Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Poziom wody w Wiśle nadal rośnie

Informujemy, że poziom wody w Wiśle nadal rośnie. Na wodowskazie w Korzeniewie o godz. 7:00 stan wody wynosił 542 cm, czyli o 56 cm więcej w stosunku do wczorajszego pomiaru. Prognozuje się dalszy wzrost poziomu wody. Stan ostrzegawczy dla gminy Gniew wynosi 610cm, stan alarmowy to 720 cm. W związku z powyższym mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności, zabezpieczenia zwierząt oraz własnego mienia, które narażone są na podtopienia.

Wyniki konkursu Działaj Lokalnie! Ponad 10 tys. zł dla inicjatyw z terenu Miasta i Gminy Gniew

Wczoraj, 30 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji grantowej w ramach konkursu Działaj Lokalnie XI 2020. Decyzją Komisji z 21 złożonych wniosków, 15 zostało rekomendowanych do dofinansowania na łączną kwotę 62 000 złotych! Wśród grantobiorców nie zabrakło również naszych aktywistów. Gratulujemy!

Trwa modernizacja placu parkingowego przy ul. Kopernika 2

Trwają prace związane z modernizacja parkingu przy wspólnocie mieszkaniowej ul. Kopernika 2 w Gniewie. W ramach zadania na placu oraz drogach dojazdowych położona zostanie nowa nawierzchnia (kostka polbruk). Do dyspozycji mieszkańców zostanie także oddany wyremontowany śmietnik.

 

Akademia kompetencji cyfrowych dla mieszkańców Miasta i Gminy Gniew

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew zaprasza na bezpłatne szkolenia umiejętności cyfrowych. Przyjdź na zajęcia, które pomogą w załatwianiu codziennych spraw przez Internet. W programie szkoleń między innymi korzystanie z popularnych serwisów kulturalnych i społecznościowych, kontrola dziecka w Internecie, finanse i transakcje w sieci czy tworzenie własnych stron internetowych. Udział w programie mogą wziąć osoby, które ukończyły 25 lat. Szczegóły na poniższych plakatach.

Stypendia, zasiłki szkolne oraz świadczenia Dobry Start w M-GOPS w Gniewie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie wypłaca stypendia oraz zasiłki szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie gminy Gniew, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 528 zł. Wysokość dotacji za okres od stycznia 2020 r. do czerwca 2020 r. wyniosła 110 960 zł. Od 1 lipca można także składać wnioski o ustalenie prawa do świadczenia ,,Dobry Start” z tytułu rozpoczęcia 1 września 2020 r. kolejnego roku szkolnego 2020/2021. Szczegóły znajdą Państwo w ośrodku lub pod nr tel. 58 535 22 17.

Poziom wody w Wiśle - aktualizacja

Informujemy, że poziom wody w Wiśle wg wodowskazu w Korzeniewie wynosi dziś 513 cm. To o 29 cm mnie w stosunku do wczorajszego pomiaru. Choć odnotowano spadek, poziom wody jest wciąż dość wysoki. W związku z powyższym mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności, zabezpieczenia zwierząt oraz własnego mienia, które narażone są na podtopienia.

Lokalny Animator Sportu w GOSiR

Miło nam jest poinformować, że Gmina Gniew wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gniewie w ramach współpracy z Instytutem Sportu – Państwowym Instytutem Badawczym przystąpiła do realizacji programu „Lokalny Animator Sportu”. Łączna wartość środków, która pozostanie w gminie Gniew z tytułu przystąpienia do w/w programu to 21 500 zł.

Wakacyjne wycieczki z GOSiR

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wakacyjnej oferty wyjazdowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. 14 lipca zorganizowany zostanie wyjazd do parku rozrywki Funday w Tczewie, a 11 sierpnia odbędzie się wycieczka do Dinoparku w Malborku. Zapisy ruszają na tydzień przed wyjazdem. Szczegółowe informacje na plakatach. Ilość miejsc ograniczona.

Świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny i wnioski 500 +

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie przypomina, że w tym roku nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r.

Program ochrony powietrza dla strefy pomorskiej

Zarząd Województwa Pomorskiego informuje o ponownym przystąpieniu do konsultacji społecznych Programu ochrony powietrza dla strefy pomorskiej, w której został przekroczony poziom dopuszczalny pyłu zawieszonego PM10 oraz poziom docelowy benzo(a)pirenu.

Ruszył nabór wniosków w programie „Moja Woda”

1 lipca 2020 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu „Moja Woda”. Do 5 000 zł dotacji mogą otrzymać właściciele domów jednorodzinnych na przydomowe instalacje, zatrzymujące wody opadowe lub roztopowe w zasięgu ręki.

Przetarg na dokończenie rozbudowy SP1 ogłoszony ponownie

Gmina Gniew ogłosiła kolejny przetarg na dokończenie rozpoczętej inwestycji na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej o salę gimnastyczną oraz część dydaktyczną z blokiem żywieniowym wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Termin składania ofert mija 15 lipca o godz. 12.00. Szczegóły w ogłoszeniu.

