Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

9 listopada - Światowy Dzień Adopcji. Namaluj na dłoni uśmiechniętą buźkę

Stanowi bezpieczną przystań, czyni nas silnymi, daje poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim - miłość. Mowa o rodzinie. Właśnie dzisiaj, 9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. Z tej okazji gmina Gniew włącza się w akcję popularyzacji tematu rodzin adopcyjnych, którą zainicjował Pomorski Ośrodek Adopcyjny w Gdańsku.

Światowy Dzień Adopcji, którego symbolem jest „uśmiechnięta dłoń” to przede wszystkim święto rodzin adopcyjnych, ale też dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości  społecznej na temat adopcji oraz pokazanie faktów i obalenie mitów jej dotyczących. Dłoń jest symbolem pomocy, uśmiech oznacza radość a razem mają symbolizować radość z nowej rodziny.

Jeżeli chcielibyście Państwo przyłączyć się do akcji, pracownicy Pomorskiego Ośrodka Adopcyjnego w Gdańsku proszą o przesłanie na adres mailowy sekretariat@poa-gdansk.pl symbolicznych zdjęć „uśmiechniętej dłoni” w dowolnie wybranej przez Państwa formie. 

Organizatorzy ucieszą się również z przesłanych rysunków np.: „rodziny” wykonanych przez dzieci lub opisanych przez Państwa historii adopcyjnych. Nadesłane prace opublikowane zostaną na stronie Ośrodka.

Zachęcamy również do udostępnienia symbolu Święta za pośrednictwem mediów społecznościowych i zaangażowania  swoich znajomych do symbolicznego zaakcentowania idei adopcji w dniu 9 listopada „uśmiechniętą dłonią”.

- Z uwagi na aktualną sytuacje epidemiologiczną, niestety nasze wspólne święto będzie ograniczone jedynie do kampanii informacyjnej w środkach masowego przekazu w tym do Internetu, dlatego zależy nam na Państwa aktywności. - podkreślają pracownicy Ośrodka.
 
Dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Jeżeli chcielibyście Państwo w poniedziałek, 9 listopada, w godzinach 8.00-19.00 porozmawiać z pracownikiem Ośrodka, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub drogą email, w celu umówienia godziny spotkania.

Więcej o Światowym Dniu Adopcji na stronie:https://poa-gdansk.pl/

Data publikacji: 2020-10-27 11:17

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.