Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy integrował dwa pomorskie regiony

W sobotę, 18 lipca odbyła się już szósta edycja Powiślańsko-Kociewskiego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE, przy współpracy z samorządami Kwidzyna i Gniewu. Imprezie przyświecało hasło "Pomorskie! kołem się kręci".

- Pomimo sytuacji pandemicznej postanowiliśmy zorganizować 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy. Sport i turystyka to zawsze dobra zabawa, zarówno dla młodszych i starszych. To również dużo zdrowia i chcielibyśmy, aby tak kojarzone były nasze imprezy - mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE – Rajd rozpoczęliśmy w Kwidzynie, na Powiślu, a następnie przejechaliśmy przez most i dotarliśmy na Kociewie.

Na starcie w Kwidzynie rowerzyści otrzymali okolicznościowy znaczek oraz komin rowerowy, który równie dobrze mógł posłużyć jako osłona ust i nosa. W tym roku uczestnicy mieli do pokonania nieco ponad 47 kilometrów przez: Kwidzyn-Marezę-Podzamcze-Gurcz-Janowo-Pastwę-Lipianki-Jaźwiska-Rzym-Milanowo-Jelenicę-Pólko-Aplinki-Korzeniewo z powrotem do Kwidzyna. Pomimo zmienionej, jednodniowej formuły rajdu, impreza cieszyła się podobną popularnością wśród rowerzystów jak w latach poprzednich. Tegoroczna edycja pokazała, że jest to idealne wydarzenie dla rodzin z dziećmi, które aktywnie chcą spędzić weekend.

- Wśród naszych uczestników byli stali bywalcy naszych rajdów, ale także wiele nowych twarzy. Osoby te już zadeklarowały udział w kolejnym rowerowym wydarzeniu zorganizowanym przez LOT KOCIEWIE – podkreśla Piotr Kończewski. Cieszy nas, że aktywna turystyka staje się coraz bardziej popularna wśród każdej grupy wiekowej.

Warto wspomnieć, że uczestnicy wraz z organizatorami oraz przedstawicielami Samorządu Gniewu oraz Kwidzyna przyłączyli się do akcji charytatywnej dla chorującego na SMA Olka z Czarnej Wody. Pompki, przysiady oraz pajacyki – wszystko po to, aby rozpropagować zbiórkę środków na walkę z tą ciężką chorobą.

Szósty Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy, którego wsparł Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Urząd Miejski w Kwidzynie oraz Urząd Miasta i Gminy Gniew już za nami, a Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza jeszcze tego lata na 23. Kociewsko-Borowiacki Rajd Rowerowy, który odbędzie się 16 sierpnia. Więcej szczegółów już niedługo na Facebooku [www.facebook.com/lot.kociewie].

Data publikacji: 2020-07-21 13:20
  • 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy integrował dwa...
  • 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy integrował dwa...
  • 6. Powiślańsko-Kociewski Rajd Rowerowy integrował dwa...

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.