Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Wóz strażacki już oficjalnie w OSP Kolonia Ostrowicka

W piątek, 6 marca miało miejsce uroczyste przekazanie samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Kolonia Ostrowicka. Zbiórka odbyła się przed remizą strażacką we wsi. Wydarzenie związane było także z włączeniem dwóch jednostek OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W uroczystości udział wziął burmistrz Maciej Czarnecki.

Gospodarzem uroczystości jest druh Jerzy Luczak prezes OSP w Kolonii Ostrowickiej. Dowódcą uroczystości był Michał Myrda Naczelnik Wydziału operacyjno-szkoleniowego PSP w Tczewie, który złożył meldunek nadbrygardierowi Tomaszowi Komoszyńskiemu, Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, czym rozpoczął piątkowe spotkanie.

Uroczystość strażaka miała bardzo podniosły i oficjalny charakter, toteż tuż po wprowadzeniu sztandaru OSP Kolonia Ostrowicka odśpiewano hymn Państwowy. Następnie Naczelnik straży Jarosław Sławiński powitał zebranych gości, wśród których byli: poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, Radny Sejmiku Województwa Pomorskiego Arwid Żebrowski, Starosta Powiatu Tczewskiego Mirosław Augustyn oraz wicestarosta tczewski Andrzej Flisik, brygardier Andrzej Mróz Komendant Powiatowy PSP w Tczewie oraz jego zastępca starszy kapitan Zbigniew Rzepka, młodszy brygardier Jan Chodukiewicz, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim, Wójt Gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Ewa Nowogrodzka, radni Rady Miejskiej w Gniewie z przewodniczącym Damianem Szmytem, prezesa Zarządy Miejsko-Gminnego Związku OSP w Gniewie Andrzej Banaszak, Sławomir Rachwał z Komisariatu Policji w Gniewie, komendanci gminni z gmin ościennych, sołtysi, delegacja zaprzyjaźnionej OSP w Brzoskwini z województwa małopolskiego, jednostki OSP z terenu gminy Gniew, rodziny strażaków i sympatycy pożarnictwa.

Naczelnik Sławiński przytoczył też kilka faktów z kart historii OSP w Kolonii Ostrowickiej. Jest to szczególna straż w naszej gminie, bowiem działa na terenie aż trzech powiatów: tczewskiego, starogardzkiego i świeckiego. Dzieje jednostki spisane zostały w specjalnie wydanej na tę okazję publikacji, którą wraz ze szczególnymi podziękowania wręczono gościom.

Aktu oficjalnego przekazania kluczyków i dokumentów do nowego wozu strażackiego dokonali poseł na Sejm RP Kazimierz Smoliński, burmistrz Maciej Czarnecki oraz nadbrygardier Tomasz Komoszyński Pomorski Komendant Wojewódzki PSP. Wspólną modlitwę odprawił ks. Roman Ossowski proboszcz parafii Pieniążkowo, który poświęcił nowy wóz dla ochotników. – Pobłogosław Panie ten wóz bojowy, aby wszyscy, którzy zgodnie z Twoją wolą będą go używać, wzrastali w wierze a od Ciebie otrzymali pomoc i opiekę – mówił duchowny, kierując modlitwy do Boga i św. Floriana, patrona strażaków.

Głos zabrali także zaproszeni goście. Wszyscy winszowali gminnym strażakom, życząc ochotnikom bezpiecznej pracy. Głos zabrał także włodarz naszej gminy, Maciej Czarnecki. – Jesteśmy dumni, że udało się sfinansować zakup tego wozu, chociaż droga ta nie była łatwa. Niebagatelna kwota kilkuset tysięcy złotych była niemałym obciążeniem dla gminny, ale wiemy, że w słusznej sprawie. Dziękuję w tym miejscu Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i Krajowemu Systemowi Ratownictwa za wsparcie finansowe tej inwestycji. Życzę Wam, abyście po służbie zawsze wracali bezpiecznie do domu – mówił do strażaków włodarz Czarnecki.

Na zakończenie uroczystości zaprezentowano wóz strażacki. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć samochód od podszewki, po czym wszyscy zaproszeni zostali na oficjalny obiad oraz tort w miejscowej świetlicy wiejskiej.

Galeria zdjęć dostępna jest TUTAJ.

Data publikacji: 2020-03-10 15:22
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka
  • Przekazanie wozu dla OSP Kolonia Ostrowicka

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.