Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Strażackie święto

4 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka. To również dzień wspomnienia w kościele katolickim Świętego Floriana, który jest patronem strażackiej braci. Z tek okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wszystkim Strażakom ochotnikom z terenu gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy najwyższego uznania tym, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców.

Newsletter LGD "Wstęgi Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Dowiemy się z niego między innymi jakie projekty zostały złożone w ramach zakończonych już naborów konkursowych. Wśród wnioskodawców nie zabrakło także gniewskich organizacji. Szczegóły w załączniku.

Wirtualne pożegnanie klas trzecich i czwartych w ZSP Gniew

24 kwietnia zgodnie z kalendarzem roku szkolnego w ZSP w Gniewie miało miejsce pożegnanie klasy trzeciej liceum i czwartej technikum oraz liceum dla dorosłych. Ze względu na obecną sytuację apel nie mógł odbyć się w znanej wszystkim dotychczas formie. Pożegnalne spotkanie odbyło się więc wirtualnie, za pomocą internetowego łącza między uczniami a nauczycielami.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 3 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 12 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 443. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób. 4 z dwunastu zakażonych osób wyzdrowiały.

Do szkół trafiło 27 nowych komputerów

Do wszystkich szkół z terenu gminy Gniew trafiły już komputery, zakupione przez gniewski samorząd w ramach programu Zdalna Szkoła, polegającego na wsparciu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Dzięki zdobytym środkom w wysokości 70 000 złotych, udało się kupić 27 nowych laptopów.

Pomorskie S.O.S!

W związku z trudną sytuacją w placówkach świadczących opiekę całodobową nad osobami z niepełnosprawnościami, przewlekle lub terminalnie chorymi oraz w podeszłym wieku wywołaną stanem epidemii COVID-19, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w Gdańsku, przystępuje do realizacji projektu pn. „Pomorskie S.O.S”. Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Podziałanie 5.4.2 Zdrowie na rynku pracy) i finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedszkola i żłobek nieczynne do 24 maja

Po przeanalizowaniu obecnej sytuacji w gminie Gniew, podczas spotkania z dyrektorami oraz po uwzględnieniu opinii rodziców, burmistrz Maciej Czarnecki podjął decyzję, że w naszej gminie żłobki, przedszkola i oddziały przedszkolne pozostaną zamknięte do 24 maja. - Nie otwieramy jeszcze placówek wychowawczych dla najmłodszych dzieci. Decyzja podyktowana jest troską o zdrowie najmłodszych oraz pracowników tych jednostek - informuje włodarz.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 30 kwietnia poddanych kwarantannie domowej na terenie gminy Gniew jest 60 osób. Trzy osoby pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

Obiekty sportowe ponownie otwarte

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie od 4 maja ponownie udostępnia obiekty sportowej do działalności sportowej i rekreacyjnej. Otwarte zostają boiska piłkarskie, orlik, boiska do piłki siatkowej plażowej oraz skatepark. Na obiektach w tym samym czasie przebywać może nie więcej niż 6 osób. Boiska wiejskie, place zabaw i siłownie zielone pozostają jednak nadal zamknięte do odwołania.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 12 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 593. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 12 osób. 4 z dwunastu zakażonych osób wyzdrowiały.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 6 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 13 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 553. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 12 osób. 4 z trzynastu zakażonych osób wyzdrowiały. W gminie Gniew na dzień 5 maja kwarantannie domowej poddanych jest 48 osób. Dwie osoby mają nadzór epidemiologiczny.

Przypominamy o prawidłowej segregacji

Od 1 stycznia 2020 r. jesteśmy zobowiązani segregować odpady komunalne. Jak prawidłowo to robić? Przypominamy o zasadach, którymi należy się kierować.

Niewielkie zmiany w regulaminie „Granty na Kulturę”

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zgłaszanym przez osoby zainteresowane konkursem „Granty na Kulturę”, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie zdecydowała o zmianie: pkt. 14 regulaminu „Granty na Kulturę” oraz usunięciu treści pkt. 16 regulaminu „Granty na Kulturę”.

Zmiany zostały wprowadzone przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie w odpowiedzi na prośby przedstawicieli organizacji i grup nieformalnych z Gminy Gniew.
Zaktualizowany regulamin programu grantowego znajduje się TUTAJ.

