Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Stadion miejski z systemem nawadniania już niebawem

W kolejnym sezonie piłkarskim mecze u siebie gniewskie drużyny rozgrywać będą na zmodernizowanej płycie boiska. Jeszcze w tym roku, na murawie boiska A przy hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, zainstalowany zostanie automatyczny system nawadniania. Na ten cel zabezpieczono środki w wysokości 59 600 złotych. Rozpoczęcie prac planowane jest po zakończeniu sezonu ligowego, czyli w listopadzie br.

Kolejne dotacje dla gminnych jednostek OSP

W ramach konkursu "FLOREK - wsparcie dla OSP" (edycja 2020), organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, przyznano ochotniczym strażom pożarnym środki na zakup specjalistycznego sprzętu. Do pomorskich OSP trafi niemal 1,5 mln zł. Wśród nich są jednostki z gminy Gniew. 

25 września Dniem Symboli Ziemi Gniewskiej

Dbając o zachowanie i promocję gminnej symboliki Samorząd Gminy Gniew ustanowił dzień 25 września Dniem symboli gniewskich. Data ta jest nieprzypadkowa, bowiem upamiętnia nadanie Gniewowi praw miejskich, co miało miejsce w 1297 roku. Dzień ten został również ustanowiony świętem miasta, którego obchody stanowią doskonałą okazję do prezentowania i upowszechniania miejskiej symboliki.

Rachmistrzowie spisowi będą przeprowadzać Spis Rolny wyłącznie telefonicznie

Decyzją dyrektora Centralnego Biura Spisowego, w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, prowadzone przez rachmistrzów spisowych wywiady będą przeprowadzane wyłącznie telefonicznie w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji, z wykorzystaniem otrzymanych urządzeń mobilnych.

Kociewie promowało się w Parku Śląskim w Chorzowie

Targi turystyczne są nieodłącznym elementem przygotowań do zbliżającego się sezonu turystycznego. W tym roku ze względu na ogólnopolską sytuację pandemiczną imprezy te nie odbyły się w tradycyjnym terminie, czyli na wiosnę. Wiele z nich organizatorzy przesunęli na jesień 2020. Podobnie było z Targami Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Chorzowie. W miniony weekend, 25-27 września w chorzowskim Parku Śląskim prezentowały się regiony z całej Polsk, również Kociewie.

Informacja na temat uprawy maku i konopi włóknistych

Informujemy, iż rozpczęły się konsultacje projektu Uchwały Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie określenia ogólnej powierzchni przeznaczonej pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizacji tych upraw w roku 2021 w województwie pomorskim. Szczegóły dostępne w BIP Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W Tymawie staną dwie nowe lampy hybrydowe

Gmina Gniew otrzymała kolejne środki na realizację lokalnych inwestycji. Firma Aqua Energy, wykonawca farmy wiatrowej powstającej w obrębie wsi Piaseczno, Tymawa, Rakowiec oraz Jeleń, na rzecz gminy przekazała 15 000 złotych. Dzięki pozyskanemu wsparciu, na terenie sołectwa Tymawa staną dwie nowe lampy hybrydowe, które wykorzystują energię słoneczną.

Przyznano tytuły honorowych i zasłużonych

Podczas sesji 30 września Rada Miejska w Gniewie podjęła uchwały w sprawie nadania honorowego obywatelstwa i tytułów zasłużonych dla gminy Gniew. Honorowymi Obywatelami Miasta i Gminy Gniew zostali Mariusz Śledź oraz Björn Gysell, a tytuły Zasłużony dla Ziemi Gniewskiej otrzymali Emilia Rulińska, Maria Kamrowska oraz śp. Rajmund Górecki.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 4 października zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 218 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 1096. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 700 osób. 127 osób już wyzdrowiało.

"Czyste słupy" porządkują przestrzeń publiczną

Słupy ogłoszeniowe na terenie miasta Gniew, dotychczas zaniedbane i nieczytelne zostały odnowione. Słupy zostały oczyszczone z plakatów i kleju, a następnie wymyte i pomalowane. Na słupach pojawiły się również naklejki informujące o zakazie samodzielnego plakatowania. Realizacja tej inwestycji pomoże tworzyć estetyczną i czystą przestrzeń publiczną.

Konkurs "Moja Mała Ojczyzna"

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez PERN S.A. „Moja mała Ojczyzna”. Co najlepiej charakteryzuje to hasło? Czym dla Ciebie jest mała Ojczyzna – może widokiem z okna, ulubionym miejscem spotkań mieszkańców, charakterystycznym detalem na rynku albo historiami opowiedzianymi przez najbliższych? Do 12 października można przesyłać prace plastyczne, fotografie i filmy. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: laptopy i smartwatche.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 4 pażdziernika na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 705 osób, 29 osób jest w izolacji.

PSR 2020 - ruszyły kolejne konkursy radiowe!

