Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka Burmistrz Miasta i Gminy Gniew składa najserdeczniejsze życzenia wszystkim Dzieciom! Niech spełniają się dziecięce marzenia, a każdy dzień będzie nową fantastyczną przygodą.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 1 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 131. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 17 osób już wyzdrowiało. 5 osób z terenu gminy Gniew przebywa na kwarantannie, 6 osób pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym.

Komunikat Starosty Tczewskiego ws. porad prawnych

Starosta Tczewski informuje, że od 1 czerwca 2020 r. wznawia się udzielanie porad osobiście w trzech punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego działających na terenie powiatu tczewskiego. W dwóch punktach udzielanie porad nadal odbywać się będzie telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość.

Agro Market - internetowa giełda rolna

Uprzejmie informujemy o serwisie Agro-Market24.pl. Portal został stworzony, aby pomóc producentom rolnym znalezienie odbiorców na swoje produkty. Zachęcamy również osoby fizyczne do kupowania bezpośrednio od rolników. W ten sposób, wspólnie możemy wspierać polskie rolnictwo. Korzystanie z portalu jest bezpłatne.

Wraca sobotnie targowisko miejskie

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że od 6 czerwca br. przywrócona będzie organizacja dotychczasowego targowiska miejskiego, z zachowaniem jednak bieżących obostrzeń nakładanych przez Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną. Handel będzie mógł być prowadzony przy zastosowaniu obowiązującego wciąż dystansu społecznego, konieczności dezynfekcji i użycia maseczek ochronnych. Zachęcamy do robienia odpowiedzialnych zakupów z dbałością o higienę i dobre samopoczucie własne i innych.

Rozstrzygnięcie konkursu Granty na Kulturę

Ogłaszamy wyniki konkursu Granty na Kulturę organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc będzie stanowiła znaczne wsparcie dla organizacji i grup nieformalnych w realizacji inicjatyw kulturalnych w tych szczególnych czasach.

Wyniki konkursu znajdziecie Państwo w załączniku.

Wszystkich beneficjentów konkursu w celu ustalenia szczegółów zapraszamy do tymczasowej siedziby Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie przy Placu Grunwaldzkim 45.

Data publikacji: 2020-06-02 10:05

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych ważny od lipca

Przedstawiamy Państwu harmonogram odbioru odpadów komunalnych, który obowiązywał będzie od lipca. Zachęcamy do pobrania dokumentu i jego wydruku. Harmonogramy będą również rozwożone przez firmę wywożącą odpady.

Afrykański Pomór Świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie w związku z stwierdzeniem na terytorium województwa pomorskiego pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików, przypomina o obowiązku przekazywania przez hodowcę trzody chlewnej informacji o aktualnym stanie stada do Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa tj. informacje o rozpoczęciu działalności nawet utrzymując jedną sztukę trzody chlewnej, informację o zakończeniu działalności jak i informacje o przepisaniu stada na inna osobę.

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - wsparcie na realizację Waszych pomysłów

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie! Konkurs skierowany jest do młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa pomorskiego; aktywnych grup mieszkańców, chcących działać na rzecz dobra wspólnego. Nabór wniosków trwa do 5 lipca 2020.

Niespodzianki od Burmistrza z okazji Dnia Dziecka

Komputery, sztalugi z akcesoriami do malowania, lizaki, darmowe lody, to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego  z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka.

Podziękowania dla Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

1 czerwca włodarz Maciej Czarnecki uczestniczył w spotkaniu w szkole podstawowej nr 1 w Gniewie, podczas którego podziękował obecnym na nim przedstawicielom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego za finansowe wsparcie gminy Gniew w realizacji lokalnych projektów oraz współpracę.

Awaria sieci wodociągowej - brak wody na ul. Podwale i ul. Wiślanej

Z powodu nagłej awarii na sieci wodociągowej w godz. od 7.30 do 9.30 nie będzie wody na ul. Podwale i Wiślana (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do spółki Inwest-Kom włącznie). Za utrudnienia przepraszamy.

Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęca do włączenia się w prowadzoną przez Ministerstwo wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa kampanię informacyjną - „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”. Kampania ma na celu zwiększanie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych, zwłaszcza w tak trudnym czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2, która odciśnie ogromne piętno na sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w naszym kraju i na świecie.

Nauczyciel Pomorza Roku 2020

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ogłoszonego przez Marszałka Województwa Pomorskiego Konkursu „Nauczyciel Pomorza". Do konkursu można zgłaszać kandydatury nauczycieli, którzy swoim zaangażowaniem przyczyniają się do wszechstronnego rozwoju uczniów naszego regionu. Mamy nadzieję, że tegoroczna edycja Konkursu, tak jak poprzednie, umożliwi poznanie niezwykłych osobowości wybitnych pedagogów.

ASF - jak postępować po znalezieniu padłego dzika?

