Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Nowy zarząd LOT KOCIEWIE

W tym roku mija kadencja władz stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE. Izolacja społeczna spowodowała przesunięcia w kalendarzu i walne zebrania mogły odbyć się dopiero w miniony piątek, gdzie w sali obrad Rady Miejskiej w Tczewie spotkali się członkowie organizacji.

Podczas pierwszego, zwyczajnego zebrania delegaci zatwierdzili sprawozdania finansowe i merytoryczne organizacji za rok 2019. Drugie zebranie to już walne sprawozdawczo-wyborcze, które poprowadził prezes Mirosław Pobłocki. Przedstawiono syntetyczne sprawozdania z działalności zarządu oraz Komisji Rewizyjnej w minionej, czwartej kadencji (2016-2020).

- Ostatnie cztery lata obfitowały w wiele nowatorskich oraz śmiałych przedsięwzięć, które służą mieszkańcom naszego regionu, a także coraz liczniej odwiedzającym go turystom – podkreślał Mirosław Pobłocki, Prezes Zarządu LOT KOCIEWIE. - Cieszę się, że w ramach stowarzyszenia mogą współpracować samorządy terytorialne oraz branża turystyczna. Nasza organizacja udowadnia, że dzięki kooperacji można osiągnąć sukces. Profesjonalizm i zaangażowanie organizacji w sprawy ważne dla Kociewia pokazują, że LOT KOCIEWIE jest integralną częścią naszej lokalnej społeczności i odpowiada na jej potrzeby.

Zanim nastąpił wybór Prezesa LOT-u, przypomniano niepisaną tradycję organizacji, gdzie prezesura przechodziła z kadencji na kadencję pomiędzy Kociewiem Tczewskim a Kociewiem Starogardzkim. Stąd też rekomendacja prowadzącego zebranie i wysunięcie kandydatury Starosty Starogardzkiego. Zebrani jednogłośnie, w wyborach tajnych wybrali Kazimierza Chyłę na Prezesa Zarządu V kadencji:

- Dziękuję wszystkim za zaufanie i powierzenie mi tak zaszczytnej funkcji - mówił po głosowaniu nowo wybrany Prezes. – Osobiście obserwuję, a nawet z racji pracy w samorządzie powiatowym uczestniczę w przedsięwzięciach LOT-u i uważam, że jest to bardzo potrzebna oraz użyteczna instytucja. Postaram się poszerzyć grono członków o te samorządy, które jeszcze nie są członkami. To zwiększy jeszcze bardziej potencjał naszej organizacji.

Prezesowi pomagać będzie nowy Zarząd w wybranym składzie:

Wiceprezesi: Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie i Zbigniew Lorkowski – Zastępca Burmistrza Nowego, Bogdan Badziong z Urzędu Miasta i Gminy Pelplin, który został Sekretarzem oraz Małgorzata Mykowska z Urzędu Miejskiego w Tczewie, która została wybrana na Skarbnika, a także pozostali członkowie: Maciej Kalinowski – Wiceprezydent Starogardu Gdańskiego, Magdalena Cholewa z Grodziska Owidz, Karol Markowski ze Stowarzyszenia Inicjatyw Turystycznych TRAMP oraz Jerzy Cisewski – dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

W Komisji Rewizyjnej zasiadać będą: Janusz Kosecki - Burmistrz Skórcza, Sławomir Janicki - Wójt Gminy Kaliska, Przewodniczącym został Piotr Laniecki – Wójt Gminy Morzeszczyn.

Data publikacji: 2020-06-23 08:01
  • Nowy zarząd LOT KOCIEWIE
  • Nowy zarząd LOT KOCIEWIE
  • Nowy zarząd LOT KOCIEWIE

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.