Od 5 do 7 października codziennie o godz. 15:20 w Radio Norda FM można wziąć udział w konkursie spisowym, który jest kierowany przede wszystkim do rolników. Wystarczy tylko, że poprawnie odpowiesz na pytanie konkursowe dotyczące spisu rolnego. Do wygrania są atrakcyjne nagrody!

Gminne jednostki OSP z dofinansowaniami

W sierpniu tego roku pisaliśmy o uzyskanym w ramach tarczy antykryzysowej wsparciu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie. Aktualnie gminnych jednostek OSP z dofiansowaniem jest znacznie więcej. Jednocześnie informujemy, że jednostki z gminy Gniew pozyskały także 10 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pozyskane środki pozwolą na częściowe sfiannsowanie zakupu toru przeszkód dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.  Dziękujemy za Waszą aktywność i gratulujemy!

Rolnicy będą protestować

Rolnicy w całej Polsce prowadzą akcje protestacyjne i informacyjne dotyczące ustawy o ochronie zwierząt. Strajkujące usiłują doprowadzić do odrzucenia tzw. piątki dla zwierząt, którą przyjął Sejm RP. Dzisiaj, 7 października protesty pojawią się rónież na terenie gminy Gniew. Spowodują one utrudnienia na drogach.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 5 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 794 osób, 28 osób jest w izolacji.

Nowa kadencja sołtysów zainaugurowana

W poniedziałek, 5 października odbyło się spotkanie inaugurujące ósmą już kadencję sołtysów gminy Gniew. Była to także okazja do złożenia podziękowań sołtysom, którzy pełnili sołeckie obowiązki w minionych czterech latach.

Przypominamy o trwającym Powszechnym Spisie Rolnym!

Przypominamy o trwającym Powszechnym Spisie Rolnym. Pan Andrzej Lorbiecki Radny Rady Miejskiej w Gniewie już spełnił swój obowiązek. I Ty wejdź na www.spisrolny.gov.pl i spisz się, jak na rolnika przystało!

Pies do adopcji

Ten cudowny psiak wypatruje nowej rodziny! Zwierzę już dało się poznać jako spokojne i przyjazne człowiekowi. Szukamy dla niego domu, takiego który pokocha go całym sercem. Może czeka właśnie na Ciebie? W sprawach adopcji prosimy o kontakt pod nr tel. 58 535 22 88.

Zapraszamy na ostatnie już spotkania Akademii Kompetencji Cyfrowych

Przed nami trudna jesień. Epidemia covid trwa i warto rozwinąć cyfrowe umiejętności, które przydadzą się w naszych rodzinach.  Gmina Gniew uruchomiła darmowe szkolenia Akademii Kompetencji Cyfrowych. Szczególnie zapraszamy na cykl „Rodzic w Internecie”.

Zaostrzenie zasad epidemicznych. Cały kraj w strefie żółtej

Od soboty 10 października wchodzą w życie nowe obostrzenia. Zasady ze strefy żółtej zostają rozciągnięte na cały kraj. Ponownie wprowadzony zostaje m.in. obowiązek noszenia maseczek także na wolnym powietrzu. Decyzjami wojewodów powstać ma 16 szpitali koordynacyjnych. Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl.

Znamy wyniki II edycji konkursu "Granty na Kulturę"

We wtorek, 6 października wyłoniono laureatów II edycji konkursu Granty na Kulturę organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego. Tym samym przyznano 16 dofinansowań na stałe formy kulturalne w wysokości 25 780 zł oraz dofinansowano 8 inicjatyw kulturalnych na łączną kwotę w wysokości 6400 zł.
W związku ze sporym zróżnicowaniem wniosków postanowiliśmy przenieść część środków przeznaczonych na inicjatywy kulturalne na stałe formy kulturalne.

Gratulujemy i liczymy, że dzięki dodatkowym funduszom uda się w znaczący sposób ożywić kulturę w Gminie Gniew.

Organizatorami Grantów na Kulturę byli: Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie oraz Gmina Gniew.

Data publikacji: 2020-10-09 10:18

Rachmistrze Powszechnego Spisu Rolnego rozpoczną wywiady bezpośrednie z rolnikami w terenie

Decyzją dyrektora Centralnego Biura Spisowego rachmistrzowie spisowi będą realizować wywiady bezpośrednie w terenie. Tym samym Powszechny Spis Rolny będzie realizowany metodami zdalnymi (wywiad telefoniczny, samospis internetowy) oraz poprzez wywiad bezpośredni w terenie. Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 10 października 2020 r. do odwołania. Treść komunikatu znajdą Państwo w załączniku.

Obostrzenia w gminie Gniew

Dzisiaj w urzędzie miasta i gminy Gniew odbyło się spotkanie włodarzy miasta z przedstawicielami gminnych instytucji, dotyczące bieżącej sytuacji epidemicznej w gminie i w kraju. Omówiono nowe zasady i ograniczenia związane z wprowadzonymi obostrzeniami.

