które wynikają z zawartej już z ZUS umowy o rozłożenie zadłużenia na raty bądź odroczenie terminu płatności, mogą skorzystać z uproszczonych form pomocy: odroczenia o 3 miesiące terminu płatności składek za okres od lutego do kwietnia 2020 r. lub zawieszenia na 3 miesiące realizacji umowy zawartej z ZUS. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ. Przypominamy, że gniewski samorząd również wyciąga pomocną dłoń do najemców i dzierżawców gminnych lokali użytkowych. O tej formie pomocy mogą przeczytać Państwo TUTAJ.

Porady prawne na odległość

W celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2, mając na uwadze komunikat Ministerstwa Sprawiedliwości, tymczasowo zawieszone zostały do odwołania osobiste porady we wszystkich punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, działających na terenie powiatu tczewskiego. Porady udzielanie są telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość. Szczegóły nt. bieżącej działalności punktów znajdą Państwo na stronie Starostwa Powiatowego w Tczewie.

Zarządzenie Burmistrza

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zaktualizowane zarządzenie w sprawie wprowadzenia prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujących na terenie Gminy Gniew. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus -aktualny stan w powiecie tczewskim

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie na dzień 23 marca liczba osób zakażonych koronawirusem nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby. Przybyło jednak osób poddanych kwarantannie domowej. Jest ich już 239 (wg stanu na dzień 22 marca było ich 229). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 188 osób, czyli o jedną mniej niż 22 marca.

Policja sprawdza osoby objęte kwarantanną

Komendant Komisariatu Policji w Gniewie informuj, że w chwili obecnej na terenie miasta i gminy Gniew osób objętych kwarantanną domową zarejestrowanych jest 23. Funkcjonariusze codziennie kontrolują osoby poddane kwarantannie i w trosce o ich bezpieczeństwo pytają o to, czy nie potrzebują jakiejkolwiek pomocy.

Rurociąg Pomorski - ruszyły prace w terenie

W związku z budową II nitki Rurociągu Pomorskiego rozpoczęły się prace przygotowawcze w terenie. Aktualnie trwają prace planistyczne polegające na zaprojektowaniu trasy przebiegu rurociągu z uwzględnieniem szeregu czynników, takich jak: istniejąca zabudowa i infrastruktura, obowiązujące miejscowe plany, kwestie środowiskowe oraz wiele innych. Inwestycja przebiegać ma także przez teren naszej gminy.

Gniewski Budżet Obywatelski - głosowanie zawieszone

W związku z wprowadzeniem prewencyjnych zasad związanych ze stwierdzonymi przypadkami koronawirusa SARS-CoV-2 (COVID-19) na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujących na terenie Gminy Gniew, kierując się poczuciem odpowiedzialności i troską o zdrowie i życie uczestników głosowania i ich rodzin oraz wszystkich mieszkańców gminy, postanowiono o zawieszeniu terminu głosowania w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego, wyznaczonego pierwotnie w dniach od 3-5 kwietnia 2020 r. Nowy termin głosowania zostanie wyznaczony niezwłocznie po ustaniu przyczyny zawieszenia głosowania. Szczegóły w załączniku.

Koronawirus - ograniczenia w przemieszczaniu się

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu ograniczenia w przemieszczaniu się, które dotyczyć mają każdego obywatela. To kolejne obostrzenia w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, które szef rządu ogłosił po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył tylko dojazdu do pracy i załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak: zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Przemieszczać się będzie można jedynie w grupie do dwóch osób, pomijając rodziny. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według informacji przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tczewie na dzień 24 marca liczba osób zakażonych koronawirusem nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby. O 19, zmalała liczba osób poddanych kwarantannie domowej. Jest ich obecnie 220 (wg stanu na dzień 23 marca było ich 239). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 171 osób, czyli o 17 mniej niż 23 marca.

Biuro Obsługi Klienta czynne do godz. 15.30

Biuro Obsługi Klienta w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie czynne jest dzisiaj do godz. 15.30. Za utrudnienia przepraszamy!

Przetarg na dokończenie rozbudowy SP1 ogłoszony

23 marca Gmina Gniew ogłosiła przetarg na rozbudowę budynku szkoły podstawowej o salę gimnastyczną oraz część dydaktyczną z blokiem żywieniowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną - dokończenie rozpoczętej inwestycji.

