Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Kwarantanna - obowiązki obywateli i praca Policji

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To osoby, które miały kontakt z ludźmi zakażonymi koronawiasem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy, nałożony po to, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno osobom objętym kwarantanną jak i ich bliskim lub sąsiadom.

Policjanci regularnie sprawdzają miejsca pobytu osób przebywających wkwarantannie. Chodzi o to, by kwarantanna i dotykające nas wszystkich restrykcje - wdrożone, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa byly skuteczne. Znacznym ułatwieniem w codziennej służbie policjantów jest korzystanie z aplikacji Ministerstwa Cyfryzacji pod nazwą „Kwarantanna domowa", dzięki której osobista obecność funkcjonariusza w miejscu zamieszkania osoby objętej kwarantanną nie musi być konieczna, a funkcjonariusze mogą wypełniać inne obowiązki związane z zapewnienieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Na dzień dzisiejszy w województwie pomorskim w kwarantannie przebywa 24 000 osób. Dziennie policjanci sprawdzają kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób.

Obowiązkową 10-dniową kwarantanną obejmowane są osoby wjeżdżające do Polski z zagranicy oraz te, które miały kontakt z chorymi lub podejrzewanymi o zakażenie koronawirusem. Zasady kwarantanny są sciśle określone. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym odbywają kwarantannę. W przestrzeganiu tych zasad pomaga właśnie aplikacja "Kwarantanna domowa". Osoby objęte kwarantanną mają obowiązek z niej korzystać. Aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Można ją pobrać ze sklepów Google Play lub App Store.

Aplikacja to nie tylko pomoc dla służb, które odpowiadają za kontrolę odbywania kwarantanny, ale i spora pomoc takze dla jej użytkowników. Aplikacja daje m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki czy artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się też z pracownikiem socjalnym. Jej użytkownicy mają też szybki dostęp do niezbędnych - pomocnych w czasie kwarantanny - infomacji i przygotowanej specjalnie dla nich infolinii.

Walka z wirusem to nasza wspólna sprawa i tylko razem, w dyscyplinie sanitarnej możemy go pokonać.

Więcej informacji o aplikacji Kwarantaanna domowa znajdą Państwo na stronie pomorskiej Policji.

Data publikacji: 2020-10-26 09:19

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.