Plebiscyt na naipiękniej ukwiecone miasto

Ruszył 9 plebiscyt Terra Flower Power na najpiękniej ukwiecone miasta. Zdjęcia i filmy nadsyłać można do 2 sierpnia. Każdy chętny może zgłosić swoją miejscowość i zawalczyć o nagrody zarówno dla siebie i swojej jednostki. Aby to zrobić wystarczy wykonać 6 fotografii ukwiecenia swojej okolicy i przesłać je na adres konkurs@terra-pl.eu. Wśród nagród są nagrody rzeczowe o wartości kilku tysięcy złotych. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Nagrody Burmistrza dla najlepszych uczniów

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew na zakończenie roku szkolnego nagrodził najlepszych absolwentów szkół podstawowych – uczniów 8 klas, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i wykazali wzorowe zachowanie. Na nagrodę wpływ miała nie tylko praca uczniów w minionym roku szkolnym, ale nauka we wszystkich latach szkoły podstawowej.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 1 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 156. Pod nadzorem epidemiologicznym są 23 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

Gniewska "jedynka" w nauczaniu zdalnym

Od połowy marca wszystkie polskie szkoły musiały zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Pandemia koronawirusa „odcięła” uczniów i nauczycieli od kontaktów na żywo w szkole i przeniosła proces nauczania do sieci internetowej. W trakcie tej jakże innej pracy, gniewskiej placówce udało się sprawnie organizować lekcje, realizować podstawę programową w nauczaniu zdalnym, ale również wspierać uczniów, pomagać im w rozwiązywaniu problemów oraz realizować ich pasje i zainteresowania.

Dotacje pozyskane przez M-GOPS

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie w roku 2020 pozyskał środki w wysokości prawie 150 000 złotych na realizację działań z zakresy wsparcia mieszkańców miasta i gminy Gniew.

Woda w Wiśle opada

Informujemy, że poziom wody w Wiśle wg wodowskazu w Korzeniewie wynosi dziś 482 cm. To o 31 cm mniej w stosunku do wczorajszego pomiaru. Choć odnotowano spadek, poziom wody jest wciąż dość wysoki. W związku z powyższym mieszkańcy proszeni są o zachowanie ostrożności, zabezpieczenia zwierząt oraz własnego mienia, które narażone są na podtopienia.

Wakacyjne zajęcia sportowe z KS Sobieski Gniew

Klub Sportowy SOBIESKI Gniew zaprasza na nieodpłatne, otwarte zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, które prowadzone będą od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 12.00 na boisku Orlik w Gniewie. Organizatorzy zapewniają fachową opiekę trenera klubu i bezpieczne zajęcia realizowane zgodnie z procedurami COVID 19. Zajęcia realizowane są w ramach projektu współfinansowanego przez M-GOPS w Gniewie pt. „Bezpieczne wakacje z piłką”.

Wakacje z GOSiR

Zachęcamy do skorzystania z oferty wakacyjnej przygotowanej przez Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie. Szczegóły na poniższych plakatach. Życzymy udanej zabawy!

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew i w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 5 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 175. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 27 osób. 25 osób już wyzdrowiało. W gminie Gniew na kwarantannie przebywają 2 osoby, jedna osoba jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Newsletter LGD "Wstęgi Kociewia"

Zachęcamy do przeczytania nowego newslettera Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia". Zawarte w nim zostały wydarzenia, jakie podjęto w maju i czerwcu oraz informacje o wyborach wniosków ujętych w dofinansowaniach z ostatnich naborów. Szczegóły w załączniku.

XII spływ kajakowy Szlakiem Zamków Krzyżackich

W sobotę 25 lipca 2020 r. EkoCentrum Heliantus wraz z Tczewskim WOPR zaprasza wszystkich miłośników kajakarstwa na spływ Wisłą i Nogatem z Gniewu do Malborka. Organizatorzy zapewniają kajaki i wiosła, kapoki, opiekę ratowników. Koszt udziału w spływie wynosi 30 złotych. Szczegóły na plakacie.

Piłkarski festyn rodzinny

W sobotę, 4 lipca na boisku Orlik w Gniewie odbył się festyn rodzinny najmłodszych adeptów piłki nożnej roczników 2013-2015 i ich rodziców/opiekunów. W festynie uczestniczyli drużyna Gniewskich Orłów, drużyna DSPN Kwidzyn, trenerzy, wolontariusze, rodzice oraz przedstawiciele gniewskich klubów piłkarskich KS SOBIESKI GNIEW oraz KS MEWA GNIEW.

Brak wody we Włosienicy

W związku z awarią sieci wodociągowej, w poniedziałek 6 lipca, w godz. od 11.00 do 15.00 wystąpi przerwa w dostawie wody dla Włosienicy. Za utrudnienia przepraszamy.

Warsztaty „Łączymy pokolenia – wracamy do korzeni” ruszają w Gniewie!

Już 21 lipca w Gniewie rusza projekt „Łączymy pokolenia – wracamy do korzeni”. Cykl warsztatów otwiera praktyka w pracowni krawieckiej, gdzie młode mieszkanki miasta będą mogły pod okiem krawcowej oraz doświadczonych seniorek poznać tajniki krojenia i szycia. W czasie czterech spotkań dziewczynki uszyją sukienki na bal, które zaprezentują podczas corocznego Pochodu Księżniczek w sierpniu. Pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek 21 lipca o godz. 16.00 w siedzibie GOSiR w Gniewie. Warsztaty będą realizowane z zachowaniem wszelkich zaleceń GIS.