Obchody 70-lecia Koła PZW w Gniewie przełożone

Zarząd Koła PZW w Gniewie informuje, że obchody Jubileuszu 70-lecia Koła PZW w Gniewie zaplanowane na dzień 25 kwietnia 2020 r. zostają przełożone na termin późniejszy. Trwają jeszcze rozmowy w sprawie ustalenia nowego terminu organizacji tejże imprezy, o którym organizacja poinformuje w odrębnym komunikacie.

Kampania „Nie pozwolę ci się zamknąć”

Obecny kryzys wywołany przez koronawirusa uderzy w pierwszej kolejności w najmniejszych przedsiębiorców. Grozi im zamknięcie zakładów i redukcja etatów. Właśnie teraz kluczowe jest solidarnościowe działanie. Możesz dołączyć do akcji przekazując wybranym przez siebie zakładom zaliczkę na poczet przyszłej usługi oraz zachęcając do udziału w akcji w mediach społecznościowych. Inicjatorem kampanii Nie pozwolę ci się zamknąć jest Krajowa Izba Gospodarcza. Szczegóły poniżej oraz TUTAJ.

Jest nowy numer Kociewskiego Magazynu Regionalnego

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami zamieszczonymi na łamach najnowszego, 108. numeru, Kociewskiego Magazynu Regionalnego. Pełną wersję czasopisma pobrać można nieodpłatnie ze strony wydawcy periodyku - Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie. W związku z 100 rocznicą powrotu Kociewia do Polski na łamach magazynu znajdziemy artykuły i relacje związane z tym bardzo ważnym wydarzeniem. Życzymy udanej lektury!

Konkurs ofert dla organizacji pozarządowych

Wojewoda Pomorski 23 marca 2020 r. ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w 2020 roku. Termin składania ofert mija 30 kwietnia br. Szczegóły dot. konkursu znajdą Państwo TUTAJ.

17 mieszkańców naszej gminy w kwarantannie

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, że z danych uzyskanych od Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie, na dzień 24 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 17 osób. Dotyczy to osób, powracających zza granicy po 15 marca 2020 r. Prosimy mieszkańców o przestrzeganie zakazu wychodzenia z domu i dbanie o swoje zdrowie.

Zostańmy w domach - w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych

Do soboty 11 kwietnia rząd wprowadził obostrzenia w zakresie przemieszczania się. Wydane zakazy nie dotyczą już tylko osób objętych kwarantanną, ale wszystkich nas, obywateli. W związku z wydanymi ograniczeniami, spowodowanymi zwiększającą się ilością osób zakażonych wirusem w Polsce, pojawia się wiele pytań i wątpliwości, co tak naprawdę możemy, a czego nie możemy robić. Zakaz dotyczy przemieszczenia się, ale jest kilka wyjątków. Zobaczcie zatem jakich.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 25 marca liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. O 4 osoby, zwiększyła się znowu liczba poddanych kwarantannie domowej. Jest ich obecnie 224 (wg stanu na dzień 24 marca było ich 220). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 145 osób, czyli o 26 mniej niż 24 marca. Na dzień 25 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 30 osób.

E-usługi zamiast wizyty w urzędzie skarbowym w Tczewie

Do 10 kwietnia, ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa, ograniczony został dostęp do Urzędu Skarbowego w Tczewie. Podatki można rozliczyć na dwa sposoby: on-line poprzez Twój e-PIT, e-Deklaracje, e-PUAP lub w urzędzie, poprzez wrzucenie deklaracji, pism, innych dokumentów do wystawionych urn. W tym przypadku bez potwierdzenia wpływu do urzędu.

Wiadomości o koronawirusie w jednym miejscu

Szanowni Państwo, z uwagi na bardzo wiele informacji, jakie staramy się Państwu przekazać za pośrednictwem naszych mediów, w tym strony internetowej www.gniew.pl, dot. panującej w kraju epidemii, stworzyliśmy zakładkę KORONAWIRUS, dedykowaną wszystkim informacjom, jakie publikujemy. Znajdą w niej Państwo zarówno informacje, jak i plakaty, wydane przez urząd miasta i Ministerstwo Zdrowia, nt. działań prewencyjnych, mających na celu maksymalną ochronę przed zakażeniem wirusem.