 

Data publikacji: 2020-05-06 16:41

Kamienica na Wodnej jak nowa

W ostatnim czasie przeprowadzono remont elewacji kamienicy nr 8 przy ul. Wodnej w Gniewie. Modernizacja była częścią rewitalizacyjnego projektu pn. Rewitalizacja zdegradowanej przestrzeni Starego Miasta i Podzamcza w Gniewie. Oprócz elewacji zagospodarowany zostanie także teren wokół kamienicy. Plac wyłożony będzie granitową kostką, nawiązującą charakterem do zrewitalizowanych już ulic w mieście.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na 6 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 48 osób. Dwie osoby podlegają nadzorowi epidemiologicznemu.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 7 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 16 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 562. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 4 z szesnastu zakażonych osób wyzdrowiały.

Częściowe otwarcie Urzędu Skarbowego w Tczewie

Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z Urzędem Skarbowym w Tczewie poprzez e-PUAP i infolinię. W wyjątkowych sprawach, których nie można załatwić elektronicznie, urząd wprowadza możliwość wizyty w urzędzie przez 2 dni w tygodniu: w środy od 9.00 do 15.00 i w piątki od 9.00 do 13.00. W pozostałe dni obsługa Klienta odbywa się w jednostkach Krajowej Administracji Skarbowej poprzez e-Usługi, e-PUAP i telefonicznie. Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności!

Szukanie pomocy nie jest słabością

Jeśli doświadczasz bólu fizycznego lub psychicznego, stresu, niepewności, przerażenia, apatii,  wycofania bądź załamania, braku równowagi i martwisz się o bliskich, znajomych, sąsiadów zadzwoń pod nr tel. 58 561 21 44 wew. 40. W siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie w poniedziałki i w czwartki w godz. od 15.30  do 17.00 specjaliści do spraw profilaktyki pełnią telefoniczne dyżury, oferując wsparcie psychologiczne i interwencję kryzysową. Wszystkie osoby szukające pomocy zachęcamy do kontaktu z ośrodkiem.

Modernizacja gospodarstw rolnych - dofinansowania dla rolników

Rolnicy mogą starać się o dofinansowanie w zakresie ulepszania istniejącej instalacji nawadniającej oraz inwestycji polegających na powiększaniu obszaru nawadnianego, albo inwestycji dotyczących łącznie ulepszania istniejącej instalacji i powiększania obszaru nawadnianego. Nabór trwa do 20 lipca 2020 r. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 10 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 19 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 461. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 5 z dziewiętnastu zakażonych osób wyzdrowiały. Według danych na 7 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 47 osób.

Wideokonferencja dot. dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne

Firma Promag serdecznie zaprasza mieszkańców i przedsiębiorców gminy Gniew na wideokonferencję dot. dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej oraz informacji nt. elektrycznych instalacji grzewczych do ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Wideokonferencja odbędzie się 18 maja 2020 r. o godz. 18.30 pod LINKIEM. Szczegóły pod nr tel. 573 001 706.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 12 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 21 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 422. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 5 osób wyzdrowiały. Według danych na 10 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 47 osób.

Uwaga na kradzieże środków ochrony roślin

Do Zarządu Województwa Pomorskiego w ostatnich tygodniach docierają niepokojące informacje o licznych kradzieżach środków ochrony roślin. Wielu rolników zaopatrzyło się w preparaty do ochrony roślin na cały sezon agrotechniczny. Kradzieże są dla nich bardzo dotkliwe, powodują istotne straty finansowe dla gospodarstw rolnych. Dlatego też wszystkich rolników z terenu gminy Gniew przestrzegamy przed tego typu zdarzeniami. Apelujemy o dobre zabezpieczanie swoich magazynów.

Dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie transportu i unieszkodliwienia wyrobów zawierających azbest w 2020

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że w związku z realizacją przez Gminę Gniew zadania organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku pt. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego (edycja 2019/2020)” osoby które planują w bieżącym roku unieszkodliwić wyroby zawierające azbest a nie złożyły wniosku we wcześniejszym naborze mogą składać wnioski o dofinansowanie na ich transport i unieszkodliwienie w terminie do dnia 29 maja 2020 r.

Przebywający na kwarantannie w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 11 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 27 osób.

Potwierdź profil zaufany w urzędzie

Informujemy, że profil zaufany potwierdzić można w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew codziennie w godz. od 7.30 do 14.00. Zachęcamy Państwa do zakładania profilu. Jest on konieczny do załatwiana urzędowych spraw, bez wychodzenia z domu. W przypadku konieczności potwierdzenia profilu w innych godzinach, prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem urzędu pod nr tel. 58 530 79 19.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 14 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 22 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 396. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 7 osób już wyzdrowiało.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 13 maja kwarantannie domowej w gminie Gniew poddanych jest 28 osób.