W Gniewie startują zajęcia dla dzieci i młodzieży „Wakacje z historią”

W te wakacje dzieci z miasta i gminy Gniew z pewnością nie będą się nudzić. W gminie przygotowano szereg różnorakich atrakcji. Już teraz można zapisywać się na warsztaty, jakich jeszcze nie było. „Wakacje z historią” to wyjątkowy cykl zajęć skierowanych do dzieci i młodzieży w wieku 7 – 15 lat. Oprócz tradycyjnych animacji i zajęć rekreacyjnych, uczestnicy będą mogli poznać tajniki sztuk i rzemiosł, które mają swoje korzenie przed wiekami.

Inauguracja Sezonu Siatkówki Plażowej Gniew 2020

W sobotę, 4 lipca na boiskach do siatkówki plażowej przy Hali Widowiskowo–Sportowej GOSiR w Gniewie odbył się Turniej Inaugurujący Sezon Rozgrywek Siatkówki Plażowej w Gniewie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała dyrektor ośrodka Beata Czaja - Osiak, która przywitała obecnych. Udział w turnieju wzięło 14 duetów z Kwidzyna, Susza, Nowego, Gdańska, Tczewa, Gdyni, Jabłonowa Pomorskiego, Polskiego Gronowa, Cierzpic, Tymawy, Jelenia, i Gniewu, które rozegrały swoje pojedynki systemem brazylijskim.

Wojskowe Mistrzostwa Świata przełożone

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie informuje, że 48 Wojskowe Mistrzostwa Świata (CISM) w Szermierce, które miały odbyć się w dniach od 7 do 14 września br. zostają przełożone na następny rok. O nowym terminie organizatorzy poinformują w późniejszym czasie.

6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy znów połączy regiony

Choć tegoroczne wakacje różnią się od poprzednich, warto spędzić ten czas aktywnie, przy okazji odkrywając zakątki Województwa Pomorskiego. Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Partnerami: Miastem Kwidzyn oraz Gminą Gniew organizuje 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, który tradycyjnie przejedzie przez most Opalenie-Korzeniewo, który „przekracza granice, łączy regiony”.

Pętla szycia dla lepszego życia

Dobiega końca projekt "Pętla szycia dla lepszego życia", realizowany w ramach Programu Działaj Lokalnie Fundacji Pokolenia. Mieszkanki miasta i gminy Gniew we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gniewie szyją maseczki ochronne dla pracowników gminnych instytucji oraz indywidualnych mieszkańców. Pomaganie ma sens!

Działki gminne na sprzedaż

Gmina Gniew sprzedaje działki pod jednorodzinne budownictwo mieszkaniowe w Gniewie przy ul. Kapinosa i ul. Wyszyńskiego. Przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych odbędzie się 27 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew. Przystępujący do przetargu winni wnieść wadium w wysokości 10 proc. licytowanej ceny wywoławczej nieruchomości. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w ogłoszeniu o przetargu.

Dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 27 grudnia 2007 r. w sprawie określenia danych dotyczących czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego, położonych na obszarze gminy lub jego części (Dz. U. z dnia 31 grudnia 2007 r., nr 250, poz. 1873) zarządcy nieruchomości powinni przekazywać dane dotyczące czynszów najmu lokali mieszkalnych nienależących do publicznego zasobu mieszkaniowego do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie.

Promesy dla gminnych OSP

Dzisiaj, 7 lipca, w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skarszewach odbyło się uroczyste wręczenie dotacji celowych Marszałka Województwa Pomorskiego z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu sprzętu pożarniczego. Z terenu naszej gminy dofinansowanie otrzymały jednostki: OSP Gniew (3 000 zł na zakup umundurowania specjalnego), OSP Gogolewo (400 zł na zakup umundurowania wyjściowego) oraz OSP Rakowiec (2050 zł na zakup hełmów i butów bojowych). W uroczystości wręczenia promes uczestniczył burmistrz Maciej Czarnecki i komendant gminny Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP Tadeusz Kordecki.

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020r., poz. 65 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 7 lipca 2020r., Zarządzeniem nr 98/20 zatwierdzono: „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy w trybie przetargowym”, stanowiący załącznik nr 1 do w/w Zarządzenia.

Burmistrz podpisał kolejne umowy na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów azbestowych

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał kolejne umowy na demontaż, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, na mocy których mieszkańcom gminy Gniew udzielono dotacji na realizację zadań w powyższym zakresie.

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przewiduje wystąpienie burzy oraz burzy z gradem w strefie nadmorskiej od 7 do 9 lipca. Oprócz burz wystąpić mogą opady deszczu od 10 do 15 mm i porywami wiatru do 70 km/h.

Rozpoznajesz te psy?

Od jakiegoś czasu w Piasecznie bez nadzoru opiekuna przechadzają się psy. Jeśli rozpoznają Państwo czworonogów i ich właścicieli prosimy o kontakt z Gminnym Centrum Reagowania w Gniewie pod nr tel. 58 535 22 88.

Tarcza antykryzysowa - wsparcie PUP dla przedsiębiorców i organizacji pozarządowych

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tczewie 7 lipca uruchomił nabór wniosków na jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej, statutowej organizacji pozarządowej lub podmiotowi, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Pożyczka udzielona może być do wysokości 5000 złotych.

Czwartki Poetyckie - w tym roku on-line

Większość wydarzeń odbywa się w tym roku nieco inaczej niż dotychczas. Również coroczne Czwartki Poetyckie, organizowane przez gniewską bibliotekę, odbędą się w wyjątkowej formie, bo elektronicznie, w sieci. Pierwszy taki czwartek pn. "Lato w pełni" już 9 lipca. Tematami kolejnych spotkań będą: "Humor w poezji", "Patriotyzm w poezji", "Kociewie w poezji" i Gadómy po naszamu". Start o godz.19.00 na stronie biblioteki w Gniewie.

