Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 2 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 38 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 287. Pod nadzorem epidemiologicznym są 43 osoby. 25 osób już wyzdrowiało.

Święto Kociewia przez cały weekend w Gdańsku

Rok 2020 jest wyjątkowym rokiem dla polskiej turystyki i świata artystycznego. Jednak niektóre wydarzenia, cieszące się popularnością, nie zostały odwołane. Tak jest z Jarmarkiem św. Dominika w Gdańsku, który w tym roku odbywa się już 760 raz. Kociewie miało swój dzień podczas tej największej imprezy wystawienniczej w Europie, ale ze względu na obowiązujące obostrzenia Święto Kociewia nie odbędzie się w znanej dotychczasowej formie.

Zawody wędkarskie o Puchar Skarbnika Koła PZW w Gniewie

W sobotę, 25 lipca na wodach jeziora w Pieniążkowie odbyły się zorganizowane przez Zarząd Koła PZW w Gniewie zawody spławikowe o Puchar Skarbnika Koła. W zawodach udział wzięli członkowie koła PZW w Gniewie, którzy ukończyli 65 rok życia oraz członkowie posiadający ulgi w opłatach z tytułu niepełnosprawności. Uczestników, którzy zgłosili chęć udziału w zawodach na miejsce rywalizacji zawiózł autokar. Po blisko czterogodzinnych zmaganiach, wyłoniono zwycięzców.

Zgłoś kandydata do Nagród Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki za 2019 rok

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za zasługi dla rozwoju turystyki, przyznawana jest w celu promowania oraz wspierania najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw przyczyniających się do podnoszenia atrakcyjności turystycznej regionu oraz rozwoju pomorskiej gospodarki turystycznej. Zgłoszenia przesyłać można do 15 sierpnia. Szczegóły znajdą Państwo TUTAJ.

Ruszyła ogólnopolska infolinia „Czystego Powietrza”

W poniedziałek, 3 sierpnia rozpoczęła działanie ogólnopolska infolinia programu „Czyste Powietrze”. Konsultanci udzielają informacji o programie oraz wyjaśniają wszelkie szczegóły związane z jego realizacją. Infolinia działa pod numerem telefonu 22 340 40 80, czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Z infolinii wnioskodawcy mogą skorzystać zarówno przed złożeniem wniosku, jak i po jego złożeniu, aby uzyskać odpowiedzi na pytania lub wyjaśnić wątpliwości dotyczące programu.

Zmiany w ubezpieczeniu społecznym rolników

Referat Podatkowy informuje, iż z dniem 31 lipca 2020 zmieniają się treści ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników. Na podstawie nowych zapisów Burmistrz Miasta i Gminy w Gniewie będzie potwierdzał zawarcie pisemnej umowy dzierżawy zawartej co najmniej na 10 lat zawartej w celu zaprzestania prowadzenia działalności rolniczej oraz zawarcie umowy dzierżawy zawartej w celu podleganiu ubezpieczenia.

Zakaz parkowania na placu w weekend 8-9 sierpnia

Szanowni Mieszkańcy! W weekend 7-9 sierpnia zorganizowany zostanie Festiwal Historyczny Vivat Vasa, w ramach którego na rynku w Gniewie, w sobotę i w niedzielę odbędzie się Jarmark Rzemiosł Dawnych. W związku z powyższym ulice: plac Grunwaldzki i ul. Bankowa zostaną wyłączone z ruchu, w związku z czym poruszanie się pojazdem tymi ulicami, a także wjazd lub wyjazd będą niemożliwe. Prosimy, by nie parkować samochodów w tych częściach miasta. Przygotowania organizacyjne trwać będą od wczesnych godzin porannych w sobotę, 8 sierpnia, w związku z czym, prosimy o usunięcie samochodów już w piątek, 7 sierpnia.

Wystaw graty z chaty

Już niedługo zorganizowana zostanie kolejna zbiórka odpadów wielkogabarytowych w naszej gminie "Wystaw graty z chaty". W mieście akcja przeprowadzona zostanie 17 sierpnia, kolejne zbiórki dla poszczególnych wsi odbędą się kolejno 21 sierpnia, 4 i 18 września. Szczegóły na plakatach.

Bon turystyczny - skorzystasz z niego przez PUE ZUS

W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców gminy Gniew, dotyczącymi bonu turystycznego informujemy, że aktywacja bonu możliwa jest tylko przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Konto na PUE można założyć m.in. przy użyciu Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Od 24 lipca działa całodobowa infolinia (22 11 22 111), która udziela informacji na temat Polskiego Bonu Turystycznego.W związku z wieloma zapytaniami mieszkańców gminy Gniew, dotyczącymi bonu turystycznego informujemy, że aktywacja bonu możliwa jest tylko przez Platformę Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS). Konto na PUE można założyć m.in. przy użyciu Profilu Zaufanego oraz bankowości elektronicznej. Od 24 lipca działa całodobowa infolinia (22 11 22 111), która udziela informacji na temat Polskiego Bonu Turystycznego.