Ograniczony dostęp do urzędu

W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, dotyczącymi sytuacji epidemicznej w kraju i wprowadzeniu żółtej strefy we wszystkich województwach, włodarze, dbając o bezpieczeństwo interesantów i pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew podjęli decyzję o ograniczeniu dostępu do instytucji. Ponownie otwarte zostanie tymczasowe Biuro Obsługi Klienta, znajdujące się w Referacie Społecznym. Zmiany wprowadzone zostają już od poniedziałku, 12 października.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 7 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objęte są 744 osoby, 25 osób jest w izolacji.

Wykaz punktów pobrań COVID – 19 na terenie województwa pomorskiego

Pomorski Oddział Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje wykaz z punktami pobrań Covid – 19 na terenie województwa pomorskiego dla osób posiadających skierowanie na pobranie materiału do wykonania testu na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Samorządowcy zachęcają do wzięcia udziału w Powszechnym Spisie Rolnym

Przedstawiciele gmin województwa pomorskiego zachęcają rolników do udziału w odbywającym się właśnie Powszechnym Spisie Rolnym. W nagraniu promocyjnym udział wzięli przedstawicieli gmin: Gniew, Linia, Człuchów, Słupsk, Miastko, Pszczółki, Nowy Dwór Gdański, Prabuty, Kobylnica, Lichnowy, Przywidz. Przypominamy, że spis jest obowiązkowy. Podstawową i najwygodniejszą formą udziału jest wypełnienie formularza elektronicznego distępnego na oficjalnej stronie spisu.

Psy szukają domu

Suczka, która błąkała się na os. Witosa teraz szuka nowego właściciela. Pies obecnie przebywa w Gminnym Centrum Reagowania. Osoby które rozpoznają sunie bądź są chętne by ją przygarnąć proszone są o kontakt z GCR-em (58 535 22 88) lub pod numerem tel. 693 265 616. W Piasecznie odłowiono także małego, rudego kundelka. Osoby, które rozpoznają czworonoga również prosimy o kontakt.

Szkolenie dla zarządów NGO

Wszystkie osoby wchodzące w skład zarządów organizacji pozarządowych oraz chętni, by zgłębić swoją wiedzę o pisaniu i czytaniu sprawozdań finansowych, zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie chęci uczestnictwa w szkoleniu do środy, 14 października w biurze Centrum Organizacji Pozarządowych (COP) w Gniewie, pl. Grunwaldzki 45, mailowo na adres stowarzyszenie@aktywnygniew.pl lub telefonicznie pod nr tel. 664 635 718. Szkolenie odbędzie się 15 października o godz. 17.00 w biurze COP.

Godziny dla seniora od 15 października

Informujemy, że od 15 października wprowadzone ponownie będą godziny dla seniora. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 w sklepach, drogeriach i aptekach zakupy będą mogły zrobić jedynie osoby powyżej 60. roku życia. Akcja ma na celu ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o tym, jak zadbać o zdrowie seniorów i pomagać starszym w trudnym czasie pandemii. Szczegóły znajdziecie w Serwisie Rzeczypospolitej Polskiej.

W urzędzie działa Biuro Obsługi Klienta

Urząd Miasta i Gminy w Gniewie otworzył Biuro Obsługi Klienta, który działa w celu bieżącej obsługi interesantów, korzystających z usług instytucji. Biuro zlokalizowane jest w dotychczasowym pomieszczeniu Referatu Społecznego, w podcieniach urzędu, do którego wchodzi się bezpośrednio z Placu Grunwaldzkiego.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 12 października zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 309 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 1621. Pod nadzorem epidemiologicznym są 332 osoby. 166 osób już wyzdrowiało.

5 rocznica śmierci ś.p. Wojciecha Szulca

13 października mija 5 rocznica śmierci ś.p. Wojciecha Szulca, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Gniew w latach 2010-2015. Samorząd Gminy Gniew pamiętając o włodarzu i jego zasługach na rzecz lokalnej społeczności, łączy się myślami z Bliskimi zmarłego.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 9 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 429 osób, 26 osób pozostaje w izolacji.

Trwa modernizacja chodnika w Ciepłem

W centrum wsi Ciepłe wykonywana jest inwestycja wymiany nawierzchni chodnika wraz z krawężnikami. Zadanie, którego koszt realizacji opiewa na kwotę 30 000 złotych realizowane jest w ramach Funduszu Sołeckiego. Inwestycja dofinansowana jest również ze środków budżetu gminy Gniew.

Prawie dwa miliony złotych na przebudowę ul. Kapinosa w Gniewie

Złożony przez Gminę Gniew wniosek o dofinansowanie inwestycji przebudowy ul. Kapinosa w Gniewie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w 2021 roku został pozytywnie rozpatrzony. Miło nam poinformować, że gniewski samorząd zdobył 1 935 305 złotych na realizację inwestycji. Całkowita wartość zadania opiewa na kwotę 3 870 610 złotych.