Dodatek solidarnościowy

W ramach działań antykryzysowych weszły w życie przepisy, które wprowadzają nowe świadczenie – dodatek solidarnościowy. Mogą z niego skorzystać osoby, którym po 15 marca 2020 r., w następstwie COVID-19, pracodawca wypowiedział umowę o pracę lub ich umowa wygasła. Dodatek solidarnościowy w wysokości 1400 zł przysługuje od 1 czerwca, maksymalnie przez 3 miesiące. Dodatek solidarnościowy wypłaca ZUS.

„Piękne Miasto Gniew 2020”

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Informuje o rozpoczęciu ósmej edycji konkursu pod nazwą „Piękne Miasto Gniew 2020” mającego na celu wyróżnienie mieszkańców naszego miasta, którzy dbają o estetykę otaczającej ich przestrzeni. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza nr 99/20 z dnia 7 lipca 2020 r. tegoroczny konkurs odbędzie się w następujących kategoriach: „ogródki przy domkach jednorodzinnych”, „ogródki przy blokach wielorodzinnych”, „ogródki przy placówkach oświatowych, pawilonach handlowych, usługowych i innych”.

Telefon komórkowy znaleziony przed urzędem

Dzisiaj pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, przed wejściem do budynku znaleźli telefon komórkowy. Właściciela zgubionego smartfona zapraszamy do kontaktu z Referatem Promocji i Informacji, w którym to można odebrać przedmiot (tel. 58 535 40 21). Zgłaszający przed odebraniem zguby zobowiązany będzie do podania kilku znaków szczególnych telefonu i informacji. Zapraszamy po odbiór.

Promujemy młode talenty

Zdolna i aktywna młodzież to powód do dumy nie tylko dla rodziców. Talenty młodych mieszkańców gminy Gniew dostrzega i docenia również samorząd gminy Gniew. Wiersz Zosi Kopp-Ostrowskiej o naszym mieście zawisł niedawno na budynku urzędu miasta. Teraz zarówno każdy mieszkaniec, jak i turysta odwiedzający Gniew, może poznać mewę Gniewkę, tytułową bohaterkę utworu.

Dofinansowania dla OSP z terenu gminy Gniew

W 2020 roku jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gniew ubiegały się o dofinansowania z różnych źródeł. Pozyskane środki pomogły jednostkom w realizacji wielu przedsięwzięć, w tym zakupu sprzętu ratowniczo-gaśniczego czy drobnych remontów w siedzibach OSP.

Dekada Misia Maciusia

W tym roku, 1 lipca Miś Maciuś obchodził swoje 10 urodziny. Z tej okazji proboszcz parafii św. Mikołaja w Gniewie ks. Zbigniew Rutkowski zorganizował urodzinowe przyjęcie gniewskiej maskotki, podczas którego odsłonięto także nowe elementy turystycznych atrakcji w mieście. Tego dnia przy ul. 27 Stycznia przy sklepie Ślizex-Market oficjalnie zamieszkał wróbel Wojciech.

Rekrutacja do ZSP w Gniewie

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Henryka Mrossa w Gniewie prowadzi nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych na rok szkolny 2020/2021. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą placówki.

Przed nami II tura wyborów prezydenckich

Przed nami druga tura wyborów prezydenckich. Zmierzą się w niej kandydaci Andrzej Duda, walczący o reelekcję oraz Rafał Trzaskowski. Wszystkich mieszkańców zachęcamy do udziału w głosowaniu. Spełnijmy swój obywatelski obowiązek, dając wyraz naszej troski o losy Ojczyzny. Głosujmy odpowiedzialnie!

Botwa o wozy - II tura

Po raz kolejny Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji organizuje akcję "Bitwa o wozy". Wóz strażacki otrzyma gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich. O nowe wozy nie będzie się mogło ubiegać 16 gmin, które wygrały w ramach I edycji akcji. Powalczmy o frekwencję! Szczegóły nt. akcji znajdą Państwo TUTAJ.

Głosujmy bezpiecznie

W najbliższą niedzielę, 12 lipca pójdziemy do lokali wyborczych, by dokonać wybory Prezydenta RP na kolejną kadencję. Pamiętajmy o kilku ważnych zasadach obwiązujących w trakcie głosowania, aby zachować bezpieczeństwo własne oraz członków komisji wyborczych. Wchodząc do lokalu musimy zasłonić usta i nos maseczką, a po wejściu do obiektu zdezynfekować ręce. Pamiętajmy również o zachowaniu bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyniesienia własnego długopisu.

Trzy wioślarskie łodzie wpłyną do Gniewu

Bydgoskie Towarzystwo Wioślarskie z okazji 100 rocznicy swojego istnienia wyruszyło na spływ wioślarski z Bydgoszczy do Gdańska. Pierwszy postój wioślarzy będzie miał miejsce w Grudziądzu, skąd w sobotę rano wyruszą, by zatrzymać się w Gniewie u podnóża gniewskiego zamku.

Możliwe wystąpienia burz

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni prognozuje wystąpienie burz w województwie pomorskim z opadami deszczy do 10 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h.

Wyniki głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich w gminie Gniew

W minioną niedzielę, 12 lipca odbyło się drugie głosowania w wyborach prezydenckich. Na naszym terenie wygrał Andrzej Duda, który zmierzył się z Rafałem Trzaskowskim. Walczący o reelekcję prezydent zdobył w naszej gminie 3 803 głosy, jego kontrkandydat uzyskał natomiast 2961 głosów.

Gmina Gniew - tu spełniają się marzenia

Gmina Gniew we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gniewie pozyskała dofinansowanie w wysokości 125 000 zł w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji w rozwinięciu.

Dzięki wyposażeniu scenicznemu, sprzętom multimedialnym oraz instrumentom muzycznym, GOK w Gniewie będzie odpowiednio zaopatrzony, by zapewnić szeroką ofertę programową oraz wysoki poziom świadczonych usług i komfort odbioru organizowanych przedsięwzięć. W ramach projektu zostaną także zorganizowane innowacyjne warsztaty i plenerowe wydarzenia „Spotkania z kulturą” dla mieszkańców miasta i gminy Gniew.

W ramach projektu zostanie zakupiona scena mobilna z zadaszeniem, a także sprzęt sceniczny: nagłośnienie i oświetlenie, sprzęt multimedialny - kamera, statyw, mikrofon bezprzewodowy i krawatowy, bateria, lampa i karty. Powstanie także mobilny kącik zabaw dla dzieci składający się z stolika piknikowego, domku interaktywnego i małpiego gaju oraz namiot wystawowy. Zakupione zostaną również instrumenty muzyczne i akcesoria: gitara, pianino cyfrowe, saksofon altowy, saksofon tenorowy, klarnet, bęben orkiestrowy, talerze orkiestrowe i werble.

Planowane w ramach projektu wydarzenia plenerowe, możliwość indywidualnych występów czy też podziwiania swoich bliskich na lokalnej scenie będą swoistą innowacją, tym, czego do tej pory w Gniewie nie było. Oficjalny Serwis Internetowy Miasta z bieżącymi informacjami kulturalnymi ułatwi mieszkańcom dotarcie do informacji nt. wydarzeń w całej gminie, a dzięki nowemu wyposażeniu wydarzenia kulturalne oraz warsztaty artystyczne organizowane będą na wysokim poziomie.

- Realizacja projektu będzie przełomowym wydarzeniem dla mieszkańców miasta i gminy Gniew. Mamy nadzieję, że mieszkańcy zauważą znaczącą zmianę, która nastąpi w życiu kulturalnym miasta i gminy – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz miasta i gminy Gniew.
- Chcemy uczestniczyć w realizacji pasji i marzeń naszej młodzieży – dodaje Anna Czyżewska, dyrektor GOK Gniew. – Bardzo ważne będzie utworzenie różnorodnych warsztatów, a także możliwość prezentacji talentów na nowo zakupionej scenie.
Podsumowaniem projektu będzie Festiwal Pieśni Patriotycznej „Patriota – brzmi dumnie” zorganizowany z okazji 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100. Rocznicy Powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy.

Dofinansowano w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Data publikacji: 2020-07-13 10:01

Zasiłek opiekuńczy przedłużony do 26 lipca

Wydane zostało rozporządzenie Rady Ministrów, na mocy którego dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 26 lipca. Zasiłek przysługuje m.in. wówczas, gdy żłobek lub przedszkole, do którego uczęszcza dziecko, jest zamknięty z powodu COVID-19.

Oferta pracy w spółce Kongsberg

Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o. poszukuje osoby na stanowisko Ślusarza. Dołącz do naszego zespołu i skorzystaj z pracy w międzynarodowym środowisku, z dużymi możliwościami rozwoju. Szczegóły znajdą Państwo w siedzibie firmy.

Dotacje dla gminnych szkół

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w wyniku dobrej współpracy dyrektorów szkół z Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie zostały pozyskane dodatkowe środki finansowe z przeznaczeniem dla szkół prowadzonych przez Gminę Gniew.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 13 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 25 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 186. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 12 osób. 25 osób już wyzdrowiało.

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W czwartek, 16 lipca odbędzie się XXIV nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji, podczas której radni podejmą uchwałą w sprawie zmiany uchwały nr XVIII/134/19 Rady Miejskiej w Gniewie z dnia 27 grudnia 2019 r. w sprawie budżetu gminy Gniew na rok 2020. Obrady odbędą się w siedzibie OSP w Gniewie o godz. 9.00.

Andrzej Duda ponownie prezydentem RP

W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.  Andrzej Duda uzyskał 51,03 proc. poparcia, Rafał Trzaskowski - 48,97 proc. W wyborach prezydenckich zanotowano rekordową frekwencję - w drugiej turze wyniosła ona 68,18 proc. Szczegółowe wyniki znajdą Państwo TUTAJ.

Konkurs dla młodzieży na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało konkurs na plakat promujący mediację - alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zgłoszenia przesyłać można do 6 września. Szczegóły o konkursie znajdą Państwo TUTAJ.

16 lipca – Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej

W czwartek, 16 lipca obchodzić będziemy uchwalony w tym roku przez Radę Miejską w Gniewie Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej. Aby upamiętnić ten dzień, o godz. 12.00 z balkonu Urzędu Miasta i Gminy Gniew odegrany zostanie hejnał gniewski na cztery strony świata.