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie w związku ze stwierdzeniem na terytorium województwa pomorskiego pierwszego przypadku afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików przypomina, iż każdy, kto znajdzie padłego dzika, zobowiązany jest zgłosić ten fakt Inspekcji Weterynaryjnej ze względu na konieczność pobrania próbek do badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Narodowe Czytanie 2020

Prezydent RP serdecznie zaprasza do Narodowego Czytania Balladyny Juliusza Słowackiego, zaplanowanego na sobotę, 5 września. Niech wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji. Prezydent zachęca do zorganizowania lektury Balladyny wg własnych inwencji i pomysłowości, również z wykorzystaniem tradycyjnych, a zwłaszcza nowoczesnych narzędzi komunikacji. Już dziś serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję i wspólnego czytania!

Zawody wędkarskie na 70-lecie gniewskiego

Z okazji 70-lecia Koła PZW w Gniewie zarząd koła organizuje towarzyskie zawody wędkarskie w dyscyplinie spinningowej w kategorii seniorów i juniorów (od 14 lat). Zawody odbędą się 20 i 27 czerwca na wodach rzeki Wisły.  Zapisy uczestników prowadzone są do 17 czerwca pod nr tel. 516 630 483 lub 661 644 554. Szczegóły na załączonym plakacie.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 2 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 146. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 17 osób już wyzdrowiało.

Kolejne komputery z programu Zdalna Szkoła

Gmina Gniew przekazała placówkom oświatowym kolejne komputery, jakie zakupiono dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w wysokości 115 000 złotych w ramach programu Zdalna Szkoła. Laptopy rozdysponowane zostaną wśród najbardziej potrzebujących sprzętu rodzin wielodzietnych. Wszystko po to, aby ułatwić wykonywanie prac domowych z dziećmi w czasie pracy zdalnej.

Laureaci konkursu Pokoloruj Gniew nagrodzeni

Dzisiaj miało miejsce spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego ze zwycięzcami konkursu „Pokoloruj Gniew” organizowanego z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie. Laureatom wręczono dyplomy i prezenty.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 141. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 17 osób już wyzdrowiało.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020 r., poz. 65 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 4 czerwca 2020 r., Zarządzeniem nr 81/20 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do użyczenia”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Przedszkola, oddziały przedszkolne i żłobek otwarte od 8 czerwca

W czwartek, 4 czerwca w urzędzie miasta i gminy Gniew burmistrz Maciej Czarnecki spotkał się z dyrektorami placówek oświatowych, by omówić funkcjonowanie obiektów w najbliższym czasie. Poruszono w szczególności temat uruchomienia od 8 czerwca gminnych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobków, które wznawiają działalność.

Ambulansowy Pobór Krwi w Gniewie

W środę, 24 czerwca na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie ponownie zorganizowany zostanie ambulansowy pobór krwi. Jeśli jesteś zdrowy, masz pomiędzy 18 a 65 lat, ważysz co najmniej 50 kg, zjedz śniadanie, uzupełnij płyny, weź ważny dokument ze zdjęciem i nr PESEL, znajdź chwilę i oddaj krew. Dla Ciebie to satysfakcja, dla innych szansa i bezcenny dar życia.
 

Ekipa programu „Zakochaj się w Polsce” odwiedziła Kociewie

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” to powiedzenie przyświeca realizatorom programu „Zakochaj się w Polsce”, który od kilku sezonów gości na antenie TVP1. Prowadzącym jest aktor Tomasz Bednarek. Program opowiada o miejscach w naszym kraju, które często są mniej znane, ale mają dużo do zaoferowania zarówno mieszkańcom jak i przyjezdnym. Tym razem filmowcy odwiedzili Kociewie, aby opowiedzieć widzom jakie ciekawe miejsca mogą zobaczyć w naszym regionie.

Głosuj na „Podwórko Nivea” w Piasecznie

Trwa kolejna edycja akcji Podwórko Talentów NIVEA. Jest to wyjątkowy konkurs, dzięki której Piaseczno może zyskać niezwykły plac zabaw. Jeżeli znajdzie się w pierwszej 20-stce, kolejne wyjątkowe podwórko trafi do naszej gminy. Zachęcamy do wspólnego głosowania, które potrwa do 24 czerwca!

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 7 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 148. Pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 10 osób. 20 osób już wyzdrowiało.

25-lecie kapłaństwa proboszcza piaseckiej parafii

W niedzielę, 7 czerwca w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie odprawiona została msza w intencji proboszcza piaseckiej parafii ks. Andrzeja Ossowskiego. Okazja była wątkowa, bowiem wspólną modlitwą uczczono tego dnia 25-lecie przyjęcia święceń kapłańskich przez duchownego.

Kino samochodowe w Gniewie

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pierwszym kinie samochodowym w Gniewie, które odbędzie się w piątek, 26 czerwca, o godz. 21:30 – tuż po zachodzie słońca, na parkingu gniewskiego zamku. Tego dnia wyświetlony zostanie filmu „Pech to nie grzech” w reżyserii Ryszarda Zatorskiego, w którym występują gwiazdy polskiego kina: Krzysztof Czeczot, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak, Barbara Kurdej-Szatan, Mikołaj Roznerski oraz Maria Dębska.

Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej w Tczewie otwarte dla interesantów

Informujemy, że dzisiaj LOT KOCIEWIE otworzyła swoje drzwi dla odwiedzających Kociewski Ośrodek Informacji Turystycznej przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie. Zgodnie z zaleceniami Polskiej Organizacji Turystycznej i Głównego Inspektora Sanitarnego wprowadzono kilka zasad, które umożliwią jak najsprawniejsze obsłużenie interesantów. Zachęcamy do odwiedzania!

Pomoc dla kół gospodyń wiejskich

Koła gospodyń wiejskich mogą ubiegać się o dotację na swoją działalność. Pomoc oferuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która na ten cel przeznacza aż 40 milionów złotych. Nabór wniosków trwa do 30 września 2020 r. Szczegóły na temat wsparcia znajdą Państwo w placówkach ARiMR, pod numerem bezpłatnej infolinii 800 380 084 oraz na stronie internetowej agencji.

Program stypendialny "Wiedza Start" jest dla Ciebie

Jesteś uczniem VIII klasy szkoły podstawowej z terenu gminy Gniew, przystępujesz do czerwcowego egzaminu ósmoklasisty, a matematyka to twoja pasja? Wystartuj po lepszą przyszłość i zostań stypendystą „Wiedza Start”, programu stypendialnego realizowanego ze środków Zakładu Produkcji Kruszyw. Atrakcyjna nagroda pieniężna czeka! Poznaj szczegóły programu.

Znamy wyniki konkursu "Granty na Kulturę"

We wtorek, 2 czerwca wyłoniono laureatów konkursu Granty na Kulturę organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Tym samym przyznano 9 dofinansowań na stałe formy kulturalne w wysokości 16 200 zł oraz dofinansowano 10 inicjatyw kulturalnych na łączną kwotę w wysokości 8000 zł.

Komunikat Urzędu Statystycznego w Gdańsku

Urząd Statystyczny w Gdańsku informuje, że w terminie od 8 czerwca do 6 lipca 2020 r. na terenie województwa pomorskiego zostanie przeprowadzone badanie pilotażowe: Rozpoznawanie upraw na podstawie zobrazowań radarowych i optycznych uzyskanych z satelit Sentinel 1 i Sentinel 2. Badanie polegać będzie na rozpoznaniu przez pracowników Urzędu Statystycznego w Gdańsku upraw i ich opisie (łącznie z wykonywaniem zdjęć) na wybranych działkach. W celu prawidłowego wykonania zdjęć konieczne będzie wejście pracownika na teren działki, na odległość około 30 m od granicy.

Sobotnie targowiska miejskie - pamiętajmy o zachowaniu ważnych zasad

Od 6 czerwca na plac Grunwaldzki w Gniewie wróciły targowiska miejskie, organizowane w standardowej formule. Sprzedawcom oraz kupcom przypominamy jednak, że obowiązują nas bieżące obostrzenia nakładane przez Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną. Handel jest jest zatem prowadzony przy zastosowaniu obowiązującego wciąż dystansu społecznego, konieczności dezynfekcji i użycia maseczek ochronnych. Zachęcamy do robienia odpowiedzialnych zakupów z dbałością o higienę i dobre samopoczucie własne i innych.

Gmina zdobyła środki na modernizację drogi w Półwsi

Gmina Gniew otrzymała dofinansowanie z Zarządu Województwa Pomorskiego w wysokości 76 088 złotych, na modernizację drogi gminnej w Półwsi. Droga stanowi połączenie od drogi krajowej nr 91 w Kolonii Ostrowickiej do Półwsi oraz w kierunku Pieniążkowa. W ramach inwestycji wykonane mają zostać dwa pasy najazdowe z płyt JOMB o długości 750 mb. Inwestycja zrealizowana ma zostać do 15 października 2020 r.

Urząd nieczynny 12 czerwca

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 12.06.2020 r. (tj. piątek) Urząd Miasta i Gminy Gniew będzie nieczynny. Za utrudnienia przepraszamy!

Terminarz poisiedzeń komisji stałych w czerwcu

W czwartek, 18 czerwca odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej, w piątek 19 czerwca spotkają się członkowie Komisji Rewizyjnej, a w poniedziałek 22 czerwca obradować będą radni należący do Komisji Finansów. Szczegóły w załączniku.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 14 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 261. Pod nadzorem epidemiologicznym nie pozostaje żadna osoba. 25 osób już wyzdrowiało.

Ogłoszenie o przetargu

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że 27 lipca o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gniewie odbędzie się ustny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych, stanowiących własność gminy Gniew. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Nowe JOMBy na gminnych drogach

Zakończyły się inwestycje drogowe prowadzone w ramach Funduszu Sołeckiego w gminnych wsiach. Droga osiedlowa w centrum Kursztyna oraz droga gminna w Nicponi zostały wyłożone płytami JOMB. Modernizacja pierwszej z dróg opiewała na kwotę 32 000 zł, drugie zadanie wyniosło 38 000 zł.