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej jest dniem szczególnym dla wszystkich Nauczycieli i Pracowników oświaty. Praca nauczyciela od zawsze pełniła niezwykle ważną funkcję w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Z okazji dzisiejszego swięta Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w imieniu własnym oraz Samorządu Gminy Gniew składa wszystkim nauczycielom i pracownikom gminnej oświaty najserdeczniejsze życzenia wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym, pomyślności w zdobywaniu nowych doświadczeń, wytrwałości oraz satysfakcji z pełnionej funkcji.

GOSiR w Gniewie prosi o pomoc w walce z aktami wandalizmu

Drogi mieszkańcu, nie bądź bierny, reaguj i pomóż nam w walce z aktami wandalizmu w miejscach wspólnego wypoczynku i rekreacji. Pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie bardzo się starają, aby utrzymać te miejsca w należytej kulturze technicznej lecz bez Twej aktywnej pomocy, wsparcia i braku zgody na takie działania jest to bardzo trudne. W załączeniu pokazujemy zdjęcia, które dotyczą zaledwie ostatnich dni.

Uwaga! Konkurs "Strażacy dla klimatu"

Ruszył konkurs filmowy "Strażacy dla klimatu" z atrakcyjnymi nagrodami! Organizatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP, miesięcznik Strażak oraz firma Purpose. Do udziału zapraszamy Ochotnicze Straże Pożarne i Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z całej Polski. Konkurs trwa do 15 listopada.

Rachmistrze Powszechnego Spisu Rolnego rozpoczęli wywiady bezpośrednie z rolnikami

Informujemy, że Rachmistrze Powszechnego Rolnego wyruszyli w teren, celem dokonania spisu gospodarstw rolnych. Rachmistrzami działającymi na terenie na terenie Gminy Gniew są:

Pani Katarzyna Szustka – numer telefonu 571 505 490

Pan Karol Mielewczyk – numer telefonu 571 505 560.

Ponadto przypominamy, że Powszechny Spis Rolny jest prowadzany następującymi metodami:

  • samopis internetowy,
  • samospis przez telefon,
  • bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym,
  • u rachmistrza spisowego.

Spis metodą wywiadu bezpośredniego może być prowadzony przez rachmistrza pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych zgodnie z aktualnymi przepisami prawa. Aktualne zasady i ograniczenia znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Podczas prowadzenia wywiadu Rachmistrze będą bezwzględnie dbać o zachowanie dystansu społecznego, a także realizować obowiązek zakrywania ust i nosa podczas pracy z respondentami. Identyczne zasady bezpieczeństwa musi również zachować użytkownik gospodarstwa rolnego, który zgodzi się na wywiad bezpośredni. Jeśli to możliwe, wywiad przeprowadza się w terenie otwartym. 

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, powinien podać rachmistrzowi numer telefonu i termin, w którym można przeprowadzić wywiad przez telefon.

Wywiad bezpośredni nie może być prowadzony z użytkownikami gospodarstw rolnych objętymi kwarantanną i izolacją domową. W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową, wywiad musi być przeprowadzony przez telefon.

Każdy rachmistrz posiada imienną legitymację ze zdjęciem. Rolnik może też sprawdzić tożsamość rachmistrza na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ oraz pod numerem infolinii spisowej (22) 279 99 99.

 

Wytyczne przeciwepidemiczne dla funkcjonowania placów zabaw na otwartym powietrzu

Główny Inspektor Sanitarny przygotował wytyczne przeciwepidemiczne dla funkcjonowania placów zabaw (zlokalizowanych na otwartym powietrzu) w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. Celem wytycznych jest zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dzieci korzystających z placów zabaw, jak również ich opiekunów poprzez minimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 13 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 173 osób, 30 osób pozostaje w izolacji.

Festiwal pełen pasji i inspiracji

Wczoraj, w murach gniewskiej twierdzy, odbył się Festiwal Twórczości Seniora organizowany przez Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet III Wieku. Na uczestników spotkania czekało mnóstwo atrakcji: występy muzyczne, poetyckie recytacje, prezentacje taneczne, malarskie pocztówki i publikacje turystyczne, wspólne śpiewanie, podsumowanie licznych konkursów, twórcze rozmowy przy kawie. Podczas wydarzenia odbyła się także charytatywna zbiórka dla Nikosia i Oleczka. Galeria zdjęć w rozwinięciu.

Koronawirus - powiat tczewski w strefie czerwonej

Od 17 października powiat tczewski staje się czerwoną strefą. Jednocześnie od soboty, 17 października, w całym kraju zaczną obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października. Poznaj nowe obostrzenia.

Zaktualizowany wykaz mobilnych punktów pobrań COVID–19

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje aktualizowany wykaz mobilnych punktów pobrań COVID–19 dla pacjentów ze skierowaniem. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.

Terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w październiku

Przedstawiamy terminarz posiedzeń Komisji stałych Rady Miejskiej w Gniewie w październiku. 22 października odbędzie się posiedzenie Komisji Gospodarki i Komisji Społecznej, 26 października zaś spotkają się członkowie Komisji Finansów. Szczegółowe tematy posiedzeń znajdą Państwo w załączniku.

Uwaga, hodowco! Zmiany w zakresie zgłoszeń zdarzeń zwierzęcych

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, że podjęto decyzję o wycofaniu druków dwupodpisowych dot. zgłaszania przemieszczeń zwierząt do BP ARiMR (podpisanych jednocześnie przez zbywajacego i nabywającego). Ustalono, że druki dwupodpisowe: dla świń będą obowiązywały do końca 2020 roku, natomiast dla bydła, owiec i kóz do połowy 2021 roku. Po tym okresie każdy posiadacz zwierzęcia będzie musiał dokonać zgłoszenia zdarzenia zwierzęcego indywidualnie.

 

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 14 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 190 osób, 32 osób pozostaje w izolacji.

W Brodach Pomorskich wybudowana jest droga do osiedla

W centrum wsi Brody Pomorskie wykonywana jest inwestycja budowy drogi do bloków mieszkalnych. Zadanie, którego koszt realizacji opiewa na kwotę 34 000 złotych realizowane jest w ramach Funduszu Sołeckiego. Inwestycja dofinansowana jest również ze środków budżetu gminy Gniew.

Oferta pracy w spółce FAMA

FAMA Spółka z o.o. w Gniewie prowadzi rekrutację na stanowisko mistrza produkcji. CV i listy motywacyjne należy wysyłać lub dostarczyć osobiście do firmy do 16 listopada. Szczegóły w załączonym ogłoszeniu.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim i w gminie Gniew

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 18 października zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 409 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 1717. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 58 osób. 171 osób już wyzdrowiało. Zmarło 6 osób. Na dzień 15 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objęte są 172 osoby, 33 osoby pozostają w izolacji.

Organizacja nauki w szkołach w strefie żółtej i czerwonej

W całym kraju zostają wprowadzone nowe narzędzia do walki z koronawirusem. Zmiany te dotyczą m.in. funkcjonowania szkół i placówek znajdujących się w strefach żółtej i czerwonej. Obowiązują one od poniedziałku 19 października br.

Mostek na Wierzycy ponownie otwarty dla ruchu pieszego

Dobiegły końca prace związane z remontem mostku na Wierzycy. Spółka Inwest-Kom dokonała naprawy poprzez uzupełnienie ubytków. Obiekt ponownie został otwarty dla ruchu pieszego.

20 października - Europejski Dzień Seniora

Drodzy Seniorzy! Z okazji Dnia Seniora Burmistrz Miasta i Gminy Gniew w imieniu własnym oraz Samorządu Gminy Gniew życzy Państwu zdrowia na dalsze lata życia, pogody ducha, nieustającej energii oraz dużo ciepła i serdeczności ze strony bliskich i otoczenia. Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełniania rzeczy niespełnionych, a każdy dzień przynosi wiele radości i uśmiechu!

Koronawirus - aktualna sytuacja w gminie Gniew

Zgodnie z danymi uzyskanymi od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tczewie na dzień 20 października na terenie gminy Gniew kwarantanną objętych jest 405 osób, 35 osób pozostaje w izolacji.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Gniewie ma nową, mobilną scenę

"Gmina Gniew - tu spełniają się marzenia - tu rodzi się KULTURA", to tytuł projektu, który odmieni oblicze wielu imprez organizowanych na terenie gminy Gniew. Dzisiaj, 21 października do Gniewu dotarła zakupiona w ramach prjektu mobilna scena plenerowa z zadaszeniem. 

Gniew okazuje SERCE potrzebującym

Na gniewskiej alejce, lokalizacji popartej głosami mieszkańców, trwa montaż metalowego pojemnika w kształcie serca, przeznaczonego do zbierania plastikowych nakrętek. Zebrane nakrętki będą przekazywane na cele dobroczynne. Fundatorem kosza jest gniewska firma FAMA. Dziękujemy!

Zbiórka karmy dla zwierząt. Wspomóż naszych mniejszych braci!

Drodzy mieszkańcy, sklep zoologiczno-wedkarski "GRAGA", przy ul. Gostomskiego 1 w Gniewie prowadzi zbiórkę karmy dla zwierząt z terenu gminy Gniew znajdujących się pod opieką starogardzkiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Zachęcamy do udziału w akcji pomocowej dla naszych mniejszych braci!

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew

Gmina Gniew zakończyła realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew”. Projekt, który jest kontynuacją wieloletniego programu usuwania wyrobów azbestowych, polegał na udzieleniu dotacji osobom, które usunęły wyroby zawierające azbest z obiektów budowlanych. Realizacja zadania była możliwa, dzięki dotacji udzielonej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku (WFOŚiGW).