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Gdańsku

Komisarz Wyborczy dnia 25 marca 2020 r. wydał postanowienie w sprawie przeniesienia siedziby obwodowej komisji wyborczej w gminie Gniew w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. Postanowienie dotyczy przeniesienia siedziby obwodowej komisji wyborczej w obwodzie głosowania nr 4 z Sieni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie przy placu Grunwaldzkim 17 do Stowarzyszenia Centrum Aktywnych Gniew-Pracownia Orange w Gniewie przy placu Grunwaldzkim 45.

Informacja dot. wyborów sołeckich w gminie Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że do dnia 25 marca 2020 r. w okręgu wyborczym nr 6 w Kolonii Ostrowickiej oraz w okręgu nr 13 w Polskim Gronowie nie został zgłoszony żaden kandydat na sołtysa w wyborach, zarządzonych na dzień 26 kwietnia 2020 r.  W związku z powyższym Gminna Komisja Wyborcza wzywa do dokonania zgłoszeń oraz wydłuża termin zgłaszania kandydatów na sołtysa w w/w okręgach wyborczych do dnia 1 kwietnia 2020 r. Obwieszczenia Gminnej Komisji Wyborczej dostępne są poniżej.

Kondolencje

Z powodu śmierci męża Pani Barbary Rus, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje pogrążonej w żałobie Rodzinie i Bliskim zmarłego.

Data publikacji: 2020-03-30 11:08

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 30 marca liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 406 (wg stanu na dzień 24 marca było ich 378). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 35 osób. Na dzień 27 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 58 osób.

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do przedszkola i szkoły w Gogolewie

Informujemy, że trwa rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do bezpłatnego oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej oraz do klas II-VIII w Publicznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Świętych Dzieci z Fatimy w Gogolewie. Szkoła kształcąc wychowuje dzieci i młodzież w duchu zasad katolickich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą placówki.

Informacja Burmistrza dot. komisji wyborczych w wyborach prezydenckich

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z art. 182 § 5 w związku z art. 9 § 1 i 3 Kodeksu Wyborczego pełnomocnik komitetu wyborczego lub osoba przez niego upoważniona musi dokonać zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych najpóźniej do dnia 10 kwietnia 2020 r., w godzinach pracy urzędów gmin.

Bezpieczna zbiórka odpadów w dobie epidemii

Co robić z odpadami w czasie kwarantanny? Zgodnie z informacją podaną oficjalnie przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wirus może przetrwać na przedmiotach nawet kilka dni. Dlatego pamiętajmy, by wyrzucane odpady szczelnie zamykać, a zużyte produkty, takie jak chusteczki, rękawiczki czy maseczki zapakować do foliowej torebki i wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko przekazania wirusa kierowcom śmieciarek i ładowaczom. Pamiętajmy także o niezastawianiu wiat śmietnikowych. Szczegóły na temat prawidłowej segregacji w czasie kwarantanny znajdą Państwo na stronie Grupy ENERIS.

Informacja dot. akcji „Kto nie nosi, ten roznosi”

Wojewoda Pomorski przekazał Stanowisko Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku dotyczące poparcia akcji „Kto nie nosi, ten roznosi” z 26 marca br. Odnosi się ono do akcji zapoczątkowanej przez Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w ramach której rekomenduje się noszenie maseczek w przestrzeni publicznej.

Pomoc dla oszukanych metodą „na koronawirusa”

Zagrożenie epidemią w Polsce stało się dla niektórych okazją do oszukiwania osób, które boją się koronawirusa. W sieci pojawiły się oferty oszustów, którzy deklarują, że mają lekarstwo na koronawirusa – od naparów ziołowych po amulety. Krążą także fałszywe wiadomości, których celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego. Dodatkowo spotykani są domokrążcy przebrani za służby medyczne lub wojsko, którzy wykorzystując naszą nieuwagę i kradną nasze oszczędności i kosztowności.

Rząd wprowadza kolejne ograniczenia z związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Zmienią się także zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych, a działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży zostaje zawieszona. To tylko niektóre z ograniczeń, z jakimi przyjdzie nam się zmierzyć w kolejnych tygodniach. Prosimy o zastosowanie się do nowych zaleceń.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.