Miasto i Gmina Gniew

Treść strony

Gmina Gniew ma wymarzoną scenę!

Dobiega końca projekt Gminy Gniew i Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie pn. „Gmina Gniew – tu spełniają się marzenia – tu rodzi się KULTURA”. Dzięki dofinansowaniu w wysokości 125 000 zł pozyskanemu w ramach Programu Infrastruktura Domów Kultury organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się zakupić wspaniałe wyposażenie na potrzeby kulturalne.

W ramach projektu została zakupiona scena mobilna z zadaszeniem, a także sprzęt sceniczny: nagłośnienie i oświetlenie, sprzęt multimedialny - kamera, statyw, mikrofon bezprzewodowy i krawatowy, bateria, lampa i karty. Jest także mobilny kącik zabaw dla dzieci, składający się ze stolika piknikowego, domku interaktywnego i małpiego gaju oraz namiot wystawowy. Zakupione zostały również instrumenty muzyczne i akcesoria: gitara, pianino cyfrowe, saksofon altowy, saksofon tenorowy, klarnet, bęben orkiestrowy, talerze orkiestrowe i werble.

Dzięki wyposażeniu scenicznemu, sprzętom multimedialnym oraz instrumentom muzycznym, GOK w Gniewie będzie odpowiednio zaopatrzony, by zapewnić szeroką ofertę programową oraz wysoki poziom świadczonych usług i komfort odbioru organizowanych przedsięwzięć.

- Realizacja projektu jest przełomowym wydarzeniem dla mieszkańców miasta i gminy Gniew – mówi Maciej Czarnecki, burmistrz miasta i gminy Gniew. - Mamy nadzieję, że jak tylko sytuacja epidemiczna w kraju się  poprawi, będziemy mogli w pełni wykorzystywać zakupione wyposażenie a wydarzenia kulturalne oraz warsztaty artystyczne organizowane będą na wysokim poziomie. W planach są wydarzenia plenerowe, możliwość indywidualnych występów czy też podziwiania swoich bliskich na lokalnej scenie. Ponadto nowo powstały Oficjalny Serwis Internetowy Gniewska TV ułatwi mieszkańcom dotarcie do informacji nt. wydarzeń w całej gminie.

–  Chcemy uczestniczyć w realizacji pasji i marzeń naszej młodzieży – dodaje Anna Czyżewska, dyrektor GOK Gniew. - Bardzo ważne jest utworzenie różnorodnych warsztatów a także możliwość prezentacji talentów na nowo zakupionej scenie.     

Podsumowaniem projektu będzie Konkurs Pieśni Patriotycznej „Patriota – brzmi dumnie” zorganizowany z okazji 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz 100. Rocznicy Powrotu Ziemi Gniewskiej do Macierzy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Data publikacji: 2020-11-02 14:49
  • Własna, profesjonalna scena to duży skok w rozwoju życia...
  • Własna, profesjonalna scena to duży skok w rozwoju życia...
  • Dzięki dofinansowaniu udało się zakupić profesjonalny...
  • Nie zapomniano również o najmłodszych. Specjalnie dla nich...
  • W ramach projektu zostały zakupione także wspaniałe...
  • Baner projektowy

« wstecz

Dofinansowanie

  • MAC

Strona sfinansowana została ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, w ramach konkursu na budowę strony internetowej oraz dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Data publikacji: 2015-12-14 12:15

Kontakt

[obiekt mapy] Lokalizacja urzędu na mapie
Fotokod - wizytówka Urzędu Miasta i Gminy Gniew

Urząd Miasta i Gminy Gniew
Plac Grunwaldzki 1, 83-140 Gniew
pon., wt., czw. 7.30-15.30
śr. 7.30-17.00
pt. 7.30-14.00
tel. 58 530 79 19;
fax 58 530 79 40
e-mail: sekretariat@gniew.pl
DANE DO FAKTURY
Gmina Gniew
NIP 593 10 05 516
REGON 191675296

Adres Elektronicznej Skrzynki Podawczej: /34gu04waml/skrytka

Referaty UMiG Gniew

Informator teleadresowy

Data publikacji: 2015-09-03 15:11

SOZP

Projekty finansowane z Unii Europejskiej

Rozmiar czcionki

Wersja strony o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.