Inicjatywa lokalna - projekty do realizacji w 2021 roku wybrane

Burmistrz Miasta i Gminy Gniew wydał zarządzenie w sprawie wyboru wniosków na realizację zadań publicznych Gminy Gniew w ramach inicjatywy lokalnej, których realizacja nastąpi w 2021 roku. Po uwzględnieniu rekomendacji Komisji konkursowej, wybrane zostały do realizacji następujące inicjatywy lokalne: Zegar miejski oraz Zagospodarowanie przestrzeni parku miejskiego.

Serce już w połowie wypełnione nakrętkami. Jesteście niesamowici!

"Serce" na plastikowe nakrętki stanęło na gniewskiej alejce zaledwie wczoraj, a jest już w połowie pełne. Nakrętki to doskonały materiał na surowiec wtórny, zbieramy je, bo mają one realną moc pomagania! Pierwsza partia nakrętek wesprze niespełna dwuletniego Olusia Lewandowskiego z Czarnej Wody, który choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. O kolejnych celach zbiórki będziemy Państwa informować na bieżąco.

Obwieszczenie kwidzyńskiego Starosty

Podajemy do publicznej wiadomości decyzję Starosty Kwidzyńskiego dot. budowy rurociągu ropy naftowej Gdańsk-Płock. Treść obwieszczenia dostępna na stronie kwidzyńskiego Starostwa. Szczegóły w rozwinięciu.

 

Decyzja Starosty Kwidzyńskiego

 

Sesja Rady Miejskiej

W środę, 28 października 2020 r. o godz. 10.00 odbędzie się XXVII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Obrady samorządowców odbędą się w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie. Głównym tematem sesji będzie informacja o funkcjonowaniu gospodarki odpadami komunalnymi w gminie Gniew. Szczegóły w załączniku.

Pies w Koronie - dla Gniewu i okolic

"Pies w Koronie - grupa wsparcia" to ogólnopolska akcja wspierająca osoby m.in. poddane przymusowej kwarantannie lub izolacji, których liczba w gminie Gniew wciąż rośnie. To miejsce dla posiadających psa lub inne zwierzątko, którzy w związku z zaistniałą sytuacją, nie mogą wyjść z pupilem na spacer oraz osób chcących nieść pomoc. Drodzy mieszkańcy gminy Gniew, dołączajmy, i wspierajmy się nawzajem w tym trudnym czasie. Jeżeli będzie nas więcej wśród grona członków grupy, z łatwością znajdziemy potrzebujących i wspierających, wpisując w lupkę "GNIEW".

Cała Polska w czerwonej strefie! Kolejne restrykcje

Od soboty, 24 października cała Polska zostanie objęta obostrzeniami czerwonej strefy. Wśród zmian znajdą się: zajęcia zdalne również w klasach 4-8 szkół podstawowych, obowiązek przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna, a także ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych, sanatoriów oraz organizacji imprez, spotkań i zgromadzeń. Rząd uruchamia też Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie

Trwa remont świetlicy wiejskiej w Gogolewie. Inwestycja jest realizowana zdobytemu przez Gminę Gniew dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura kultury, w wysokości 110 000 złotych. Całkowity koszt zadania to 142 000 złotych. Inwestycja zrealizowana ma zostać do końca listopada tego roku.

Kwarantanna - obowiązki obywateli i praca Policji

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To osoby, które miały kontakt z ludźmi zakażonymi koronawiasem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy, nałożony po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom objętym kwarantanną jak i ich bliskim lub sąsiadom.

Plebiscyt 1920 roku. Walka o polskość Warmii, Mazur i Powiśla

Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa Oddział Piaseczno zaprasza na zwiedzanie wystawy Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku. Do ekspozycji dołączono eksponaty muzealne: dokumenty, fotografie, malarstwo związane z historią walki o polskość mieszkańców Janowa, rodziny Tollików, Augustyna Czyżewskiego czy Jana Hinza. Wystawa będzie czynna od 27 października do 30 listopada br.

Nowy samochód dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Gniewie

Jeszcze w tym roku Środowiskowy Dom Samopomocy w Gniewie otrzyma nowy samochód, który będzie wykorzystywany do bieżącego transportu podopiecznych, ale też wyjazdów na różne imprezy z udziałem mieszkańców placówki. Gmina Gniew na ten cel pozyskała 90 000 złotych. Przyznane środki stanowią 70 proc. maksymalnej kwoty przeznaczonej na realizację zadania.

#WspieramyGniewskieGastro Dołącz do akcji wspierającej lokalną gastronomię!

Okres pandemii to bardzo trudny czas dla gastronomii. Ze względu na kolejne obostrzenia lokale gastronomiczne muszą pozostać zamknięte dla gości, a jedynym sposobem na prowadzenie sprzedaży jest realizowanie zamówień na wynos i na dowóz. Dlatego Gniew rusza z inicjatywą #WspieramyGniewskieGastro. Przyłącz się do akcji!

