Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 31 marca liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 433 (wg stanu na dzień 30 marca było ich 406). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym jest 26 osób (wg stanu na dzień 30 marca było ich 35). Na dzień 31 marca liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 62 osoby.

Jest rozporządzenie dot. nowych zakazów

Zachęcamy do zapoznania się z Rozporządzeniem Rady Ministrów ogłoszonego 31 marca dot. nowych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii w kraju.

Wilki na Nizinie Walichnowskiej

Zarząd Koła Łowieckiego "Darz Bór" Wejherowo informuje, że na terenie dzierżawionego przez koło obwodu łowieckiego nr 241 (teren Niziny Walichnowskiej) pojawiły się wilki. Prosi się mieszkańców tych terenów o zachowanie szczególnej ostrożności i zabezpieczenie zwierząt domowych i hodowlanych.

Kondolencje

Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola w Gniewie z powodu śmierci Hanny Cyrson emerytowanej nauczycielki Przedszkola w Gniewie Rodzinie i Bliskim składają wyrazy głębokiego współczucia.

Zaprojektuj znaczek pocztowy

Przedłużono terminy rejestracji oraz przesyłania prac w ramach konkursu „Świat oczami młodych”. Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie znaczka pocztowego przedstawiającego wolontariat w różnych aspektach: tj.: idee jakie za sobą niesie, przykłady działań wolontariackich, a także korzyści zarówno dla beneficjentów, jak i samych wolontariuszy.

Koronawiarus - w gminie Gniew tylko kwarantanna

Informujemy, że na dzień 1 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 66 osób. Porównując dane do stanu na dzień 31 marca, liczba ta wzrosła o 4 osoby.

Konkurs Clicktrans.pl #Zostańwdomu i pomóż

Siedzisz w domu zgodnie z zaleceniami i wartościowo spędzasz czas? Dlaczego jednocześnie nie zrobić czegoś dobrego dla tych, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu walki z epidemią? Weź udział w konkursie i wspomóż wybraną organizację w walce z koronawirusem! A to wszystko w zaciszu twojego domu!

Zarejestrowani kandydaci na sołtysów

Publikujemy obwieszczenie Gminnej Komisji Wyborczej o zarejestrowanych Kandydatach na sołtysów. Szczegóły w załączniku.

Tarcza Antykryzysowa – wsparcie z ZUS

Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS i jak można się o nie ubiegać? Szczegóły znajdą Państwo na stronie zakładu.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 2 kwietnia liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim nie uległa zmianie, są to wciąż trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 424 (wg stanu na dzień 31 marca było ich 433). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym są 22 osoby (wg stanu na dzień 31 marca było ich 36). Na dzień 2 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 62 osoby.

Wybory na sołtysa odwołane

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku z ogłoszeniem w kraju stanu epidemii, uchylony został termin wyborów sołtysa na terenie gminy Gniew. Nowy termin wyborów zostanie wyznaczony w odrębnym zarządzeniu. Szczegóły w załączniku.

Ulga za kompostowanie tylko dla zabudowy jednorodzinnej

W związku z zapytaniami mieszkańców dot. kompostowania przypominamy, że tylko mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej, wyposażonej w przydomowe kompostowniki, mogą być zwolnieni w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, która wynosi 1 zł na osobę miesięcznie. Pozostałe nieruchomości zostały wyposażone w brązowe pojemniki lub worki, do których od 1 kwietnia do 15 listopada wrzucać należy odpady biodegradowalne. Poniżej informacje o rodzaju bioodpadów i wskazówki, jak zacząć kompostować i skutecznie to robić.

70 000 złotych na nowe komputery do szkół

1 kwietnia ruszył nabór wniosków w ramach programu Zdalna Szkoła, który pomóc ma w walce z wykluczeniem cyfrowym uczniów. W jaki sposób? Poprzez zakup nowych komputerów do placówek oświatowych. Z możliwości skorzystała również Gmina Gniew. Złożony został wniosek na zakup 20 laptopów dla gminnych szkół. Trafi do nas nowy sprzęt opiewający na kwotę 70 000 złotych.

Opłaty za żłobek wstrzymane do odwołania

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku z  czasowym zawieszeniem działalności „Żłobka Jaś i Marysia” wynikającym z Polecenia Wojewody Pomorskiego, powołując się na § 2 ust. 9 załącznika do uchwały Nr LI/360/18 Rady Miejskiej w Gniewie  z dnia 26 września 2018r. w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej o nazwie „Żłobek Jaś i Marysia” oraz nadania jej statutu, od 1 kwietnia do odwołania wstrzymane zostają opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci, wynikających z zawartych umów.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 kwietnia liczba osób zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim wynosi 4 osoby. Dotychczas były to trzy osoby, u których testy wykazały wynik dodatni. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 390 (wg stanu na dzień 3 kwietnia było ich 448). Pozostających pod nadzorem epidemiologicznym są 22 osoby (wg stanu na dzień 3 kwietnia było ich 25).

Tarcza antykryzysowa - co przynosi rolnikom?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wsparcia dla rolników, których działalność mogła ucierpieć z powodu wprowadzonego stanu epidemii w Polsce. Szczegóły na poniższym plakacie i na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podjęci kwarantannie w gminie Gniew

Informujemy, że na dzień 3 kwietnia liczba osób poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew wynosi 60 osób. Porównując dane do stanu na dzień 1 kwietnia, liczba ta zmalała o 6 osób.

Strażacy pomogli w rozładunku żywności

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie składa serdeczne podziękowania strażakom z Gminnego Centrum Reagowania Kryzysowego w Gniewie oraz Ochotniczych Staży Pożarnych z Gniewu i z Jelenia za pomoc przy rozładunku żywności, która dostarczona została z Banku Żywności. Pomoc żywnościowa przeznaczona jest dla najbardziej potrzebujących rodzin z terenu naszej gminy.

Jak postępować z odpadami komunalnymi w trakcie epidemii?

Minister Klimatu i Główny Inspektor Sanitarny wydali wytyczne w sprawie postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i zachorowań na wywoływaną przez niego chorobę COVID-19, w czasie trwania epidemii. Zachęcamy do zapoznania się z tymi zaleceniami. To szczególnie ważna informacja dla osób zakażonych wirusem i będących w izolacji, jak i tych, przebywających na kwarantannie.

Polecamy

 • znajdź adres
 • Portal mapowy gminy
 • nivea
 • cag
 • Heliantus
 • Inwest-Kom
 • Zamek
 • GOS
 • Geoportal
 • GOM
 • FP
 • Starostwo
 • Pomorskie 2020
 • planer kulturalny
 • PCI
 • Drogi dla natury
 • Eko-inicjatywa
 • Biblioteka
 • Kampania antyazbestowa
 • Fundusze europejskie
 • Gospodarka odpadami
 • Dofinansowania z WFOŚ i GW
 • Parafia
 • Ostańce
 • pomorskietravel
 • mikroporady
 • gospel
 • karta dużej rodziny
 • veolia
 • rewitalizacja
 • lot kociewie

Dofinansowanie

 • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

Kontakt
[obiekt mapy]
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.