Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Bajeczna Kraina gościła "Kicię Kocię"

26 lutego Przedszkole Niepubliczne Bajeczna Kraina zorganizowała spotkanie autorskie z Anitą Głowińską – autorką popularnej serii książek dla dzieci ,,Kicia Kocia”. Wydarzenie miało miejsce na gniewskim zamku, a uczestniczyły w nim przedszkolaki z obu gniewskich przedszkoli. W spotkaniu udział wzięło łącznie około 80 dzieci.

W tracie spotkania Pani Anita przeczytała dzieciom jedną ze swoich książek, przeplatając je krótką rozmową ze słuchaczami. Dzieci żywo włączały się w dialog z gościem. Autorka chętnie odpowiadała na pytania przedszkolaków, tłumacząc jak powstaje książka, kim jest autor oraz ilustrator.

Jak sama Pani Anita podsumowała, spotkania z dziećmi są dla niej ogromną inspiracją do tworzenia nowych utworów. Nie możemy w to wątpić – nasi mali miłośnicy literatury wykazali się ogromną inwencją twórczą, podpowiadając autorce, co jeszcze może spotkać Kicię Kocię. Kto wie może niedługo na półkach księgarni dostrzec będziemy mogli książkę z tytułem zaproponowanym przez młodego mieszkańca naszej gminy?

Na zakończenie Pani Anita wypisała każdemu przedszkolakowi Dyplom Przyjaciela Kici Koci. Na małych miłośników zabawy czekał również słodki upominek oraz balony. Dzieci z obu przedszkoli serdecznie podziękowały autorce za poświęcony im czas wręczając kwiaty i wykonane przez siebie książeczki zawierające ilustracje o tematyce Kici Koci.

- Organizowane przedsięwzięcie miało na celu promowanie czytelnictwa, poszerzanie horyzontów literackich dzieci. Wszystkim nam dorosłym zależy, aby maluchy miały możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami, które swą twórczością biorą realny udział w ich dorastaniu - mówią pedagodzy z przedszkola Bajeczna Kraina.

Data publikacji: 2020-03-02 09:09
  • Spotkanie autorskie z przedszkolakami
  • Spotkanie autorskie z przedszkolakami
  • Spotkanie autorskie z przedszkolakami
  • Spotkanie autorskie z przedszkolakami
  • Spotkanie autorskie z przedszkolakami
  • Spotkanie autorskie z przedszkolakami

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.