COVID 19 - ogranicz wizyty w urzędzie

W związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem i objętych kwarantanną w naszej gminie, kilku pracowników Urzędu Miasta i Gminy Gniew pracuje zdalnie. W związku z tym, interesantów prosimy w miarę możliwości o kontakt telefoniczny lub załatwianie spraw w urzędzie drogą elektroniczną przez platformę EPUAP. Jednak cały czas Urząd jest otwarty i daje możliwość załatwienia swoich spraw w bezpośrednim kontakcie, jeśli jest taka konieczność, stosując środki ochrony (maseczki, dystans oraz dezynfekcję). Mając na względzie bezpieczeństwo zarówno mieszkańców, jak i pracowników Urzędu zalecamy kontakt telefoniczny oraz drogą elektroniczną.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Rząd uruchomił Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. To program przeznaczony do koordynacji pomocy osobom starszym w czasie pandemii – obejmuje działania zarówno na szczeblu centralnym, jak i samorządowym. Dzięki niemu osoby starsze uzyskają niezbędną pomoc w trudnym czasie, a zrobienie zakupów czy odbiór leków z apteki nie będzie się wiązało z ryzykiem zakażenia koronawirusem.

Koronawirus - aktualna sytuacja w powiecie tczewskim

Według danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tczewie na dzień 25 października zakażonych koronawirusem w powiecie tczewskim jest 584 osób. Liczba poddanych kwarantannie domowej wynosi obecnie 1212. Pod nadzorem epidemiologicznym są 273 osoby. 175 osób już wyzdrowiało. Zmarło 10 osób.

Dotacje na usuwanie azbestu możliwe jeszcze w kolejnych latach

Gmina Gniew zakończyła już realizację zadania pn. „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Gniew”. Informujemy jednak, że mieszkańcy gminy Gniew, którzy z różnych przyczyn nie zdążyli złożyć wniosku o dofinansowanie, będą mogli ubiegać się o środki w kolejnych latach. O nowych edycjach programu będziemy informować Państwa na bieżąco.

Kondolencje

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. ks. kan. Bogdana Przybysza, byłego, wieloletniego proboszcza parafii w Gniewie. Szczere wyrazy współczucia, Rodzinie, Bliskim i Parafianom składa Samorząd Gminy Gniew.

 

Firma wydzierżawi grunty pod budowę farm fotowoltaicznych

Energy Group DRF sp. z o.o. poszukuje działek pod dzierżawę, w celu budowy farm fotowoltaicznych. Poszukiwane są grunty od 3 ha, a także 40 ha i wzwyż. Działki muszą spełniać określone kryteria pod organizację inwestycji. W przypadku zainteresowania firm i osób fizycznych (np. rolników) po nawiązaniu kontaktu z firmą udzielone zostaną szczegółówe informacje. Ogłoszenie nie dotyczy działek będących własnością samorządu gminnego.

Konsultacje projektu Wieloletniego Programu Współpracy Wojewody Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi na lata 2021-2025

Wojewoda Pomorski zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w konsultacjach dotyczących projektu „Wieloletniego Programu Współpracy Wojewody Pomorskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na lata 2021-2025”.

Bądźmy dla siebie wsparciem w tym trudnym czasie

Z powodu pandemii koronawirusa zwiększa się liczba mieszkańców przebywajacych na kwarantannie lub poddanych izolacji. Jeżeli jest taka konieczność, pomoc w zakresie dostarczania niezbędnej żywności czy leków tym osobom świadczy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gniewie. Jednakże, to my możemy być dla siebie nawzajem największym wsparciem, niosąc pomoc osobom w naszym otoczeniu. Apelujemy więc o pomoc rodziny, sąsiadów i znajomych.

Nieodpłatna pomoc prawna w Gniewie

Przypominamy, że na terenie Powiatu Tczewskiego funkcjonuje pięć punktów pomocy, w tym trzy punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz dwa punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Punkt nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji w Gniewie zlokalizowany jest w budynku Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, ul. Kusocińskiego 10 (pomieszczenie nr 39 na parterze budynku).

9 listopada - Światowy Dzień Adopcji. Namaluj na dłoni uśmiechniętą buźkę

Stanowi bezpieczną przystań, czyni nas silnymi, daje poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim - miłość. Mowa o rodzinie. Właśnie dzisiaj, 9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. Z tej okazji gmina Gniew włącza się w akcję popularyzacji tematu rodzin adopcyjnych, którą zainicjował Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku.

Sesja Rady Miejskiej w trybie zdalnym

W środę, 28 października 2020 r. o godz. 10.00 odbędzie się XXVII sesja Rady Miejskiej w Gniewie VIII kadencji. Mając na uwadze bezpieczeństwo Radnych Rady Miejskiej w Gniewie oraz pracowników gniewskiego magistratu sesja odbędzie się w trybie zdalnym. Zapraszamy do oglądania transmisji na żywo na profilu na Facebooku "Gniew - miasto z charakterem". Program sesji z wyłączeniem trybu i miejsca pozostaje bez zmian.