Urząd otwarty dla interesantów

Informujemy, że od poniedziałku 15 czerwca, Urząd Miasta i Gminy w Gniewie zostaje całkowicie otwarty dla Interesantów. Klientów odwiedzających instytucję prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Należy pamiętać o dezynfekcji rąk, zasłanianiu ust i nosa maseczką oraz zachowaniu 2-metrowego dystansu. Informujemy również, że w biurze przebywać może tylko 1 Interesant. Jednocześnie nadal zachęcamy Państwa do dalszego korzystania z elektronicznych usług i telefonicznego kontaktu z urzędem.

Głosowanie korespondencyjne

Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy w gminie, w której wyborca ujęty jest w spisie wyborców, najpóźniej do 16 czerwca 2020 r.

O rezerwatach we Wiośle w Dycht Kociewie

We wtorek, 16 czerwca o godz. 18.05 na antenie TVP 3 Gdańsk będzie miała emisja nowego odcinka programu Dycht Kociewie, w którym zaprezentowany zostaną walory krajobrazowe i przyrodnicze rezerwatów Małe i Duże Wiosło. Serdecznie zapraszamy do oglądania!

Weekendowe spotkania z artystami

W ten weekend zapraszamy na spotkania z artystami, które odbędą się w kościele św. Mikołaja w Gniewie. W sobotę 20 czerwca można będzie poznać Michała Jackowskiego, artystę rzeźbiarza, autora figur z brązu – Misia Maciusia i Wiewiórki Walentynki. W niedzielę 21 czerwca zapraszamy na spotkanie autorskie z pisarką Hanną Cygler, która opowie o swojej nowej książce. Więcej informacji w rozwinięciu.

Zapraszamy na spotkanie z Michałem Jackowskim. Artysta rzeźbiarz z Białegostoku to wspaniały twórca, którego dzieła są znane wszystkim mieszkańcom naszego miasta. To on stworzył figury z brązu bliskie szczególnie najmłodszym gniewiakom – Misia Maciusia i Wiewiórkę Walentynkę.
Spotkanie z nim odbędzie się w sobotę 20 czerwca w kościele św. Mikołaja w Gniewie. Godzina spotkania jeszcze nie jest znana – podamy ją w późniejszym terminie.

Od ponad 15 lat w pracowni artystycznej Michała Jackowskiego powstają prace doceniane na całym świecie – prezentowane były na wystawach m.in. w Londynie, Zurychu, Miami, Luksemburgu i Rzymie, a podczas międzynarodowych festiwali były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Postacie wykreowane przez proboszcza gniewskiej parafii Zbigniewa Rutkowskiego, a stworzone przez Michała Jackowskiego wpisane są już na stałe w wizerunek naszego miasta. Z tego zgranego duetu już niedługo zrobi się trio! To jeszcze tajemnica, ale wkrótce, odsłonięta zostanie kolejna figura… nie możemy się doczekać! Oczywiście trzecia postać również wyszła z pracowni Michała Jackowskiego. Zbroja Misia to powielone serca, a i na piersi Wiewiórki Walentynki widać serduszko. Ciekawe, czy serca trójki przyjaciół zabiją w tym samym rytmie?

Następnego dnia, w niedzielę 21 czerwca o godz. 16:00  zapraszamy również do kościoła św. Mikołaja na spotkanie autorskie z pisarką Hanną Cygler. Autorka opowie o swojej najnowszej książce pt. „Po cudze pieniądze”, której premiera odbędzie się 30 czerwca 2020 r., jednak dla mieszkańców naszego miasta będzie dostępna kilka dni przed premierą. Pisarka przyznaje, że Gniew jest dla niej wyjątkowym miastem, które już wielokrotnie odwiedzała.
W tym samym czasie można będzie także zapoznać się z bogatą ofertą wydawnictwa Rebis i uzupełnić swoją domową biblioteczkę o nowe, ciekawe pozycje książkowe w specjalnych cenach.
Plakat wydarzenia dostępny jest w plikach do pobrania pod wpisem.

Powieść „Po cudze pieniądze” to ostatnia część trylogii powieściowej autorstwa Hanny Cygler. Dwa pierwsze tomy cyklu to „W cudzym domu” wydany w 2013 roku oraz „Za cudze grzechy” (2016 r.). Fabuła powieści osadzona jest u progu XX stulecia, kiedy to radość ze zmian, nowych odkryć i wynalazków miesza się niepewnością jutra.

Poprzednie spotkanie z Hanną Cygler odbyło się dwa lata temu w czerwcu. Ponad setka miłośników literatury zgromadziła się w kościele, by poznać znaną pisarkę i posłuchać o jej najnowszej powieści. Gośćmi wydarzenia były też koleżanki autorki, również pisarki.
Bohaterka powieści „Tylko kochanka” autorstwa Hanny Cygler została przedstawiona jako mieszkanka naszego miasteczka, która po wielu latach za granicą powraca w rodzinne strony. Kamień obrazujący tę książkę został wmurowany w Ogrodzie Historii.

Organizatorem spotkań jest parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie. Zapraszamy do udziału w obu wydarzeniach!

