Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Króla Jana III Sobieskiego

Każdemu młodemu piłkarzowi marzy się kariera wielkiego piłkarza. Wszyscy chcą być jak Robert Lewandowski i strzelać bramki w wielkich meczach. Od czegoś trzeba zacząć, zatem Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie postanowiła zorganizować pierwszy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Króla Jana III Sobieskiego.

Do rywalizacji poza dwiema drużynami gospodarzy turnieju, przystąpiły także reprezentacje SP Subkowy, SP Opalanie, ZKiW Rudno, SP Małe Walichnowy, SP 2 Gniew oraz SP 2 Pelplin. W pierwszej fazie rozgrywek zespoły zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Następnie w zależności od ilości uzyskanych punktów, poszczególne drużyny rozgrywały mecze półfinałowe, by ostatecznie walczyć o konkretne lokaty.

Młodzi zawodnicy wykazywali się świetnymi umiejętnościami piłkarskimi. Zacięte spotkania powodowały, że mecze były bardzo emocjonujące. Często o końcowym rezultacie zawodów decydowały bramki zdobywane w ostatnich sekundach.

Do wielkiego finału dotarły Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie oraz gospodarz turnieju – Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i o końcowym triumfie decydowała seria rzutów karnych. Tutaj świetnie spisał się bramkarz drużyny gospodarzy, który najpierw obronił „jedenastkę” przeciwnika, a po chwili sam zdobył bramkę na wagę zwycięstwa w turnieju, i to Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie cieszyła się ze zdobycia Pucharu Króla Jana III Sobieskiego. Drugie miejsce zdobyła Szkoła z Pelplina, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy z Subków. Tuż za podium uplasował się zespól Małych Walichnów, a kolejne lokaty zajmowały SP Rudno, SP 2 Gniew, SP Opalenie oraz druga drużyna SP 1 Gniew.

Klasyfikację najlepszych strzelców z dorobkiem sześciu trafień wygrał Błażej Racki (SP 2 Pelplin). Statuetka najlepszego bramkarza powędrowała do Jakuba Stolskiego (SP 1 Gniew), a zawodnikiem turnieju wybrany został Aleks Wohlfart (SP 2 Pelplin).

- Cieszymy się, że w turnieju udział wzięło tak wielu piłkarzy. Mamy nadzieję, że drugi Turniej Piłki Nożnej o Puchar Króla Jana III Sobieskiego będzie mógł odbyć się na nowej szkolnej sali gimnastycznej. Za ufundowanie nagród szczególne podziękowania chcielibyśmy skierować do Rady Rodziców działającej przy naszej szkole. Za pomoc w organizacji dziękujemy także Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gniewie oraz Pani Beacie Osiak – mówią organizatorzy turnieju.

Zdjęcia z turnieju obejrzeć TUTAJ.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. SP 1 Gniew Bordowi
Jaskólski Jan, Stolski Jakub, Szumal Bartosz, Chudyka Szymon, Dłużewski Julian, Wasielewski Wojciech,
trener – Szymański Sebastian

2. SP 2 Pelplin
Trochowski Dastin, Racki Błażej, Dawicki Aleksander, Wohlfart Aleks, Wohlfart Igor, Ćwikliński Seweryn,
trener – Trochowska Arletta

3. SP Subkowy
Drosel Jakub, Piechowski Wiktor, Błaszczyk Nikodem, Zakrzewski Szymon, Pustkowska Kinga, Rzeszotek Weronika, Neubauer Nataniel, trener – Lisewski Jacek

4. SP Małe Walichnowy
5. ZKiW Rudno
6. SP 2 Gniew
7. SP Opalenie
8. SP 1 Gniew Niebiescy

Data publikacji: 2020-03-04 08:47

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.