Wyczieczka do Krynicy Morskiej

Sołtys Sołectwa Szprudowo zaprasza na wakacyjny wyjazd do Krynicy Morskiej, który zorganizowany zostanie w niedzielę, 9 sierpnia. Zapisy do 31 lipca. Koszt udziału w wycieczce to 40 złotych. Szczegóły pod nr tel. 661 837 018.

Zapraszamy na oficjalną stronę Vivat-Vasy

Ruszyła strona Festiwalu Historycznego Vivat Vasa!, który w tym roku odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia.

Na stronie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące festiwalu: aktualności, program, wydarzenia czy galerię zdjęć. Dla wystawców udostępniony został również formularz rejestracji stoisk na Jarmark Rzemiosł Dawnych.
Jeśli zajmujesz się fotografią i chcesz, aby Twoje zdjęcia trafiły na naszą stronę – skontaktuj się z nami!
biuro@gok.gniew.pl

Link do strony: www.vivatvasa.pl.

 

Data publikacji: 2020-07-15 14:42

Nie żyje ks. Prałat Kazimierz Myszkowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że wczoraj, 15 lipca zmarł ks. Prałat Kazimierz Myszkowski - odznaczony tytułem Zasłużonego dla Ziemi Gniewskiej. To ogromna strata dla całej Gminy Gniew. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 18 lipca o godz. 11.00 w kościele parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie, gdzie zostanie odprawiona msza żałobna.

Remont boiska w Opaleniu

Trwają pracę związane z modernizacją boiska Orlik w Opaleniu. W ramach zadania częściowo wymieniona zostanie płyta boiska wraz z odwodnieniem oraz kostka chodnika, biegnącego przy obiekcie. Prace prowadzone będą do końca lipca. Koszt inwestycji to 22 000 złotych.

Dojazd na uroczystości pogrzebowe śp. ks. Prałata Kazimierza Myszkowskiego

W sobotę, 18 lipca w Piasecznie odbędą się uroczystości pogrzebowe zmarłego w środę ks. Prałata Kazimierza Myszkowskiego. Mieszkańcy, którzy chcieliby uczestniczyć w pogrzebie, a nie mają możliwości dojazdu we własnym zakresie, będą mogli skorzystać z bezpłatnego transportu. Autobus podstawiony zostanie na dworcu PKS w Gniewie. Wyjazd odbędzie się w sobotę, o godz. 10.00. Poniżej znajdą Państwo szczegółowy harmonogram uroczystości.

Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej

Dzisiaj, o godz. 12.00 z balkonu Urzędu Miasta i Gminy Gniew odegrany został hejnał Gniewu. Czterech trębaczy zainaugurowało tym samym uchwalony w tym roku Dzień Hejnału Ziemi Gniewskiej. Grze muzyków przysłuchiwali się Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Joanna Kamińska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewie Damian Szmyt oraz mieszkańcy.

Uchwała antysmogowa dla miast

Podajemy do publicznej wiadomości komunikat Zarządu Województwa Pomorskiego o udziale społeczeństwa w opracowaniu uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie wprowadzenia na obszarze miast województwa pomorskiego, z wyłączeniem Gminy Miasta Sopotu, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw (tzw. „uchwały antysmogowej dla miast”).

Tłumy żegnały ks. prał. K. Myszkowskiego

W minioną sobotę, parafianie i tłumnie przybyli goście pożegnali śp. ks. prał. Kazimierza Myszkowskiego, byłego proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej - Królowej Pomorza i Matki Jedności. Mszy świętej przewodniczył ks. prał. Marian Szczepiński, wikariusz biskupi, były wikariusz w Piasecznie. Ksiądz prał. Kazimierz Myszkowski zmarł w środę,15 lipca. Miał 92 lata.

III BEACH VOLLEYBALL GNIEW z "Hotelem Na Wzgórzu" rozegrany

W słoneczną sobotę, 18 lipca na boiskach do siatkówki plażowej, mieszczących się przy Hali Widowiskowo – Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, odbył się turniej siatkówki plażowej III BEACH VOLLEYBALL GNIEW z "Hotelem Na Wzgórzu". Udział w nim wzięła rekordowa liczba uczestników. Na gorącym piasku zmierzyło się 18 par.

Kondolencje

Nigdy nie jesteśmy gotowi na odejście naszych rodziców, a oni odchodzą... Proboszczowi parafii św. Mikołaja w Gniewie, ks. Zbigniewowi Rutkowskiemu, wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci Matki, składają Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Gniew.

Fundusz sołecki - inwestycja w Opaleniu

Zakończyła się realizacja kolejnego zadania w ramach funduszu sołeckiego. Plac zabaw przy Zespole Szkół w Opaleniu wzbogacił się o dwa elementy zabawowe: zjeżdżalnię oraz piaskownicę. Koszt inwestycji wyniósł 7 330 zł. Wszystkim małym użytkownikom placu pozostaje nam życzyć udanej zabawy!

Kolejne środki na realizację lokalnych inwestycji

Gmina Gniew otrzymała kolejne środki na realizację lokalnych inwestycji. Spółka Wind Park Alfa na rzecz gminy przekazała 37.743,00 złotych. Kwota ta przeznaczona zostanie na remont sal lekcyjnych w szkole w Piasecznie oraz częściową modernizację i doposażenie świetlic w miejscowościach Jeleń i Rakowiec.