Data publikacji: 2020-06-16 07:48
  • Plakat wydarzenia

Program stypendialny „KLASA”

Informujemy, że trwa rekrutacja do „KLASY”, autorskiego programu stypendialnego Fundacji BNP Paribas, umożliwiającego zdolnym absolwentom szkół podstawowych z mniejszych miejscowości i w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce, również w Warszawie. Nie zwlekaj, rekrutacja trwa do 30 czerwca!

Cząstkowe remonty dróg powiatowych i utrzymanie zieleni

Informujemy, że w dniach od 22 do 26 czerwca Powiat Tczewski wykonywać będzie cząstkowe remonty dróg powiatowych o nawierzchni asfaltowej na terenie gminy Gniew. Jeszcze w tym miesiącu, najprawdopodobniej od 19 czerwca, powiat prowadzić będzie również prace związane z utrzymaniem zieleni, polegające na wykaszaniu poboczy przy drogach, zarządzanych przez jednostkę. W związku z powyższym mogą wystąpić utrudnienia w komunikacji, prosimy jednak o wyrozumiałość i zachowanie szczególnej ostrożności.

"Granty na Kulture" - szczegóły realizacji projektów

Wszystkich beneficjentów konkursu "Granty na Kulturę" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego zapraszamy do tymczasowej siedziby Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie przy Placu Grunwaldzkim 45 w celu ustalenia szczegółów realizacji dofinansowanych projektów.
Kontakt: 507-12-55-58

Data publikacji: 2020-06-16 14:56

Postanowienie Komisarza Wyborczego w Gdańsku I

Podajemy do publicznej wiadomości treść postanowienia nr 94/2020 Komisarza Wyborczego w Gdańsku I z dnia 15 czerwca 2020 r. w sprawie powołania obwodowych komisji wyborczych. Dokument znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej.

Kamienica przy ul. Wodnej 8 po modernizacji

Już całkowicie dobiegł końca remont kamienicy nr 8 na ul. Wodnej. Oprócz modernizacji elewacji budynku, zagospodarowano również okalający go teren. Plac wyłożono granitową kostką, nawiązującą charakterem do zrewitalizowanej przestrzeni miejskiej. Prace wykonała Spółdzielnia Produkcyjno-Usługowa RODŁO w Kwidzynie.

Nabór kandydatów na na rachmistrza terenowego do przeprowadzenia Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 roku

Na podstawie art. 20 ust. 4 ustawy z dnia 31 lica 2019 roku o powszechnym spisie rolnym w 2020 roku (Dz. U. poz. 1728) podaje się do publicznej wiadomości informację o naborze kandydatów na rachmistrzów terenowych do spisu rolnego na terenie Miasta i Gminy Gniew.

Od dziś Muzeum w Piasecznie wznawia działalność

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Oddział Piaseczno od 18 czerwca 2020 r. wznawia działalność dla zwiedzających i będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00.

W pozostałe dni i godziny zwiedzanie możliwe będzie po uprzednim zgłoszeniu telefonicznym pod nr 605 95 50 59. Ostatnie wejście na wystawy odbywa się na 30 minut przed zamknięciem, a zakup biletów możliwy jest tylko w sekretariacie Muzeum. Ze względów sanitarnych obowiązują ograniczenia do 15 osób na terenie obiektu.

Zapraszamy zwiedzających!

Pełny regulamin dostępny jest do pobrania pod linkiem: www.szybkiplik.pl/JBm8c2k8x2
 

Data publikacji: 2020-06-18 11:12

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 18 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 238. Pod nadzorem epidemiologicznym są 2 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

10 000 złotych dla Wielkich Walichnów

Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie Maciej Czarnecki podpisał dzisiaj umowę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej Gminie Gniew w wysokości 10 000 złotych w ramach programu Aktywne Sołectwo Pomorskie, na realizację zadania „Walichnowy miejscem spotkań i integracji społeczności lokalnej”. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego umowę podpisał Józef Sarnowski, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyła również radna Weronika Lasota-Syldatk.

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań w 2020 roku w formie wsparcia

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłasza z dniem 22 czerwca 2020 r. otwarty konkurs ofert na realizację zadań w 2020 roku w formie wsparcia oraz zaprasza do składania ofert. Szczegóły w załączniku.

Skutki piątkowej ulewy w gminie Gniew

Piątek okazał się bardzo pracowity dla strażaków, którzy przez wiele godzin usuwali skutki ulewnego deszczu. Na terenie naszej gminy miało miejsce aż 19 zdarzeń, z czego 18 wystąpiło w samym mieście. W działaniach brało udział 9 zastępów straży: trzy jednostki OSP Gniew, OSP Piaseczno, OSP Rakowiec, OSP Opalenie, 2 jednostki JRG z Tczewa i OSP Wielki Garc.

Polski Bon Turystyczny dla odbiorców 500+ i dodatków opiekuńczych

Bon turystyczny o wartości 500 złotych na każde dziecko otrzymać będą mogli obywatele korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych. Wszystko dzięki uchwalonemu w piątek przez Sejm prezydenckiej ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Bonem zapłacić będzie można za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.