Piękna Wieś Pomorska 2020 - zmiany w regulaminie

W związku z rozprzestrzenieniem się choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 zwanej „COVID-19”, zmianie uległ regulamin organizacji Konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020”. Zgłoszenia do etapu gminnego wydłużone zostają do 30 czerwca, zaś do etapu powiatowego do 31 lipca. Szczegóły w regulaminie.

Statut Gminnego Ośrodka Kultury

Zachęcamy do zapoznania się ze statutem Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie, działającego od 1 stycznia tego roku. Szczegóły w załączniku.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 14 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 22 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 396. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 11 osób. 7 osób już wyzdrowiało.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert w zakresie Przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym

Informujemy, że 12 maja Burmistrz Miasta i Gminy Gniew rozstrzygnął został konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego Gminy Gniew w zakresie „Przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w maju

W środę, 20 maja o godz. 9.30 obradować będzie Komisja Rewizyjna, w czwartek spotkają się radni z Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej, a w piątek spotkają się członkowie Komisji Finansów. W załączniku znajdą Państwo informacje o tematach, jakie podejmą rajcy na najbliższych spotkaniach.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 20 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim są 24 osoby. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 195. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 3 osoby. 10 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew na dzień 18 maja na kwarantannie domowej przebywa 8 osób.

II rata opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych w sklepach i lokalach gastronomicznych na terenie gminy Gniew, o obowiązku uiszczenia II raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2020 roku. Termin płatności raty upływa 31 maja br.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych w mieście już 25 maja

W poniedziałek, 25 maja w mieście i w Brodach Pomorskich zorganizowana zostanie zbiórka odpadów wielkogabarytowych Wystaw graty z chaty.  Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej wystawiają odpady przed posesjami, a mieszkańcy zabudowy wielorodzinnej przy boksach śmietnikowych. Odpady muszą być wystawione do godz. 6.00 rano w dniu odbioru.

Komputery trafiły już do najbardziej potrzebujących sprzęt uczniów

Do wszystkich szkół z terenu gminy Gniew trafiły już komputery, zakupione przez gniewski samorząd w ramach programu Zdalna Szkoła, polegającego na wsparciu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego. Dyrektorzy przekazali już sprzęt najbardziej potrzebującym go uczniom z terenu gminy Gniew.

Dołącz do nieformalnej grupy "Gniewianki przy maszynie"

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Gniewie działa grupa "Gniewianki przy maszynie". Jeśli więc lubisz szyć i chcesz pomagać, dołącz do niej i szyj maseczki! Grupa zapewnia wszystkie niezbędne materiały do szycia. Chętnych zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 507 125 558.

Przedszkola i żłobki nieczynne do 7 czerwca

W środę, 20 maja Burmistrz ponownie spotkał się z dyrektorami szkół i przedszkoli, by podjąć dyskusję na temat dalszej działalności placówek oświatowych w naszej gminie. Po konsultacji, mając na względzie wymagania sanitarne oraz z powodu małego zainteresowania rodziców zapisaniem dzieci na zajęcia, włodarz podjął decyzję o przedłużeniu zamknięcia placówek do 7 czerwca.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 27 maja 2020 r. o godz. 11.00, w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się XXII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Wśród tematów: zapoznanie się z projektem organizacyjnym szkół, prognozą demograficzną i analizą stanu zatrudnienia w placówkach oświatowych, informacja na temat wdrożenia warunków umowy na wywóz odpadów komunalnych z terenu Gminy Gniew, ocena zasobów pomocy społecznej za rok 2019 w Gminie Gniew, przyjęcie sprawozdania z działalności MGOPS w Gniewie oraz przyjęcie sprawozdania z realizacji programu współpracy Gminy Gniew z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 20 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 182. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 3 osoby. 15 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew na dzień 20 maja na kwarantannie domowej przebywa 9 osób.

Działaj Lokalnie 2020

Fundacja Pokolenia ogłasza nabór wniosków w ramach konkursu „Działaj Lokalnie” 2020. O dofinansowanie pomysłów mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe z powiatu tczewskiego. Maksymalna kwota dotacji to 6000 zł.