Powszechny Spis Rolny 2020 (PSR 2020)

Ustawa z dnia 31 lipca 2019 r. o powszechnym spisie rolnym w 2020 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 1728) reguluje zakres, formę i tryb przeprowadzenia tego badania przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), oraz zakres, formę i tryb prac związanych przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu. Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Co ważne, spisy rolne to jedyne badania statystyczne z zakresu rolnictwa, które dają możliwość zebrania szerokiego zakresu danych, ich analizy oraz prezentowania na najniższych poziomach agregacji.

6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy integrował dwa pomorskie regiony

W sobotę, 18 lipca odbyła się już szósta edycja Powiślańsko-Kociewskiego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, przy współpracy z samorządami Kwidzyna i Gniewu. Imprezie przyświecało hasło "Pomorskie! kołem się kręci".

Sobota z gniewską Husarią

Zamek Gniew wespół ze Stowarzyszeniem Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego zaprasza serdecznie do wizyty w Zamku w sobotę 25 lipca.

Rozpoczynamy już przygotowania do Festiwalu Historycznego „VIVAT VASA! Bitwa pod Gniewem 1626”, który startuje 7 sierpnia A.D. 2020. Jedną z górnych sił wojennych, która rozstrzygnąć może losy bitwy jest gniewska Husaria. Jeśli serca Wasze przepełnia miłość do polskiego oręża, a w trzewiach czujecie już pożądania jadła i napitków zamkowych przybytków gastronomicznych to znak, iż czas już wyruszyć do Zamku Gniew. Czeka Was:

O godzinie 14.00 „Husaria chluba polskiego oręża” – prezentacja dziejów, uzbrojenia, koni i taktyki husarskiej

O godzinie 17.00 „Turniej pocztów husarskich” – rywalizacja dwukonnych pocztów husarskich w zażywaniu kopii, szabli, pałasza i broni palnej

Ponadto będziecie Państwo mogli skorzystać z uroczej przejażdżki powozem ulicami Starego Miasta, sprawdzić swój kunszt w zażywaniu łuku, kuszy i innej historycznej broni czy uczynić pamiątkowe zdjęcie w Wehikule Czasu!

Opanuj Gniew!

Fot. Hotel Zamek Gniew

Data publikacji: 2020-07-22 08:59
  • Husarz

Podpisano umowę na budowę ponad 7 km sieci wodociągowej

Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie Maciej Czarnecki podpisał dzisiaj umowę w sprawie udzielenia dofinansowania w wysokości 1 944 217 złotych w ramach programu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na poprawę infrastruktury technicznej związanej z zaopatrzeniem w wodę oraz poprawę warunków życia mieszkańców wsi Rakowiec, Małe Wyręby, Wielkie Wyręby. Z ramienia Urzędu Marszałkowskiego umowę podpisał Wiesław Byczkowski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego oraz Justyna Durzyńska, Dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Bon turystyczny: kiedy pierwsze płatności, jak go otrzymać?

W środę, 15 lipca sejm przyjął prezydencką ustawę o bonie turystycznym. W/w środki będą docelowo wsparciem dla rodzin, a zarazem branży turystycznej. Bon turystyczny będzie wynosił 500 zł na każde dziecko. Środki będą przyznawane niezależnie od dochodów.

24 lipca - Święto Policji

Z okazji Święta Policji, wszystkim Policjantom i pracownikom cywilnym Policji, składamy najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za pełnioną służbę na rzecz mieszkańców gminy Gniew. Dziękujemy za to, że skutecznie realizujecie powierzone Wam obowiązki. Życzymy zdrowia, pogody ducha, optymizmu i ludzkiej życzliwości.

Trwa kontrola sposobu odprowadzania wód opadowych z nieruchomości

W związku ze znacznym wzrostem ilości ścieków w systemie kanalizacji sanitarnej, zauważanym podczas występowania opadów atmosferycznych, INWEST-KOM w Gniewie Sp. z o.o. na terenie miasta Gniew przeprowadza kontrolę sposobu odprowadzania wód opadowych z nieruchomości posiadających wyłącznie przyłącze kanalizacji sanitarnej (służące do odprowadzania ścieków bytowych).

Ogłoszenie o przetargu

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. z 2014r, poz.1490 ze zm), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej informacji, że w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew, 83-140 Gniew, Pl. Grunwaldzki 1 ( pokój 109) odbędzie się w dniu 14 września (poniedziałek ) 2020 r. o godz. 10:00 trzeci ustny ograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowych.

Eko-żniwa w gminie Gniew

W lipcu na terenie gminy Gniew trwają eko-żniwa, czyli wycinka wierzby energetycznej. Zbiory obejmują 3-letnią plantację spółki INWEST-KOM z obszaru ok. 30 ha. Do zbiorów używany jest specjalistyczny kombajn do biomasy o mocy 600 KM. Warto wiedzieć, że plantacja o ww. powierzchni to nie tylko biomasa, ale również roczna produkcja tlenu dla ok. 200 tys. osób. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z realizacji dostępnego na stronie spółki: www.inwest-kom.pl

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 26 lipca zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 29 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 238. Pod nadzorem epidemiologicznym są 22 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

QUARK Bikes Gniewski Maraton Rowerowy

Już za dwa tygodnie na terenie leśnictwa Brody Pomorskie odbędzie się Gniewski Maraton Rowerowy MTB QUARK Bikes. W niedzielę, 9 sierpnia 150 uczestników rajdu zmierzy się z niełatwą trasą, która z pewnością przysporzy rowerzystom zarówno atrakcji, jak i sportowej adrenaliny. Serdecznie zapraszamy do kibicowania! Szczegóły nt. rajdu znajdą Państwo TUTAJ.