Spółka Inwest-Kom z nową ofertą dla lokalnych przedsiębiorców

Chcąc nieprzerwanie realizować potrzeby mieszkańców, decyzją burmistrza oraz rady nadzorczej Spółki Inwest-Kom, firma bedzie zlecać prace remontowo-budowlane lokalnym podwykonawcom. Współpraca ta praktykowana jest już od kilku miesięcy, jednak z uwagi na dobro lokalnych przedsiębiorców, firma w jeszcze wiekszym zakresie zlecać będzie zadania w formie podwykonawczej, wspierając naszych przedsiębiorców. Jesteś lokalnym wykonawcą branży budowlanej, nawiąż kontakt ze Spółką w celu ustalenia szczegółów współpracy.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Kanonika Bogdana Przybysza

W środę, 28 października o godz. 19.00 odprawiona zostanie żałobna msza święta w intencji zmarłego ks. Bogdana Przybysza. Po mszy, około godz. 20.00 odmówiony zostanie różaniec. Uroczystości pogrzebowe zorganizowane zostaną w czwartek, 29 października. Najpierw o godz. 12.15 odmówiony zostanie różaniec, a o godz. 13.00 pogrzeb, któremu przeowdniczył będzie Biskub Diecezjalny Ryszard Kasyna. Modlitwy odprawione zostaną w kościele św. Mikołaja w Gniewie oraz na starym cmentarzu.

Konkursu „MOJA SMART wieś. IDEA i FAKT”

Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk (IRWiR PAN) zaprasza serdecznie do udziału w II edycji Konkursu „MOJA SMART wieś. IDEA i FAKT”.

Inicjatywa lokalna – zrealizowane projekty

Zadania publiczne w ramach inicjatywy lokalnej realizowane są w gminie Gniew od 2014 roku. W ramach tej formy współpracy samorządu gminy Gniew z mieszkańcami zrealizowano już szereg zadań publicznych na rzecz poprawy warunków życia i estetyki otoczenia społeczności lokalnej. Zanim przedstawimy Państwu tegoroczne projekty, zobaczmy efekty inwestycji, wybranych do wykonania w ramach inicjatywy lokalnej w 2019 roku.

Dzień Seniora w Gniewie

Rokrocznie w gminie Gniew  w październiku odbywają się uroczystości związane z obchodami Dnia Seniora. W tym roku, zważając na panującą pandemię COVID-19, spotkanie z seniorami odbyło się w zmienionej formie, uwzględniając wszystkie zasady bezpieczeństwa. 

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej zawieszone

W związku z obowiązującym na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanem epidemii, od 2 listopada 2020 r. do odwołania zawieszona zostaje na terenie powiatu tczewskiego stacjonarna działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego.

Antykryzysowa Tarcza Branżowa – wsparcie dla firm w związku z COVID-19

Branże gastronomiczna, rozrywkowa, fitness i sprzedaży detalicznej otrzymają dalsze wsparcie w walce z kryzysem wywołanym pandemią. Przedsiębiorcy z tych branż będą mogli liczyć m.in. na zwolnienie z ZUS-u i świadczenia postojowe za listopad, a także dotacje w wysokości 5 tys. zł.

Kto pierwszy, ten lepszy - konkurs Powszechnego Spisu Rolnego

Do końca Powszechnego Spisu Rolnego 2020 pozostał jeszcze miesiąc, ale nie warto zwlekać tak długo. Dlaczego? Bo „Kto pierwszy, ten lepszy”! Ogłoszony został kolejny konkurs, w którym rolnicy dzięki nie odkładaniu obowiązku na później mogą zgarnąć nagrody! Konkurs trwa do 15 listopada.

Nowe obostrzenia. O soboty do poniedziałku cmentarze zamknięte

Rząd podjął decyzję o zamknięciu cmentarzy od soboty 31 października, wszystkie nekropolie na terenie gminy Gniew pozostaną zamknięte do poniedziałku 2 listopada włącznie.

Powszechny Spis Rolny 2020 – stan realizacji

Rolniku, nie czekaj z obowiązkiem spisania Twojego gospodarstwa do ostatniej chwili. Listopad jest ostatnim miesiącem realizacji Powszechnego Spisu Rolnego w 2020 roku.

W GOSiR-ze powstaje Dzienny Dom Seniora

W Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Gniewie powstanie Dzienny Dom Seniora. Prace wykonuje spółka Inwest-Kom. W ramach inwestycji budynek hali widowiskowo-sportowej rozbudowywany jest o pomieszczenia gospodarcze i poddasze przeznaczone na cele rekreacyjno-ruchowe dla seniorów. Prace zakończyć się mają pod koniec listopada tego roku. Gniewski samorząd na to przedsięwzięcie pozyskał dotację w wysokości 260 280 złotych, w ramach wieloletniego programu „Senior+” na lata 2015-2020.

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.