Zawiadomienie o zamiarze wdrożenia tymczasowej organizacji ruchu

Generalny wykonawca realizujący budowę farmy wiatrowej w gminie Gniew,Aldesa Construcciones S.A. informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na drodze relacji Jeleń - Tymawa. Zmiany obowiązywać będą już od 10 sierpnia.

Spotkanie z pisarką Joanną Jodełką

Parafia pw. św. Mikołaja w Gniewie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jodełką. Autorka zaprezentuje nową książkę pt. "Córka nieboszczyka" na zamku w Gniewie w piątek, 14 sierpnia o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenie Burmistrza

Zgodnie z art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2020r., poz. 65 ze zm.), Burmistrz Miasta i Gminy Gniew podaje do publicznej wiadomości, iż w dniu 5 sierpnia 2020 r., Zarządzeniem nr 110/20 zatwierdzono „Wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży”, stanowiący załącznik Nr 1 do w/w Zarządzenia.

Nowy kierownik M-GOPS w Gniewie

28 lipca wieloletni kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie Stanisław Lamkiewicz zakończył swoją pracę zawodową, przechodząc na emeryturę. Ośrodkiem zarządza teraz Sylwia Schwarz, która dotychczas pełniła funkcję zastępcy kierownika placówki. Serdecznie gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w realizacji zadań. Byłemu kierownikowi życzymy natomiast spokojnego wypoczynku.

Gniewska Aleja Przedsiębiorców powstała w Gniewie

W jednym z bardziej urokliwych miejsc w mieście, w otoczeniu historycznego muru obronnego i atrakcyjnego turystycznie i rekreacyjnie szlaku spacerowego, czyli na gniewskiej alejce powstała Gniewska Aleja Przedsiębiorców. Jest ona wyrazem wdzięczności samorządu gniewskiego dla lokalnych firm, które wspierają kulturalne inicjatywy w naszej gminie.

Regulamin Jarmarku Rzemiosł Dawnych

Wszystkich uczestników Jarmarku Rzemiosł Dawnych prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia, a szczególnie z § 8 dokumentu - "Procedura zachowania bezpieczeństwa w trakcie epidemii COVID-19 i innych chorobowych niebezpieczeństw". Szczegóły w załączniku.

Kondolencje

Nie żyje Rajmund Górecki, zasłużony dla lokalnego sportu działacz, wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Odznaczony przez Burmistrza Miasta i Gminy Gniew tytułem Wolontariusz Roku 2009, podczas Gminnej Gali Wolontariatu. Z powodu śmierci, Rodzinie, Bliskim i Znajomym Zmarłego, Samorząd Gminy Gniew składa wyrazy głębokiego współczucia.

Przetarg na sprzedaż budynku gazowni w Gniewie

5 sierpnia został ogłoszony przetarg na sprzedaż nieruchomości Spółki położonej w Gniewie przy ul. Konopnickiej 16. Dotyczy on działki nr 7/4 o powierzchni 2309 m2 zabudowanej budynkiem przemysłowym o powierzchni użytkowej 573,25 m2. Cena wywoławcza to 342 047 złotych. Otwarcie ofert nastąpi 2 września o godz. 10.00.

Informacja o rozstrzygnięciu otwartego konkursu ofert

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Gminy Gniew pn. Działalność wspomagająca organizacje pozarządowe poprzez dofinansowanie wkładu własnego organizacji w zakresie realizowanych w 2020 roku projektów współfinansowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Gminy Gniew. Szczegóły w załączniku.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 9 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 40 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 215. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 34 osób. 28 osób już wyzdrowiało.

Z przykrością informujemy…

Z przykrością informujemy, że zmarł Krzysztof Strambowski, lokalny przedsiębiorca zaangażowany w działania na rzecz lokalnej społeczności. Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Zmarłego Samorząd Gminy Gniew składa najszczersze kondolencje.

Gmina Gniew z ogromną dotacją na przebudowę dróg osiedla Leśnego w Tymawie

- Gniewski samorząd od początku kadencji pokłada ogromne nakłady pracy na pozyskiwanie środków zewnętrznych, dzięki którym Gmina Gniew się rozwija. W ostatnim czasie na wiele projektów Gmina pozyskała dofinansowanie. Środki te umożliwiają realizować inwestycje, gdyż bez nich, budżet gminy by tego nie udźwignął. Obecnie kolejna dotacja trafia do Gminy Gniew tj. prawie 2,5 mln zł na przebudowę dróg na osiedlu Leśnym w Tymawie – z radością informuje burmistrz Maciej Czarnecki.