Promocja dobrych praktyk przełamujących izolację społeczną

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych pn. „Promocja dobrych praktyk przełamujących izolację społeczną". Celem realizacji zadania jest wspieranie działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym. Termin składania ofert mija 6 sierpnia. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Ostatni Czwartek Poetycki online

W najbliższy czwartek, 30 lipca zapraszamy na ostatni już Czwartek Poetycki w formie online. Tematem spotkania będzie "Kociewie w poezji" oraz "Gadómy po naszamu". Start o godz. 19.00 na profilu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki na portalu Facebook.

Możliwe burze z gradem

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przestrzega o niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych w postaci burz z gradem. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 5 do 15 mm oaz porywami wiatru do 85 km/h.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 24 lipca na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 5 osób, 1 osoba pozostaje pod nadzorem epidemiologicznym, 1 osoba pozostaje w izolacji.

Gratulacje i nagrody dla Policjantów

24 lipca Policja obchodziła swoje święto. Z tej okazji Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki złożył gratulacje na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Gniewie, Grzegorza Peka. Na powiatowych obchodach święta w Tczewie, jakie odbyły się 28 lipca, trzem wyróżnionym przez komendanta gminnego funkcjonariuszom policji w Gniewie, wręczono nagrody przekazane przez gniewski samorząd. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę i poświęcenie na rzecz bezpieczeństwa naszej lokalnej społeczności.

Są wstępne wytyczne dla szkół na wrzesień

Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektor Sanitarny przygotowują się do zorganizowania normalnej, stacjonarnej nauki i pracy szkół placówek oświatowych od 1 września. W trakcie opracowania są wytyczne epidemiologiczne, związane z rozpoczęciem roku szkolnego. Ostateczna decyzja o otwarciu placówek uzależniona będzie jednak od sytuacji epidemicznej w kraju pod koniec sierpnia.

Pomóż w organizacji rajdu

Organizatorzy Gniewskiego Maratonu Rowerowego MTB QUARK Bikes poszukują chętnych osób do wsparcia i pomocy w przygotowaniu i przeprowadzeniu wydarzenia. Zachęcamy osoby z terenu naszej gminy i nie tylko, do włączenia się w realizację imprezy. Będzie to z pewnością wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia w organizacji tego typu przedsięwzięć, ale i możliwość miłego spędzenia czasu, w atrakcyjnych okolicznościach. Szczegóły u organizatorów.

Pies szuka właściciela

Dzisiaj do Gminnego Centrum Reagowania w Gniewie trafił szczeniak z czerwoną obrożą, znaleziony w Jaźwiskach. Osoby rozpoznające czworonoga i jego właściciela proszone są o kontakt z GCR-em pod nr tel. 58 535 22 88.

Wsparcie dla NGO i szkół

W ramach Fundusz Pomocowego dla Organizacji Pozarządowych oraz Inicjatyw Obywatelskich 2020 organizacje pozarządowe mogą zdobyć dofinansowanie na działania podejmowane w odpowiedzi na kryzysową sytuację związaną z pandemią COVID-19. Polska Spółka Gazownictwa oferuje natomiast darowizny dla szkół i organizacji, na projekty związane z wydarzeniami patriotycznymi i historycznymi, sprawami społecznymi, nauką i edukacją, sportem i zdrowym stylem życia, kulturą i sztuką, ochroną dziedzictwa narodowego a także ekologią i ochroną środowiska. Szczegóły poniżej.

Nowe technologie dla dziewczyn

Nowe technologie dla dziewczyn to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. Przyznane stypendia mają pomóc w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej czy też w nauce. Z programu skorzystać mogą maturzystki, które w nadchodzącym roku akademickim podejmą lub już realizują studia na jednej z uczelni programu. Szczegóły na temat programu i możliwości zdobycia wsparcia znajdą Państwo TUTAJ.

Festiwal historyczny Vivat Vasa

Weekend od 7 do 9 sierpnia w Gniewie odbędzie się w iście historycznym wydaniu. W tym czasie zorganizowany zostanie Festiwal historyczny Vivat Vasa oraz Jarmark Rzemiosł Dawnych, połączony z koncertami muzyki dawnej. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu!

Raport o stanie gminy za 2019

Ustawa o Samorządzie Gminnym nałożyła na gminy obowiązek stworzenia raportu o stanie gminy, który ma stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Na sesji sierpniowej (zgodnie z planem sesji jest to 26 sierpnia) radni rozpatrzą raport. Raport podlega także debacie, w której udział brać mogą również mieszkańcy gminy.

Umowa na modernizację drogi w Półwsi podpisana

W tym tygodniu, Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, w towarzystwie Kasztelana Gniewskiego Jarosława Struczyńskiego, podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim na realizację modernizacji drogi gminnej w Półwsi. Umowa związana jest z dotacją w wysokości 76 088 złotych, jaką Gmina Gniew otrzymała z Zarządu Województwa Pomorskiego na to zadanie.

Powiatowe obchody święta Policji

W tym roku to już 101 rocznica powstania polskiej Policji. 29 lipca tczewscy policjanci obchodzili swoje coroczne święto. Podczas gali awanse na wyższe stopnie otrzymało 36 policjantów. Ceremonii przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Tczewie insp. Dariusz Krasula, który złożył podziękowania wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom cywilnym za codzienne zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa w powiecie tczewskim.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.