Pierwszy Senior+ w Gniewie staje się rzeczywistością

Dzisiaj Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wraz ze Skarbnikiem Gminy podpisał umowę na dofinansowanie zadania realizowanego w ramach programu "Senior+" na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu Seniora w Gniewie. Kwota dotacji to 325 380 złotych.

Wykaszanie poboczy przy drogach gminnych

Spółka Inwest-Kom przystąpiła do wykaszania poboczy dróg gminnych w poszczególnych sołectwach gminy Gniew. Terminy obkoszeń uzależnione będą m.in. od warunków pogodowych. W czasie wykonywania prac mogą nastąpić utrudnienia w ruchu, w związku z czym prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za zaistniałe niedogodności. Wsie wykaszane będą wg poniższego harmonogramu.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 24 maja zakażone koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 153. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 2 osoby. 16 osób już wyzdrowiało.

Koszenie terenów zielonych w mieście

Na terenie gminy trwa wykaszanie poboczy przy drogach. Spółka Inwest-Kom rozpoczęła także wykaszanie terenów zielonych w mieście i na terenach wiejskich, które porządkowane są w kolejności, wg poniższego harmonogramu.

Pokoloruj Gniew

Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew ogłosił konkurs pn. "Pokoloruj Gniew". Konkurs polega na pokolorowaniu jednej z kolorowanek związanych z Gniewem i przesłania jej na adres biuro@gok.gniew.pl. trzech zwycięzców wyłonionych zostanie 1 czerwca. Szczegóły w regulaminie.

Informacja dot. działalności urzędu miasta i gminy w Gniewie

Szanowni Mieszkańcy Gminy Gniew, informujemy iż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych.

Modlitwa w intencji samorządowców

W środę, 27 maja o godz. 17.00, z okazji przypadającego w tym roku 30-lecia samorządu terytorialnego w Polsce, w Kościele pw. św.  Mikołaja w Gniewie odprawiona zostanie msza święta w intencji gniewskiego samorządu. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy za obecnych i nieżyjących już działaczy samorządowych, którzy na przestrzeni lat pracowali na rzecz rozwoju naszej gminy.

Dzień Matki

Drogie Mamy! Z okazji Waszego święta, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki składa Wam serdeczne życzenia, gratulacje i śle podziękowania za codzienny trud wkładany w wychowanie dzieci. Włodarz życzy samych wspaniałych chwil, spokoju oraz radości i dumy z Waszych pociech.

Rurociąg Pomorski — rusza drugi etap prac terenowych

Trwają prace związane z realizacją inwestycji budowy rurociągu pomorskiego. I etap prac terenowych związanych z projektowaniem II nitki rurociągu został już zakończony. Działania terenowe przebiegły bardzo sprawnie i bez zakłóceń. Wykonawcy dziękują za życzliwe przyjęcie i wyrozumiałe podejście do pracy geodetów oraz geologów. Obecnie rozpoczyna się II etap prac terenowych — właściwe badania geotechniczne, które prowadzone będą na terenie naszej gminy.

Fundusz sołecki - inwestycje w Kursztynie, Nicponi i Piasecznie

Na terenie naszej gminy trwa realizacja zadań, wykonywanych w ramach Funduszu Sołeckiego. Na tegoroczne inicjatywy sołeckie przeznaczono ponad 500 000 złotych. Sukcesywnie prowadzone są inwestycje w sołectwach, dzięki którym nasze wsie stają się coraz piękniejsze i lepiej zagospodarowane. Modernizację przechodzą właśnie drogi w Kursztynie i Nicponi oraz szkoła w Piasecznie.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 25 maja zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 139. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 2 osoby. 16 osób już wyzdrowiało.

Łatanie dziur na drogach gminnych

Informujemy, że od 28 maja rozpocznie się cząstkowe łatanie gminnych dróg asfaltowych. W związku z prowadzonymi pracami, na drogach wystąpić mogą utrudnienia w ruchu. Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i z góry przepraszamy za zaistniałe niedogodności. Prosimy także o zachowanie ostrożności.

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego to polskie święto, obchodzone corocznie 27 maja, uchwalone przez Sejm RP w 2000 roku. Dzień ten upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Dzisiaj świętujemy 30-lecie polskiej samorządności, wspominając wydarzenia tamtych dni.