 

Starcie dwóch Wazów w Gniewie

Już po raz dziewiętnasty zorganizowano w Gniewie największą w Europie inscenizację historyczną, w której jedną z głównych ról odgrywała gniewska husaria. Po raz kolejny doszło do Wielkiej Bitwy pomiędzy Szwedami a Polakami. Wszystkiemu towarzyszyły turnieje husarskie, Gniewski Jarmark Rzemiosł, pokazy sztuki kowalskiej i płatnerskiej, koncerty muzyki folkowej oraz wiele innych atrakcji. Impreza historyczna „Vivat Vasa” odbyła się w ubiegły weekend 8 i 9 sierpnia.

Podpisane umowy z mieszkańcami na zakup i montaż kolektorów słonecznych. W tym roku 20 tys. zł dofinansowania

We wtorek, 4 sierpnia w gniewskim magistracie Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki podpisał wraz z mieszkańcami umowy na dofinansowanie zakupu i montażu kolektorów słonecznych. Dotychczas kwota przeznaczona w budżecie gminy na realizację ww. zadania wynosiła 10 000 złotych, w tym roku gniewski samorząd na ten cel zabezpieczył środki w wysokości 20 000 złotych. Tym samym z dofinansowania skorzysta 10 mieszkańców naszej gminy.

Awans zawodowy nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego

Do Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie, w terminie do 30 czerwca 2020 roku, wpłynął wniosek o wszczęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego, który wraz z dołączoną dokumentacją spełniał wymogi formalne zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie. W poniedziałek, 10 sierpnia nauczyciel ubiegający się o awans zawodowy przystąpił zgodnie z wymaganą procedurą do egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną powołaną Zarządzeniem Nr 107/20 Burmistrza Miasta i Gminy Gniew z dnia 29 lipca 2020 roku w sprawie powołania Komisji przeprowadzającej postępowanie egzaminacyjne dla nauczyciela kontraktowego ubiegającego się o awans zawodowy na stopień nauczyciela mianowanego.

Informacja dla interesantów firmy Inwest-Kom w Gniewie

Spółka INWEST-KOM informuje, że poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r. firmie INWEST-KOM jest dniem wolnym od pracy (wolne za 15.08.2020). Tego dnia zamknięte będą biura i ograniczone będzie świadczenie usług. Za utrudnienia przepraszamy.

Kociewski weekend na Jarmarku św. Dominika.

Lato w pełni. Jarmark św. Dominika, czyli największe wydarzenie wystawiennicze w Europie, jak co roku przyciąga turystów oraz mieszkańców Gdańska. Wśród imprez towarzyszących Jarmarkowi nie mogło zabraknąć Święta Kociewia.

Na gniewskim rynku zapachniało lawendą

Dzisiaj, 12 sierpnia po godz. 9:00 członkowie Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku wzięli udział w akcji sadzenia lawendy na gniewskim Rynku w ramach projektu „Imć Kurdybanek i Panna Lawenda”. Jest to jedna z inicjatyw dofinansowanych w konkursie Działaj Lokalnie organizowanym przez Fundację Pokolenia w Tczewie.

Informacja dla interesantów MGOPS w Gniewie

Miejsko–Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że poniedziałek, 17 sierpnia 2020 r. będzie dniem wolnym od pracy (wolne za 15.08.2020). Tego dnia Ośrodek będzie zamknięty. Za utrudnienia przepraszamy.

Komunikat MGOPS w Gniewie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie informuje, iż w związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od dnia 8 sierpnia 2020 r. w budynkach użyteczności publicznej, w tym siedzibie tut. Ośrodka do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania ust i nosa, przy pomocy odzieży lub jej części, maski, maseczki, przyłbicy albo kasku ochronnego, o którym mowa w art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym.

Obowiązek zakrywania ust i nosa nie stosuje się w przypadku:

dziecka do ukończenia 4 roku życia;

osoby, która nie może zakrywać ust i nosa z powodu:

całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,

trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa;

Począwszy od 8 sierpnia 2020 r. z obowiązku zasłaniania ust i nosa nie są zwolnione osoby, które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia nieudokumentowanego w powyższy sposób.

Podstawa prawna:

§ 24 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 sierpnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020, poz. 1356)

VII Bieg Gniewski z Zakładem Produkcji Kruszyw odwołany!

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie w uzgodnieniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew oraz z Przedstawicielem sponsora tytularnego biegu zawiadamia wszystkich miłośników sportu, że ze względów bezpieczeństwa i w trosce o nasze wspólne dobro podjęto decyzję o odwołaniu VII Biegu Gniewskiego z Zakładem Produkcji Kruszyw, który miał mieć miejsce  19 września 2020 r. Jednocześnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym Partnerom i już dziś zapraszamy ich oraz wszystkich biegaczy i kibiców na linię startu w roku następnym, w którym przewidujemy szerszy zasięg i atrakcyjność naszego biegu.

