Od połowy marca wszystkie polskie szkoły musiały zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Pandemia koronawirusa „odcięła” uczniów i nauczycieli od kontaktów na żywo w szkole i przeniosła proces nauczania do sieci internetowej. W trakcie tej jakże innej pracy, gniewskiej placówce udało się sprawnie organizować lekcje, realizować podstawę programową w nauczaniu zdalnym, ale również wspierać uczniów, pomagać im w rozwiązywaniu problemów oraz realizować ich pasje i zainteresowania.
Pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Sebastiana Szymańskiego i Katarzyny Zabrockiej jako pierwszy konkurs zorganizowano zabawę pt. „Jedynka Kuźnią Talentów - aktywność ruchowa w czasie epidemii”. „Zamkniętych” na domowej kwarantannie uczniów zachęcano w nim do dokumentowania w formie zdjęć i filmików swoich wyczynów sportowych. Nadesłane zdjęcia zobaczyć można TUTAJ.
Do placówki uczęszczają nie tylko wybitni sportowcy, ale i utalentowani plastycznie uczniowie, dlatego też dla nich przygotowano wirtualną wystawę prac plastycznych pod hasłem: „Jedynka Kuźnią Talentów - Artyści z Jedynki”. Relację z konkursu znajdą Państwo TUTAJ.
Czas wymagał od wszystkich stosowania się do zaleceń sanitarnych. Zainicjowano więc akcję „Szyjąc maseczki – pomagamy”. Panie przygotowały zatem dla uczniów naszej szkoły maseczki, które można było odbierać i używać, pamiętając o swoim bezpieczeństwie. O akcji przeczytać można TUTAJ.
Nauczyciele pokazali również, że myślą w tym trudnym czasie o swoich podopiecznych. Z przysłanych przez nich zdjęć został stworzony filmik z życzeniami wspierającymi dla uczniów: „Od Nas dla Was”. Ten serdeczny gest spotkał się z pozytywnym odzewem wśród „Jedynkowiczów”. Film obejrzeć można TUTAJ.
Utworzony został również szkolny wirtualny gabinet psychologiczno-pedagogiczny, w którym panie Małgorzata Śmigerska i Barbara Gacek-Pek udzielały uczniom i rodzicom potrzebnego wsparcia. By „oswoić” podopiecznych z tematyką koronawirusa zorganizowały konkurs dla uczniów „Bajka - pomagajka”. Przeczytać i zobaczyć bajkę można TUTAJ.
W tym trudnym czasie nie zapominano również o książkach i czytaniu. W projekcie „Zaczytana Jedynka Challenge” osoby związane z naszą placówką (nauczyciele, rodzice) nominowane były do przeczytania wybranego przez siebie utworu i nominowanie kolejnej osoby do tego miłego zadania. Relacja z akcji dostępna jest TUTAJ.
Pamiętano również o 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała filmik o naszym Świętym. Oto link do filmu.
Kolejna prezentacja filmowa miała wspierać i dodawać otuchy naszym służbom medycznym. Uczniowie przygotowali swoje zdjęcia z optymistycznymi elementami. Zrealizowany projekt #JedynkaDlaMedyka przesłany został do placówek medycznych, które znajdują się w naszym rejonie. Relację znajdą Państwo TUTAJ.
„Dla Mamy i Taty” przygotowano z okazji Dnia Rodziny ciepły i wzruszający filmik, który „poszedł” w wirtualny świat, by przypominać o najbliższych nam osobach. Oto relacja i film.
Dzień Dziecka to zawsze ekscytujące wydarzenia i imprezy w szkole. Tym razem jednak zorganizowano z tej okazji wirtualny konkurs dla uczniów, który pozwolił im przenieść się w lata młodości ich nauczycieli i spróbować rozpoznać ich, gdy byli mali. Podsumowanie konkursu znajduje się TUTAJ.
- Pomysłów, wsparcia i rozwijania talentów było bardzo dużo. Mamy nadzieję, że podobały się one naszym uczniom, pomogły im i pokazały, że nauka w tym trudnym czasie była naprawdę ciekawa i twórcza. O innych działaniach i inicjatywach można przeczytać na stronie naszej szkoły - mówią nauczyciele placówki.
Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296
Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka