Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Jubileuszowy 20. Rowerowy Rajd Gwiaździsty przejechał przez Powiat Tczewski

W niedzielę, 20 września sprzed budynku Starostwa Powiatowego w Tczewie wyruszyła prawie setka uczestników 20. Rowerowego Rajdu Gwiaździstego. Cykliści przejechali około 57 kilometrów po malowniczych terenach Gminy Tczew, Pelplin, Subkowy z metą na tczewskim bulwarze nad Wisłą. Organizatorami imprezy był Powiat Tczewski oraz Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE.

- Rowerowy Rajd Gwiaździsty to już spora historia działań turystyczno-rekreacyjnych samorządu Powiatu Tczewskiego. Tradycyjnie odbywał się w maju, ale z wiadomych przyczyn nie zdecydowaliśmy się na jego organizację na wiosnę – mówi Magdalena Olszewska, Kierownik Biura Prezydialnego w Starostwie Powiatowym w Tczewie – Nie ma jednak tego złego…, bo impreza we wrześniu wpisuje się również w cykl wydarzeń związanych z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Na starcie pojawiły się osoby z Tczewa i okolic, ale również ze Starogardu Gdańskiego, Skórcza, Gdańska czy też Pruszcza Gdańskiego. Miłą niespodzianką dla organizatorów było uczestnictwo w rajdzie senatora Ryszarda Świlskiego, który jak sam podkreślał z dużym zainteresowaniem i radością wybrał się na rowerze, aby pokręcić kilometry po Kociewiu Tczewskim.

Dzięki finansowaniu Powiatu Tczewskiego każdy uczestnik otrzymał okolicznościową pamiątkę, gadżet oraz prowiant na trasę. Nad jeziorem Damaszka w Turzu na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz kawa i herbata przygotowana przez Gminę Tczew.

- Nasze imprezy łączą pokolenia, udział w wydarzeniach biorą zarówno osoby dorosłe jak i młodzież oraz dzieci. Ponad pięćdziesiąt kilometrów dla wielu nie stanowi żadnej bariery – podkreśla Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Najbardziej wymagającym był odcinek trasy ze Swarożyna do Rajków: leśne skrzyżowania, sporo pod górkę, piaszczyste drogi … Wszystkie te trudności rekompensowały jednak widoki oraz świeże powietrze i dobra zabawa.

Ostatnim przystankiem była szkoła w Subkowach, gdzie odbył się piknik, zorganizowany przez Dom Kultury oraz Gminę Subkowy, podczas którego cykliści mogli sprawdzić swoje umiejętności w konkurencjach sportowo-rowerowych,
a także posilić się. Ostatni etap prowadził przez Gorzędziej, Knybawę oraz Wiślaną Trasą Rowerową do Tczewa.

Rowerowy Rajd Gwiaździsty zakończył cykl tegorocznych rajdów organizowanych i współorganizowanych przez Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE. Na kolejne imprezy rowerowe zapraszamy w 2021 roku!

Data publikacji: 2020-09-23 08:12
  • 01_Rowerowy_Rajd_Gwiazdzisty_fot-Senso-42-E-Laskowska
  • 03_Rowerowy_Rajd_Gwiazdzisty_fot-Senso-42-E-Laskowska
  • 05_Rowerowy_Rajd_Gwiazdzisty_fot-Senso-42-E-Laskowska

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.