Rejestr Danych Kontaktowych – dołącz już dziś!

Chcesz mieć pewność, że urząd ma Twoje aktualne dane kontaktowe – numer telefon i adres e-mail? Przekaż je do Rejestru Danych Kontaktowych (RDK). Dzięki temu urzędnik w ważnych dla Ciebie sprawach zamiast wysyłać pismo – będzie mógł po prostu zadzwonić. RDK wystartował w grudniu 2019roku, w ramach Systemu Rejestrów Państwowych. Nowopowstały rejestr ma na celu usprawnienie komunikacji na linii administracja publiczna – obywatel.

QARK Bikes II Gniewski Maraton MTB za nami

Blisko 200 rowerzystów z północnej Polski zjawiło się na starcie QARK Bikes II Gniewski Maraton MTB, który odbył się 12 sierpnia 2020 r. Zawodnicy startowali na dwóch wyznaczonych, niezwykle malowniczych i wymagających, trasach (hobby – 15 km, główny – 30 km) wiodących przez las w Brodach Pomorskich. Sportowych emocji nie brakowało.

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 26 sierpnia odbędzie się XXV Sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady radnych zorganizowane zostaną w Sali Kameralnej, Plac Grunwaldzki 16/17 o godz. 11.00.r. Tego dnia radni podejmować będą uchwały m.in. ws. udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew wotum zaufania, ws. zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz z sprawozdaniem z wykonania budżetu gminy Gniew za 2019 rok, ws. udzielenia absolutorium Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew z tytułu wykonania budżetu za 2019 r.

Prace porządkowe przy drogach powiatowych

Informujemy, że w najbliższych dniach przy drogach powiatowych będą realizowane prace porządkowe (sprzątanie chodników, przycinka zakrzeczeń). Za utrudnienia przepraszamy.

Szukanie pomocy nie jest słabością

Jeśli doświadczasz bólu fizycznego lub psychicznego, stresu, niepewności, przerażenia, apatii, wycofania bądź załamania, braku równowagi i martwisz się o bliskich, znajomych, sąsiadów… Zadzwoń pod nr tel. 58 535 22 17 wew. 36 lub 58 561 21 44 wew. 40 Ponadto w poniedziałki od godziny 15:30 do 17:00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie dyżury pełnią specjaliści do spraw profilaktyki. Oferujemy wsparcie psychologiczne i interwencję kryzysową.

15 sierpnia - PSZOK nieczynny

Spółka INWEST-KOM informuje, że w sobotę, 15 sierpnia 2020 r. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie nieczynny . Za utrudnienia przepraszamy.

1 września - poczatek Powszechnego Spisu Rolnego PSR 2020

Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma, jeszcze przed terminem rozpoczęcia Powszechnego Spisu Rolnego (tj. 1 września 2020 r.), list podpisany przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Oprócz informacji skierowanej do odbiorcy o ciążącym na nim obowiązku spisania się, list zawiera ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego pismo Prezesa GUS należy zachować - przynajmniej do momentu pomyślnego zakończenia samospisu internetowego.

Najlepiej przez Internet

Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie.

Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, przygotowane zostanie stanowisko spisowe w Urzędzie Miasta i Gminy Gniew – Gminny Punkt Spisowy, w którym będzie można spisać się samodzielnie.

Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową i spisać się przez telefon.

Rachmistrze w terenie

Jeśli rolnik nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza terenowego. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć spisu na inny termin.

Rachmistrz będzie miał przy sobie specjalny identyfikator wydany przez Urząd Statystyczny w Gdańsku. W razie wątpliwości można będzie zweryfikować tożsamość rachmistrza.

Dane będą bezpieczne

Zebrane podczas spisu dane chronione są tajemnicą statystyczną: pod żadnym pozorem, nawet na wniosek organów ścigania, nie można ujawniać jednostkowych danych podanych w trakcie badań realizowanych na rzecz statystyki publicznej. Obowiązek zachowania tajemnicy jest nałożony na wszystkich rachmistrzów i pracowników statystyki publicznej.

Spis rolny ważny dla nas wszystkich

Spis rolny jest wydarzeniem o dużym znaczeniu, również dla osób nie mających z rolnictwem czy wsią wiele wspólnego. Epidemia koronawirusa przypomniała nam, jak ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego. To przecież w głównej mierze rola rolnictwa. Warto więc wspierać spis rolny, nawet jeśli nie jesteśmy rolnikami i nie bierzemy udziału w spisie. Można to zrobić chociażby poprzez udostępnianie informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Do aktywnego wspierania promocji spisu rolnego zachęcamy zwłaszcza te osoby, które są zaangażowane w życie naszej społeczności lokalnej i udzielają się w organizacjach, kołach i grupach działających w naszej gminie. Dzięki swojej aktywności i bogatej siatce kontaktów mogą docierać z najważniejszymi informacjami o spisie rolnym do naszych rolników i ich rodzin.

 

PODSTAWOWE INFORMACJE O POWSZECHNYM SPISIE ROLNYM 2020

Termin trwania: 1 września – 30 listopada 2020 r., dane zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

Metody spisowe:
1) samospis internetowy,
2) spis przez telefon,
3) wywiad bezpośredni z rachmistrzem terenowym (rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.).

Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020:  https://spisrolny.gov.pl/

Data publikacji: 2020-08-14 11:27

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 16 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 55 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 348. Pod nadzorem epidemiologicznym są 73 osoby. 31 osób już wyzdrowiało.

Uwaga Rolnicy!

Referat Podatkowy Urzędu Miasta i Gminy w Gniewie przypomina, iż zgodnie z ustawą z dnia 10 marca 2006r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, w dniach od 1 sierpnia 2020r. do 31 sierpnia 2020r. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2020r. do 31 lipca 2020r.

NA KOŃ! - szkolenie jeździeckie dla młodzieży

Stowarzyszenie Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego zaprasza dzieci i młodzież, zamieszkałe na terenie LGD Wstęga Kociewia, do udziału w szkoleniu jeździeckim, realizowanym w ramach projektu "NA KOŃ". Zająca realizowane będą w formie półkolonii od 24 sierpnia do 29 sierpnia w Gospodarstwie Agroturystycznym MACIEJÓWKA w Opaleniu. Zapisz się już dziś!

Do udziału projekcie rodzice mogą zgłaszać dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat , mieszkańców obszaru LGD Wstęga Kociewia (Powiat Tczewski, bez miasta Tczew) . Zgłoszenia przyjmowane są elektronicznie. O przyjęciu do projektu decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Organizator Stowarzyszenie Chorągiew Husarska Województwa Pomorskiego.

Szczegóły dotyczące projektu znajda Państwo na stronie <klik>

Ogłoszenie o naborze na stanowisko psychoterapeuty w MGOPS

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie ogłosił nabór na stanowisko psychoterapeuty. Oferta dotyczy pracy na podstawie umowy cywilnoprawnej na okres od września do grudnia 2020 r. - 3 godziny tygodniowo. Zapoznaj się z ofertą.

Bon Turystyczny 500+ - bezpłatna infolinia

Polski Bon Turystyczny cieszy się olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Pomorza. W związku z tym, Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku zaprasza na bezpłatny dyżur telefoniczny na jego temat. Dyżur odbędzie się 21 sierpnia 2020 r. w godzinach od 10 do 14. Dzwonić można pod nr telefonu 58 307 86 60.

Członkowie OSP Kolonia Ostrowicka gośćmi Dariusza Drelicha

Dzisiaj, 19 sierpnia przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Kolonii Ostrowickiej gościli w Pomorskim Urzędzie Wojewódzki. Prezes jednostki OSP Kolonia Ostrowicka Jerzy Luczak oraz jej naczelnik, Jarosław Sławiński złożyli wyrazy podziękowania Wojewodzie Pomorskiemu Dariuszowi Drelichowi za okazane wsparcie i pomoc w realizacji zakupu nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który służy ochotnikom od początku tego roku.

Najsilniejsi z całej Polski spotkają się w gniewskiej twierdzy

Już w najbliższą sobotę, 22 sierpnia w murach gniewskiej twierdzy odbędą się otwarte zawody w Armwrestlingu (siłowaniu na ręce). Każdy z Was, kto dysponuje silnym ramieniem może stawić się do walki z innymi amatorami. Jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych, do obserwowania siłowych potyczek. Wstęp wolny. Poznaj harmonogram imprezy. 

Plan Zawodów:

Miejsce Zawodów: Zamek Gniew

Data: 22.08.2020 r. (soboty)

Weryfikacja i Ważenie (wpisowe 20 zł/os):

Piątek (21 sierpnia): od 17:00 do 20:00

Sobota: od 8:00 do 10:00

Zawody eliminacyjne: od 10:00 do 14:00

Przerwa

Finały: od 17:00 do 18:00

 

Prosimy nie zastawiać boksów śmietnikowych

Pracownicy Referatu Inwestycji i Infrastruktury Urzędu Miasta i Gminy Gniew zwracają się z prośbą do mieszkańców gminy Gniew, aby we  wtorki i piątki nie zastawiać boksów śmietnikowych na terenie miasta. Zaparkowane w ich pobliżu samochody znacząco utrudniają możliwość odbioru odpadów. Przepraszamy za utrudnienia.

