Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kociewie promowało się w Parku Śląskim w Chorzowie

Targi turystyczne są nieodłącznym elementem przygotowań do zbliżającego się sezonu turystycznego. W tym roku ze względu na ogólnopolską sytuację pandemiczną imprezy te nie odbyły się w tradycyjnym terminie, czyli na wiosnę. Wiele z nich organizatorzy przesunęli na jesień 2020. Podobnie było z Targami Turystyki Weekendowej ATRAKCJE REGIONÓW w Chorzowie. W miniony weekend, 25-27 września w chorzowskim Parku Śląskim prezentowały się regiony z całej Polsk, również Kociewie.

Kociewie było reprezentowane przez Powiat Starogardzki, Powiat Tczewski oraz Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE przy wsparciu Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej eksponowało swoją ofertę turystyczną.

- W tym roku odwołano większość imprez, więc z zaciekawieniem przyjęliśmy propozycję LOT KOCIEWIE wspólnego wyjazdu na Śląsk - podkreśla Jacek Toczek ze Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim. – Oferta z naszego powiatu trafia doskonale w gusta osób odwiedzających nasze stoisko: spokój, cisza, lasy pełne grzybów, a jednocześnie dobry i relatywnie szybki dojazd. Nie bez znaczenia jest też bliskość Trójmiasta i morza, które dla Ślązaków ma wręcz przyciągającą moc.

Pomimo niesprzyjającej, jesiennej aury mieszkańcy Chorzowa i Katowic chętnie odwiedzali stoiska i rozmawiali o swoich przyszłych planach urlopowych. Na kociewskim stoisku dominowały mapy, broszury, przewodniki, a także katalog z noclegami na Kociewiu i regionalne kolorowanki. Jednak szczególną uwagą cieszyła się mapa atrakcji regionu w wersji rysunkowej. Publikacja przyciągała wzrok dzieci i dorosłych.

- Partnerstwo Powiatu Tczewskiego i Powiatu Wodzisławskiego już od kilku lat doskonale się sprawdza – mówi Magdalena Olszewska ze Starostwa Powiatowego w Tczewie. – Współpracujemy w różnych dziedzinach z zakresu administracji publicznej oraz życia społecznego. Stąd też nasza obecność na Śląsku również z ofertą turystyczną. Jestem przekonana, że coraz więcej mieszkańców Górnego Śląska wie „kaj to Kociewie?”.

Mieszkańcy aglomeracji śląskiej to turyści nad wyraz mobilni, bardzo często podróżują i przy okazji odwiedzają również nasz region, czy to podczas jednodniowych wycieczek w drodze na urlop nad morze, czy też zostając na dłużej lub nawet wybierając Kociewie jako miejsce docelowe swojego wypoczynku.

- Odwiedzający nasze stoisko poszukiwali głównie ofert agroturystycznych, możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu na rowerze lub w kajaku. Były pytania o kempingi i coraz popularniejsze w ostatnim czasie kampery – relacjonuje Piotr Kończewski, Dyrektor Biura LOT KOCIEWIE. – Zainteresowanie wzbudzały również nasze atrakcje kulturowe: zamki czy sanktuaria.

Pomimo, że wysoki sezon turystyczny dobiega końca samorządy kociewskie wraz z LOT KOCIEWIE już planują kolejne wspólne przedsięwzięcia promocyjne na rok 2021.

Data publikacji: 2020-10-02 08:27
  • Kociewie_na_targach_w_chorzowie_02
  • Kociewie_na_targach_w_chorzowie_04
  • Kociewie_na_targach_w_chorzowie_05

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.