Nowy zarząd LOT KOCIEWIE

W tym roku mija kadencja władz stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE. Izolacja społeczna spowodowała przesunięcia w kalendarzu i walne zebrania mogły odbyć się dopiero w miniony piątek, gdzie w sali obrad Rady Miejskiej w Tczewie spotkali się członkowie organizacji.

„Recepta na raka" - zapraszamy na bezpłatne badania

Szpitale Tczewskie Spółka Akcyjna informuje, że w 2020 roku kontynuuje realizację programu polityki zdrowotnej pn.: Recepta na raka — program wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych dotyczących wczesnego wykrywania raka płuc. W ramach programu wykonywane jest bezpłatne niskodawkowe badanie tomografii komputerowej. Liczba badań jest limitowana. Badania wykonywane są do 31 października 2020 roku.

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych - aktualizacja

Przedstawiamy Państwu zaktualizowany harmonogram odbioru odpadów komunalnych, ważny od lipca br. Szczegóły w załączniku.

Wakacje w Opaleniu - zapisy do 20 lipca

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć wakacyjnych, które zorganizowane będą w Domu Kultury w Opaleniu. Dzieciom i młodzieży życzymy udanej zabawy! Z uwagi na konieczność zachowania szczególnych warunków bezpieczeństwa, ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły w załączniku.

Seniorzy Seniorom

Epidemia koronawirusa spowodowała, że seniorzy znaleźli się w grupie osób szczególnie narażonych na największe ryzyko zakażenia i powikłań po chorobie COVID-19. Podstawowy środek ostrożności w początkowym okresie epidemii to zalecenie pozostawania w domu, co dla aktywnych seniorów stanowiło dosyć trudne wyzwanie. Zrozumiałe, że trzeba dbać o siebie, ale też solidarnie należy pamiętać o innych, pozostających w jeszcze większej izolacji. Tak powstał pomysł warsztatów kulinarnych online „Seniorzy Seniorom”.

Kolektory słoneczne – Gmina Gniew dofinansuje instalacja fotowoltaiczne

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew od 1 lipca 2020 r. ogłosi nabór wniosków na dofinansowanie zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Dotychczas kwota przeznaczona w budżecie gminy na realizację ww. zadania wynosiła 10 000 zł, w tym roku gniewski samorząd na ten cel zabezpieczył środki w wysokości to 20 000 zł.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 23 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 110. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 1 osoba. 25 osób już wyzdrowiało.

XXIX Pandemiczny Turniej Rycerski Króla Jana III

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznym turnieju rycerskim, jaki odbędzie się w najbliższą sobotę na zamku w Gniewie. To wyjątkowy rok, który nakłada na organizatorów wydarzeń wiele obostrzeń. Również gniewski turniej z prawie trzydziestoletnią już tradycją odbędzie się w tym roku w nieco innej formie.

Dzień Ojca

Z okazji przypadającego dziś Dnia Ojca ślemy wszystkim serdeczne życzenia zdrowia, radości, ogromnej satysfakcji i poczucia dumy z własnych pociech.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 24 czerwca odbędzie się XXIII Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych zorganizowane zostaną w Szkole Podstawowej nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie o godz. 11.00. Głównymi tematami będzie informacja na temat przygotowania ochrony P-POŻ oraz koordynacja działań OSP w gminie Gniew i informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Gniewie. Szczegółowy porządek obrad znajdą Państwo TUTAJ.

Nabór na wolne stanowisko urzędnicze Kierownika Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze Kierownika Referatu Gospodarki Przestrzennej i Środowiska. Termin składania dokumentów aplikacyjnych mija 26 czerwca o godz. 14.00. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Zaprojektowali swoje wymarzone ekologiczne domy i wygrali konkurs

Gniewscy uczniowie po raz kolejny mieli nie lada okazję, żeby wykazać się swoimi pomysłami i przebojowością w plastycznym wyrażaniu myśli. Już po raz ósmy Zakład Produkcji Kruszyw zorganizował konkurs dla dzieci i młodzieży uczących się w szkołach podstawowych gminy i miasta Gniew.

Rok szkolny dobiega końca

Od dzisiaj do piątku organizowane są zakończenia roku szkolnego w placówkach oświatowych na terenie gminy Gniew. Niestety w dobie panującej wciąż pandemii, uczniowie nie wezmą udziału w akademiach, które dotychczas miały miejsce. Dyrektorzy placówek dołożyli jednak wszelkich starań, aby choć w niewielkim stopniu zachować uroczysty charakter rozdania świadectw.

Spotkanie z posłem Kazimierzem Smolińskim

W ramach kampanii wyborczej Prezydenta Andrzeja Dudy, w czwartek, 25 czerwca o godz. 17.00 na rynku w Gniewie zorganizowane zostanie otwarte spotkanie Posła Kazimierza Smolińskiego z mieszkańcami miasta i gminy Gniew. Zainteresowanych mieszkańców zapraszamy.

Wóz strażacki i 90 000 złotych dla gmin za wysoką frekwencję w wyborach

Obszar Metropolitarny wypłaci gminom z najwyższą frekwencją wyborczą aż 90 000 złotych. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednostce, w której udział w wyborach będzie najwyższy w województwie, przekaże środki na zakup wozu dla OSP. Weźmy udział w wyborach i dajmy gminie Gniew szansę na zdobycie środków!