10 000 zł dofinasowania na rzecz ochrony lokalnego środowiska

Gmina Gniew otrzymała 10 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na realizację zadania pn. Ochrona rzadkich gatunków roślin w rezerwacie przyrody ”Opalenie” i jego sąsiedztwie. Projekt przyczyni się do zachowania i poprawy warunków bytowych zbiorowisk roślinnych oraz rzadkich gatunków roślin chronionych.

Głosowanie nad obywatelskimi projektami rusza 4 września

W piątek, 4 września rozpocznie się głosowanie nad złożonymi w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego projektami. Do 6 września, w jedenastu punktach na terenie miasta i gminy Gniew, oddawać będzie można swój głos na dowolnie wybrany projekt. To od ilości zebranych głosów będzie zależało czy dany projekt zostanie zrealizowany, dlatego już dzisiaj gorąco zachęcamy do głosowania! 

Festiwal folkloru już w najbliższą niedzielę

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy w niedzielę, 23 sierpnia na Festiwal Folklor Piaseczno "Pandemiczne spotkanie z folklorem w Piasecznie". W programie m.in. Msza Św. w intencji Kociewiaków i innych grup etnicznych zaprzyjaźnionych z festiwalem, prelekcje i koncerty. Szczegóły na załączonym plakacie. Spotkajmy się wspólnie w duchowej stolicy Kociewia!

OSP Gniew z dofinansowaniem

Ochotnicza Straż Pożarna w Gniewie pozyskała dodatkowe środki w wysokości 5 tys. zł w ramach tarczy antykryzysowej. Kwota ta przeznaczona zostanie na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności statutowej jednostki. Jednocześnie informujemy, że nabór wniosków, organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie, wciąż trwa. Zachęcamy do wnioskowania inne podmioty gospodarcze i organizacje pozarządowe. Szczegóły na stronie www.tczew.praca.gov.pl.

Samotny rejs Wisłą do Gdańska dla 13-letniej Kingi

Dzisiaj rano Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki wraz z sekretarz Karoliną Liebrecht spotkali się z Panem Jackiem Balcerakiem, który w szczytnym celu postanowił przepłynąć 940 km kajakiem po Wiśle. Charytatywny spływ kajakowy ma na celu wsparcie 13 – letniej Kingi, która cierpi na artrogrypozę – wrodzoną sztywność stawów i zebranie niezbędnej kwoty 350 000 zł na operację dziewczynki. Zachęcamy serdecznie do wsparcia tej niesamowitej akcji na: https://www.siepomaga.pl/postawmykingenanogi

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 23 sierpnia zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 76 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 324. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 29 osób. 33 osoby już wyzdrowiały.

Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok akademicki

W piątek, 21 sierpnia na Zamku w Gniewie odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Gniewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas uroczystości słuchacze GUTW oraz zaproszeni goście mogli wysłuchać motywującego wykładu. Następnie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu Pomorskie dla Seniora.

Miasto Gniew pięknieje

Kolejna wspólnota mieszkaniowa zarządzana przez spółkę INWEST-KOM podjęła się remontu swojego budynku. Przy ul. Kościuszki 3 w Gniewie spółka prowadzi modernizację, w zakres której wchodzą: termomodernizacja ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji, izolacja przeciwwilgociowa ścian piwnic i ścian fundamentowych, wymiana stolarki oraz zagospodarowanie terenu przy obiekcie. 

VII Pomorskie Święto Wisły

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gniewie przy współpracy ze Stowarzyszeniem "KOCIEWIAK" Tczew, zaprasza wszystkie chętne drużyny do wzięcia udziału w turniejach piłki nożnej oraz piłki siatkowej organizowanych w ramach VII Pomorskiego Święta Wisły. Szczegóły w rozwinięciu. Zapraszamy!

Trwa remont dróg gminnych

W piątek, 21 sierpnia rozpoczęły się prace związane z wykonaniem nawierzchni bitumicznych na zjazdach na drogi gminne w Tymawie oraz Piasecznie. Już w tym tygodniu zostanie wykonana nawierzchnia bitumiczna w Jeleniu. Wszystkie prace wykonuje firma Aldesa w związku z budową farmy wiatrowej na terenie naszej gminy.

Policja apeluje o stosowanie się do obostrzeń

Policjanci z Komisariatu Policji w Gniewie, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców gminy Gniew oraz turystów, przypominają o wciąż obowiązujących obostrzeniach wprowadzonych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa covid-19. Kierujmy się odpowiedzialnością i rozwagą. Pamiętajmy zagrożenie nadal istnieje, więc to od odpowiedzialnego zachowania nas wszystkich zależy zdrowie nasze i naszych bliskich. Aktualne zasady i ograniczenia znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl.

