Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kociewski weekend na Jarmarku św. Dominika.

Lato w pełni. Jarmark św. Dominika, czyli największe wydarzenie wystawiennicze w Europie, jak co roku przyciąga turystów oraz mieszkańców Gdańska. Wśród imprez towarzyszących Jarmarkowi nie mogło zabraknąć Święta Kociewia.

W tym roku głównym elementem Święta Kociewia był finisaż wystawy Kociewie ART odbywający się w Nadbałtyckim Centrum Kultury. Ze względu na obostrzenia sanitarne nie było możliwości zorganizowania Korowodu Kociewskiego oraz Unikatów z Kociewia w takim zakresie jak w latach poprzednich.

- Wystawa Kociewie ART jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gdańska oraz turystów. – mówi Stefan Galiński ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim - Na finisaż ekspozycji przybyli zaproszeni goście z Kociewia i Pomorza. Od 31 lipca do 7 sierpnia można było obejrzeć prace trzech artystek, reprezentantek Powiatu Starogardzkiego, Świeckiego oraz Tczewskiego Anny Stryjewskiej, Marzenny Puchalskiej oraz Katarzyny Szczodrowskiej. Były to trzy różne podejścia do sztuki, trzy wizje artystyczne świata. Wszystkie indywidualne, inspirujące i unikalne.

Finisaż wystawy otworzył Dyrektor Nadbałtyckiego Centrum Kultury Lawrence Ugwu, który przywitał przybyłych gości. Wspomniał o znakomitej współpracy NCK oraz Kociewia, które w zabytkowych salach Ratusza Staromiejskiego prezentuje niepowtarzalne i oryginalne podejście do sztuki. Następnie o kilka słów zostali poproszeni przedstawiciele władz: Powiatu Starogardzkiego - Wicetarosta Patryk Gabriel, Powiatu Świeckiego - Członek Zarządu Józef Gawrych, Powiatu Tczewskiego - Przewodniczący Rady Powiatu Marek Modrzejewski. Uroczystość uświetnił koncert zespołu Ajagore wraz z Piotrem Bukartykiem.

Na gdańskiej wyspie Ołowianka przez cały miniony weekend można było zapoznać się z ofertą turystyczną regionu prezentowaną przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE w ramach wydarzenia Pomorskie Smaki. Turyści i mieszkańcy Trójmiasta dowiedzieli się, gdzie warto spędzić czas na Kociewiu.

- Odwiedzający stoisko pytali co należy zobaczyć, gdzie koniecznie trzeba pojechać. – mówi Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Zainteresowanym osobom rozdawaliśmy materiały: niezbędniki turysty, miniprzewodniki, mapy rowerowe czy katalog z noclegami.

Choć tegoroczne Święto Kociewia różniło się od jego poprzednich edycji to śmiało można powiedzieć, że równie mocno przykuło uwagę turystów odwiedzających jubileuszowy 760. Jarmark św. Dominika. A kolejne Święto Kociewia już w 2021 roku. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Data publikacji: 2020-08-11 14:26
  • Kociewski weekend
  • Kociewski weekend
  • Kociewski weekend

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.