Idea odbudowy w Polsce autentycznego samorządu, utworzenia władz terytorialnych zdolnych do samodzielnego określania celów rozwoju lokalnego lub regionalnego, a także prowadzenia własnej polityki w tym zakresie, mogła zmaterializować się dopiero po 1989 roku w Odrodzonej Polsce, kiedy rozpoczął się proces reformowania ustroju państwa, decentralizacji władzy i stopniowego przekazywania jej w ręce obywateli - wspólnotom terytorialnym. W marcu 1990 r. Sejm kontraktowy uchwalił ustawę o samorządzie terytorialnym, na podstawie której w ponad dwóch tysiącach ówczesnych gmin wprowadzono prawdziwy samorząd. W miejsce istniejących tzw. rad narodowych wprowadzono rady gmin, którym zapewniono znacznie większe uprawnienia. Od 1 stycznia 1999 r. mamy w Polsce trzy szczeble samorządu terytorialnego: gminy, powiaty i samorządy województw.

- Ta rocznica to nasze wspólne święto. Święto każdego Polaka, każdego mieszkańca naszej Gminy – nie tylko samorządowców, radnych i włodarzy. Dzięki zaufaniu Mieszkańców, my możemy działać dla naszego wspólnego dobra. Wierzę, że przez ostatnie lata dokładano wszelkich starań, aby nasza gmina odnosiła sukcesy i rozwijała się pod względem infrastruktury, kultury czy turystki. Trzydziestolecie samorządności daje nam okazję do podsumowania zasług lokalnej społeczności. Choć zmagamy się z trudnym czasem pandemii, zdecydowanie mamy okazję do radości i świętowania – mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

 

Data publikacji: 2020-05-27 08:47

Dzisiaj 27 maja obchodzimy 30 lecie Samorządu Terytorialnego

Z uwagi na stan w jakim znalazł się nasz kraj, nie możemy okazale świętować tego Dnia. Korzystając z okazji dzisiejszych obrad sesji, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki przygotował uroczystą oprawę, podczas której chce symbolicznym aktem podziękować wszystkim samorządowcom, radnym, sołtysom, pracownikom, aktywistom i społecznikom za działalność na rzecz rozwoju  naszej „Małej Ojczyzny”, pokazując jak na przestrzeni lat zmieniała się nasza Gmina.

Dodatkowo, z tej okazji, przygotowane zostało specjalne wydanie Nowin Gniewskich, dostępne już w punktach dystrybucji. Z kolei Gminny Ośrodek Kultury przygotował cykl materiałów filmowych, do oglądania których zapraszamy już na początku czerwca.
Ponadto 27 maja o godz. 17.00 w kościele św. Mikołaja w Gniewie odprawiona zostanie msza święta w intencji Samorządu Gminy Gniew, osób pracujących na jego rzecz oraz zmarłych już działaczy, zasłużonych dla rozwoju miasta i gminy Gniew. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy, a przy tym też głębokiej refleksji nad losem nie tylko gniewskiego samorządu, ale i całej Ojczyzny.

 

Data publikacji: 2020-05-27 09:55

Życzenia Burmistrza z okazji 30 lecia-Samorządu Terytorialnego

Z okazji 30 lecia Samorządu Terytorialnego, składam serdeczne podziękowania wszystkim Burmistrzom za ogromny wkład pracy w rozwój naszej Gminy. Dziękuję również wszystkim Radnym i Sołtysom poprzednich kadencji za zaangażowanie i aktywne działania. Ponadto dziękuję pracownikom urzędu oraz jednostek organizacyjnych, aktywistom, społecznikom i wszystkim mieszkańcom, którzy działali i działają dla dobra Gminy. Wielkie wyrazy uznania należą się także przedsiębiorcom, którzy inwestują na naszym terenie i jednocześnie dbają o poprawę jakości życia mieszkańców. Przed nami jeszcze dużo do zrobienia, jednak uważam, że możemy być dumni z Naszej Małej Ojczyzny.
Burmistrz Miasta i Gminy Gniew
Maciej Czarnecki.

Data publikacji: 2020-05-27 12:45

Pamiątkowe wydanie specjalne Nowin Gniewskich

Z okazji 30–lecia samorządu zostało przygotowane pamiątkowe wydanie specjalne Nowin Gniewskich, w którym przedstawione zostaną karty historii budowania gminnej samorządności, wywiady z byłymi włodarzami gminy oraz ciekawe zdjęcia upamiętniające rozwój gminy Gniew na przestrzeni minionego trzydziestolecia. Nowiny Gniewskie dostępne są już w punktach dystrybucji.

Data publikacji: 2020-05-27 14:57

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.