Informacja dot. wniosków o stypendia szkolne

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że wnioski o stypendium szkolne 2020/2021 można składać od 1 do 15 września w pokoju nr 8, po uprzednim, telefonicznym umówieniu się na konkretny dzień i godzinę. Kryterium uprawniające do pomocy materialnej dla uczniów wynosi 528 zł na osobę w rodzinie. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy ośrodka pod nr tel. 58 535 22 17.

ArmFight Gniew - wspaniały pokaz siły i pasji

W minioną sobotę, 22 sierpnia w murach gniewskiej twierdzy odbyły się otwarte zawody w Armwrestlingu (siłowaniu na ręce). Rywalizacja była bardzo widowiskowa. Miłośnicy mocnych wrażeń się nie zawiedli. Najwięcej emocji wzbudził pojedynek dwóch piekielnie mocnych zawodników Mariusza Grochowskiego z Grzegorzem Grębskim. Rywalizacja w siłowaniu na prawą i lewą rękę odbywała się pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego.

Ministerstwo Rozwoju planuje zmianę tzw. ustawy odległościowej dot. elektrowni wiatrowych

Ministerstwo Rozwoju planuje określić na 500 m bezwzględną minimalną odległość elektrowni wiatrowych od budynków. Podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej w Serocku przedstawiono założenia zmiany tzw. ustawy odległościowej z 2016 r., którą przygotowuje Ministerstwo Rozwoju.

Wybory sołeckie w gminie Gniew

Informujemy, że w niedzielę, 13 września odbędą się wybory sołeckie w gminie Gniew. Nowych włodarzy wsi wybiorą mieszkańcy  sołectw: Brody Pomorskie, Kolonia Ostrowicka, Polskie Gronowo, Półwieś oraz Wielkie Walichnowy. Głosowanie trwać będzie w godz. od 10.00 do 16.00. Szczegóły w załącznikach.

90 000 zł na nowy samochód dla ŚDS-u

25 sierpnia Burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki oraz kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie Sylwia Schwarz podpisali umowę o dofinansowanie zakupu pojazdu dla osób niepełnosprawnych na potrzeby ŚDS w ramach „Programu wyrównywania różnić między regionami III” w obszarze D. Gmina Gniew na ten cel pozyskała 90 000 złotych. Przyznane środki stanowią 70 proc. maksymalnej kwoty przeznaczonej na realizację zadania.

Usuwanie roślin z murów obronnych

Spółka Inwest-Kom przy współpracy z Gminnym Centrum Reagowania w Gniewie usuwała dzisiaj roślinność, jaka wyrosła na murze obronnym przy alejce. Jako że mury obronne są obiektem zabytkowym, a roślinność jaka je pokrywa przyczynia się do ich niszczenia, zabieg ten był konieczny.

Staw w Kursztynie odgrodzony

W Kursztynie, na wniosek burmistrza Macieja Czarneckiego, radnej Ewy Majewskiej oraz sołtysa Bogdana Rękiewicza, Zarząd Dróg Wojewódzkich przy stawie zlokalizowanym w centrum wsi zamontował barierkę, odgradzającą zbiornik wodny od drogi. Inwestycja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, bowiem staw umiejscowiony jest tuż przy głównej ulicy.

Pod biało-czerwoną - powalczmy o maszt i flagi

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwo Cyfryzacji organizują projekt pn. „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. Dlatego zachęcamy Państwa, Mieszkańców Gminy Gniew o dołączenie do akcji, oddając swoje głosy poparcia!

Telefon zaufania

Masz problem z uzależnieniami behawioralnymi? A może któryś z twoich bliskich powinien szukać pomocy? Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadzi telefon zaufania 801 889 880. Telefon czynny jest codziennie, także w weekendy, w godz. od 17.00 do 22.00.

Wotum zaufania i absolutorium na sesji Rady Miejskiej

W środę, 26 sierpnia odbyła się 25 sesja Rady Miejskiej w Gniewie. Przedstawienie Raportu o stanie gminy za 2019 rok, podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew wotum zaufania oraz udzielenie Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew absolutorium za wykonanie budżetu gminy w ubiegłym roku były jednymi z ważniejszych tematów, podjętych na wczorajszym spotkaniu samorządowców.

Pomorskie Święto Wisły już w ten weekend

W najbliższy weekend 29 i 30 sierpnia w Gniewie odbędzie się Pomorskie Święto Wisły. Zapraszamy na moc atrakcji w sobotę i niedzielę na gniewskim rynku, w Zamku oraz na terenie GOSiR. Szczegóły na plakacie.

Gniewski Budżet Obywatelski

Od 4 do 6 września odbędzie się głosowanie w ramach Gniewskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do zapoznania się informacją dot. punktów do głosowania oraz projektami, które startują w tegorocznej edycji tej obywatelskiej akcji. Szczegóły w załącznikach.