Wybory prezydenckie 2020

Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca weźmiemy udział w głosowaniu wybierając nowego prezydenta RP. Spośród 11 zarejestrowanych kandydatów, wyborcy opowiedzą się za jednym, który sprawować będzie władzę w Polsce przez najbliższe lata. Mieszkańców gminy Gniew gorąco zachęcamy do udziału w wyborach. Lokale wyborcze czynne będą od godz. 7.00 do 21.00.

SP 2 ma świetlicę marzeń

Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie zakończyła remont świetlicy szkolnej. Celem inwestycji było powiększenie powierzchni służącej dzieciom przybywającym w placówce przed i po zajęciach lekcyjnych. Remont udało się przeprowadzić dzięki wsparciu Zakładu Produkcji Kruszyw w Gniewie, który w całości sfinansował inwestycję. Społeczność SP2 w Gniewie serdecznie dziękuje firmie za ogromną pomoc i życzliwość.

Zajęcia i turnieje gry w badmintona

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie w ramach współpracy z Fundacją Narodowy Badminton przystąpił do realizacji programu „Shuttle time” o wartości 2 500 zł oraz „Rodzinne rakiety” w kwocie 9 400 zł. Dzięki projektom mieszkańcy gminy Gniew będą mogli uczestniczyć w licznych zajęciach z zakresu szkolenia gry w badmintona oraz wziąć udział w kilku turniejach współfinansowanych i realizowanych w ramach współpracy z Fundacją.

Kursy judymowe ZHR

Zachęcamy do wzięcia udziału w kursie judymowym dla dorosłych. Szkolenie przeznaczone jest dla rodziców harcerzy, nauczycieli, społeczników czy księży, którzy chcą zdobyć wiedzę o harcerstwie i zdobyć praktyczne umiejętności, aby móc zakładać lub wspomagać jednostki już istniejące. Z okręgu pomorskiego w kurs są zaangażowani aż 3 instruktorzy: hm Małgorzata Siergiej i phm Kamila Flis, pwd Radosław Czerwiński. W obecnej edycji bierze udział 12 osób, z czego 7 Okręgu Pomorskiego ZHR. Nabór trwa do 30 września br. Wszelkich informacji o kursie udziela phm Kamila Flis: kursjudymowy@zhr.pl, tel. 501 048 068.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 24 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 120. Pod nadzorem epidemiologicznym są 3 osoby. 25 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew nadzorem objęta jest 1 osoba.

Powiat Tczewski kontynuuje Program Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”

Powiat Tczewski jest w grupie samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. W związku z tym, w ramach realizacji Powiatowego Programu Profilaktyki Zakażeń Wirusem Brodawczaka Ludzkiego HPV „Chronię życie przed rakiem”, przychodnie i ośrodki zdrowia zostały w 2020 r. realizatorami szczepień ochronnych przeciwko zakażeniom wirusem HPV dziewcząt z rocznika urodzenia 2008 mieszkających na terenie powiatu tczewskiego.

Fundusz Akumulator Społeczny - dofinansowanie na realizację Waszych pomysłów!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie! Nabór wniosków trwa do 5 lipca 2020! Masz pytania, dotyczące konkursu lub realizacji projektów? Potrzebujesz pomocy w obsłudze generatora wniosków? Weź udział w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym on-line: 27.06. (sobota) o godz. 10:00. Rejestracja uczestników możliwa jest TUTAJ.

Głosujmy bezpiecznie

Biorąc udział w głosowaniu musimy pamiętać o zachowaniu ostrożności. W lokalu wyborczym musimy pamiętać przede wszystkim o zasłanianiu ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowaniu  bezpiecznej odległości. Ponadto zaleca się używanie własnych rękawiczek jednorazowych i używanie własnego długopisu. Głosujmy bezpiecznie!

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

Informujemy o rozpoczęciu naboru wniosków stypendialnych w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży pobierających naukę na terenie województwa pomorskiego. Nabór wniosków stypendialnych trwa do 31.07.2020 r.

Rusza krajobrazowy konkurs fotograficzny „Pomorskie w kadrze”

Od początku lipca do 20 września 2020 r. można zgłaszać swoje zdjęcia prezentujące pomorskie krajobrazy. Konkurs organizowany jest w ramach działań związanych z audytem krajobrazowym, a jednym z głównych celów konkursu jest promocja walorów przyrodniczych, historycznych, kulturowych, krajobrazowych i turystycznych województwa pomorskiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa – Mieczysław Struk.

1 189 664 złotych dla gniewskiego samorządu

Gmina Gniew otrzymała ponad milion złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych na działania inwestycyjne. Fundusz stanowi wsparcie dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, które w wyniku pandemii napotkały trudności finansowe. Wsparcie jest bezzwrotne. - To dla gminy Gniew bardzo duże wsparcie finansowe, które z pewnością pomoże nam w realizacji zamierzonych działań. Dziękujemy! - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 25 czerwca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 111. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 5 osób. 25 osób już wyzdrowiało.