Zbiórka odpadów wielkogabatytowych 4 i 18 września

W najbliższy piątek, 4 września w Ciepłem, Cierzpicach, Kotle, Kursztynie, Nicponi, Szprudowie, Tymawie, Gogolewie, Polskim Gronowie, Kuchni i Wielkich Walichnowach zorganizowana zostanie akcja Wystaw graty z chaty. Zgłoszenia dot. rodzaju wystawianych odpadów należy kierować do urzędu miasta pod nr tel.: 58 530 79 48 do 2 września. Zbiórka dla południowej części gminy Gniew przeprowadzona zostanie 18 września.

Srebrne Drzewko

Zachęcamy do składania wniosków o przyznanie nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne i nowatorskie rozwiązania dla osób realizujących działania w zakresie pomocy i integracji społecznej z terenu województwa pomorskiego Srebrne Drzewko. Zgłoszenia przesyłać można do 25 września. Szczegóły o naborze znajdą Państwo TUTAJ.

Konkurs Równać szanse - zdobądź grant na półroczne działania z młodzieżą

Trwa nabór wniosków w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2020! Od 4 sierpnia lokalne organizacje pozarządowe, domy kultury i biblioteki oraz nieformalne grupy dorosłych z małych miejscowości mogą składać wnioski o dotację do 8 500 zł na półroczne działania z młodzieżą realizowane od 01.02.2021 r. do 31.07.2021 r. Nabór wniosków kończy się 27 października.

Informacja dotycząca przygotowania szkół w Gminie Gniew do rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Tegoroczny początek roku szkolnego będzie inny, niż dotychczas. W związku z pandemią Covid-19 zaszły zmiany w różnych sferach naszego życia. I tak stosując się do zasad bezpieczeństwa, musimy zakrywać nos i usta przebywając chociażby w sklepach, urzędach czy kościołach. Jak więc będzie wyglądać szkoła w nowej rzeczywistości, z którą przyszło się nam zmierzyć? Dyrektorzy szkół na bieżąco monitorują zalecenia i wytyczne dotyczące rozpoczęcia nowego roku szkolnego w dobie pandemii. W piątek, 21 sierpnia dobyło się spotkanie dyrektorów z Burmistrzem Miasta i Gminy Gniew w celu ustalenia szczegółów i wspólnych, bezpiecznych rozwiązań dla wszystkich placówek.

Newsletter LGD "Wstęgi Kociewia"

Zachęcamy do zapoznania się z newsletterem Lokalnej Grupy Działania "Wstęga Kociewia", w którym zawarto działania podejmowane przez organizację  w lipcu i sierpniu. Znajdziecie w nim m.in. informacje o jesiennych naborach wniosków.

Ambulansowy Pobór Krwi w Gniewie 7 września

W poniedziałek, 7 września przed Urzędem Miasta i Gminy w Gniewie stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew. Zdrowych mieszkańców z terenu naszej gminy, w wieku od 18 a 65 rokiem życia, ważących co najmniej 50 kg zapraszamy z ważnym dokumentem ze zdjęciem i nr PESEL do centrum Gniewu, by pomóc potrzebującym i dać im szansę na bezcenny dar życia. Ambulansowy Pobór Krwi czynny będzie w godz. od 8.30 do12.30.

Zasiłes opiekuńczy przedłużony do 20 września

Od 1 września wchodzi w życie rozporządzenie ws. przedłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 20 września. Świadczenie będzie przysługiwało, gdy np. szkoła zostanie zamknięta z powodu epidemii. Rozporządzenie publikujemy pod depeszą. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będą mogli otrzymać rodzice dzieci do lat 8 w przypadku, gdy placówka - szkoła, przedszkole, żłobek będą zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.

Tenisowe zakończenie wakacji w Opaleniu

28 sierpnia odbył się turniej tenisa ziemnego dla dzieci do lat 14. Wystartowało w nim łącznie 17 osób, i choć większość uczniów była ze Szkoły Podstawowej w Opaleniu, w turnieju udział wzięli także uczniowie z Torunia i Nowego.

Pomorski e-bazarek. Tu kupisz produkty bezpośrednio od rolnika

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Lubaniu stworzył „Pomorski e-bazarek” - stronę internetową, która umożliwia sprzedaż lokalnych produktów i usług bez udziału pośredników. Jej zadaniem jest pomoc pomorskim rolnikom, producentom i przetwórcom regionalnej i ekologicznej żywności, ogrodnikom, gospodarstwom agroturystycznym, twórcom rękodzieła ludowego, świadczącym usługi rolnicze i inne oraz Kołom Gospodyń Wiejskich w bezpośrednim dotarciu do klientów i promowaniu swojej działalności.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.