BRAVO-CRP w całym kraju

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające na terytorium całego kraju drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od 26 czerwca od godz. 00:01, do 29 czerwca  do godz. 23:59. Zostało wprowadzone w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni, w związku z organizacją wyborów prezydenckich w Polsce.

Weżmy udział w głosowaniu

Wszystkich mieszkańców gminy Gniew, obywateli Rzeczypospolitej zachęcamy do udziału w wyborach prezydenckich, które odbędą się już w niedzielę. Nasz czynny udział w głosowaniu jest przejawem narodowego patriotyzmu, a możliwość społecznego decydowania o losach narodu i decydowania o wyłonieniu reprezentantów do stanowienia prawa i rządzenia w naszym imieniu, to wyraz wywalczonej wolności demokratycznej. Pamiętajmy zatem o spełnieniu naszego obywatelskiego obowiązku i wzięcia odpowiedzialności za przyszłość Polski. Przypominamy również o ciszy wyborczej, która trwa od piątku 26 czerwca od północy i potrwa aż do zamknięcia lokali wyborczych, do niedzieli 28 czerwca, do 21:00.

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w gminie Gniew

Przedstawiamy Państwu wyniki głosowania w wyborach na Prezydenta RP, które przeprowadzone zostały w niedzielę, 28 czerwca. Uprawnionych do głosowania w naszej gminie było 11 765 wyborców. 6 334 mieszkańcom wydano karty do głosowania. Najwięcej głosów - 2 999 zdobył Andrzej Duda. Na Rafała Trzaskowskiego zagłosowało 1 591 mieszkańców. Na obecnego Prezydenta RP najwięcej osób zagłosowało w obwodzie nr 12 w Pieniążkowie (266). Kandydat Trzaskowski największe poparcie miał w mieście, w obwodzie nr 1. Szczegółowe wyniki dostępne są poniżej oraz TUTAJ.

Podwórko NIVEA stanie w Piasecznie

Marzenia się spełniają! Miło nam poinformować, że Podwórko Talentów Nivea powstanie w Piasecznie! Zgłoszona przez Gminę Gniew lokalizacja przy ul. Kardynała Wojtyły w Piasecznie zdobyła 27 551 głosów i znalazła się na drugim miejscu w rankingu gmin do 20 000 mieszkańców, w których staną nowe place zabaw. Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w imieniu dzieci jak i wszystkich mieszkańców, serdecznie dziękuje za wsparcie i oddane głosy.

Ogłoszenie o naborze wniosków na dofinansowanie zakupu i montażu kolektorów słonecznych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje o możliwości składania wniosków na dofinansowanie zakupu i montażu kolektorów słonecznych dla potrzeb wytwarzania ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych. Nabór wniosków prowadzony będzie od 1 lipca 2020 r. w trybie ciągłym do wyczerpania środków z budżetu gminy przeznaczonych na ten cel.

Przetarg na rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Piaseckie Pola - etap III

Gmina Gniew ogłosiła przetarg na III etap rozbudowy sieci wodociągowej w miejscowości Piaseckie Pola. Termin składania ofert mija 13 lipca.

Andrzej Duda odwiedzi gminę Gniew

Prezydent Andrzej Duda, jadąc na dzisiejsze (29.06.2020 r.) spotkanie wyborcze do Starogardu Gdańskiego, które zaplanowane jest na godz. 16.30 przejazdem odwiedzi gminę Gniew. Około godz. 14.00 głowa państwa zawita do Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie oraz Wielkich Walichnów.

Wysoki stan wody w Wiśle

Informujemy, że poziom wody w Wiśle znacząco wzrósł. Stan na wodowskazie w Korzeniewie wynosi 486 cm. Prognozuje się, że dzisiaj przybędzie dodatkowo jeszcze około 50 cm wody. Stan ostrzegawczy dla gminy Gniew wynosi 610cm, stan alarmowy to 720 cm. W związku z powyższym mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności, zabezpieczenia zwierząt oraz własnego mienia, które narażone są na podtopienia.

Spotkanie z Prezydentem Andrzejem Dudą

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda odwiedzał pomorskie miejscowości, by spotkać się z wyborcami. Na trasie przejazdu z Kwidzyna do Starogardu Gdańskiego, mieszkańcy gminy Gniew pozdrawiali przejeżdżającą obok Sanktuarium Maryjnego głowę państwa. W Międzyłężu, gdzie miał miejsce kolejny przystanek prezydenckiej podróży, burmistrz Maciej Czarnecki w towarzystwie Jadwigi Mielke oraz Krzysztofa Luchowskiego, mieszkańca Piaseczna, osobiście spotkał się z Andrzejem Dudą.

Zakończenie roku szkolnego i pożegnanie absolwentów w ZSP

26 czerwca 2020 r. odbyło się zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Gniewie. Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną, nie miało ono tak uroczystego charakteru jak zwykle. Uczniowie poszczególnych klas połączyli się zdalnie ze swoimi wychowawcami, by podsumować mijający czas nauki oraz życzyć sobie udanych i bezpiecznych wakacji.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.